Jump to content

zbyszek 1982

Użytkownicy
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

184 profile views
 1. zbyszek 1982

  Braun CSV13

  Racja, baxandall jest w sprzężeniu zwrotnym.
 2. zbyszek 1982

  Braun CSV13

  Trzeba przeliczyć układ bandaxalla i zmienić wartości elementów. Oryginalny układ w położeniu zerowym mocno podbija górę pasma, przez co wzmacniacz ma raczej chude brzmienie. (Zastosowane potencjometry mają inną charakterystykę niż wynika ze schematu układu) Ogólnie rzecz biorąc, doprowadzenie tego wzmacniacza do w miarę współczesnych parametrów to są długie godziny z lutownicą i oscyloskopem. Ja to akurat lubię, więc nie miałem z tym problemu. Jakbym miał takiego Fishera x100 to bym sobie głowy tym Braunem nie zawracał.
 3. zbyszek 1982

  Braun CSV13

  Mam ten wzmacniacz. To jest w zasadzie zabytek, więc na wejściu trzeba wymienić masę elementów. Jeżeli planujesz kupić i słuchać to się można srogo rozczarować. Trzeba w niego włożyć sporo pracy i pieniędzy, żeby zagrał jak trzeba. Problematyczny układ korekty tonów niskich i wysokich wymaga poważnej przeróbki, żeby uzyskać liniową charakterystykę. Do tego dochodzi zapięty na stałe loudness (łatwo usunąć), oraz pre-phono z krzywą CCIR (można przerobić bez większych problemów). Jeżeli nie masz natury grzebacza sprzętowego to lepiej uderzyć w coś w deseń Haiku Origami, albo Fezz Audio Luna. Jeżeli podoba Ci się pudełkowate wzornictwo, to lepiej odłożyć więcej pieniędzy i kupić Coplanda 401, albo Lebena CS300. Przynajmniej nie będziesz miał problemów z ew. odsprzedażą.
 4. Tak twierdzą tylko ci, którzy "słyszą" kable. Koronny argument w dyskusji z tymi co "nie słyszą". Jakimś dziwnym trafem możemy określić skład atmosfery na planecie oddalonej o dziesiątki lat świetlnych, a nie możemy sobie poradzić ze zmierzeniem "zmian" wprowadzanych przez kabel. "Grające kable" to kwestia wiary, a nie pomiarów. Jak ktoś bardzo chce, to usłyszy.
 5. Sądząc po podanych przez producenta danych technicznych, mamy do czynienia z napędem klasy bambino. (wow and flutter 0,17% - poniżej wszelkiej krytyki). Aż dziw, że się przyznali. Mogli pójść w ślady innych audiofilskich marek i nie podawać.
 6. Kit NUDA Mini od Ahai. Niestety nie mam czasu go poskładać. 450 PLN + przesyłka
 7. zbyszek 1982

  Potrzebuję ...

  Cześć, potrzebuję sześciu kondensatorów k40u9 o pojemności 220nF na napięcie 400V.
 8. Co chciałeś tym filmikiem pokazać? Przecież tego się nie da słuchać. Brzmi jakby było przepuszczone przez silny filtr środkowoprzepustowy. Pasmo od 1kHz do 5kHz. Pomijając sensowność takiego nagrywania, byle smartfon nagra lepiej.
 9. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Będę myślał co z tym dalej począć. :)
 10. Głównie jazz: bebop, post-bop itd. Choć czasami zdarzy mi się głośniej przyłoić. W każdym razie, głównie muzyka grana na instrumentach, a nie syntetyczna. Nie mam niestety mikrofonu pomiarowego. Pewnie będę musiał się w takowy zaopatrzyć. Pomiar laptopem :) dał taki wynik. Brak basu jest przesadzony i wynika chyba z ograniczeń mikrofonu w laptopie na dole pasma. Niemniej, bas nie jest też atomowy. Nie wiem, czy to będzie na coś przydatne. Pewnie nie.
 11. Cześć, Z racji sporej kubatury salonu mam problem ze zbyt długim czasem pogłosu. Wydaje mi się, że ustawienie kolumn jest optymalne. Pogłos nie ujawnia się podczas odsłuchu, nie ma wyraźnie słyszalnych podbić itd. Jest natomiast dosyć uciążliwy podczas normalnej rozmowy. Zastanawiam się, czy dyfuzor skyline na scianie nad oknem balkonowym za głośnikami by pomógł. Załączam zgrzebną wizualizację salonu. Sufit i skosy są wykończone deskami, sciany z porothermów, gipsy cementowo wapienne. Na podlodze niestety terakota.
 12. Dokładnie tak. Wyjście na głośniki elektrostatyczne zawiera wyjście sygnału z odczepu 15 Ohm z trafa głośnikowego, oraz zasilanie z osobnego odczepu trafa zasilającego na 220v. Dzięki temu, kolumny elektrostatyczne są załączane wraz ze wzmacniaczem.
 13. Pierwszy kondensator łączący sygnał z masą, zaraz za wejściem sygnału do pre. Jak Ci nie pasuje, to możesz zmniejszyć jego pojemność lub usunąć w ogóle - pojemność samego kabla powinna wystarczyć do odfiltrowania zakłóceń radiowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.