Jump to content

Ricambi

Użytkownicy
 • Content Count

  1146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

203 Dobry

Audiostereo

200

Bocznica

3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3348 profile views
 1. Pytałeś, jednak w kontekście wątku, to Ty nadal nie rozumiesz jak to działa. Twoją domeną są kondensatory Audyn, Jupiter, Duelund i podobne, to nie ja naciągam użytkowników na bardzo drogie kondensatory. Jak masz z tym problem, to zrobię zestawienie i przytoczę twoje rekomendacje.
 2. To będziesz dalej chuchał i dmuchał czy sprawdzisz głośniki?
 3. Żałosne, brak jakichkolwiek merytorycznych argumentów. Kolejny brak odpowiedzi jak działa siatka drugiej lampy, jaką funkcję pełni rezystor między siatkami. Jedyne co proponujesz, to wymiana sześciu kondensatorów na bardzo drogie.
 4. Nie kompromituj się już więcej. Silentium est aurum.
 5. To Ty odwróciłeś kota ogonem. Wbiłeś się wątek. Wymyśliłeś dwa dodatkowe kondensatory sprzęgające, które w rzeczywistości zwierają sygnał audio z masą dla siatki drugiej lampy inwertera. Jest to warunek konieczny działania tego układu, który zupełnie inaczej działa dla prądu stałego i zmiennego. Napisałeś stek bzdur na temat działania odwracacza fazy w tym wzmacniaczu i jeszcze na koniec zamieszczasz dziecinne animacje. Cały czas imputował, że siatka drugiej triody jest zasilana sygnałem audio. A ponizej przytoczył link, którego opisu najwyraźniej nie zrozumiał
 6. Wypowiedziałem się jednoznacznie w tamtym wątku. Jednak są pewne różnice w zależności od topologii aplikacji głośnika wysokotonowego. Filtr z szeregowym rezystorem powoduje nieznaczne wznoszenie się charakterystyki przenoszenia, natomiast L-pad jest neutralny lub nawet w bardzo niewielkim stopniu powoduje spadek. Przykre jest to, że napisałeś o kondensatorach ważnych i mniej ważnych, a nie odniosłeś się do bzdur, które wcześniej napisał McGyver. Zabrakło merytorycznych argumentów, zaczęło się szukanie HAKÓW.
 7. Nie ważne z czego, już napisałem, małe ESR i impedancja w całym paśmie akustycznym.
 8. Założyłem taką tezę. Co z tego wątku wynikło? Wszyscy producenci kolumn i 99% konstruktorów DIY ignoruje jakość elementów równoległych. Pokaż mi projekt kolumny z drogimi kondensatorami równoległymi. Dodatkowo pragnę zauważyć, że jest spora różnica przy pracy w filtrze ...przepustowym, a całkowitym tłumieniem. I jak jest sterowana? I jak do czego służy? Nie tylko może, ale jest. Nikt nie daje dobrej jakości kondensatorów równoległych w zwrotnicach, pchają tam najtańsze jakie się da. Zwróć też uwagę, że elementy równoległe w filtrach niejako współgrają z elem
 9. Nigdzie nikogo nie obraziłem, napisałem jakie mogą być dwa powody chęci wymiany tego kondensatora na drogi. Ty mnie obraziłeś w powyższym cytacie. Niewiedzą w tym wątku popisałeś się Ty, nie zarzucaj jej mnie. Właśnie Kolego, weź to sobie do serca. Nie będę komentował, nadal nie rozumiesz jaką pełni funkcję w tym układzie. Tonie jest kwestia wiary. Tam musi być dobry kondensator z minimalnym ESR równym w całym paśmie audio i nic więcej. Może być i elektrolit, jeśli spełni podane warunki. Tylko skąd wezmę elektrolita o tej pojemności?
 10. To po co się bez sensu wciąłeś do tego wątku? Kolega pytał o kondensatory sprzęgające i o takich rozmawialiśmy. Napisałem, że są CZTERY, to wkleiłeś schemat i napisałeś, że jest sześć i tyle trzeba wymienić. Wymiana kondensatorów, których jedyną rolą jest zwarcie sygnału audio do masy, na drogie i audiofilskie jest głupotą lub celowym naciąganiem klienta. Po co? W dobrze zrealizowanym wzmacniaczu nic się nie pojawi. W kiepsko zrealizowanym pojawią się przydźwięki i inne zakłócenia.
 11. Przecież napisałem, że ten kondensator zwiera sygnał do masy! Dodatkowo separuje potencjał stały siatki od masy. Siatka drugiej lampy jest polaryzowana napięciem stałym, przebieg zmienny (sygnał) nie występuje na tej siatce. Ty cały czas piszesz, że to jest kondensator sprzęgający i należy go wymienić, co jest bzdurą. Oczywiście, że po wyjęciu tego konda wzmacniacz nie będzie działał, bo przystanie działać odwracanie fazy, tylko ty chyba nie wiesz dlaczego.
 12. Są tylko dwie możliwości. - pomiar jest nieprawidłowy - masz uwalone tweetery Rozkręć te głośniki, sprawdź w jakim stanie są cewki i sprawdź czy w szczelinie nie ma skamieniałego ferrofluidu.
 13. Ricambi

  Yaqin MC-10L

  Wymiana kondensatorów sygnałowych w stosunku do kabla zasilającego ma się w proporcji 9:1, zmianę kondensatorów nie wszyscy słyszą, zmianę sieciówek słyszą nieliczni. Ale, wszyscy słyszą zmianę kolumn i większość słyszy zmianę lamp. Nie daj się omotać mackom sprzedawców kabli, robią na tym niesamowity interes, kosztem klientów.
 14. Bla, bla, bla. Jeśli w zwrotnicy jest L-pad, to zmień na szeregowy, podniesie to charakterystykę przetwarzania w funkcji częstotliwości . Tylko to wymaga przeliczenia zwrotnicy 😉. Z drugiej strony to się nie zgadza, to są Harpie z dość zaawansowaną zwrotnicą first order. Konstruktor na pewno zadbał o prawidłowy przebieg częstotliwości. Podejrzewam, że to Twój pomiar nie jest miarodajny i jak zwykle bijesz pianę o nic.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.