Jump to content

Ricambi

Użytkownicy
 • Content Count

  570
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1553 profile views
 1. W elektrolitach jak najbardziej zależy, w MKP pewnie także w niewielkim stopniu.
 2. Nie sądzę, ale Twoje obserwacje wskazują na taką wartość lub nawet większą.
 3. Pomierz i napisz co wyszło, obstawiam niewielką różnicę. Postaraj się w sposób staranny i powtarzalny łączyć badany kondensator z miernikiem, jakiekolwiek dodatkowe rezystancje styku przewodów mogą całkowicie zafałszować wynik. Twoje wrażenia wynikają także z różnicy jakościowej, nie tylko ilościowej. Zacznij od wartości 1 Om.
 4. Można, tylko musiałbyś to zmierzyć dla częstotliwość pracy kondensatora w zwrotnicy i nawet wtedy mogą być różnice. Poszukaj, może producent gdzieś podaje takie informacje. Dołączaj różne rezystancje i przełączaj na zmianę z oryginalnym kondem. Najsensowniej pomierzyć kolumny ze starym i nowym kondensatorem.
 5. Może tak być, te kondensatory mają technologię Copper Connect, która zwiększa w znacznym stopniu przewodność materiału pomiędzy filią i wyprowadzeniami, co znacznie zmniejsza ESR. Skoryguj szeregowymi rezystorami dołączonymi po jednej stronie kondensatora. Bedą potrzebne małe wartości, najlepiej kupić kilka tanich ceramicznych 5W i po ustaleniu potrzebnej rezystancji kupić coś lepszego. Osobiście do dostrajania ilości góry używam potencjometr 10 Om, 5 W.
 6. Znalazłem bardzo ciekawe informacje o żarzeniu DC lamp DHT na stronie Bartola Valves. Cała strona bardzo ciekawa i warto odwiedzić, takie bardziej nowoczesne spojrzenie na lampy i łączenie ich z krzemem.
 7. Tak to wygląda, są dwa takie uzwojenia. Pomiary bez obciążenia, najwyższe napięcie siadło do 7,8V przy 1,8A.
 8. Ale jaja 🙂 Dziś sobie na spokojnie obejrzałem to trafo i pomierzyłem napięcia na uzwojeniach wtórnych. Okazało się, że uzwojenia 0-2,5-5V są źle opisane. W rzeczywistości są to uzwojenia 2,5-0-5V i na skrajnych wyprowadzeniach mamy 7,8V przy obciążeniu żarnikami dwóch lamp 6BG6G połączonymi równolegle czyli 1,8A. Super uniwersalny transformator, można żarzyć bez problemu lampy o różnych napięciach 😂
 9. Nie mam pojęcia, to trafo Ogonowskiego z przed około 10 lat, po napięciach uzwojeń widać, że typowo pod 2A3 i 300B.
 10. Dupa blada! Sprawdzę jeszcze organoleptycznie, może napięcie będzie trochę wyższe.
 11. Dzięki, nie byłem pewny czy mogę zastosować podwójne uzwojenie. Pozostają kombinację z niezależnymi uzwojeniami 5V i zasilaniem DC. Pod obciążeniem 1A mam napięcie 5,3-5,35V, w dzień będzie nawet więcej, mam sporo instalacji fotowoltaicznych w okolicy i napięcie w gniazdku pomiędzy 240-247V. Czy jest realna szansa na uzyskanie 6,3V DC z 5,35V AC? Wychodzi mi z obliczeń maksymalny spadek na diodach prostownika 0.88V. Czy zastosowanie diod Schottky’ego pozwoli uzyskać wymagane napięcie?
 12. Sprawdziłem, mam takie uzwojenia na trafie. 275-0-275V 0,3A 6,3-0-6,3V 3A 0-2,5-5V 4A 0-2,5-5V 4A 5V 5,5A Czy mogę wykorzystać uzwojenie 6,3-0-6,3V 3A do żarzenia dwóch 6C4C?
 13. OK, w ostateczności pozostaje przewiniecie transformatora lub dokupienie dodatkowego.
 14. Dzięki, muszę dokładnie sprawdzić ile i jakich uzwojeń mam w trafie zasilającym. Czy wspólne żarzenie 6C4C i 6SN7 jest dopuszczalne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.