Jump to content

Ricambi

Użytkownicy
 • Content Count

  964
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

177 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2662 profile views
 1. Nuwistory to ostanie tchnienie techniki lampowej. Mają swoich zagorzałych wyznawców, co przekłada się na urządzenia komercyjne za tysiące dolców, mają także zawziętych krytyków. Od jakiegoś czasu słucham na słuchawkach wzmacniacz Soha II na nuwistorach i jestem bardzo zafascynowany tm brzmieniem. Niektóre konstrukcje komercyjne na nuwistorach osiagają dość koszmarne ceny.
 2. Jak tam prace nad fixed bias?
 3. No niestety nie, mam EMU 0404USB, która jest rewelacyjnym kombajnem, z regulacjami fizycznymi wejść, bardzo dobrą dynamiką i minimalnymi zniekształceniami. Co z tego, jeśli po każdym upgradzie windowsa, muszę walczyć przez pół dnia z instalacją i kalibracją. Dodatkowo wejścia mikrofonowe są ograniczone do 20 kHz, co nie pozwala mierzyć rezonansów metalowych kopułek. Dzisiaj się w....łem i kartę wyrzuciłem przez okno. PS. Niestety wylądowała miękko w śniegu i przeżyła, będzie mnie w.....ć dalej.
 4. Szanowni Koledzy. Dziękuję za sporą dawkę wiedzy. Większość z was zdecydowanie odradza takie rozwiązanie i przytacza problemy z nim związane. Jest to dla mnie zrozumiałe, takie rozwiązanie nie nie jest szablonowe, nie jest też proste, wręcz karkołomne w realizacji i nie jest popularne. Jednak dla mnie to priorytet i będę dążył do realizacji mojego projektu. Moje dążenie jest poparte zdaniem grupy znajomych muzyków, którzy grają na instrumentach klasycznych i po po odsłuchu komercyjnych kolumn z filtracją pierwszego rzędu i koherencją czasową przetworników, bardzo utwierdzili mnie w dążeniu do
 5. Tak, ale problem się pojawia, kiedy napięcie anodowe nie jest stabilizowane, a ujemne jest. Przy wzroście napięcia sieci, rośnie prąd lamp. oczywiście wszystko zależy od konkretnego układu i użytych lamp.
 6. Potrzebuję dobrej jakości przenośny oscyloskop z zasilaniem bateryjnym/akumulatorowym. Interesują mnie dobre wskazania w paśmie akustycznym.Urządzenie ma być rozsądne cenowo i dobrej jakości mechanicznej. Jeśli są urządzenia przenośne, które dorównują parametrami stacjonarnym, to proszę o propozycję, miałbym 2 w 1.
 7. Zwróć uwagę na prostownik jednopołówkowy, w sumie to chyba ćwierćpołowkowy w postaci diody. Jak masz wolny oczep 6,3 to możesz to sobie prosto powielić i potem dobrze przefiltrować Nie, jest w środku uzwojenia anodowego i to uzwojenie jest spolaryzowane ujemnie, przyjrzyj się dobrze schematowi.
 8. Masz zdjęcia lub pamiętasz oznaczenia głośników, szczególe średniotonowego?
 9. Nie wiem jakie, Vandersteen opatruje je własnym logo, jak masz sprawdzone informacje, to pisz tutaj lub na priv.
 10. Z całym szacunkiem dla Kolegi, coś się Koledze pomyliło.
 11. Zasilacz musi dąć większe napięcie w okolicach -60 V, po to masz potencjometry by wyregulować idealne napięcie dla każdej lampy, sugeruję dobrej jakości wieloobrotowe. Pobór prądu przez siatki lamp jest na poziomie mikroamperów, jednak sam układ filtrujący wymaga odpowiedniej mocy transformatora w granicach kilu-kilkunastu W. Masz może jakieś wolne uzwojenie wtórne z transformatora zasilającego?
 12. Na Triodzie mocno przetestowali te trafa w wersji SE i bez podmagnesowania rdzenia wyniki były bardzo dobre. Kolega @Roman_66094 także je poleca. Zbuduję wzmacniacz na desce i zamówię gotowe trafa. Bedę miał 14 dni na testy, w razie wpadki odeślę.
 13. Pozwolę się nie zgodzić z powyższą wypowiedzią. Mam kilku znajomych muzyków, którzy grają na różnych instrumentach, wszyscy wskazują wyższość filtrów niższego rzędu, podkreślają bardziej rzeczywiste brzmienia danego instrumentu na takich filtrach. Wielokrotnie robiliśmy odsłuchy różnych kolumn i zawsze wyżej były oceniane te z niską filtracją. Robiliśmy także odsłuch tych samych kolumn z filtrami trzeciego rzędu i all-pass i drugi rząd, wszyscy wskazali na drugie rozwiązanie. Jakiś czas temu mieliśmy możliwość odsłuchu kolumn 3A Signature i wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że to najlepsze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.