Jump to content

Ricambi

Użytkownicy
 • Content Count

  251
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

409 profile views
 1. Niestety nie mam oryginalnego schematu i chyba nie pojawił się w tym długim wątku. Podziel się schematem oryginalnego zasilacza, jeśli go masz.
 2. Z całym szacunkiem dla kolegi, pozwolę sobie się nie zgodzić z powyższą wypowiedzią. Zagadkę rozwiązano na innym forum i prawidłową wartością jest 10 nF, większe wartości mogą być niebezpieczne dla naszych końcówek mocy i kolumn. Link poniżej, post kolegi raven1985. https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/28521-Lamm-LL2-1-przedwzmacniacz-lampowy/page2 Na tej stronie jest także post kolegi hi_aro ze sprawdzonym schematem zasilacza.
 3. Kupiłem już w sobotę to co chciałem, na półce był komplet z gazetki razy 2.
 4. Kupiłem już w sobotę to co chciałem, na półce był komplet z gazetki razy 2.
 5. Ricambi

  Sprzedam/kupię

  Kupię płytki analogowe i zasilacza lampowego do klona przedwzmacniacza Lamm II z wątku poniżej.
 6. Czy można gdzieś kupić płytki do stopni analogowych i zasilacza lampowego? Jaki w przybliżeniu jest koszt części ze średniej półki, bez lamp i kondensatorów sprzęgających do stopni analogowych?
 7. Ricambi

  Odgrody Audiosynergia

  Napisz proszę do mnie na priv, wiadomości do Ciebie są zablokowane.
 8. Jasne, robili na pałę i tak zupełnie przez przypadek wyszła taka prosta zwrotnica? Pozwolę sobie pozostawić bez komentarza.
 9. Nie popadajmy w paranoję, najbardziej siejące są prawidłowo usytuowane względem siebie. Dobór rodzaju cewki/rdzenia także jest prawidłowy i nie taki oczywisty w tej klasie cenowej, o foliowych kondensatorach nie wspomnę.
 10. Omawiana zwrotnica jest na zdjęciu z postu 1!
 11. Ja zupełnie nie mam zastrzeżeń do tej zwrotnicy, może poza estetycznymi. Należy pogratulować producentowi skonstruowania zestawu i zwrotnicy, gdzie nie ma żadnego rezystora. Nie ma więc degradacji dźwięku, nie ma się co nagrzać i tym bardziej spalić i czegokolwiek podpalić.
 12. Odgrzeję kotleta! Czy zauważyliście czego brakuje w tej zwrotnicy?
 13. Weź pod uwagę dodatkowe koszty do zapłacenia w urzędzie celnym. Zapłacisz podatek VAT 23% od sumy składającej się z kosztu wzmacniacza i kosztów przesyłki oraz ewentualnego cła. Jednak, jeśli jesteś świadomy wszystkich kosztów i jesteś je gotów ponieść, to zakup oryginalnego kitu AD jest optymalnym rozwiązaniem. PS. Zawsze warto pomyśleć o wyposażeniu biura w sprzęt audio, jako koszt firmy, jeśli się firmę posiada. Oczywiście kitu AN.
 14. Cały test kondensatorów z tej strony, dotyczy ich zastosowania w gałęzi głośnika wysokotonowego w pasywnej zwrotnicy w kolumnie głośnikowej! Nie ma nic wspólnego z zastosowaniem na wejściach i wyjściach klocków audio oraz jako kondensatorów międzystopniowych we wzmacniaczach lampowych. Wszystkie powyższe przydługawe kolegi wywody są zupełnie bezwartościowe, w przeciwieństwie do opisów brzmienia autora testu.
 15. Dwie skrzynie o monstrualnej pojemności z wooferami 15`` lub większymi i wzmacniacz, który to odpowiednio zasili. Przenosimy się już tutaj do pułapu bardzo silnych monobloków, które kosztują krocie. Policz sobie sprawność końcówek w klasie A/AB i D!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.