Jump to content

Ricambi

Użytkownicy
 • Content Count

  254
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

439 profile views
 1. Odpowiedz mi proszę na dwa pytania. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Soha III to wzmacniacz lampowy? Rozwiń proszę tę wypowiedź - "Dobre słuchawkowce to te na ECC81, E88CC, Marconi, Mullard, Siemens, Telefunken"
 2. Mam SET`a na lampach 2a3 Sovtek, które są już mocno wyeksploatowane i zastanawiam się nad następcami. Mam możliwość kupna prawie nowych i sparowanych 2A3 EH Gold i chciałem się zapytać jak te lampy mają się sonicznie do posiadanych Sovteków? Sterujące to 6SNGTB Round Tungsol z lat 40 tych. W Podobnej cenie mogę kupić nowe 2A3 Pfane HiFi. Ewentualnie inne propozycje do 1000zł/para. Wzmacniacz jest jednym z kilku w drugim systemie i nie chcę inwestować większych kwot.
 3. Niestety nie mam oryginalnego schematu i chyba nie pojawił się w tym długim wątku. Podziel się schematem oryginalnego zasilacza, jeśli go masz.
 4. Z całym szacunkiem dla kolegi, pozwolę sobie się nie zgodzić z powyższą wypowiedzią. Zagadkę rozwiązano na innym forum i prawidłową wartością jest 10 nF, większe wartości mogą być niebezpieczne dla naszych końcówek mocy i kolumn. Link poniżej, post kolegi raven1985. https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/28521-Lamm-LL2-1-przedwzmacniacz-lampowy/page2 Na tej stronie jest także post kolegi hi_aro ze sprawdzonym schematem zasilacza.
 5. Kupiłem już w sobotę to co chciałem, na półce był komplet z gazetki razy 2.
 6. Kupiłem już w sobotę to co chciałem, na półce był komplet z gazetki razy 2.
 7. Ricambi

  Sprzedam/kupię

  Kupię płytki analogowe i zasilacza lampowego do klona przedwzmacniacza Lamm II z wątku poniżej.
 8. Czy można gdzieś kupić płytki do stopni analogowych i zasilacza lampowego? Jaki w przybliżeniu jest koszt części ze średniej półki, bez lamp i kondensatorów sprzęgających do stopni analogowych?
 9. Ricambi

  Odgrody Audiosynergia

  Napisz proszę do mnie na priv, wiadomości do Ciebie są zablokowane.
 10. Jasne, robili na pałę i tak zupełnie przez przypadek wyszła taka prosta zwrotnica? Pozwolę sobie pozostawić bez komentarza.
 11. Nie popadajmy w paranoję, najbardziej siejące są prawidłowo usytuowane względem siebie. Dobór rodzaju cewki/rdzenia także jest prawidłowy i nie taki oczywisty w tej klasie cenowej, o foliowych kondensatorach nie wspomnę.
 12. Omawiana zwrotnica jest na zdjęciu z postu 1!
 13. Ja zupełnie nie mam zastrzeżeń do tej zwrotnicy, może poza estetycznymi. Należy pogratulować producentowi skonstruowania zestawu i zwrotnicy, gdzie nie ma żadnego rezystora. Nie ma więc degradacji dźwięku, nie ma się co nagrzać i tym bardziej spalić i czegokolwiek podpalić.
 14. Odgrzeję kotleta! Czy zauważyliście czego brakuje w tej zwrotnicy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.