Jump to content

ISOPHON-FAN

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

103 profile views
 1. Wszystko zależy od Twoich upodobań ale w skrócie od najtańszej do najdroższej: MMC 20 S-igła o szlifie sferycznym(diament typu łączonego-bonded+wspornik igły aluminiowy) MMC 20 E-igła o szlifie eliptycznym(diament typu łączonego-bonded+wspornik igły aluminiowy) MMC 20 EN-igła o szlifie eliptycznym (typu nagi diament-nude+wspornik igły aluminiowy) MMC 20 CL-igła o szlifie line contact (typu nagi diament-nude+wspornik igły wykonany z szafiru). Bardzo dobre wkładki typu MOVING IRON
 2. Oto "geniusz" projektanta tego "gramofonu".Silnik napędowy zamocowany praktycznie na sztywno w pobliżu mocowania ramienia..kuriozum.Chiński chłam i tyle(co prawda producent HANPIN to firma tajwańska ale fabryki ma w Chrl).
 3. Przy okazji w tej chwili działają 2 firmy używające logo DUAL(jako spadkobiercy marki która od początku lat 80 miała zawiłe dzieje własnościowe)..jedna to firma Alfred Fehrenbacher GmbH i ta produkuje w Niemczech gramofony(sprzedawane jako DUAL i niektóre modele jako THORENS).Powiedzmy że są ok. chociaż żadne cuda to nie są.I istnieje firma DUAL International (nic nie produkuje)tylko zamawia różne badziewiaste plastikowe produkty w Chinach (przeważnie) i to właśnie gramofon który zakupiłeś pochodzi z tej "firmy".Gratuluję zakupu !!
 4. Typowa Chińska plastikowa padaka..do Lidla to się chodzi po art.spożywcze i to nie wszystkie.. Tylko debil(projektant) może umiejscowić silnik tak blisko ramienia. Toto badziewie wyprodukował HANPIN..to nie jest gramofon to wyrób gramofonopodobny.
 5. To identyczne generatory więc bez obaw(budowa i parametry).
 6. Hehe..ten "bolczyk" to pin kontaktowy do którego jest przymocowany jeden z przewodów z cewek.Wyrywając pin zerwałeś przewód(drucik) z cewki..Chcesz mieć pewność co do stanu generatora podłącz omomierz.Powinien wskazać około 1,2K (na kanał).
 7. ISOPHON-FAN

  Rega Planar 3

  No to dobrze pomyśl..a następnie znajdż na stronie producenta tej badziewnej deski z badziewnym silnikiem AC-PODSTAWOWE DANE GRAMOFONU czyli kołysanie i drżenie oraz poziom hałasu(przy okazji według jakiej normy to było zmierzone)..ja jakoś nie widzę może ślepy jestem ?
 8. Po co chcesz wymieniać wkładkę ?? wkładka się nie zużywa..Kup nową oryginalną igłę.Dobrą jakość ma igła OM 20(stosunkowo niska masa i nagi diament).
 9. Seria 2M ORTOFONA (generatory)różni się nie jakąś tam miedzią a parametrami mierzalnymi 2M RED+BLUE ma 700mH indukcyjności a 2M BRONZE+BLACK 630mH.Tylko tyle i aż tyle.
 10. Nic absolutnie nie mówi,natomiast Twoja wiedza jest nikła na temat tych gramofonów skoro nie potrafisz samemu dokonań ustawień DUAL-i które to są bardzo proste w ustawieniach..i powielasz bzdury.Poczytaj proszę o w/w modelach a potem się wypowiadaj o marce.Te które macie zamontowane w tych konsolach to podrzędne proste modele.THORENS tez miał modele porządne i lipne(nawet łódzka Fonica produkowała dla niego pewne modele-lipne).
 11. Nie ma to jak powielać bzdury..są DUAL-e które są TOP i jest masówka która była w tych kombajnach.Posłuchaj zadbanego i koniecznie PRZESERWISOWANEGO zgodnie z instrukcją obsługi(odpowiedniej jakości smary i oleje) któregoś z tych modeli DUALA-1019,1219,1229,701,721,731Q.Pamiętając oczywiście o WKŁADCE i dobrej ORYGINALNEJ igle.Zdziwisz się.Np.1229 z dobrej klasy wkładką nie gra gorzej niż wiele uznanych idlerów np.GARRARD 401,LENCO L-75.I dobrej klasy wkładka to nie SHURE M85 która to jest nic innego jak M75/91.Co najmniej V15 III+ORYGINALNA igła lub zamiennik JICO SAS.
 12. Noo takiej wkładki nie mają jakaś tam zawsze jest ale wkładki MC mają indukcyjność zminimalizowana do maksimum i to jest jedna z ich zalet.
 13. No cóż taka jest aktualna polityka cenowa tego producenta(Audio Technica).Co nowy wypust to wyższa cena.A ten nowy wypust to przeważnie nowa nazwa+ewentualnie nowe "plastiki".Wkładka ma identyczny pod względem mechanicznym(z starszą serią) generator 2 cewkowy ale ma wyższą indukcyjność-550mH wobec 400mH starszej(i co wiąże się z tym wyższe napięcie wyjściowe).Uzyskano to nawijając więcej "drutu" na uzwojenia cewek.Czy to korzystne? raczej nie ale tak zrobiono by uzyskać nieco inny dżwięk.Lepsza od poprzedniczko przez to nie jest może inna.Generalnie im mniejsza indukcyjność przy wkładkach MM/MI tym lepiej.Zamieszczone poniżej zdjęcie ilustruje budowę wewnętrzną tych wkładek(i wielu podobnych tego producenta np.AT-91,AT-3600,AT-95,AT-VM95,AT-311 itp.).
 14. ISOPHON-FAN

  Lenco L 75

  Gdyby był luz możesz kupić tanio NOWE łożyska ślizgowe(tuleje samosmarne-AMES-Hiszpania) w ALBECO(9-12-14).Stare trzeba wycisnąć i na oliwkę wcisnąć nowe. Ale problem nie jest czasem taki że płyta nośna jest za wiotka ???Bo oryginalna płyta nośna jest za wiotka i warto łożysko usztywnić(zobacz tematy na Lencoheaven).
 15. Rada radykalna kup NORMALNY gramofon a nie takie dziwum które potrzebuje jeszcze dodatkowej półki "antywibracyjnej" bo konstruktor poszczędził i wymyślił koncepcję "deskę z silnikiem".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.