Jump to content

Dawid Hare

Użytkownicy
 • Content Count

  620
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

116 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, kobiety i sport
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

1492 profile views
 1. Czy odsluch po tej samej stronie co korytarz będzie lepszym rozwiązaniem? Czy ktoś jeszce ma doświadczenie w tym temacie?
 2. Nie wiem czemu ty się dziwisz...Tytuł twojego postu zachęca raczej do "jakiś" odpowiedzi. Jakie pytanie takie odpowiedzi, wiec sam masz spory udział w przyciąganiu tych "zjebów".
 3. ok, czyli słuchasz na triodzie i jest za jasno... W takim razie nie poszedłbym w Atoll in200 bo będzie jeszce jaśniej. Pozostaje wypróbowanie innych kabli, najlepiej od razu interkonekt i glosnikowe zmień, np. Van den Hul wypożycz i sprawdź czy coś pomogą. W drugiej kolejności zmiana lamp sterujących, na grające ciemniej np. na Mullard, Philips lub Amperex BB. Lampy to raczej pośrodki, nie zmienią wiele ale warto spróbować. Niestety twoje wstęgi dają po uszach i trzeba wielu starań żeby je utemperować. Nikt gotowej recepty nie zna, chyba że ktoś ma dokładnie taki sam system i problem rozwiązał. Z drugiej strony dla Ciebie może być za jasno, a dla innych ok. Daj znać jak będziesz po testach.
 4. odpowiedziałem ci na priv... ale nasuwa się zasadnicze pytanie.. W jakim ty trybie teraz słuchasz że masz za jasno? Ultra linearnym, czy trioda? Wiele mógłbym o 90tce pisać, ale na pewno nie to że ma jasną górę, szczególnie na triodzie. W tym trybie jak dla mnie nawet za łagodną, dlatego słucham na ultralinearnym. Po upgradzie właśnie tu jest duza różnica.
 5. W zależności od nastroju i kondycji umysłu i ciała, dobieramy też repertuar pod siebie. Dla wielu z nas dana muzyka jest właśnie pobudzającą, poranną małą czarną, a wieczorem łagodzącą troski i zwalniającą pęd życia herbatką ziołową.
 6. Masz może jakiś dac? Może sam transport CD ci wystarczy ? Osobiście słucham plików i CD. DAC umożliwa podpięcie rożnych źródeł, włącznie ze streamerem, czy TV, co znacznie zwiększa funkcjonalność systemu. Dzisiejsze przetworniki to już często bardzo dobre granie, bez przepłacania. Jest w czym wybierać. Nie chcę tu generalizować, bo są różne streamery i cd playery, ale z CD ciężko jest się wyleczyć. Pomimo, ze mam większość płyt zgranych do plików, dostęp do Tidal i Spotify...to wolę odpalić płytę CD i słuchać muzyki z krążka. Może to dziwne, ale do niedawna uważałem że nie ma większej różnicy między plikiem, a CD z dobrego streamera. Miałem kilka cd playerów jako transport, ale dopiero dedykowany transport zrobił róźnicę. Pozdrawiam wszystkich ceniących zarówno zalety streamingu / plików jak i muzykę z fizycznych nośników :)
 7. Bez urazy, ale tego się nie da czytać. Czy ty wiesz co to znaki interpunkcyjne oraz wielkie litery ? Co do akustyki, to ma dużo większe znaczenie, niż nam się czasami wydaje. To prawda, że mało się o tym mówi.
 8. rozumiem że ty też do takich skromnych ludzi należysz: "..zapewniam Cię, że iloraz inteligencji mam wysoki i języków obcych też kilka znam..." i szukasz tu jelenia który Ci udowodni, że wzmacniacze grają różnie? Najlepiej znaleźć właściciela salonu audio który pozwoli Ci biegać po swoim salonie, przepinać wzmacniacze i liczyć że uzna to za reklamę, bo ty uważasz że na tym forum nie ma osoby która w ślepym teście może odróżnić od siebie różne wzmacniacze? Nie wiem skąd ty się urwałeś, ale może wróć na ziemię... Ze swojej strony również kończę, a ty ucz się kolejnych języków.
 9. tak właśnie się zachowujesz...jak nastolatek. Nadinterpretujesz moje slowa i nie czytasz ze zrozumieniem. Takie fakty. W którym miejscu sugeruje że ma zmienić na to co mi/komuś się podoba? gdzie podaje ten niby lepszy wzmacniacz 🙂 Pytałem dlaczego ma cztery slabe, skoro może mieć jeden lepszy. Ty takiego rozwiązania nie uznajessz, bo dla Ciebie większość wzmacniaczy gra tak samo lub bardzo podobnie. Ok , masz prawo tak sadzić. Piszesz jednak: "ale mówienie komuś, że makiepski sprzęt (najczęściej zpodtekstem, że tani) i sugerowanie, że ma zmienić "... na coś lepszego ...", tzn. na co, na to co Tobie/komuś się podoba.." Dlatego.. nie wciskaj czegoś czego nie pisze. Szeryfuj sobie dalej. A wszystkie wzmacniacze nadal będą sobie grać tak samo.... a miałeś świadectwo z paskiem? Bo z muzyką chyba było kiepsko, co ?
 10. Nie wymieniłeś jeszcze pana radmorek, chociaż z drugiej strony zaciekle Cię broni, więc może narodziła się miedzy wami nić sympatii... A z tymi wielkimi audiofilami yo chyba lekko przesadziłes. Nie wiem jak koledzy ale ja za takiego się nie uważam. Taki ze mnie audiofil jak z ciebie handlarz, haha🙂
 11. podaj miejsce gdzie zasugerowalem że ma zmienić na co mi (lub komus innemu) się podoba? Postawię Ci wtedy dobre whisky. Wiesz, problem w tym że nie czytasz ze zrozumieniem, a na dodatek dopowiadasz sobie coś czego nie pisałem. Z tego robi się niezdrowa rozmowa, bo naginasz rzeczywistość do takiej jaka Tobie odpowiada, żeby pokazać swoje racje.
 12. mam wrażenie że masz problem z czytaniem że zrozumieniem. Nie mam zamiaru niczego udowadniać, a tym samym słać Tobie jakich kolwiek filmów. Skończmy tą bezowocna dyskusję i wróć do swojej misji szeryfowania nie wiadomo w jakiej sprawie. Skoro tylko lepiej się z tym czujesz. Pozwol tylko, że nadal będę uważał że Rotel 971 jest kiepski, jak również to że różne wzmacniacze grają różnie. czy ty człowieku umiesz czytać? gdzie ja lub ktoś inny napisał że ludzie potrafią za każdym razem rozpoznać co gra ? wszystko zależy co do czego porownujesz. Nie wiem co ty za herezje wypisujesz, ale jak masz problem z odroznieniem kiepskiego, budżetowego wzmacniacza od tego kilka klas lepszego to twój problem, a nie mój. Może wizyta u laryngologa Ci pomoże bo na pewno nikt na tym forum. Dla Ciebie wszystkie wzmacniacze grają tak samo i mam Ci udowadniać że tak nie jest? 🙂
 13. Brałeś udział w takim ślepym teście? Ja brałem, dotyczył kabli zasilających źródła (podobno tutaj kabel najbardziej "słychać". System warty około 100 000zł. Pomieszczenie dopracowane pod względem akustyki (salon audio). Na 10 osób, w tym połowa mocnych sceptyków, włącznie z doktorem hab. Uniwersytetu Śląskiego, konstruktorzy bardzo dobrych wzmacniaczy lampowych OTL, sprzedawcy sprzętu audio z tegoż salonu, i kilku pasjonatów audio (nie audiofili :)) WSZYSCY usłyszeliśmy wpływ kabli. Było to sporym zaskoczeniem. Nie mieliśmy złudzeń. Kable zasilające wpływają na brzmienie. Dlaczego ? Nie wiem... Oczywiście podczas odsłuchu nikt nie wiedział jaki kabel w danym momencie gra i ile są warte testowane kable. Mieliśmy podpięty mi.in. kabel komputerowy, były DIY zrobione ze starych wojskowych przewodów na wtykach Yarbo, były drogie Wirewordy i Nordosty. KAŻDY, JEDNOZNACZNIE wnosił pewne cechy do dźwięku (z ich opisem mógłby być problem, bo czasem trochę inaczej je odbieraliśmy). Problem zaczął się wtedy, kiedy sprawdziliśmy ceny poszczególnych kabli. Ten najdroższy za ponad 5tys absolutnie nie zagrał na tyle jednoznacznie lepiej, żeby warto było do niego aż tyle dopłacać. Mało tego, niektóre kable wnosiły zmiany bardzo subtelne, a inne ewidentne, ale cały czas były to zmiany nieporównywalnie mniejsze niż np zmiana odtwarzacza cd. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że zabawa z kablami zasilającymi to bardzo trudna, czasochłonna, kosztowna i mozolna zabawa, ostateczne dopieszczenie systemu, warta dużych nakładów tylko w tedy jeśli system jest już na odpowiednio wysokim poziomie cenowym. Wnosząca jednak niewiele w porównaniu doi innych elementów systemu. Nawet kabel komputerowy zagrał nie najgorzej - JAK NAJBARDZIEJ DAŁO SIĘ GO SŁUCHAĆ :))) Czy warto dopłacać do drogich kabli zasilających? Chyba nie... ale każdy z nas musi sobie na to pytanie odpowiedzieć. Każdy ma inny system , akustykę i słuch. Różnice są na tyle niewielkie, że ja osobiście nie widzę sensu na pakowanie kasy w kable zasilające. ....jedyną osobą która rozpoznała w tym ślepym teście swój kabel zasilający, był gość który sam ten kabel zrobił. Jego koszt to z wtykami jakieś 1000zł. Zagrał najlepiej (jednoznacznie). Natomiast co do komputerowego nie byliśmy już tacy jednomyślni, czy był najgorszy :))
 14. Panie szeryfie, czy ty uważasz że ja sobą niczego nie reprezentuje i dlatego nie mam prawa mówić, że rotel ra971 jest zwyczajnie kiepskim wzmacniaczem? Wymagasz, żebym opisał całą swoją historię z tym wzmacniaczem, konfiguracje w jakich grał i mody jakie przeszedł ? Naprawdę ? Mam ci udowodnić, że coś sobą reprezentuję, żebym mógł się wypowiadać na temat tego wzmacniacza?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.