Jump to content

Dawid Hare

Użytkownicy
 • Content Count

  629
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

126 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, kobiety i sport
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

1776 profile views
 1. tak się zastanawiam czy nie lepiej zacząć od akustyki a później iść w wymianę kondensatorów w dac? Wiadomo że koszta inne ale w słabej akustyce nawet hiend nie zagra na miarę swoich możliwości.
 2. Z jednej strony piszesz że XS reaguje mocno na ic cyfrowy, a z drugiej że ogólnie jeśli chodzi o ic cyfrowe to zmiany na pograniczu percepcji. Jakie próbowałeś ic cyfrowe w takim razie i jaki dac zareagował na zmiany słabiej niż XS ? Jaki masz teraz system, tzn kolumny, wzmacniacz i kable? Nad akystyką coś pracowałeś?
 3. A jakie ic cyfrowe próbowałeś? Słyszysz różnicę między BNC a coax ?
 4. Miałem hybrydę w klasie A, około 25W i było OK. Ale najlepiej jak sam spróbujesz. Zresztą co to znaczy dać radę?😉
 5. Jak masz okazję kupić Amstaff Mini, Amstaff, Fresco do 4k to kupuj. Będziesz zadowolony. Ja miałem budżet ponad 10k i po odsłuchach wybrałem Amstaff Mini.
 6. tak, wlasciciel sie postaral... i pozostawił po sobie bardzo dobre kolumny...
 7. sama wymiana kondensatora wysokotonowego już coś daje, ale ten w oryginale też nie jest zły. za Amstaff i za Fresco. Raczej mało kto się ich pozbywa więc trzymają cenę.
 8. za używane, zadbane 4000zł to uczciwa cena. Z marką Harpia nic się nie dzieje, tzn. nie istnieją już na rynku.
 9. Można powiedzieć że niestety juz nie istnieje, możesz próbować się skontaktować z właścicielem/projektantem.
 10. Czy odsluch po tej samej stronie co korytarz będzie lepszym rozwiązaniem? Czy ktoś jeszce ma doświadczenie w tym temacie?
 11. Nie wiem czemu ty się dziwisz...Tytuł twojego postu zachęca raczej do "jakiś" odpowiedzi. Jakie pytanie takie odpowiedzi, wiec sam masz spory udział w przyciąganiu tych "zjebów".
 12. ok, czyli słuchasz na triodzie i jest za jasno... W takim razie nie poszedłbym w Atoll in200 bo będzie jeszce jaśniej. Pozostaje wypróbowanie innych kabli, najlepiej od razu interkonekt i glosnikowe zmień, np. Van den Hul wypożycz i sprawdź czy coś pomogą. W drugiej kolejności zmiana lamp sterujących, na grające ciemniej np. na Mullard, Philips lub Amperex BB. Lampy to raczej pośrodki, nie zmienią wiele ale warto spróbować. Niestety twoje wstęgi dają po uszach i trzeba wielu starań żeby je utemperować. Nikt gotowej recepty nie zna, chyba że ktoś ma dokładnie taki sam system i problem rozwiązał. Z drugiej strony dla Ciebie może być za jasno, a dla innych ok. Daj znać jak będziesz po testach.
 13. odpowiedziałem ci na priv... ale nasuwa się zasadnicze pytanie.. W jakim ty trybie teraz słuchasz że masz za jasno? Ultra linearnym, czy trioda? Wiele mógłbym o 90tce pisać, ale na pewno nie to że ma jasną górę, szczególnie na triodzie. W tym trybie jak dla mnie nawet za łagodną, dlatego słucham na ultralinearnym. Po upgradzie właśnie tu jest duza różnica.
 14. W zależności od nastroju i kondycji umysłu i ciała, dobieramy też repertuar pod siebie. Dla wielu z nas dana muzyka jest właśnie pobudzającą, poranną małą czarną, a wieczorem łagodzącą troski i zwalniającą pęd życia herbatką ziołową.
 15. Masz może jakiś dac? Może sam transport CD ci wystarczy ? Osobiście słucham plików i CD. DAC umożliwa podpięcie rożnych źródeł, włącznie ze streamerem, czy TV, co znacznie zwiększa funkcjonalność systemu. Dzisiejsze przetworniki to już często bardzo dobre granie, bez przepłacania. Jest w czym wybierać. Nie chcę tu generalizować, bo są różne streamery i cd playery, ale z CD ciężko jest się wyleczyć. Pomimo, ze mam większość płyt zgranych do plików, dostęp do Tidal i Spotify...to wolę odpalić płytę CD i słuchać muzyki z krążka. Może to dziwne, ale do niedawna uważałem że nie ma większej różnicy między plikiem, a CD z dobrego streamera. Miałem kilka cd playerów jako transport, ale dopiero dedykowany transport zrobił róźnicę. Pozdrawiam wszystkich ceniących zarówno zalety streamingu / plików jak i muzykę z fizycznych nośników :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.