Jump to content

arkadowski

Moderatorzy
 • Content Count

  3170
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Everything posted by arkadowski

 1. Nie, planowane jest tylko wznowienie na winylu.
 2. Ciesze się, że wreszcie powstał klub zacnego Czarnego Kotka. To ja pochwalę się swoim "cudem" i może skromnie kilka słów dziś wieczorem skrobnę "w temacie" posiadanego kabelka.
 3. arkadowski

  Gato audio FM50

  Głośniki swego czasu miałem u siebie, jeszcze nie były dostępne w Polskiej dystrybucji jak dziś. Poza faktem, że robią dobre wrażenie swoim wyglądem i można w ich przypadku w sposób interesujący zmieniać w pewnym zakresie charakterystykę brzmienia - niczym innym mnie nie porwały. Jedyne czego na dziś żałuję, że wtedy nie zmusiłem się do sprawdzenia z elektroniką Gato Audio, a podłączałem głośniki do Cyrus Lyric oraz Musical'a Fidelity. Z tym się kompletnie nie zgrało i podobno "słusznie".
 4. Jest recenzja w Magazynie AudioStereo. W klubie CA opisywałem tez na poprzednich stronach wrażenia z EDGE. Pozdr.
 5. Kapitalny test!
 6. Do obydwu i zgadza się, najnowsza wersja serii Gold zbliża się (absolutnie nie jest taka sama). Jest to jednak cenowo najlepsza propozycja. Idą krok w krok za PL300II. Co skłoniło mnie do PL? Więcej powietrza, lepsza separacja instrumentów i ciekawsze, bardziej namacalne niskie tony. Jeśli mamy ograniczony budżet obecna-najnowsza wersja da sporo satysfakcji, jeśli nie chodzi o pieniądze - PL300II jednak nie są jeszcze do zastąpienia niższą wersją. Pozdr.
 7. Monitor Audio PL300II... rozgrzewają się i nabierają barw. Już na sam początek ogromny krok do przodu względem GOLD300. Dodatkowo zmiana okablowania głośnikowego na Purist AQUEOUS AUREUS VI. Jest dobrze... a nawet bardzo dobrze.
 8. Bycie audiofilem to jak sam pokazujesz, wyłącznie słuchanie sprzętu - czyli także kabli. Jak już, to w temacie muzyki pozostaje Ci bycie melomanem. A tutaj pokazałeś (o czym wspomniał @rochu), że z bycia melomanem masz niewiele wspólnego.
 9. Przyjmijmy, że te obecne wersje wyszły by jako te "pierwsze" - wzorcowe, a te starsze - jako obecne, czy też miałbyś takie wrażenie? Oczywiście to luźna dyskusja i chęć poznania Twojego zdania, co Ci się nie podobało w temacie tej "prostackiej linii basowej". Sting określa nową realizację jako idącą z duchem czasu. Osoby osłuchane z jego materiałem mogą nie zaakceptować takich zmian. Pytanie jednak czy wszyscy i czy tak naprawdę Sting usilnie chce "stare wygi" karmić tymi samymi kawałkami, jedynie pod zmienioną postacią. Rzecz jasna słuchałem w/w pozycję i mam wyrobione swoje zdanie. Nie napiszę, bym był szczęśliwy całą zawartością... ale jest kilka interesujących zmian, które mogą się podobać nawet osłuchanym melomanom.
 10. Proszę to zgłosić do Administracji z opisem problemu.
 11. I to się nazywa brak zdrowego rozsądku. A najgorsze w tym wszystkim, że proponujesz takie rozwiązanie innym użytkownikom. Za to powinna być publiczna chłosta. I to jest sensowna porada.
 12. Jedno zasadnicze pytanie do wszystkich osób, które nie ogarniają idei klubu marki - czy zapoznaliście się z pierwwszym postem założyciela z 2009 roku?! Ten temat obejmuje WYMIANĘ DOŚWIADCZEŃ UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU Studio16Hz. Rozumiem osobiste animozje wobec konkretnej osoby, z którą wiązana jest ta marka. Czy słusznie - pozostaje kwestią oceny każdego z Was. Ale sama marka S16Hz, jak i klub na Forum nie mają prawa być atakowane tylko z powodu osobistych animozji i zaszłych pretensji. Osobiste pretensje i żale dorośli ludzie załatwiają osobiście, nie na forum w sieci. Nie od tego jest Forum AudioStereo i kluby! Informacja jasna i czytelna - macie coś do konkretnej osoby - proszę kierować pretensje do niej. Nie użytkujecie sprzętu danej firmy, odpuszczacie sobie klub. Wyliczenia producentowi ile co kosztuje i za ile sprzedaje uważam za nieprzyzwoite zachowanie, by nie napisac wprost - bezczelność. Skoro każdy widzi w tym złoty interes - brać się Panowie do pracy i działać na rzecz "mniejszego zarobku". Od teraz każda kolejna osoba, która dopuści się w Klubie S16Hz szkalowania tej marki czy jej założyciela - pójdzie na 14 dniowy urlop poza CAŁE FORUM + dożywotnio ban na ten temat/klub. Skoro nie zgadzamy się na opluwanie przez jednego człowieka innych marek - nie mamy prawa robić dokładnie to samo innym. Zasada równego traktowania wszystkich na AS jeszcze na Forum nie umarła. Potraktujcie mój post moderacyjny jako oficjalne ostrzeżenie, kolejnych próśb nie będzie - posypią się za to z automatu bany i ostrzeżenia. Klub S16Hz zostanie rzecz jasna wyczyszczony z postów nie odnoszących się w żaden sposób do tematu klubu. mod.
 13. Wharfedale zawsze lepiej grały niż wynika to z ceny. W tej cenie będzie to bardzo dobry wybór.
 14. Dostaliśmy informację od organizatora, że event odbędzie się 23 maja (w czwartek) o godzinie 19:00 Dziękujemy za wyłapanie błędu. Kwestię wejściówek ustalimy via PW. Pozdrawiam.
 15. Już tylko jedno podwójne zaproszenie zostało dla chętnej pary!
 16. Jeden podwójnyzestaw już poszedł, zostały dwa podwójne zaproszenia.
 17. Brawo Ty! Nic więcej nie trzeba dodawać, świetnie uchwycony przekaz!
 18. Jeśli szukasz dobrego brzmienia w muzyce z K.D. i do tego łączysz to z zestawem KEF - poszukaj coś z ARCAM'a.
 19. A dlaczego by nie? Masz sporo miejsca i istotne gdzie chcesz umieścić zestaw audio.
 20. Informacja Administracyjna i moderacyjna: Użytkownik @Szpieg na Forum AS zajmował się marketingiem szeptanym, które w myśl Regulaminu jest zabronione. Jego wpisy proszę traktować jako opinie typowego handlarza zajmującego się na Forum swoistym naganianiem na produkty konkretnej firmy. Administracja i moderacja przymykała oko na takie zachowanie pomimo wielokrotnych zgłoszeń. Jednak w dniu dzisiejszym zostały złamane wszelkie normy dopuszczalne w świecie. Jeden z naszych moderatorów otrzymał wobec siebie i swojej małżonki wprost groźby karalne. Sposób w jaki to zostało zrobione oraz forma całości PW wykazują, że mamy duże prawdopodobieństwo realizacji tych gróźb. W dniu dzisiejszym moderator zgłosił powyższy fakt organom ścigania i wraz z całością materiałów wniósł o ściganie z urzędu. W imieniu Administracji i moderacji chcemy w 2 rzeczy podkreślić: nie ma akceptacji na Forum takim zachowaniom. Wszelkie tego typu zachowania wobec forumowiczów, moderacji czy Administracji - od dziś - natychmiast będą przekazywane organom ścigania. Mamy dosyć hejtu na Forum, bezgranicznego atakowania forumowiczów czy mod/Adm (w tym im bliskich osób). ZERO AKCEPTACJI takich zachowań! Administracja ze swojej strony zapewniła wsparcie moderatorowi i informuje, że w takich przypadkach w pełni będzie wspierać osoby pokrzywdzone. Możecie liczyć na nasze zaangażowanie w wyplenieniu z Forum osób, które dopuszczają się łamania prawa i w taki sposób zachowują się wobec innych osób. Nie ma z naszej strony przyzwolenia na takie zachowanie. Od dziś zero tolerancji dla takich użytkowników. w imieniu Administracji i moderacji
 21. Ależ skąd, to "nówka sztuka". Troszkę śmignięta i przelatana. A, że za śmieciową cenę - "coś za coś". Nie da się za garść srebrników kupić wszystkiego. Kłamstwo ma krótkie nóżki...
 22. Więc tym bardziej czymś nieupoważnionym jest oceniać marżę czy narzut sklepów, dystrybucji itd. Pozostaje otworzyć firmę i płacić wszystkie zobowiązania - nie cichaczem opychać po sieci "ze stratą" sprzęt (nie tylko marki Lector). I raz jeszcze - tym razem OSTATNI RAZ - Forum AS nie jest miejscem do prowadzenia marketingu szeptanego. Zadałem sobie odrobinę "trudu" i jeśli nie jesteś handlarzem do tego w perfidny sposób naganiającym na swoje produkty ("jak coś pisz na priv"), to ja jestem świętym Tureckim. Mnie Twoja osobista ocena dystrybutorów i ich zarobku nie interesuje - Ty też nie masz prawa publicznie oskarżać innych wykorzystywanie kupujących przez dystrybutorów. Problemem dla mnie nie jest to, co myślisz -tylko Twoje wypowiedzi na Forum i zachowanie na Forum (marketing szeptany). I proponuję Ci zakończyć tą jałową dyskusję. Tak będzie zdrowiej.
 23. Nie obraziłeś "zacnego grona dealerskiego". Złamałeś zasady panujące na Forum. Równie dobrze ktoś może zarzucić Ci, że jesteś zwykłym handlarzem nie płacącym uczciwie podatków w Polsce. Bo jeśli nie bierzesz od oficjalnej dystrybucji w kraju, to zajmujesz się importem - a różnice wynikają z rozliczeń VAT wewnątrz unijnych. Czy taka historia Twojej działalności w Polsce odpowiada Ci? Bo wybacz, ale za darmo jak coś jest lub pół darmo - to znaczy, że gdzieś coś musi być nie tak. Oczywiście równie dobrze możesz przekonywać teraz całe grono forumowiczów, że Twój biznes jest w 100% uczciwy, płacisz wszystko zgodnie z prawem, a niskie ceny wynikają z Twojej działalności opartej o dobroczynność. Ja mogę znów napisać "o widać, że wsadziłem kij w mrowisko i ruszyłem branżystów - ściągaczy na Polski rynek sprzętu spoza oficjalnej dystrybucji". Tak - zgadzam się z Tobą w 100% i nie mam zamiaru nawet polemizować nad prawdziwością słów Twoich - kij ma zawsze dwa końce. Jak coś jest za pół darmo, to coś po drodze tego interesu musiało przebiegać "po taniości". Cokolwiek to jest. Rzecz jasna moim postem nie ujmuję Twojej działaności opartej w głównej mierze jak widzę na dobroczynności. Pozazdrościć jedynie możliwości sponsorowania innym ich przyjemności życia. Trochę przerzuciłem tego sprzętu w swoim życiu, zawsze coś okupione było albo moja strata, albo cudzą stratą. Ktoś gdzieś zyska by ktoś musiał odrobinę stracić. Prawa rynku. Ale cieszy mnie - i piszę to jak najbardziej poważnie - że mamy w kraju kolejnego Robin Hood'a. Wracając jednak do najważniejszego. Na Forum panują pewne zasady - łamiesz je nie zwracając na to uwagi. Po pierwsze zrobiłeś sobie z Forum AS tablicę ogłoszeń w postaci szeptanego marketingu ("już wkrótce mam mieć", "u mnie najtaniej"). Forum to jakiś bazar z pietruszką i jajkami? I druga kwestia - zarzucasz innym wręcz złodziejskie praktyki przez pryzmat "marży". Jakie masz kompetencje, by oceniać koszty funkcjonowania innych na rynku? Masz takie same koszty jak (bez względu na markę) oficjalny przedstawiciel? Jak rozumiem buty sportowe produkowane w Wietnamie za 4$ też powinny być sprzedawane za 10$, nie za 499 złotych?! Co to ma wspólnego z Forum i zasadami tutaj panującymi? Oznaczenie branża nie upoważnia Cię do zrobienia sobie z Forum AudioStereo panelu ogłoszeniowego i szeptanego marketingu. Tak jak nie masz prawa atakować innych. I za to dostałeś ostrzeżenie i pouczenie. Kolejne takie zagrywki ograniczą Ci możliwość udzielania się na Forum. Nie dlatego, że komuś "nacisnąłeś na odcisk", ale z powodu niestosowania się do zasad panujących na forum AS. i to wszystko.
 24. Kolego trochę kultury proszę. Poproszony zostałeś przez dystrybutora o podanie mu numeru celem sprawdzenia problemu. Skoro wysuwasz argumenty przeciw - miej odwagę zmierzyć się z własnymi słowami. Kolejną rzeczą jest ton Twojej wypowiedzi. Proponuję więcej ogłady. Resztę postów personalnych traktować będziemy jako ataki personalne. Resztę dostałeś w wiadomości. Dla zainteresowanych: Zarzut o problem z serwisowaniem jest niepoważny. Ktoś może sprzedaje Mante zamiast Lectora. Stąd też "okazyjna" cena z niższą marżą. Lector serwisowany jest od prawie 4 dekad w tym samym miejscu - we Włoszech (Albuzzano). Więc ktoś perfidnie kłamie w swoim poście.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.