Jump to content

arkadowski

Moderatorzy
 • Content Count

  3130
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Everything posted by arkadowski

 1. Dlatego takie rzeczy należy zgłaszać, nie wywoływać wojnę. Pozdrawiam.
 2. Co to ma wspólnego z klubem w sensie udowadniania, czy ktoś coś bierze, czy oddaje? Trzymaj się tematu klubu - a resztę zgłaszaj moderacji. Na razie to mamy masę zgłoszeń, że są to zwykłe pomówienia. Nie jestem od dochodzenia tego, o czym piszecie - ale klub nie jest od prowadzenia własnych rozgrywek. I to na tyle.
 3. Czuje się nowoczesność. Idzie w dobrym kierunku!
 4. Panowie pierwsze i ostatnie ostrzeżenie ze strony moderacji. Kolejne wycieczki personalne i zarzuty i pomówienia o jakieś interesy - bez podparcia w postaci konkretnych dowodów będą skutkować natychmiastowym banem w klubie osoby, która dopuszcza się pomówień. Mod.
 5. Bo jest, ale trzeba pamiętać o jednym i zasadniczym "ale" - obecnie czekamy na "internet rzeczy", który czy komuś się podoba - czy nie - wejdzie na rynek w ciągu 2-3 lat. A wtedy treści 8K z HDR nie będą problemem do przesłania i odbioru. Ale jak to wróżbita jeden twierdził - nawet za 10 lat nie ma szans. A jednak nie tylko jest szansa, ale będzie to realne - nie za 10 lat, a za górka 3 - 4 lata. Nie obejmie tylko ekrany wielkoformatowe powyżej 100", ale za 3 lata TV 8K staną się swoistą normą w zakresie od 65", a niektóre będą już oferowane od niższej przekątnych. Powód? Bo tak sobie wymyślił świat i to kupią klienci. Rzecz jasna klienci nie wchodzący na AS i czytający rodzimych "analityków", bo czytający te wypociny o niepotrzebnym HiRes (bo mp3 też "grajo") to oni zostaną zapewne z 1080p (bo to też starczy). Wszystko starczy, nawet szary papier do. Tylko świat nie stoi w miejscu i dla świata 4K to już obecnie za mało. Nie widzę sensu prowadzenia kłótni - każdy wyraził z setkę (co najmniej) razy swoje zdanie. Teraz jak pisałem kilkadziesiąt razy - dajmy sobie czas. I albo jedna strona będzie miała powód, by wyśmiać ta drugą, albo jak mawiał Pazura "vice wersja". Do 2022 już nie zostało wiele. Podyskutujemy o tym za te 3 lata.
 6. Ale zaraz, zaraz. Ujemny jeszcze kilkanaście tygodni temu twierdził, że niemozliwe technologicznie jest przesyłanie treści 8K po sieci. Leciały bajki o 20 generacjach CPU, GPU i dowody na to, że słońce nie świeci na Marsie. To co robi Rakuten TV na rynku? Dostarcza dane do klientów w kontenerach po proszku do prania?
 7. Po co miał słuchać Hi-Res, jak wystarczą pliki .mp3 - też "grajo". A porównywanie obrazu i jakości obrazu do dźwięku oraz przenoszenie zależności między dźwiękiem stratnym vs Hi-Res w odniesieniu do obrazu - jest totalnym odlotem.
 8. Zgłaszaj do kogo chcesz. Nie masz bladego pojęcia o podejmowanym temacie - totalny ignorant. Tak - "HiRes" nic nie kosztuje więcej niż format stratny (w postaci 16/44.1) - dlatego wprowadzono go na rynek. Oczywiście Ujemny, Ty to masz rację "jak zawsze".
 9. Bycie ignorantem bywa zdrowe, ale niestety jest też śmieszne. Jak nie kosztuje?! Masz pojęcie co oznacza słowo "koszty przechowywania danych"? Nie odzywaj się więcej w tematach, co do których masz blade pojęcie.
 10. Milczenie bywa złotem. I na tym dyskusja z Tobą powinna się zakończyć w każdym wymiarze. Już nawet o Twojej idiotycznej prognozie, że nawet za 20 generacji CPU czy GPU nie dadzą radę 8K - nie wspominam. I taka uwaga, i ostrzeżenie wprost - nie fatyguj się ze swoją odpowiedzią do mnie. Po prostu czytając taki jak powyższy idiotyzm - dyskusja nie ma sensu. Tak - to ostrzezenie, że dysktuowac z Tobą NIE MAM ZAMIARU, nie pisz tylko takich bzdur. Tzn. jak słuchasz muzyki na byle czym i byle jak - to na pewno pliki mp3 "dają radę". Fakt, wtedy Hi-Res nie ma znaczenia. Jak nie ma znaczenia 8K. I to tyle z mojej strony.
 11. Tym razem edytowałem usuwając słowa, które NIE SĄ akceptowane na Forum AS! Kolejny taki post obrażający inne miejsca w sieci i ich pracowników = ban natychmiastowy. Są granice nawet w zdenerwowaniu, których nie przekraczamy! Mod.
 12. arkadowski

  Klub Lector

  Coś Lector tak po prostu ma. Niestety - tego powinni zabronić 😉
 13. Z audiofilami to możesz porozmawiać o sprzęcie, zapytaj melomanów. A w temacie zaproponowanej muzyki... w marketach "do kotleta" słyszano lepsze kawałki.
 14. Wbrew pozorom obecnie nie ma to większego znaczenia. W momencie utrwalenia tego formatu dźwięku na rynku i rzeczywistego zainteresowania instalacjami pod pełny Atmos - ten NAD będzie dziadkiem technologicznym (ze względu na łącza HDMI). Tak więc nie stawiałbym tego jako atut "za". Rzecz jasna podkreśliłeś to jako informacyjny post, ale na dziś stanowi to raczej ciekawostkę nie mająca wpływu rzeczywistego na zakup. Ważniejsze jest brzmienie. Serdeczności
 15. arkadowski

  Klub ATOLL

  Ale masz przejście RCA w AM200 do kolejnej końcówki, więc w czym problem?
 16. Panowie koniec z komentowaniem INNYCH osób biorących udział w dyskusji tak w tym temacie, jak i na Forum AS. Regulamin jasno i wyraźnie zabrania wycieczek personalnych. Kolejne takie akcje i otrzymacie punkty oraz ban w temacie. Dosyć tego kpienia i szydzenia. Mod.
 17. Temat zamykam, a niektórym przydałoby się kilka punktów dla oprzytomnienia. Reszta w rękach ibanezq - kolejnym razem zastanowi się nad tym kilka razy, zanim zacznie w sieci szargać innym opinie. Mod.
 18. Wszystko co stare podobno lepsze... tak przynajmniej prawią starzy ludzie. Ja jestem przekonany, że stare to dobre wino, skrzypce i filmy z Bruce Lee. A nowe Gold - potwierdzam, są wyśmienite i warte swojej ceny. I to jest trafne spostrzeżenie. Muzyka dobrze zarejestrowana brzmi wybornie. Porównywałem z kilkoma innymi i Monitor Audio wbrew pozorom w tej cenie nie mają a.z tak ogromnej konkurencji pod względem brzmieniowym. Rzecz jasna "każdy swoje chwali", ale ciężko napisać bym chwalił swoje, skoro pierwszy raz porównywałem Monitor Audio z kilkoma innymi konstrukcjami - nie będąc do Gold nawet przekonany, a wręcz nastawiony "obojętnie".
 19. Sygnał zapewne na 10 metrach pójdzie, kiedyś zmuszony byłem do jakiejś prezentacji podłączyć się via jack do kabelka cienkiego jak włos, a długiego jak tasiemiec (MacBook Pro) i poszło. Rzecz jasna... nie napiszę o jakości, bo prezentacja była oparta w 90% o głos lektora, a muzyka zawarta w materiale stanowiła raczej tło, niż sedno przekazu. Możliwość zastosowania przewodu o dł. 10 metrów to jedno, a uzyskana jakość - to inna bajka.
 20. arkadowski

  Arcam A49

  Faktycznie - mój błąd. Pominąłem w samej rzeczy najważniejsze - pytanie było o tor za, nie same wyjście/wejście XLR. Nie Sławeczku, nie jest idiotyzmem. Trzymałem się kurczowo wejść/wyjść - pominąłem zasadniczą kwestię, jakie obejmowało pytanie - o cały tor. Twoje uwagi o poszerzaniu wiedzy w takim tonie proponowałbym sobie odpuścić - chyba, że znów szukasz zaczepki. Wyjaśniłem to w poście, który sam raczyłeś podsumować "amen". Wskazałem wyraźnie, że A49 nie jest w pełni zbalansowany i być nie może. Od pierwszego dnia jak tylko A49 ukazała się na rynku, później model C49+P49 użytkowałem i widziałem od środka te "skrzynki" i ciężko by było, bym upierał się nad jego "zbalansowaną" konstrukcją. O tym też pisałem powyżej - nie jest to full balanced sprzęt audio. Popełniłem zasadniczy błąd omijając pytanie o tor, co nie oznacza, że możesz wyskakiwać o honorze i poszerzaniu wiedzy. Odpuść sobie. A wracając do meritum - by nie wprowadzać faktycznie w błąd - tor nie jest zbalansowany i tutaj koledzy mają w 100% rację. Same wejścia pomimo oznaczenia "XLR BALANCED" nic w tej konstrukcji nie wnoszą. Dlatego zmiany musiałyby (o czym pisałem) w brzmieniu następowac w samym źródle. Jestem przekonany, że teraz mamy wszyscy powód do radości poza użytkownikami A49... no może też nie do końca, bo to całkiem udana konstrukcja, dająca niezły sound i gwarantująca wiele lat bezawaryjnej pracy.
 21. arkadowski

  Arcam A49

  Proponuję więcej luzu w dyskusji. Ta na początek. Tak - wyjścia są zbalansowane i wejścia też - tak mówi instrukcja A49. Masz z tym problem - pisz do Arcam'a. Znając ich podejście do klientów - oleją Cię jak i innych (w tym mnie). Wiele razy moja korespondencja w temacie produktów ARCAM'a wyglądała tak, że głowa mała. Jeśli czegoś nie ma - odpiszą "nie ma i już". Problem jeśli już w tym temacie wyniknął z czego innego - z pytania o zmianę brzmienia po przejściu z RCA na XLR. I w tym temacie udzielona zostala odpowiedź. Reszta Kolego to nasze dywagacje i deliberacje w temacie, na który nie mamy wpływu. Za kilkanaście K (bo za tyle obecnie można kupić integre A49) oczekiwanie full-balanced jest niepoważne. Jeśli uważasz, że wejścia nie są zbalancowane - to masz problem, bo są! Tak twierdzi producent i tak stanowi konstrukcja - WEJŚCIA są zbalancowane. Tylko jest to nieistotne, bo cała konstrukcja A49 nie jest full - balanced. Czegoś nie rozumiemy z tej dyskusji i pytań, czy raczej szukasz zaczepki słownej? Dla mnie nie jest istotą sprawy wejście czy wyjście XLR w A49, tylko przekaz - to źródło musi w tym przypadku dać z siebie zmiany na różnych wyjściach, by to zostało w sposób słyszalny zauważone. A kolega ma źródło całkiem niezłe, warte zostawienia i nie przejmowania się wejściem XLR w A49 Daleki jestem od sporów o pietruszkę, więc odpuść sobie ten ton. Życzę jak zawsze spokojnej nocy.
 22. arkadowski

  Arcam A49

  Sławku i jakby nie patrzeć masz rację, ale to o czym piszesz - zasadne - traktowane jest przez producentów tego poziomu cenowego jako wyjście zbalansowane. Pytanie było natury zgoła innej, czy usłyszymy zmiany w A49 po zastosowaniu XLR z RCA, tak - o ile samo źródło wnosi takie zmiany. W innym przypadku - nie. ARCAM jako producent w instrukcji wprost informuje, że mamy zbalansowane wyjście/wejście XLR. I niestety nikt tego nie podważa producentom zarzucając kłam. Prawdziwie zbalansowane urządzenia to nie ta półka cenowa, gdzie od podstaw - od zasilania - mamy w pełni dwa monobloki w jednej obudowie. Musical Fidelity też w swoich konstrukcjach stosuje nazwę zbalansowanych wyjść/wejść na XLR, a w rzeczywistości dopiero najwyższe modele mogą pochwalić się... prawdziwym zbalansowanym torem:
 23. arkadowski

  Arcam A49

  Osobiście korzystam z Wireworld od lat i nie narzekam. na pewno są "lepsze" kable, na pewno są po prostu inne, mnie od lat pasują tej firmy i nie widzę potrzeby zmiany firmy. A swego czasu mocno inwestowałem w AudioQuest'a i jakoś mnie nie przekonały. OEHELBACH jest cenioną firmą bardziej w PRO niż u audiofilii 🙂
 24. arkadowski

  Arcam A49

  Źródło masz dobre (CXN), tylko nie dające wyraźniej zmiany brzmienia przy zmianie z RCA na XLR. Dla przykładu - CDS27 Arcam'a brzmiał na pewno inaczej przy zmianie z RCA na XLR (ze wskazaniem na XLR) i jako odtwarzacz ogólnie - świetny wybór pod względem napędu i brzmienia... ale masa problemów w temacie streamer'a. CXN broni się mocno brzmieniem i obsługą. A na pewno - pozostawienie XLR jest dobrym wyborem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.