Jump to content

liberas

Użytkownicy
 • Content Count

  781
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

197 Dobry
 1. liberas

  Linux

  Przez przypadek instalując dekoder pewnie wyczarowałeś zmianę domyślnej metody odtwarzania w przeglądarce streamów z youtuba. Gstreamer raczej potrzebny jest i nie powinno się go wywalać.
 2. liberas

  Piłka nożna

  Dokładnie, bez dwóch pip wygraliby ze 4 albo 5:0. A największy błąd trenera, to że nie grał junior od początku meczu. A kibice piłki nożnej to już wyborna, ironiczna śmietanka.
 3. liberas

  Siatkówka

  Ja musiałem zadowolić się poczytaniem ;) Jakoś tak licho o tym meczu w mediach.
 4. Kross'y również oglądałem, w miarę pozytywne wrażenie. Jest jakaś odczuwalna różnica w rekreacyjnej jeździe między ramą stalową, a aluminiową (ok. 1kg w różnicy?), poza ceną na tym samym modelu bicykla? Na osprzęt faktycznie zwrócę uwagę. Jeszcze jedno, po tych moich przygodach ze złodziejami zainwestowałem w markowy i bardzo solidny łańcuch antykradzieżowy. Na drugi dzień mechanizm już nie działał, wymieniłem teraz na kolejny egzemplarz, tylko ile to wytrzyma? To robi się naprawdę ekstremalny sport, wybór niesamowity, tylko trafić z zakupem chyba coraz ciężej.
 5. Cykluję okazyjnie, teraz z dziećmi, więc też nie chciałbym wydawać majątku na sprzęt. Tym bardziej, że już dwa razy mnie okradli na przystanku. A rower czasem muszę gdzieś przypiąć i oddalić się. Stąd mam tą całą renomę tam gdzie ciemno. Na te rowery zwróciłem uwagę będąc za granicą, masa tego jeździ. I cenowo są bardzo ok. Tym bardziej, że firma nie wygląda na amatora w produkcji rowerów (angażuje się w jakieś imprezy kolarskie?), mimo, że właścicielem jest decathlon. Opinie niby pozytywne, ale nie rozmawiałem z żadnym dorosłym użytkownikiem, a w sieci, jak to w sieci. I właśnie głowię się teraz, czy dokładać do czegoś "markowego". Właśnie co do ram, są podobno bardzo dobre... Takie opinie, więc chciałem się w to wepchać, tylko czy bym nie żałował? No nic, pogłówkuję.
 6. Hej Panowie cykliści. Co sądzicie o rowerach marki b'twin dla amatora weekendowej rekreacji po ścieżkach rowerowych? Dziecięce bardzo dobrze mi się sprawują, już drugi rozmiar jedno z dzieci ma. Druga pociecha ma połowę droższe Puky (1000zł do 500zł za b'twin), tu wiadomo, jakość pierwsza klasa. Tylko te b'twin też jest fajnie zrobiony i wydaje mi się, że ta różnica w cenie jest bardzo nieadekwatna. A jak wypadają te modele dla dorosłych? Optycznie dla mnie ok, cena też, ale jak w użytkowaniu?
 7. liberas

  Linux

  Pisałem już wcześniej o tym, rozwiązanie teoretycznie fajne, jednak znacznie bardziej ryzykowne. Szczególnie, gdy oznacza to ciągłość aplikowania samych świeżynek. Wszystko zależy od polityki wydawcy i jego możliwości wsparcia głównie dużych środowisk (które są najbardziej narażone). Jak wiadomo, z tym bywa różnie.
 8. liberas

  Linux

  Już trochę ten wątek ciągnie się i dla mnie primus, że nigdy nikomu nie dosrywam (nawet jak z czymś się nie mogę zgodzić). Jedynie czasem staram się humorem lub ironią trącić, co chyba tylko kolorytem w rozmowie może być vide moja odpowiedź do foxbat. Nie odbieraj moich słów jako jakiegoś dosrywania. Nie takie były moje intencje, choć wiem, że czasem słowo pisane można różnorako interpretować ;)
 9. liberas

  Linux

  Non-free, czyli zamknięte, nie ma to związku z "komercyjnością" samego sterownika. No można rzec, że wydawane są w typowych przypadkach przez producentów sprzętu do sprzętu, czyli nazwijmy ich komercyjni. Więc jak jeszcze wydają i wspierają, używanie jest wskazane. Dopiero później zaczynają się schodki. Tak to wygląda z mego poziomu, no chyba, że o czymś nie wiem. A jeżeli jesteś w zakonie tych od otwartego kodu albo jakimś greenpeace it, to może lepiej sobie odpuścić ;) Intel fajnie się wziął za vga [Hidden Content] No instalujesz dziennie jedną dystrybucję na śniadanie. Bardzo fajnie, jak będzie to system ni z gruchy ni z pietruchy. Nie działa, to następna instalacja. Działa, to rozglądasz się po ikonkach, programach, motywach. Nie ma czegoś, jakiegoś fontu, programu, ikony, to dalej następną :)
 10. liberas

  Linux

  Do uśpienia, czy tam czuwania potrzebujesz baterii. Hibernacja zrzuca wszystko na dysk i nie potrzebuje prądu. Są jeszcze stany "pośrednie". Hibernacja chyba nie jest za często dostępna w linuxach ze względu na "problemy" działania na jakichś popularnych sprzętach. Ale w dokach powinno być opisane przywrócenie funkcji. Z tym wylogowywaniem aby wyłączyć to coś chyba nie tak. Może dany użytkownik jest pozbawiony shutdownu lub jakiś proces musi być wywalony wcześniej? Zajrzałbym do instrukcji od systemu, bo inaczej może to irytować i sprokurować potrzebę instalacji innej dystrybucji :)
 11. liberas

  Linux

  Nieprecyzyjnie wyraziłem się, chodziło mi o przypadek, który Ty opisałeś, obciążanie procesora głównego przez filmy. A jeżeli o sterownikach mowa w świetle linuksowych bolączek kartograficznych, to ich brak (pomijając alternatywne dostępne rozwiązania) powoduje właśnie kłopot z możliwościami obsługi rozwiązań "sprzętowych", o czym pewnie wszyscy kiedyś przekonali się na własnej skórze.
 12. liberas

  Linux

  Z wydajnością "odtwarzania" to mniej więcej analogiczny przypadek do renderowania okien przez oprogramowanie, więc nie do końca tak to wygląda. Jest to zależne od możliwości i dostępności wspomagania sprzętowego. Procesor może nawet odpoczywać, jak "znaczek" w nowym logo poczty polskiej.
 13. Czy te wszystkie końcówki zmieszczą się do tej obudowy?
 14. liberas

  Linux

  Instalacja oprogramowania jest zadaniem z kanonu administracji systemem. A terminal da się zastąpić w wielu zadaniach nakładkami do klikania. Jednak wydaje mi się, że administracja "z palca" jest wygodniejsza i bardzo naturalna. Jak rozumie się zasadę poruszania się i zna kilka podstawowych poleceń, okazuje się, że jest to wielka wygoda. W windowsie tak samo wiele zadań z nakładki "dos" można bardzo wygodnie wspomagać, nie wspominając już o administracji. Problem jest z problemem. Bo jak ktoś ma już jakiś, to nie korzysta z informacji podanej na tacy. Jakieś kilka lat wstecz koleżance w pracy wskazałem "helpa" w excelu, okazało się, że opanowała ten program sama do perfekcji bez dodatkowych kursów i makulatury. Za kilka lat uruchamianie i wybór programów w systemach operacyjnych będzie bardziej zależne od wyszukiwania poprzez znaki i głos, będzie mniej klikania. Czytałem lub słyszałem, że w wyszukiwarce od unity będzie niebawem zaimplementowana semantyka.
 15. liberas

  Linux

  Na stronach osów, które ma się zamiar używać warto zaglądać do dokumentacji, czy jest wystarczająca skompletowana. Na stronach tego systemu jest m.in. ustęp: ftp://ftp.pcbsd.org/pub/handbook/9.1/handbook_en_ver9.1.html#Writing_an_IMG_File_to_USB
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.