Jump to content

wiesiek9990

Użytkownicy
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

8 Neutralny

Audiostereo

8

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

344 profile views
 1. Dzięki . Wsadziłem diody 1n5819 1A/40V, na żarzeniu będzie jakieś 600 mA, teoretycznie powinno wystarczyć ten 1A na diodzie. Jedynie większy prąd będzie przy rozruchu. Zobaczymy co się będzie działo w praktyce.
 2. Trafo kupiłem dużo wcześniej od Muzg-a Lampy mam Ecc82 ze starego projektu. Przekaźnika jeszcze nie mam i innych części Lutuje co mam , a potem zobaczę czego jeszcze brakuje.
 3. Płytka jest , nie spodziewałem się ze będzie tak dobrej jakości . I już lutuje się 🙂
 4. Cześć, Poszukuję obudowy do dylka. Może ktoś ma już jakąś konkretną na myśli i mógłby podzielić się informacją ?
 5. Wracając do tematu porównań. Dziś miałem wiecej czasu na przećwiczenie 3 wzmaków - BG9, TA8210 i KIA. W mojej ocenie wygrywa TA8210, ze względu na mniej przeciągany bas , szersze stereo, średnica jest trochę "do przodu" w stosunku do pozostałych dwóch, więc może to powoduje, że nie czuje się "mulenia" na basie. Na TA nIe czuć że to bass-reflex. Drugie miejsce no nie wiem tu już trudniej wybrać ponieważ w BG9 nie mam mundorfów to może grać przez to ciut słabiej. Ex aequo dla obu wzmakow na ten moment. Grane na Focusrite Scarlet 2i2 v2, głośniki BR, 2D diy ( Scan D2
 6. Różnice wg mnie nie są duże. Możliwe jest też ze trafiłem na gorszy egzemplarz. Scalak scalakowi nierówny jak to przy produkcji bywa. Teraz gram na bg9 Borysa i mam wrażenia ze kia właśnie tak gra. No ale nie przesadzajmy, to jest nadal b. dobre granie. Może jak podrasuje bg9 to dorówna do TA - podrasowanie to wymiana kondow na coś lepszego, czyli pewnie dam miflexy mkp zamiast obecnych teraz mkt.
 7. Uruchomiłem dylka z KIA 6210AH - KIA gra bardzo podobnie do TA8210AH. Po wstępnych porównaniach ( ta sama konfiguracja ) jednak wybieram TA8210 - wg moich odczuć gra lepiej. Wygląda na to, że jest lepsza separacja kanałów w TA i takie bardziej aksamitne granie.
 8. Dylek gra zadziwiająco dobrze 😃 normalnie WOW. Jestem po wymianie kondów w źrodle ( Focusrite Scarlett) na Nichicony FG. Na dylku można już słuchać godzinami. Co to będzie w docelowej konfiguracji, chyba może być tylko lepiej.
 9. Właśnie przetestowałem zworkę. Po jej założeniu wzmak przestał grać. Czyli jednak kondy muszą być [emoji2957]
 10. Dzięki za info. Teraz Mcap-y mundorfa zastąpię zworkami 😀, jaka oszczędność na dylku i miejsca teraz więcej na płytce. Ale za to w Focusrite i w DAC-u, których używam na codzień, szykuje się wymiana kondensatorków wyjściowych.
 11. Tak właśnie jest. Na wyjściu Dac-a jest kond elektrolityczny[emoji50]. I teraz nie wiem, którego należałoby pozbyć się . Tego na wyjściu Dac-a czy tego na wejściu wzmaka. Chyba na wejściu wzmaka usunąć kondensator. Ale dodatkowo do Dac-a wstawić lepszy kond np ten usunięty ze wzmaka [emoji848]
 12. Hej, nie miałem miflex-ów, mundorfy jak dotąd mnie sie podobają najbardziej. Miałem czarne i niebieskie Jantzeny w zwrotnicach i mundorf wg mnie jest lepszy - bardziej szczegółowy. Wg rankingu kondensatorów miflex MKP10 i mundorf mcap mają zbliżone oceny. Więc chyba warto. Cenowo miflex znacząco tańszy. Nie ma jednak w rankingu MKP13 tylko jest MKP10. [Hidden Content] Homemade Hifi_Cap-Test-Ratings.pdf Zastanawiam się jeszcze, te kondensatory na wejściu są konieczne ? Piszą że najlepszy kondensator w torze sygnałowym to zworka 🙂
 13. W dzielniku dałem rezystory 4.7k ( Rs i Rp ) Wydaje mnie się ze można tez dać np. 3.3 k
 14. Dylek wystartował . Tym razem sprawdzałem 2 razy jakość lutów . Akumulator i radiator z odzysku Kondensatory mcap 250v na wejściu z odzysku, złącza rca i głośnikowe tez . Duży kond to kemet 4700uF Kondy 100nf /100v topmay Teraz gra z focusrite scarlet Muszę przyznać ze gra przyzwoicie [emoji846]
 15. Lutuje TA8210AH na jednej, na drugiej płytce będzie KIA6210AH.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.