Jump to content

wiesiek9990

Użytkownicy
 • Posts

  87
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

31 Neutralny

Audiostereo

31

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

678 profile views

wiesiek9990's Achievements

 1. Cześć, chciałem podpytać o kondensatory bocznikujące rezystor katodowy 150om. Czy w tym układzie też obowiązuje jak w tranzystorach poniższa zasada ? Chodzi o to że wtedy kondensatory c7 do c10 powinny mieć raczej większą pojemność niż 220uF, czyli dla 20 Hz ok 531uF ( 470uF) albo więcej ?
 2. Ponoć najlepszy wzmak to Sansui AU70 Ktoś z forum może miał okazje słuchać ?
 3. Brak weryfikacji rezystancji wzmaka jako odbiornika sygnału dla preampa wynika generalnie z tego, że preampy sklepowe mają zwykle na wyjściu kondensator o odpowiednio dużej pojemności ( nawet kilka uF). Kondensator ten gwarantuje przepustowość pełnego pasma sygnału audio dla wejść standardowych wzmacniaczy.
 4. No fakt , dzięki za uzupełnienie.
 5. W sumie nie chodzi mi o brzmienie konkretnych kondensatorów, ale o to żeby wiedzieć, które firmy można polecić, a które omijać szerokim łukiem. Wstępnie wygląda po przeczytaniu wielu postów w tym temacie i na innym forum, wynika, że takie firmy które warto wziąć pod uwagę przy zakupach kondensatorów audio to np. Nichicon, Rubycon, Panasonic, Wima, Elna ..... Ale czy takie firmy jak np. Samsung, Samwha, Samyoung, Yageo są również godne uwagi ( mam na myśli kondensatory do zastosowań audio ) ?
 6. Cześć, mamy już 200 stron o kondensatorach, czy może wykrystalizował się już ranking firm ? Np . Elektrolity , najlepsze firmy to - ... MKT/mkp , do filtracji zasilania to ... MKP w torze sygnałowym ....
 7. Gavron04, dzięki. Duża wiedza. Jak zauważyłem w jednym z projektów są 3 transformatory, co zapewne bije w koszty. Ile tak naprawdę potrzeba trafo do projektu ? Czy rzeczywiście 3 sztuki są potrzebne ( 1 na żarzenie, 2-gi na napięcie Anodowe dla lamp, 3 -ci dla części tranzystorowej ) ?
 8. Ogromniasta obudowa. Ile mocy ten wzmak wyciąga ?
 9. No ja nie zauważyłem poprawy dźwięku po włożeniu do obudowy . Wzrokowo za to na pewno lepiej. Gałka GSL-40 ( nie wiem czy to od Elizabeth) ale po taniości , w sklepiku kupiłem za 3 zł 😄 Są również na znanym na portalu aukcyjnym ;).
 10. [emoji846].Jak widzę koty lubią dobry sprzęt [emoji50]
 11. Dzięki McGyver za dobre wiadomości w temacie temperatur. Przy okazji - masz fajnego kota - ma ładne zielone oczy [emoji846].
 12. Sprawdziłem palcem ze bardziej nagrzał się mnie radiator stabilizatora 6,3V aniżeli lampy. Radiator Jest gorący wg mnie nadmiernie. Lampy - nie wiem jaka temperaturę mogą wytrzymać. Muszę zwiększyć radiator czyli go wymienić Dodatkowo w podłodze wywierce ze 2 lub 3 otwory fi 4, w pobliżu radiatorami i chyba w okolicy płytki z lampami, co zwiększy przepływ chłodzenia. Jest jeszcze możliwość zamówienia blachy na górę z dodatkowymi otworami ( chyba mogłem od razu taka wziąć i temat temperatur byłby skutecznie załatwiony).
 13. Wysokość obudowy to 80 mm. Lampy maja jeszcze trochę luzu w stosunku do górnej pokrywy - około 1 cm. Nie wiem jaka temperatura powinna być w środku . Obudowa jest ciepła. W szczególności nad lampami około 38 stopni na powierzchni blachy ( mierzone termometrem lekarskim ) Może to za dużo ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.