Jump to content

fhvbn

Użytkownicy
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

238 profile views
 1. Co 32 cale z 6m, ja w swojej salce będę miał 100 cali z odległośći 2,6-2,9m.
 2. Zbyt dużo odbić obrazu od sufitu i ścian i brak wykonanej akustyki nawet nie ma dywanu na podłodze jakoś tej osobie która zrobiła to kino nie przeszkadza :
 3. Ja polecam Śnieżkę akrylową też obecnie buduję salkę kinową i tę farbę wybrałem. Ja będzie się coś odbijać od ścian i sufitu to rzucę filc lub aksamii velur na ściany i sufit i po sprawie.
 4. Denon x8500 gra dużo lepiej od x6500 a gdzie tam x4500 odsłuchiwałem w salonie Horna. PS. Lamborghini to przecież też Skoda.
 5. Wychodzi na to że z Japońskich to tylko Yamaha wolna.
 6. Trzeba było od razu kupić taki odtwarzacz a nie mieszać na forum że coś nie działa, kto by pomyślał że przy takim projektorze masz zabawkę typu NVIDIA Shield. Kup Oppo lub Cambridge może jeszcze dostaniesz jak poszukasz dobrze, to są jedyne najlepsze źródła obrazu i dzwięku na rynku.
 7. Ja dalej nie widzę różnicy i chyba nie do końca rozumiem tę waszą filozofię, jeżeli ktoś chcę JVC to kupi nawet jak ma biały sufit i białe ściany, jeżeli ktoś chcę Epsona to kupi go do jaskini gdzie ma 100% zaciemnienia i ściany i sufit w ciemnym kolorze, ewentualnie na odwrót i tyle. I nie wiem kogo w przypadku projektora miała by boleć strata 10 czy nawet 20 tys zł tylko dlatego że nie ma 100% zaciemnienia i ew. jasny kolor ścian, KOGOŚ KOGO NA TO STAĆ nie będzie mu to robiło różnicy że mógł kupić projektor za 7 tys zł a nie za 20 tys zł skoro obraz się za wiele nie różni ze względu na brak adaptacji pod projektor. Jeżeli ktoś chcę Porsche to kupi nawet jeżeli ma się ograniczać w przebiegach bo dużo pali i paliwo drogie i zrobi 5 tys km rocznie, jeżeli ktoś kupi Skodę to zrobi ogromny przebieg ok 50 tys km rocznie bo mało spali i ogólnie eksploatacja samochodu jest znacznie tańsza i więc co za tym idzie będzie dużo korzystał i nie będzie się ograniczał. Tak samo z lampami do projektorów do JVC kosztuje z modułem 2 tys zł, a do Epsona zaledwie 600 zł. Więc w przypadku JVC trzeba ograniczyć się z oglądaniem tak z 200-300 godzin rocznie bo drogo kosztuje ta zabawa ale w przypadku Epsona można iść na całość bo wymienna lampa jest tania i zrobić nawet 1-1,5 tys godzin rocznie. Dobrze to rozumuje.
 8. Skoro za blu-ray CXUHD dałem prawie 4 tys zł to raczej to kino powstanie na pewno, teraz jestem na etapie doboru pozostałych komponentów kina. A 20 płyt wystarczy na ten haj end. Przy braku zaciemnienia to nie ma sensu kupować żadnego projektora bo i Benq i Optoma i Epson za kilka tys zł tak jak Sony czy JVC za kilkanaście tys zł nic nie pokażą i obraz będzie do bani, to wtedy zostaje tylko telewizor. Nawet na najtańszy projektor do kina domowego na rynku typu Epson czy Optoma musisz mieć przynajmniej częściowe zaciemnienia albo najlepiej całkowite, i nie że tylko JVC kwota urządzenia nie ma tu nić do rzeczy. Warunki w pomieszczeniu muszą być idealne dla każdego projektora takie same dla projektora za 3 tysiące zł i takie same dla projektora za 36 tysięcy zł.
 9. Przy braku zaciemnienia to nie ma sensu kupować żadnego projektora bo i Benq i Optoma i Epson za kilka tys zł tak jak Sony czy JVC za kilkanaście tys zł nic nie pokażą i obraz będzie do bani, to wtedy zostaje tylko telewizor. Nawet na najtańszy projektor do kina domowego na rynku typu Epson czy Optoma musisz mieć przynajmniej częściowe zaciemnienia albo najlepiej całkowite, i nie że tylko JVC kwota urządzenia nie ma tu nić do rzeczy. Warunki w pomieszczeniu muszą być idealne dla każdego projektora takie same dla projektora za 3 tysiące zł i takie same dla projektora za 36 tysięcy zł. Przy braku zaciemnienia to nie ma sensu kupować żadnego projektora bo i Benq i Optoma i Epson za kilka tys zł tak jak Sony czy JVC za kilkanaście tys zł nic nie pokażą i obraz będzie do bani, to wtedy zostaje tylko telewizor. Nawet na najtańszy projektor do kina domowego na rynku typu Epson czy Optoma musisz mieć przynajmniej częściowe zaciemnienia albo najlepiej całkowite, i nie że tylko JVC kwota urządzenia nie ma tu nić do rzeczy. Warunki w pomieszczeniu muszą być idealne dla każdego projektora takie same dla projektora za 3 tysiące zł i takie same dla projektora za 36 tysięcy zł.
 10. Zdecydowanie 7.2.2 aniżeli 5.2.4. Filmów 7.1 jest dużo więcej niż Dolby Atmos, i wykorzystasz boczne jak i tylne surroundy na pewno, 2 głośniki do Atmos zdecydowanie wystarczające niepotrzebne aż 4, chyba że masz długi pokój.
 11. No to fetek po kolei : jaki masz projektor, amplituner(procesor) oraz odtwarzacz Blu-ray to po pierwsze, po drugie jak to wszystko masz spięte jakiej długościami kabli HDMI ile metrów do projektora ile odtwarzacz do amplitunera czy procesora, jakiej marki przewody wspomniałeś o fiber pro ale jest lesze lepsza marka kabli hybrydowych optycznych Purelink tą firmę przewodów mają w ofercie ci co maja JVC w dystrybucji ale ci co mają RS a nie X bo to inny kanał sprzedaży. I jak to masz wszystko ze sobą spięte i jak masz poustawiana konfiguracje dot. obrazu we wszystkich urządzeniach, jeżeli zmiana ustawień urządzeń w menu nie pomoże to znaczy że masz popsuty jakiś element projektor,amplituner lub odtwarzacz albo sam kabel, bo wiele osób ma podobne konfiguracje jak ty i takich problemów nie ma.
 12. Warto nawet dla jednego filmu przejść na 4K. Ja nie widzę problemu jeżeli mamy wszystkie urządzenia z najnowszą specyfikacja HDMI czyli wyświetlacz,odtwarzacz,amplituner(procesor) oraz dobre HDMI najlepiej certyfikowane Ultra HD to nie ma widzę żadnych problemów. Są faktycznie takie przypadki że np. ktoś ma tv i proj podłączony do avr i coś może się ze sobą nie zobaczyć ale to są jednostki a nie ogół zresztą tu jest to dobrze opisane : https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=387:planujesz-zakup-telewizora-4k-uwazaj-na-techniczne-pulapki&catid=129&Itemid=484
 13. Koniec dyskusji, admin zamknie temat.
 14. Kolego matematyka się kłania. Projektor - 35 tys zł Ekran ramowy 2-3 tys zł Blu-ray - już posiadam wspomniany CXUHD więc go nie liczę Amplituner - 10-12 tys zł Wszystkie kolumny i subwoofery system 7.2.4 to 40-45 tys zł I teraz licząc że kupię to wszystko w jednym miejscu to przy takich kompleksowych zakupach myślę że spokojnie mogę liczyć na rabat minus 15 % od cen detalicznych, i końcową cenę pomniejszając o rabat to zostaje jeszcze na sofę,szafkę,kable,zasłony,wykładzina,rolety,panele akustyczne lub pianki akustyczne i pułapki basowe to według mnie przedział 10-15 tys zł. Biedny ampli za 10 tys zł, a kolega Papcio kupił Onkyo za 4,5 tys zł do piwnicy 40m2 i co nie będzie tam biedy, a ja ampli ze znacznie wyższej półki za ok 10-11 tys zł w pokoju 18m2. Zobacz temat co zrobił kolega Papcio.
 15. Widziałem i JVC i Sony, Epsona nie biorę z powodów osobistych niech sobie drukarki robią. Pod projektor jak i głośniki będę miał warunki lepsze niż ponad połowa forumowiczów którzy robią swoje kina w salonie, czy ty wiesz ile ja widziałem kin domowych z wysokimi modelami JVC i Sony w pomieszczeniach z jasnymi ścianami i białym sufitem, ile drogich systemów audio grało w beznadziejnych warunkach akustycznych gdzie było samo szkło płytki na podłodze i ogromne przeszklenia, patrząc na te systemy ja będę miał niebo a ziemia u mnie w pokoju nie będzie nic szklanego po za oknem ale to każdy ma więc dam roletę i po sprawie, płytek nie mam na podłodze tylko będzie wykładzina, mam lepsze warunki do audio i video niż większość ludzi w PL a wy mi mówicie że przepłacam moja kasa moja sprawa i dajcie już spokój z farbą bo ona tu nie decyduje i nie będę się z wami kłócił że nie wziąłem farby za 200zł więcej, może nie miałem wtedy akurat więcej cashu w portfelu na pewno nie jestem żydkiem itp, nie dociekajcie dlaczego wziąłem śnieżkę aniżeli jakiegoś flugera. A co do projektora N7(RS2000) jest już decyzja podjęta i w oparciu o ten projektor dobieram resztę komponentów, i na pewno nie wezmę Epsona który jest LCD i świeci tragicznie tylko JVC z D-ILA i Sony z SXRD się liczy, oj to chyba będzie mój ostatni post tutaj i każę adminowi zamknąć ten wątek, takiego oszczerstwa się tutaj nie spodziewałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.