Jump to content

Фома

Użytkownicy
 • Content Count

  1040
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

259 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

746 profile views
 1. Bach świetnie improwizował.
 2. Z jakością zawsze będzie problem. Jasne że fajnie się słucha dobrze wydanej muzyki- bez dwóch zdań. Mimo to tak sobie myślę ile jest standardów jazzowych na świecie. I byli np tacy mistrzowie, których kilkadziesiąt tematów stało się standardami a mimo to round midnight" jest jednym z najczęściej granych ever..Dlaczego? Za 200 lat nadal będzie wiadomo kto to był np Coltrane. A czy ktoś będzie wiedział kto śpiewał np "kakao" albo "jesteś zajebista" ?
 3. Używane dwie sztuki Mundorf M-Lytic AG MLGO 22000 uF 63V 90 zł szt.
 4. Hugo Carvalhais /particula/clean feed przy okazji fajny klip
 5. Miałem okazję posłuchać kilku tak przygotowanych urządzeń. (Dzięki kolegom ) Dwa wzmacniacze tej samej firmy, jeden nieco modyfikowany w pre i zasilaniu drugi nie, i dwa identyczne daci diy zbudowane konsekwentnie na różnych podzespołach. O ile w wzmacniaczach różnice były słabe bez szału i można było się pomylić w testach, to w dac'ach juz tak nie..Konsekwentnie bo jeden cały na elnach i rezach jednego typu i konsekwentnie bo drugi identyczne płytki pcb całe na nichiconach i rezach drugiego typu. Pstryk/Pstryk i wszystko stało się jasne. Dwa różne urządzenia.. Nie wiem tylko czy w tych urządzeniach dac, wszystkie elementy miały zgodność w parametrach.. Raczej nie sądzę bo koszt tego przedsięwzięcia byl i tak dość znaczny 278 elementów. Nie mniej odmienność cechująca oba daci to zupełnie odwrotne jakby cechy. Poza tym różnice w takich dziwnych miejscach m.in jak drażniące wyostrzenia na formantach! lub nie w wokalistyce/chóry.. Nikt mi nie powie i nie przekona.. Co do mundorfów, nie spotkałem wadliwych szt i jakiś rozstrzałów w parametrach ale nie przepadam za nimi, wolę stare siemensy sikorel.
 6. Znam przypadek gdzie ktoś ma monobloki montowane w podstawach kolumn. Głośnikowe druty mają około 30 cm.
 7. Nic nowego. Mój kolega ma sieciowe przewody prosto z linii audio do wzmaka. Dac ma wyprowadzenia wprost z traf wyjściowych co prawda zakończone srebrnymi wtykami z jednej strony do pieca. Bo jak powiedział trochę praktyczności w tym wszystkim musiał zachować.. Większosc włączników bezpieczników regulatorów panoramy przekaźników itp itd pominięta okrojona. Głośnikowe wyprowadzone bezpośrednio od zwrotnic. Wszystkie przewody zrobił na zdublowanych bardzo małych litych oddzielnie izolowanych przekrojach. Kable firmowe dawno posprzedawał. O sztabach nie chce słyszeć. Przed chwilą mu proponowałem. Edit z ostatniej chwili, pcb zwrotek też wywalił
 8. Фома

  Transformatory do audio

  Oczywiście że różnice w dźwięku są miedzy trafami i nie jest to różnica między kornetem a trąbką. Jak ktoś ma wątpliwości to najprościej i tanio można zbudować 2szt g/clona zrobić sobie testy abx. Wojciech Głowiński robi świetne trafa, w skrócie b.otwarty i dynamiczny dźwięk z basem wziętym za jaja. Miałem porównania z dwoma r corami 150 i 300w, klein und hummel i Philipsa i kilkoma różnymi toroidami.
 9. To jest taki 'piaskownicowy' typ argumentów. Podobnie jak szydera z drugiej strony. Ok. W ciągu dwóch tygodni będzie zrobione. Chyba że wcześniej będę na miejscu to dam znać
 10. Bez procedur są przyjemności i tyle. Jedni lubią analizować muzykę inni słuchają całości nie zastanawiając się. A co do procedur jest ich za mało i nie są w stanie sprostać problemowi z racji opisanych powyżej czynników. Jest to mało realne. Trzeba by poświęcić więcej czasu, testów, prowadzić notatki. . Za błahy temat do podejmowania takich kroków. Jest prosta metoda tzw olewator. Jak komuś gra niech gra, i odwrotnie. To przygotuje Ci plik na salce, znajomy ma dwa typy trąbki i dwa typy saxów tenorowych. Zadanie będzie proste wskazać nie różnicę dźwięku tylko który typ trąbki gra. Lub saxu. wchodzisz w to?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.