Jump to content

Фома

Użytkownicy
 • Content Count

  1031
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

255 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

705 profile views
 1. Znam przypadek gdzie ktoś ma monobloki montowane w podstawach kolumn. Głośnikowe druty mają około 30 cm.
 2. Nic nowego. Mój kolega ma sieciowe przewody prosto z linii audio do wzmaka. Dac ma wyprowadzenia wprost z traf wyjściowych co prawda zakończone srebrnymi wtykami z jednej strony do pieca. Bo jak powiedział trochę praktyczności w tym wszystkim musiał zachować.. Większosc włączników bezpieczników regulatorów panoramy przekaźników itp itd pominięta okrojona. Głośnikowe wyprowadzone bezpośrednio od zwrotnic. Wszystkie przewody zrobił na zdublowanych bardzo małych litych oddzielnie izolowanych przekrojach. Kable firmowe dawno posprzedawał. O sztabach nie chce słyszeć. Przed chwilą mu proponowałem. Edit z ostatniej chwili, pcb zwrotek też wywalił
 3. Фома

  Transformatory do audio

  Oczywiście że różnice w dźwięku są miedzy trafami i nie jest to różnica między kornetem a trąbką. Jak ktoś ma wątpliwości to najprościej i tanio można zbudować 2szt g/clona zrobić sobie testy abx. Wojciech Głowiński robi świetne trafa, w skrócie b.otwarty i dynamiczny dźwięk z basem wziętym za jaja. Miałem porównania z dwoma r corami 150 i 300w, klein und hummel i Philipsa i kilkoma różnymi toroidami.
 4. To jest taki 'piaskownicowy' typ argumentów. Podobnie jak szydera z drugiej strony. Ok. W ciągu dwóch tygodni będzie zrobione. Chyba że wcześniej będę na miejscu to dam znać
 5. Bez procedur są przyjemności i tyle. Jedni lubią analizować muzykę inni słuchają całości nie zastanawiając się. A co do procedur jest ich za mało i nie są w stanie sprostać problemowi z racji opisanych powyżej czynników. Jest to mało realne. Trzeba by poświęcić więcej czasu, testów, prowadzić notatki. . Za błahy temat do podejmowania takich kroków. Jest prosta metoda tzw olewator. Jak komuś gra niech gra, i odwrotnie. To przygotuje Ci plik na salce, znajomy ma dwa typy trąbki i dwa typy saxów tenorowych. Zadanie będzie proste wskazać nie różnicę dźwięku tylko który typ trąbki gra. Lub saxu. wchodzisz w to?
 6. Takie które uwzględniają wszystkie zmienne Lechu. Łącznie z warunkami atmosferycznymi temperaturowymi i odrębnymi cechami fizycznymi ludzi. I taki gdzie badany jest też przedmiot czyli sprzęt a nie tylko podmiot czyli w tym wypadku człowiek. Znam przypadek zaliczenia blind testów na kablach. 10/10. Co też wcale nie oznacza czy to był przypadek /traf. Wiesz Przemak o czym pisałem ; ). Krótko mówiąc są różnice, bez względu na ciemno/ jasno, ale jest problem z przypisaniem ich do konkretnego typu instrumentu w tym właśnie konkretnym przypadku trąbki kornet fluger horn.
 7. Różnice pomiędzy są ewidentne ale wskazanie w ślepym który ton należy do którego instrumentu to już zbyt karkołomne i mylące. Według "niektórych "zwolenników ślepych testów /jak zaznaczyłem nie wszystkich/ to znaczy że tych różnic nie ma ;). Według innych są, ale nie w domenie słuchu. A Według mnie to oznacza że ślepe testy są nie wiele warte. . Z życia wzięte, jakiś czas temu na próbie werbel perka był nie do zniesienia, i w ogóle tomy miały szpilę i jakiś taki placek" drażniący.. A dodać muszę że mój perk stroi skrupulatnie bębny kamertonowo. Na określoną wysokość i ma swój interwał między Dolnymi i górnymi naciągami które dają głębie i sustain". O przesunięciu się instrumentów względem ścian /czyli wpływ akustyki/, też nie było mowy. Za to było bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne i zmiana wilgoci powietrza. Parę dni później bębny zagrały jak trzeba beż zmiany ustawień.
 8. Nie wiem czego szukasz..Jeśli ma być duży" donośny i jędrny w dole dźwięk to tak. Sprawiają wrażenie nieco głośniejszych i rezonujących niż sporo innych. W akordach dół lubi warknąć. Akustyczny "drewniany" pierwiastek też nieco lepiej wydobywają. W porównaniu z Martinami powiedzmy. Góra perkusyjny okrągły atak. Ale to też może zależeć od instrumentu. Strojenie w menzurze też. Poza tym fajne dźwięczne struny.
 9. A próbowałeś kiedy John Pearse ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.