Jump to content

n-krzychu

Użytkownicy
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. A jak Ty chcesz tam je wepchnąć? To są novale i z zupełnie innym pinout. 6Ż3P (6j6) to heptal. Możesz spróbować 6ż1p( EF95), 6ż4p, 6ż5p, 6ż38p lub ich zachodnich odpowiedników.
 2. A to się zgadzam. Jak przelutujesz podstawkę to będzie grać. Nawet dobrze ;-) .
 3. No nie ściemniaj! 5670 ( 6n3p ) i 6n1p mają zupełnie różne wyprowadzenia elektrod. Nie ma prawa grać po zamianie bez przelutowania podstawki. A nawet żarzyć się.
 4. A zobacz w kartach katalogowych piny w 6n3p i 6n1p i nie dziw się że nie działa. I rada - nie zmieniaj lamp na pałę - bo takie same podstawki. Czasem można naprawdę wtedy dużą bubę zrobić. ;-)
 5. Chyba nie masz na myśli tej lampy https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_6h6p~2.html Więc jako, że mówisz o radzieckiej lampie to w transkrypcji na nasze nazywa się ona 6N6P
 6. Czy dobrze styka i czy dobrze polutowane (zimne luty? ) .No właśnie - ja bym przylutował. Ale to pewnie nie to. Edit - literówki
 7. Ja bym się ( jeśli jest ) przyglądnął potencjometrowi i jego stykom - szczególnie do masy.
 8. Raczej transformator 230v // 230v i 6,3v. Nie odważyłbym się prosto z sieci. Chociaż stare telewizory tak miały.
 9. Ja bym spróbował WK-WCF ( White Cathode Follower ) albo jeszcze lepiej pełną topologię Aikido wg Broskiego. Ciekawe pomysly ma na http://www.tubecad.com/
 10. Ciekawe ilu ewentualnie chętnych do pojęcia się w przyszłości jakiegoś zamówienia zostało skutecznie wyleczonych z chęci pomocy innym. Jak myślicie?
 11. Każda lampa ma inną charakterystykę. Poza tym 6N6P jest bardzo prądożerna na żarzeniu. Jakie masz zasilanie? Musisz mieś pewność, że transformator da radę. Poza tym ma zupełnie inne charakterystyki. Jak masz 1 lampę na 2 kanały i jest to chiński wynalazek to pewnie jest to wtórnik katodowy. Dobrze zaprojektowany jest "przeźroczysty" i do dźwięku nie wnosi nic. Dostosowuje tylko impendancję wyjściową preampa. ( Ma małą ). Ale chińskie wynalazki z reguły mają dziwne punkty pracy lamp i stanowczo za małe napięcia anodowe. Więc walą straszną ilością zniekształceń. Niektórym się to podoba.
 12. Pokaż schemat z punktem pracy lampy. ( B+, Ua, Ra, Rk ). To się zobaczy.
 13. Zerkinij na projekcik borysa z diyaudio.pl http://iamp.diyaudio.pl/?universal-headphone-jack-connection-board
 14. Takiej lampy to nie ma. Wiesz są inne alfabety nie tylko łaciński. Na przykład cyrylica. Poszukaj 6N3P i jej odpowiedniki.
 15. Podniesienie prądu spoczynkowego właśnie to robi -Klasę AB czyli dla małych sygnałów A
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.