Jump to content

DAWH

Użytkownicy
 • Content Count

  226
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

771 profile views
 1. Mam 90B ale po upgradzie, więc odnoszę opinie do tego konkretnego modelu, chociaż seryjny gra także na wysokim poziomie. Słucham bardzo szerokiego spektrum gatunków, właściwie wszystkiego poza hard rockiem. Moja 90tka nie wyłożyła się na niczym. Jest to dosyć uniwersalny wzmacniacz. Na początku grał z Harpia Amstaff, później z Harpia Dobermann oraz Chord Qutest i malina jako źródło.
 2. dobor kolumn do wzmacniacza i wielkości pomieszczenia/akustyki jest kluczowy.
 3. Wg Ciebie miłośnik basu, to od razu miłośnik kruszenia ścian? Jakie to konkretnie wzmacniacze nie zapewniają miłośnikom basu odpowiedniej jego dawki ? Podasz jakieś modele? Z jakimi kolumnami w jakiej wielkości pomieszczeniu (akustyce). Jestem tego bardzo ciekawy. Czy może mówisz o każdym wzmacniaczu lampowym, niezależnie od jego konstrukcji, niezależnie od tego jakie napędza kolumny i w jakim gra to pomieszczeniu? Jestem wręcz przekonany ze na moje pytania znów odpowiesz wymijająco. Dlatego temat ze swojej strony kończę. A ty nadal głoś na tym forum bzdury na temat basu z lamp, którym to kruszyć ścian nie można.
 4. Jak wiele mitów na temat lamp tu szerzonych niestety.
 5. Oj znów generalizujesz. Lubisz to lubisz... Do jakiej mojej teorii ty się odnosisz ? Ja odnoszę się do twoich twierdzeń jako by to każda lampa maiła problem z kontrolą basu, lub "lampą nie skruszysz murów", cokolwiek autor miał na myśli... Tego typu wpisy i generalizowanie świadczą tylko o braku twojej wiedzy. Ale wybacz nie chce mi się na ten temat rozwodzić. Każdy wybiera wzmacniacz który bardziej mu odpowiada. Jaki świat szeroki tyle gustów i guścików. Ja osobiście po wielu latach przygody z tranzystorami wróciłem do lampy i bardzo mnie to cieszy, bo odnajduję w muzyce to czego szukałem. Jeśli ty jednak odnajdujesz to w tranzystorze to super, szczerze gratuluję (bez sarkazmu). Cieszmy się muzyką i tyle.
 6. Jaka tam siedzi wysokotonówka? Byly montowane Vify z polipropylenu i plastikowej płyty przedniej D25TG-5, ale też z tkaniny i metalowej płyty przedniej Vifa D26TG-05. Siedział tam też Peerless D27TG-35-06...
 7. Również uderzał bym do Sinusaudio. Za 12 tyś u Mariusza masz wypas, czyli monobloki dual mono oraz osobny przedwzmacniacz...konstrukcje bez większych kompromisów. Do wyboru single ended lub push pull, ale w duzej mierze zależy to już od kolumn i gatunków muzyki jakie słuchasz i twoich upodobań. Możesz się skontaktować z Mariuszem i zapytać o osoby, które mają jego wzmacniacz, z twojej okolicy. Może uda Ci się coś odsłuchać.
 8. może to problem duetu wzmacniacz / kolumny, a nie dac? XS gra otwartym dźwiękiem, ale nie eksponuje góry. Jakie masz kolumny i wzmacniacz?
 9. Bardzo fajna lampka, za rozsądne pieniądze.
 10. Jak tylko znajdę chwilę to ogarnę... dzięki za podpowiedź co i jak...
 11. Kupujesz używkę czy nowy, odsłuchać musisz. Kupujesz używkę, połowę taniej, ponosisz extra ryzyko. Coś za coś. W życiu nic nie ma za darmo. Kusić będzie to prawda 🙂 Jeśli jesteś podatny na pokusy, to zostań przy tranzystorze, bo jak zaczniesz zabawę w wymianę i testowanie lamp, to rzeczywiście może kosztować. Najważniejsza jest konstrukcja wzmacniacza. Lampy lampami. Zabawa w wymianę to wyłącznie twój wybór. Ja lampy wymieniam wtedy gdy muszę i jestem szczęśliwy 🙂 Co do innych przeróbek, to sam oddałem swój do upgradu. Taka mala fanaberia, w zadnym wypadku konieczność 🙂 Ale było warto.
 12. Nikt nie mówi że jest to tania zabawa. Tak samo jak całe audio. Wybraliśmy sobie takie hobby, które z zasady do tanich nie należy. Jak chcesz taniej, to polecam bieganie.
 13. Nostromo też na Wolfsonie, bez problemu można pożyczyć na odsluch i cena do 1k
 14. Nie za bardzo Cię rozumię... Możesz rozwinąć? Jakie lampy za 1000zl chcesz wymieniać i po co skoro kupujesz nowy wzmacniacz, ktorego brzmienie znasz? Nawet jak chcesz zmienić lampy na lepsze, lub dlatego ze brzmienie Ci się znudziło, to w sieci masz informacje jakie lampy, jakie brzmienie dają. Jednak na brzmienie wzmacniacza ma wpływ przede wszystkim jego konstrukcja. Lampy coś wnoszą, ale bez przesady! Żywotność lamp mocy, a tym bardziej sterujących jest bardzo długa, szczególnie NOS. Przy codziennym, prawidłowym użytkowaniu wytrzymują długie lata.Przecież i tak sprzedasz ten wzmacniacz wcześniej, bo króliczka gonić trzeba. W czym masz problem? Wymienisz lampy jak chcesz. Nikt Cię nie zmusza do tego. Jeśli trafisz na wadliwe, to pech. Ale kupując z pewnego źródła, szczególnie NOS, ryzyko bardzo małe.
 15. zadzwoń jeszcze do Sinusaudio (Mariusz Jaglarz). Może ma coś ciekawego do odsluchu. Jego wzmacniacze grały w zeszłym roku na AVS. Bardzo fajnie to grało i ceny ma także bardzo atrakcyjne. osobiscie uwazam ze to jest stereotyp. Kupujesz lampę której brzmienie Ci się podoba i zapominasz o obsłudze i lampach. Chyba że chcesz się pobawić i szukać dalej, lekko modelować brzmienie lampami.. Ale to już kwestia twojego wyboru i zasobności portfela. To tak jak z kablami. Jedni słuchają tego co fajnie gra, a nni wciąż testują i szukają lepszego dźwięku. Są różne drogi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.