Jump to content

DAWH

Użytkownicy
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

154 profile views
 1. Adam, a próbowałeś zrobić eksperyment z podłożeniem deski pod dac i wzmacniacz? Zrobiłem sobie wczoraj takie podstawki z desek na kolcach, prawie nic mnie to nie kosztowało. Jako eksperyment tylko i wyłącznie, bo większość z nas mocno sceptyczna z tego co widzę. Mam wzmacniacz lampowy. Dotychczas wzystkie elementy systemu leżały na jednej powierzchni, I to w dodatku na tzw paździerzu... Doznałem sporego zdziwienia bo góra nabrała trochę większego blasku i wyrazistości, inaczej wybrzmiewa. Nie wiem jak to możliwe, ale Muda głupio nie radził...od razu mówię, że zmiana raczej nieznaczna, ale słyszalna bardziej niż np. siecowka przynajmniej w moim systemie.
 2. Przecież Melodika zapewnia serwis w PL. Jakie znaczenie ma gdzie produkują komponenty do tych kolumn?
 3. DAWH

  Pozytywna sila ,PiS.

  założyciel tematu ma z was niezły polew Panowie. Rzucił wam przynętę wypisując jakieś brednie, a wy w tym uczestniczycie tracąc swoj czas w imię czego ? Żałosne...
 4. masz na myśli płyty włóknowo-gipsowe czy włóknowo-cementowe? Również słyszałem dobre opinie o tych płytach.
 5. jakie w takim razie tynki najlepsze, bo suche tynki z płyt gipsowo-kartonowych mają zasadniczą wadę w postaci słabej odporności mechanicznej. Czy płyty gipsowo -włóknowe ktoś stosował?
 6. Po tym jak zacząłem siw wgryzać w temat, to naprawdę sporo osób odradza, szczególnie ściany działowe, z betonu komórkowego. Także w moim przypadku najprawdopodobniej skończy się jednak na ceramice na zewnętrznych i wewnętrznych ścianach. Beton komórkowy fajnie się obrabia i dosyć szybko muruje, ale to chyba jedna z niewielu jego zalet. Akustyka, chyba pod każdym względem kuleje.
 7. chyba nie do końca jest tak że nie liczę się z kasą. Podchodzę do tematu budowy, poważnie uwzględniając akustykę jeszcze na bardzo wczesnym etapie. Najwięcej kosztów generują błędy popełnione na wczesnym etapie budowy. Pewnie ich nie uniknę. ale moze chociaż zminimalizuje. Wolę dołożyć teraz, np. do ścian, niż żałować że czegoś nie zrobiłem po wprowadzeniu się. Wtedy najczęściej jest za późno, będę też miał taki przesyt budową że ostatnią rzeczą na jaką będę miał ochotę to kolejny remont żeby akustykę poprawić. Każda wiedza i wasze doświadczenie są dla mnie bardzo cenne. Budowę zaczynam w maju 2020 więc mam całą zimę na przemyślenia 🙂 To nie jest takie proste wierz mi. Zwiększenie powierzchni to nie tylko moja decyzja, ale i żony. Wspólnie postanowiliśmy że budujemy 100m2 dom i tego nie zmienimy. Powodów jest wiele. Ale to nie temat na to forum... Jeszcze nie podjąłem decyzji, ale na ten moment skłaniam się do zewn. ściany dwuwarstwowej Porotherm + wełna skalna 20cm. Żaden styropian!!! 🙂 Wewnątrz salonu zamiast tynku płyty GK, a częściowo dwie warstwy, a Nida sonic lub inne np. Ecophon na suficie. Znając życie i siebie... to jeszcze trochę się zmieni w mojej koncepcji.
 8. Może wyluzuj troszkę, co? To ma być wątek na którym osoby będące w temacie podzielą się swoimi opiniami. A to czy ktoś na podstawie treści tego wątku wyciągnie takie A nie inne wnioski, nawet gdyby zmienił technologię to jest jego prywatna sprawa. Nie zakładałem tego wątku żebyście po mnie wieszali psy, ale dlatego że jestem laikiem i chciałem poznać zdanie innych, co mają w tym temacie większa wiedzę i doświadczenie. Czy to od razu powód żeby mnie odsyłać do architekta czy akustyka? To forum to po co jest? Widzisz, właśnie dlatego ten temat. Każdy mówi inaczej. Rożni akustycy czy architekci polecają co innego. Czy to nie beton komórkowy puści więcej niż ceramika? Z tego co wyżej napisane przez Bartka wynika ze to właśnie ceramika mniej basu wypuści...
 9. Mówisz, że na ścianę zamiast tynku lepiej płytę GK i pod nią wełnę ? Nawet Nida Sonic nie koniecznie? Bartek, z tego co wnioskuje po tym co piszesz to chyba pójdę jednak w gazobeton np. 600 i dodatkowo na ściany położę GK plus PT80. Ceramika mi się średnio uśmiecha, również z innych, bardziej budowlanych powodów.
 10. Dzięki za odpowiedź. Muszę jednak sprostować. 1. Nie mam zamiaru oszczędzać na materiałach i elementach konstrukcyjnych których już nigdy nie zmienię. 2. Strop będzie lany żelbetowy, a sufit dodatkowo podwieszany Nidą Sonc + PT80. 3. Cały projekt od początku konsultuję z firmą zajmującą się akystyką wnętrz. Także pomiary i adaptacja na ostatnim etapie przewidziane. 4. Architekt jest kumaty i z doświadczeniem, sugeruje właśnie Ceramikę na ściany. 5. Co nie zmienia faktu, że odnosząc się do akustyki, spotykam różne opinie, włącznie na tym forum. Jedni uważają że tylko ceramika, inni beton komórkowy np. 600, inni nie mają pojęcia, albo tylko teoretyczne... ale i tak doradzają... Dlatego trzymajmy się tematu, bo proszę o informację o tych co już domy wybudowali i takie użytkują. Jakie widzą wady i zalety obu materiałów, pod względem akustyki.
 11. Bartek, z czego ty wybudowałbys dom w takim razie i dlaczego? Bo każdy mówi inaczej i już na prawdę nie wiadomo co i dlaczego wybrać. Przynajmniej ja mam mętlik totalny 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.