Jump to content

DAWH

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

88 profile views
 1. Bardzo wam dziękuję za sugestie i rady. Okazuje się, że wybór projektu domu, przy moich kryteriach (do 110m, prosta parterówka bez poddasza użytkowego) to nie takie proste w moim wypadku, kiedy akustyka ma znaczenie. 90% projektów ma taki salon, że odechciewa się tam wstawiać stereo... Dlatego doszedłem do wniosku, ze zmieniam projekt i szukam takiego, który mi odpowiada pod kątem akustyki. Właściwie w całym gąszczu gotowców, znalazłem tylko jeden względnie nadający się: Pozostaje zamiana wejścia z kotłownią - wydłuża się ściana pierwszego odbicia... Jeśli nie ten, to jedyną opcją jest rysowanie projektu od zera, ale i tak musi to być salon z otwarta kuchnią, dlatego nie sądzę, żeby architekt wyczarował dużo lepszy układ niż ten. Dajcie znać proszę co o tym myślicie... ma być piec gazowy kondensacyjny lub pompa ciepła Bartek, powiedz mi czy pod kątem akustyki, jest duża różnica na korzyść stropu żelbetowego kontra drewnianego, wypełnionego watą + płyta GK ? Oczywiście mówimy o akustyce w salonie, bo poddasze jest nieużytkowe.
 2. do salonu 30m2 wychodzi około 5000zł, nie jest źle... Ściana za słuchaczem też powinna być pokryta podobnymi płytami ?
 3. Jestem minimalistą, żona raczej też. Obawiam się, że AcousticShaper to zbyt ekstrawagancko może wyglądać jak na moje skromne progi. Natomiast sufity od ecophon wyglądają już całkiem fajnie. Orientujesz się jaki to jest mniej więcej koszt na sufit 30m2? Czyli przed wykończeniem salonu konsultacja z tobą i zakup odpowiednich materiałów. Później jak pomieszczenie gotowe to pomiary i ewentualnie dodatkowa adaptacja ?
 4. Bartek, na pewno będę chciał skorzystać z twoich usług kiedy dom będzie stał w stanie surowym zamkniętym. Wtedy trzeba by zdecydować o sposobie wykończenia tego salonu, tak żeby było ładnie, estetycznie i przede wszystkim możliwie dobrze pod kątem akustyki. Płyty perforowane zamiast standardowych GK na sufit na pewno trafią. Czy można je stosować na wełnę? bo dom ma być z lekkim stropem zintegrowanym z konstrukcją dachu. Do kleszczy jest podwieszony sufit z płyt gipsowo-kartonowych, pomiędzy kleszczami jest ocieplenie z wełny mineralnej a na kleszczach położone będą deski lub płyty OSB, aby można było poruszać się po strychu. Jeśli chodzi o ścianę za miejscem odsłuchu, tutaj też sprawa otwarta. Budżet zależy od tego ile pochłonie budowa. Jest szansa że wygospodaruję więcej. Zastanawiam się tylko jakiego rzędu to kwoty, żeby uzyskać zadowalający efekt w salonie powiedzmy 30m.
 5. Pomożecie proszę ? Czy w takim salonie jest szansa na to, że uzyskam zadowalający efekt, stosując na przykład akustyczne płyty GK na suficie, itp., czy lepiej sobie całkiem odpuścić ten projekt. nie oczekuję cudów, ale akustyka jest dla mnie na tyle istotna, że w ostateczności jestem nawet w stanie zrezygnować z tego projektu. Problem w tym, że większość projektów które mnie interesują maja podobny układ salonu. Myślę, że wielu z nas boryka się z podobnym dylematem, przy wyborze projektu domu. Może ten wątek pomoże tez innym.
 6. Właśnie dlatego ten temat. Pytanie gdzie tu najlepiej zaplanować miejsce na system i odsłuch...i gdzie umieścić ustroje akustyczne. Budżet to powiedzmy 10 -15 tys. Projekt po zakupie będzie adaptowany, ale oczywiście w ograniczonym zakresie. Pewne ściany można przesunąć, ale nie chciał bym tego robić w przypadku salonu. Ustroje są możliwe pod warunkiem, że nie będzie to coś stało na środku salonu (WAŻ). Biorę pod uwagę panele GK akustyczne na sufit. warto na całej powierzchni salonu ? Na przykład płyta perforowana 1188 x 1998 mm 12.5 mm Knauf Cleaneo Akustik: https://budomiks.pl/plyta-perforowana-1188-x-1998-mm-12-5-mm-knauf-cleaneo-akustik,id46209.html Lub płyta gipsowo kartonowa akustyczna RIGIPS GYPTONE BIG QUATTRO typ Nr 41 12,5/1200/2400 mm https://www.sig.pl/plyta-gipsowo-kartonowa-akustyczna-rigips-gyptone-big-quattro-typ-nr-41-12512002400-mm,p825895 itp,..
 7. Cześć wszystkim, Jestem na etapie wyboru projektu domu. W zasadzie wybrałem już, ale obawiam się nieco o akustykę. System będzie umieszczony w salonie. Problem w tym, że wszystkie projekty, które mnie i żonę interesują mają całkiem podobny układ. Bardzo proszę, doradźcie czy w takim salonie zagra muzyka i jak ewentualnie zaadoptować to pomieszczenie ? Miejsce na system planuję tak poniżej, czyli tam gdzie umieszczono TV, a odsłuch sofa naprzeciwko. Z góry bardzo dziękuję za cenne informacje. PS. Nie chciał bym zmieniać tego projektu, bo to jeden z nielicznych, który pasuje mi i żonie... Pozdrawiam, Dawid
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.