Jump to content

mgregor

Użytkownicy
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Oprócz słuchania muzyki to czynne uprawianie sportu - lubię sobie pobiegać na dłuższych dystansach np. w maratonie. Polecam!!!
  pozdrawiam
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2033 profile views
 1. Cześć, Niestety nie. Wersję standard zwróciłem i dopłaciłem do industrial co wydaje się być właściwym posunięciem.
 2. Tak się składa, że porównywałem oba urządzenia i skończyło się tak, że Regen poszedł na sprzedaż. Generalnie poprawa na "+" we wszystkich aspektach, np. scena, czarne tło i najważniejsze - coś co sprawia iż dźwięk z kompa przestaje męczyć po dłuższym słuchaniu! Próbowałem też podłączyć oba urządzenia razem ale nie słyszałem żadnych dodatkowych "bonusów" takiej konfiguracji. Ciekawa sprawa, że tego typu zestawienie nie pozwalało na odtwarzanie plików dsf, natomiast flac i wav bez problemu. Może bardziej obeznani w temacie transmisji danych koledzy wyjaśnią tę kwestię? Powyższe dotyczy wersji standard, którą już wymieniłem na wersję industrial, która po pierwszych odsłuchach wydaje się jeszcze lepsza. Pozdrawiam,
 3. Jasne, jak to zwykle z windowsem jest trochę roboty ale w tym przypadku warto. Faktycznie support ze strony Phila jest na bardzo wysokim poziomie a jego najnowszy optimiser zawiera całkiem sporo użytecznych narzędzi łącznie z "przełącznikiem" pomiędzy trybami pracy WS12. Jeszcze jedna uwaga - czasami można napotkać problem z instalacją driverów do niektórych kart sieciowych a w szczególności adapterów sieciowych wbudowanych w płytę główną. Sam bawiłem się kilka godzin usiłując dociec przyczyny, która okazała się banalna tj. goście z intela wymyślili sobie iż serwerowy os nie powinien być instalowany na nieserwerowych płytach i usunęli kilka linijek w pliku inf - rozwiązaniem jest ich ręczne dopisanie. To tak w kwestii jak by ktoś napotkał ten problem.
 4. Z tego co wiem podobnie można ustawić Audiophile Optimiser z Windows 2012 - po włączeniu komputera zgłasza nam się wtedy od razu Jriver, a cały GUI Windowsa jest wyłączony. Tak więc też robi się z tego taki toster, a jedyne co może/musi zrobić użytkownik to nacisnąć on lub off na obudowie kompa. Działa i to bez najmniejszych problemów. Jako GUI pracuje Jriver. Również sterowanie z Ipada i sprzętów z Androidem pracuje bez zarzutu tak, więc zdecydowanie polecam Optimizer'a z W12 w trybie core.
 5. mgregor

  ASR Emiter 1

  Ze swojego doświadczenia to polecam tuby Avantgarde. Z Nano, które mam jest naprawdę fajnie. Wzmak wybrałem po przesłuchaniu kilku znamienitych konkurentów w szczególności lampowych, bo miały grać z lampą.
 6. mgregor

  ASR Emiter 1

  Jak najbardziej! Jak pogrywam z Emitterem I podłączonym do Avantgardów i jest super. Kiedy je kupowałem to myśl o podpięciu ich do tranzystora napawała mnie śmiechem ale z kilkunastu wzmaków, których miałem okazję posłuchać z AVG, tranzystorowy Emitter zagrał najlepiej... Wiem, że to połączenie jest całkiem często spotykane, oczywiście biorąc pod uwagę "masowość" obu marek.Pozdrawiam,Grzesiek
 7. mgregor

  ASR Emiter 1

  W takim razie tryb aus oznacza pełne wyłączenie. U mnie takiej opcji brak i tak jak pisałem zawsze coś się świeci i pracuje małe trafo.
 8. mgregor

  ASR Emiter 1

  Jeśli świecą się wewnętrzne diody to tak. Prawdę mówiąc to patrząc na zdjęcia, które zamieściłeś w wątku to różnice konstrukcyjne są dość widoczne, więc na 100% nie wiem jak jest u Ciebie. U mnie nawet na off które chyba może być odpowiednikiem "twojego" aus świecą się diody zielone i czerwone. Nawet w tym stanie podając sygnał na wejście direct, które omija selektor wejść i parę innych obwodów na głośnikach pojawia się sygnał ale moje AA Nano mają ponoć 104dB skuteczności...
 9. mgregor

  ASR Emiter 1

  Mała errata, żeby nie było iż nie znam się na swoim wzmacniaczu :) Oczywiście pomiędzy off i I jest "stand by" gdzie działają tylko wejścia i pętla magnetofonowa. Tak więc przełącznik ma 4 pozycje, aczkolwiek 3 istotne. Sorry za drobną nieścisłość ale pisałem w pośpiechu. Wepnij go bezpośrednio do gniazdka w ścianie. ASR w instrukcji wyraźnie odradza stosowanie jakichkolwiek kondycjonerów i listew. U mnie bezpośrednio z gniazdka jest znacznie lepiej niż przez listwę.
 10. mgregor

  ASR Emiter 1

  Witaj, W mojej wersji są 3 pozycje: - off ale "nie do końca" tj. pewne elementy wzmacniacza są wciąż pod prądem, pracuje tylko transformator pomocniczy - I normalna praca z działającym "trybem oszczędzania energii" - wydajność i pobór prądu spada do ok. 60-70% opcj full power. Przy czym tryb przełączenia (poziom głośności) z opcji oszczędzania energii do full power można definiować - II full power - nie działa oszczędzanie energii i wzmak gra najlepiej U mnie nie ma opcji aus, czyli totalnego wyłączenia. Mogę to osiągnąć tylko wypinając wzmacniacz z gniazdka.
 11. mgregor

  ASR Emiter 1

  Witaj w klubie! Miłego słuchania.
 12. mgregor

  ASR Emiter 1

  AA Uno Nano i "dzielony" CEC jako najsłabszy element systemu, który jest odpowiedzialny za pewną dozę ostrości i niedostatki w tzw. kulturze brzmienia.
 13. mgregor

  ASR Emiter 1

  A u mnie ciekawostka! Mam IC Neotecha NEI2002 i jest to srebro zrobione w technologi OCC i powiem szczerze, nie zaobserwowałem żadnego problemu z transjentami i innymi przypadłościami o których można poczytać. Prawdę mówiąc to też nie mam do porównania żadnego topowego IC, więc może nie do końca mam rację :), oczywiście gram via "direkt" gdzie sygnał jest również prowadzony srebrnymi drutami.
 14. mgregor

  ASR Emiter 1

  Witaj! Jako właściciel Emittera I mogę w pełni potwierdzić to co powyżej napisali koledzy. Dodałbym jeszcze tylko namacalność dźwięku, która robi duże wrażenie. Jeśli wersją, którą pokazywałeś gra w chociażby zbliżony sposób do obecnie oferowanych wzmacniaczy to za 5kzł niczego lepszego nie dostaniesz.
 15. Tak są na górze zaraz pod terminalami głośnikowymi, przynajmniej w G1.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.