Jump to content

Audiomono

Użytkownicy
 • Content Count

  471
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

666 profile views
 1. Znacznie lepszy niż zostawienie za kolumnami "gołej" ściany. Pozdrawiam
 2. Nie chcę wsadzać kij w mrowisko ale te duże, ciężkie wzmacniacze z czasem wyprzedzi klasa D. Pozdrawiam
 3. Mogło by tak być gdyby twoje kolumny miały płaską (liniową) charakterystykę SPL (db), a szczerze w to wątpię... Elektronika czy kable nie powinny być problemem. To już trzeba by było sprawdzić na jakim analizatorze... 'Generator' w Room EQ Wizard Może po prostu jesteś już stary 😉 Pozdrawiam
 4. Fetek, jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic to możesz dołączyć do "moich" zadowolonych klientów 😄 Odsłuch z adaptacji będzie więcej warty niż posty do tej pory... Jeżeli chodzi o DSP to w "słabym akustycznie" pomieszczeniu nawet TRINNOV AUDIO z aktualnym I7 nie jest w stanie pomóc... Pozdrawiam AM
 5. Wpisz w Google: STC WALL W wielkim skrócie: 2xKG-Stelaż-Wełna-Stelaż-2xKG lub: 2xKG-Stelaż-Wełna-Materiał/Płyta perforowana Oczywiście nie zapominasz o suficie i podłodze, pomiędzy płyty KG możesz dodać mate akustyczną (im większa jej masa na m2 tym lepiej). Jak masz blisko tartak, szwagra który zrobi to za flaszkę, samochód dostawczy, kupisz wkrętarkę i ukośnicę w biedronce a wełnę odda Ci za darmo Pan Zbyszek z olx - to z pewnością będzie taniej. Warto Po izolacji pomiary a dopiero potem adaptacja akustyczna zaczynając od niskich częstotliwości.
 6. No nie jest, zwłaszcza jak ktoś głośno rozmawia, albo "leci" mu popcorn z ust lub przechodzi "dupą" do Ciebie.
 7. W kinie jako kanał LFE lub pojedynczy subwoofer w stereo (suma L + R), w stereo wszystko zależy od realizatora.
 8. Matko jedyna, mam nadzieje że nikt tego nie weźmie na poważnie... Monofoniczny to był Kasprzak Unitry.
 9. Posiadasz już jakieś ustroje na pierwsze odbicia (przede wszystkim boczne ściany i tylna)? Montaż paneli za kolumnami bez "ogarnięcia" pierwszych odbić jest mało efektywne. Średnio tonowe i wysoko tonowe głośniki "grają" z reguły "do przodu" >1KHz więc zanim dźwięk z nich dotrze za kolumny (tam gdzie przyszłe panele) będzie się musiał wcześniej odbić od reszty ścian. Ogólnie rzecz biorąc lepiej po jednym panelu na każdej ścianie niż 4 na jednej. W większości pokoi nie dedykowanych pod audio pierwsze odbicia "lubią" drzwi lub aneks a po drugiej stronie wielkie okno, bywa więc trudno...
 10. Oczywiście, jeżeli jesteś nietoperzem lub ryjówkowatym i używasz echolokacji -takie tynki będą działać na akustykę w bardzo wysokich częstotliwościach >14Khz, kamień dekoracyjny lub panele gipsowe 3d były by lepszym rozwiązaniem.
 11. To może być interferencja, pierwsze odbicie od ściany za kolumnami (ok 130cm) po za tym masz odpowiednią wysokość pomieszczenia aby wykonać podwieszany akustyczny sufit.
 12. Pianki z pewnością nie wystarczą, maty są dobrym rozwiązaniem przy odpowiedniej ich aplikacji... Może być też np. mata K-Flex seriia K-Fonik.
 13. Moim zdaniem nie ma za dużych telewizorów jak i ekranów projekcyjnych, jak się nie ma "klitki" to projektor ( i jak największy ekran) będzie zawsze lepszym rozwiązaniem.
 14. Audiomono

  Dyfuzor DIy

  Może zacznij od czegoś "prostszego" przy użyciu programu QRDude. Pozdrawiam
 15. Audiomono

  White skin :)

  Gips z zawartością papieru to nic innego jak płyty gipsowo-włóknowe inaczej homogeniczne, kiedyś np. Hidley czy Sayers używali ich jako "rdzeń" w akustyce. Przy niskim suficie <3,5 metra zastanowiłbym się bardziej nad płytami "celenit" itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.