Jump to content

Audiomono

Użytkownicy
 • Content Count

  484
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

774 profile views
 1. Zanim podejmiesz się adaptacji proponuję wcześniej koniecznie zmienić te "odsłuchy" na inne. Na jakie? Nie doradzę (staram się tu nie wypowiadać na temat "sprzętu") Masz wąski ale wysoki pokój -wykorzystaj to. Jeżeli będą odpowiednie to jak najbardziej. +1 Pozdrawiam AM.
 2. To może być transformator. Pozdrawiam
 3. Ostatecznie coś takiego... +1 Pozdrawiam AM
 4. Nie, nie było by- Nadal mylisz pochłanianie z izolacją dźwięku. Silikat jest gęstszy niż BK tym samym znacznie lepiej izoluje (nie przenosi) dalej dźwięków a że nie jest to materiał porowaty to odbija większość z powrotem do środka pomieszczenia. Można by powiedzieć że przy "silce" było by jeszcze gorzej niż teraz... Spróbuj jeszcze tak...
 5. Mylisz się, gazobeton (BK) jeżeli chodzi o akumulacje ciepła jest bardzo słabym materiałem... Jeżeli chodzi o izolacyjność akustyczną ściany to tak, ale jakie to ma znaczenie w twoim przypadku (problem pogłosu w pomieszczeniu). Przenieś się ze sprzętem i "ustrojami" do sypialni lub innego pokoju... Po za tym proponuje poczytać od czasu do czasu forum budowlane. Pozdrawiam AM
 6. Koledzy wyżej dobrze radzą, ja jeszcze dodam abyś zarzucił coś na ten "goły" grzejnik - gruby koc, ręcznik etc. najlepiej w kolorze białym żeby żona nie zauważyła.
 7. Najprawdopodobniej nie... Rozumiem że twoje kolumny wyglądają z tyłu tak jak w załączniku? A mi się wydaje że OP ma głośniki nie od tego modelu wieży (co widać po pierwszym zdjęciu) lub ściągnął je z internetu nie mając wieży wcale 😄 Uciekam bo czasu mało, pozdrawiam.
 8. Jeżeli nie są i będzie "szło" na nie całe pasmo to się przy dużej mocy porostu "spalą" -głośniki, nie wzmacniacz. Tak W większości przypadków tak jest, możesz też ściągnąć schemat z internetu albo po prostu odkręcić wieże i zobaczyć ścieżki... Nic się nie stanie jeżeli podłączysz + do + a - do -.
 9. Musisz wiedzieć gdzie na przewodach jest +/- subwoofera jak i głośników surround (najlepiej odkręcić kolumnę i sprawdzić miernikiem). Jak już to wiesz to odcinasz końcówkę RCA chinch (sorround) i łączysz ze sobą plus z woofera i plus z surround, tak samo minus z woofera i minus z surround. Zadziała to jeżeli głośniki surround są filtrowane choćby prostym kondensatorem. Jeżeli masz wyjścia na 2 pary kolumn (A/B) to pod A możesz podłączyć same woofery a pod B głośniki sorround, ważne aby zgadzała się polaryzacja (+/-).
 10. Sprawdzaliście jak wygląda izolacja pozioma ścian? W tak starych budynkach różnie z tym bywa. Żeby nie okazało się że jak w zimie zaczniecie grzać przy złej wentylacji to się tam zrobi "basen". Poza tym jeżeli będziecie obniżać posadzkę podstawą jest ciągłość takiej izolacji czyli ta pod posadzką musi łączyć się z tą pod ścianami (folia budowlana dla mnie nie jest żadną izolacją). Takie zestawienie ścian to idealna izolacja akustyczna, także ten problem macie rozwiązany. Dlaczego PT80, lubisz przepłacać? Po za tym teraz to TECH Slab MT. Taka wełna dobrze izoluje dźwięki przy tej gęstości i grubości ale u Ciebie izolacje tworzą już ściany- więc po co? Patrz na parametr "CS" styropianu żeby Ci wylewka nie siadała co roku a nie na to czy jest akustyczny. Panele winylowe Oczywiście o ile za płytami znajduje się wełna (im grubsza tym szerszy zakres działania). Karty techniczne są dostępne. Najlepiej potrójne i po "skosie". Najlepiej znaleźć kogoś kto ma pojęcie na temat tego co robi...
 11. Znacznie lepszy niż zostawienie za kolumnami "gołej" ściany. Pozdrawiam
 12. Nie chcę wsadzać kij w mrowisko ale te duże, ciężkie wzmacniacze z czasem wyprzedzi klasa D. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.