Jump to content

tropheus

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by tropheus

 1. Wtrącę się. Czyli postulujesz, że warto aby obarczyć winą (stres, proces, wyrok, możliwość utraty pracy) 5% ludzi, którzy nie byliby winni aby zmniejszyć śmiertelność na pasach? Dla mnie takie rozumowanie jest nie do pojęcia...
 2. Spróbuję zmierzyć wartość prądu, ale byłem w salonie i na nowych denonach też jest to zjawisko, także pewnie te typy tak mają... Instalację mam prawidłowo zrobioną.
 3. Czyli mam go zanieść do elektronika bo nie powinno tak być, czy może tak być? Jeszcze raz sprawdziłem i jak jest wyłączony lub w trybie standby, to w zależności od tego jak wtyczka jest wsadzona raz jest napięcie a raz nie ma. Jak jest włączony to zawsze jest. Mam telewizor z aluminiowa ramką, jest tak samo, też czuć napięcie. Żona ma laptopa z aliminiową obudowa, też czuć.
 4. Ad 1 - spróbuję. Ad 2 - nie jestem pewien, jak to sprawdzić? Podłączyć uziemiajacy przewód między pre i wzmacniaczem jak przyjdzie ten kabel czy lepiej tak jak jest bez niego?
 5. Z gramofonu wystają oryginalne dwa przewody zakończone wtykami rca i obok nich wystaje oryginalny przewód GND z widelką na końcu. Gramofon podpinam do pre, zarówno rca jak i GND. Gnd przykłada do bol a z nakrętką. Pre łączę ze wzmacniaczem interkonektami przez wtyki rca. Próbowałem zewrzeć GND preampa z gnd wzmacniacza osobnym kabelkiem, nic to nie dało. Nie mniej jednak gdy odepnę wszystkie źródła sygnału ze wzmacniacza i go włączę to na obudowie przy pocieraniu wyczwalna jest obecność prądu, podobne to jest do uczucia bardzo lekkich wibracji. Jak nie przesuwa się ręki to jest niewyczu
 6. Znalazłem instrukcję do pma 1500r: [Hidden Content] i do projecta: [Hidden Content] Nic o wyczuwalnym napięciu nie znalazłem, może coś mi umknęło. Czyli zostawić to i nic z tym nie robić czy reklamować projecta i zanosić denona do elektronika na pomiary? Mam jeszcze dwa pytania poboczne: 1. z tyłu wzmacniacz ma trzy gniazdka, mam podłączyć gramofon do jednego z nich czy lepiej do listwy zabezpieczającej obok wtyczki wzmacniacza? 2. W instrukcji do pma 1500r napisane jest, że oryginalny pilot to rc-837, niestety nie ma go u nas, je
 7. Pre jest na gwarancji. Wzmacniacz już nie. Znajdę instrukcje i spróbuję znaleźć informacje o tym jak powinno być.
 8. To coś z tym robić czy nie? Chciałbym dodać, że ten prąd nie kopie, w sensie, że nie przeskakuje iskra. Napięcie jest tylko wyczuwalne gdy pocieram palcami o aluminiowy przedni panel. Przedwzmacniacz mogę oddać na gwarancji do serwisu. Wzmacniacz mogę zanieść do elektronika.
 9. Podłączyłem osobno urządzenia. Przedwzmacniacz podłączony ma cały czas napięcie na obudowie, zarówno gdy jest włączony i wyłączony. Nieważne jak jest wtyczka wsadzona. Gramofon sam nie ma napięcie na obudowie. Wzmacniacz ma napięcie gdy jest włączony lub wyłączony w zależności od tego jak wyłożona jest wtyczka. Nie moerzylem napięcia, niestety nie mam woltomierza.
 10. Po odłączeniu przedwzmacniacza i podpięcie gramofon do wbudowanego pre wzmacniacza przy wyłączonym wzmacniaczy nie jest wyczuwalne napięcie. Jednakże gdy włączę wzmacniacz napięcie się pojawia. Gdy obróci się wtyczkę jest wyczuwalne przy wyłączonym, ale znika po włączeniu. Widziałem już kilka takich wątków, ale żaden nie był zakończony konkluzją.
 11. Cześć, mam połączony ze sobą następujący sprzęt: Denon pma 1500 r - pro ject phono box s - technics sl 1710 Gramofon ma przewód uziemiajcy, który podpisałem do preampa. Obecnie pre i amp są połączone interkonektem bez uziemienia, ale zamówiłem interkonekt z melodiki z kablem uziemiajcy, żeby spiąć pre i ampa. Gdy przejezdzam wierzch dłoni po obudowie, obojętnie jakiej, wyczuwalne jest napięcie. Jak odłączę pre od prądu to napięcie zanika. Przy odłączenie innych sprzętów i wpietym pre jest nadal obecne. Każdy że sprzętów ma przewód zasilający z 2 bolcami. Obracanie wtyczek
 12. tropheus

  Okablowanie

  W wariancie z długimi przewodami glosnikowymi musiałbym złożyć jeden z nich na trzy i schować za szafką. Nie będzie to miało wprywu na dźwięk? Mam denona pma 1500r, aa phoebe iii, źródłem jest technics sl 1710. Przy 3,5m powinien użyć przewodów o przekroju 4mm czy 2,5mm? Nie będę wypinal przewodów za często, czy nie stosować bananów lub widelek i zostawić gołą miedź? Czy zaciski qued airloc pozwalają uzyskać mniejsze straty niż standardowe banany?
 13. tropheus

  Okablowanie

  Mam pytanie odnośnie okablowania. Jedyne miejsce w którym mogę mieć gramofon jest nieco odlegle od środka między kolumnami. Obecnie obok gramofonu stoi wzmacniacz, który jest podłączony do prawej kolimnu przewodem o długości 3,5m. Do lewej podłączyłem kablem o tej samej długości, ale wystarczyłby krótszy. Myślałem o tym żeby włożyć wzmacniacz symetrycznie miedzy kolumny, co pozwoliłoby na skrócenie kabli głośnikowych do 1,3m. Jednakże wtedy byłby problem z podłączeniem gramofonu, który byłby w odległości około 2,5m od wzmacniacza. Będę miał przedwzmacniacz pro ject phono box
 14. Kupiłem phoebe iii i denona 1500r. Zestaw brzmi bardzo dobrze, przyjemnie się słucha. Średnica pięknie wyeksponowane, wysokie tony dobrze zaznaczone, bas nie schodzi bardzo nisko ale jest na prawdę przyjemny. Zaskakująco dobra jest separacja instrumentów i wokali. Dzięki za pomoc, mam wrażenie, że dzięki wam dobrze wybrałem 🙂
 15. Co do kolumn nie będą to pylony. Kupię po nowym roku aa phoebe iii. Czy denon 1500r będzie do nich odpowiedni?
 16. [Hidden Content] Panowie, co ten denon ma z tyłu naklejone? Bać się tego?
 17. O Audiolabie i Naimie czytałem, ale chcę mieć możliwość regulacji tonów. Myślałem też o tym Rotelu, ale nie chcę multimedialnego sprzętu, wolę ograniczyć liczbę rzeczy, która może się popsuć. Poza tym ma kosmiczny pobór prądu w trybie standby, pewnie żeby podtrzymać działanie multimediów. Wybór pewnie padnie na albo na pma 1510 albo na pm 17. Denona słuchałem brzmi na prawdę fajnie, we Wrocławiu jest pm 17 za 1500zł. Szczerze skłaniam się ku Denonowi, ale jest droższy bo 1900zł i jest w sumie niedaleko od domu, także różnice cen się zacierają w stosunku do pm 17 po którego
 18. Na allegro jest pm 17 za 2tys zł. Dodatkowo jest do wzięcia końcówka mocy. Warto brać też ta końcówkę mocy czy z głośnikami o wielkości pearl 25 lub topaz 20 nie ma sensu i to będzie overkill?
 19. A jak się ma marantz pm 17 do pm 16? Jest dużo tańszy, bo między 1500 a 2000 można go kupić. Czy do pylonów pearl 25 albo do dali 450 byłby odpowiedni? Jak sobie poradzi z kolumnami 4ohm? W sumie czy pm 16 też nie miałby z tym problemu?
 20. Denon 1500ae l, który był blisko niestety się sprzedał. Panowie a wspomniany denon s10? [Hidden Content] Znalazłem takiego, to jest rynkowa cena? A może marantz pm 16? Jest kilka na allegro i olx za około 3000 zł. W wątku porównując denona 2000r i marantza pm 16 znalazłem infor sprzed 2 lat, że maksymalnie warto dać za nie 2500zl. Jak to wygląda dziaiaj?
 21. Panowie, Pojawił się ciekawy sony 770 es w bardzo dobrym stanie. Czy warto o nim myśleć? Wiem, że jest stary, ale to jak jest zbudowany robi wrażenie. Coegle się waham między pma 1510ae, kandy i właśnie tym sony... Ogolnoe zawszeam problem jak coś kupię, bo za głęboko wchodzę w temat i nadmiernie to analizuje. Co byście wzięli na moim miejscu?
 22. Panowie, przesluchalem pma 1500ae i brzeniowo jest świetny! Czy waszym zdaniem warto dopłacić i wziąć pma 1510 albo 1520? Są nowsze od 1500... Czy zwiększenie budżetu do 2000zl otwiera nowe możliwości czy nie ma sensu przepłacać? Może ktos poleci coś fajnego?
 23. A jak ten modowany nad ma się do kandy albo rotela 1520?
 24. A jeszcze takie cudo: [Hidden Content] To też kwalifikuje się jako ulep? 😉
 25. Ha ha zabawne bardzo. Chodziło mi o adekwatność ceny do stanu i ceny wyjściowej. Nie oglądam tego typu sprzętów często i nie wiem za ile warto coś kupić. Stąd pytanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.