Jump to content

janicniewiem

Użytkownicy
 • Content Count

  384
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

558 profile views
 1. To jest coś warte? [Hidden Content]
 2. Czy wszystkie wzmacniacze Epoca 2 mają z tyłu napisane Epoca 1 v.3? Czy są jakieś różne wersje? I jak się one mają do oryginalnej 1 v.3 brzmieniowo?
 3. Spadek wysokich częstotliwości może wynikać z ograniczeń mikrofonu, a nie samego pomieszczenia. Czym to mierzyłeś?
 4. O braku jednego tunelu bassreflex nie wspominając....
 5. Audium Comp 5 [Hidden Content]
 6. Akurat SDAI 2175 ma do tego osobny układ na wejściu. Z instrukcji obsługi:
 7. Kaskada ma jakiś sens do rozdzielenia strat na więcej elementów. Do jakości liczy się tylko ostatni, który dodatkowo będzie walczył z szumami tych wcześniejszych. Bardzo ważny jest dobór kondów do stabilizatora i jego możliwości. Wspomniany wyżej LT1764 ma takie zdanie w dokumentacji "A minimum output capacitor of 10µF with an ESR in the range of 50mΩ to 3Ω is recommended to prevent oscillations". Inaczej mówiąc dasz "zbyt dobry" kondensator o zbyt niskim ESR i masz oscylacje na wyjściu. Prawdopodobnie wyostrzona góra pasma zmodulowana oscylującym stabilizatorem. Dodaj do tego jeszcze mostek prostowniczy na diodach "ultra-fast' i będzie nirwana.
 8. To jest jakaś dziwna moda, by nie dostarczać do płytek PCB schematów, więc to taka trochę zgadywanka. Na stronie HiFiBerry można przeczytać, że "On the HiFiBerry Digi+ Pro GPIOs 5 and 6 are also use and cannot be used for anything else.". Po zdjęciu spodu płytki można się domyślić, że sygnały sterujące wyborem zegara znajdują się na wyprowadzeniach 29 i 31 złącza. Wg opisu złącza w malinie (ze strony [Hidden Content]) na wyprowadzeniach 29 i 31 znajdują się sygnały GPIO 5 i 6. W Isolator Tech Manual (ze strony Allo) można przeczytać, że izolowane są sygnały - GPIO22, GPIO6, GPIO26, GPIO16, GPIO23, GPIO25, a więc brakuje jednego sygnału wyboru zegara. Czy GPIO5 nie jest przenoszony przez izolator, czy jest przenoszony bez izolacji nie wiem - brak schematu płytki izolatora, a manual można różnie interpretować. Tak sobie wydedukowałem na szybko taką teorię, najlepiej by było po prostu zmierzyć co się tam dzieje na tych płytkach podczas odtwarzania w różnych konfiguracjach. Swoją drogą zmarnować dwa GPIO na wybór zegara, zamiast wstawić not i mieć wybór albo/albo to też trzeba być zdolnym.
 9. Moim zdaniem jest gdzieś błąd w konfiguracji, ale żeby go znaleźć, potrzeba by mieć pełny schemat Hifiberry Digi+ Pro. Na zdjęciu są dwa oscylatory, ale nie wiadomo który i kiedy działa. Po zdjęciach płytki wygląda, jakby były włączane z z maliny.Na forach piszą, że o wyborze częstotliwości decyduje aplikacja odtwarzająca - używasz odpowiedniego oprogramowania do tego HiFiBerry? No i nie można wykluczyć, że malina robi coś głupiego i wysyła z góry błędny sygnał. Gdzieś jest resampling do wielokrotności 44.1 - programowy, lub zły master clock (zły oscylator wzorcowy z tych dwóch wybrany). Niestety to takie trochę zgadywanki w jakim stanie całość się znajduje.
 10. Chodzi o rezystory R2, R4, R5 i R7. Ze zdjęcia wynika, że wstawione jest tam 22 ohm. Pozostaje ci wstawić tam 0 i zobaczyć czy pomoże. Wydaje mi się, że gdyby to był problem z integralnością sygnałów, to objawem by było zrywanie dźwięku albo jego zupełny brak, a nie widoczna inna częstotliwość próbkowania, ale może to coś zmieni.
 11. janicniewiem

  tanie dsp

  Na oko PCB wygląda bardzo biednie. Zwłaszcza filtry wyjściowe na elementach RC z kondensatorami ceramicznymi. Sam procek może być fajny.
 12. Ilość sopranów to nie ich ostrość. To nie jest to samo.
 13. Jak kupiłeś u nich kolumny, to pewnie nie będzie problemu wypożyczyć resztę systemu jaki w sklepie grał do siebie i złożyć całość. Wtedy różnicą będzie głównie pomieszczenie. Co do akustyki to można wstępnie sprawdzić - stań na środku pokoju i klaśnij w dłonie. Jak słyszysz metaliczny pogłos, to jest źle. A jak się miękko wygasi, to nie masz co narzekać. Ja bym tego tropu nie skreślał. Miałem już taki przypadek, że wzmacniacza za kilkadziesiąt tysięcy (przy źródle z komputera) nie dało się słuchać bez ogarnięcia zasilania. Dawał bardzo męczący dźwięk z jazgotliwą górą. Po dołożeniu zalecanego kondycjonera i sieciówki jak ręką odjął problemy zniknęły.
 14. Może spróbuj się dogadać z [Hidden Content] . Praktycznie to co napisałeś robią w ramach personalizacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.