Jump to content

janicniewiem

Użytkownicy
 • Content Count

  372
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

304 profile views
 1. Ilość sopranów to nie ich ostrość. To nie jest to samo.
 2. Jak kupiłeś u nich kolumny, to pewnie nie będzie problemu wypożyczyć resztę systemu jaki w sklepie grał do siebie i złożyć całość. Wtedy różnicą będzie głównie pomieszczenie. Co do akustyki to można wstępnie sprawdzić - stań na środku pokoju i klaśnij w dłonie. Jak słyszysz metaliczny pogłos, to jest źle. A jak się miękko wygasi, to nie masz co narzekać. Ja bym tego tropu nie skreślał. Miałem już taki przypadek, że wzmacniacza za kilkadziesiąt tysięcy (przy źródle z komputera) nie dało się słuchać bez ogarnięcia zasilania. Dawał bardzo męczący dźwięk z jazgotliwą górą. Po dołożeniu zalecanego kondycjonera i sieciówki jak ręką odjął problemy zniknęły.
 3. Może spróbuj się dogadać z https://www.modushop.pl/ . Praktycznie to co napisałeś robią w ramach personalizacji.
 4. Jeśli chcesz ściągać izolację z tych cienkich drucików to nie robi się tego narzędziem, bo to izolacja z lakieru. Zalewa się koniec przewodu cyną i gotuje ją tak długo, aż lakier się w niej wytopi. Nie wygląda to ładnie, ale masz pewność, że wszystkie druciki są ze sobą zwarte w tym punkcie.
 5. PCM1794 to podrasowany sigma-delta, nie ma kluczowych cech R2R.
 6. janicniewiem

  Zasilacz AC

  Teoretycznie do przedwzmacniacza transformator toroidalny nie jest najlepszym wyborem. Ma dużą pojemność między uzwojeniem pierwotnym i wtórnym, co dobrze przenosi śmieci z sieci na stronę wtórną. Jak już przerabiasz zasilacz, to może spróbuj poszukać transformator typu R-Core albo EL.
 7. janicniewiem

  Sterowanie IR

  Pewnie coś takiego https://allegro.pl/oferta/avt3138-8-kanalowy-przelacznik-na-podczerwien-7128155196 możesz szybko dostosować do swoich potrzeb. Problemem w tym zestawie może być brak regulacji długości impulsu, czyli trwa tyle ile czasu trzymasz przycisk na pilocie. Efekt może być taki jakbyś za długo trzymał przycisk na urządzeniu, czyli pewnie przeskoczy o kilka wyjść zamiast jedno. Ewentualnie robi się to dość prosto na mikroprocesorze (choćby Atmega) - z diody IR zapamiętujesz co przychodzi, najlepiej jako czas pomiędzy kolejnymi zboczami sygnału. Nie musisz tego dekodować, tylko jak przyjdzie kolejne to porównujesz z zapamiętanym wzorcem. Są gotowe kody w necie do tego.
 8. Z opcji płatnych jest jeszcze Roon za 120 USD rocznie. Radzi sobie z Tidalem bardzo dobrze i można nim sterować praktycznie ze wszystkiego w sieci lokalnej - komórek, tabletów, PC, Mac itp. Jakość odtwarzania też znacząco lepsza od samego Tidala.
 9. Ta... jakiś czas temu ktoś wrzucił na fejsie zdjęcia Nemo po otwarciu go do naprawy. Bieda w środku straszna, wykonanie zupełnie nieadekwatne do ceny. Z tego co pamiętam, to były tam po prostu dwie słabsze końcówki zmostkowane i tyle. Bardzo mało tranzystorów mocy jak na deklarowane parametry. Niestety post na fejsie nie do odnalezienia już.
 10. Nie znam urządzenia, ale dekodować drugą warstwę może tylko DAC. Więc zdekodowany sygnał będzie dostępny najwyżej na wyjściu analogowym Node 2i (jeśli takowe posiada). Natomiast kolega pisze, że za Node 2i ma jeszcze chiński DAC i w tej konfiguracji nie da się uzyskać drugiej warstwy (wynika to ze standardu jako takiego).
 11. MQA ma dwie warstwy. Ty możesz zdekodować tylko pierwszą warstwę w źródle, dlatego masz 96 kHz zamiast 44.1 kHz. Jakbyś miał DAC ze sprzętowym MQA, to mógłbyś zdekodować drugą warstwę do 192 kHz. Także słuchasz MQA, ale tylko pierwszej warstwy.
 12. Bez uziemienia (tylko dwie żyły) to połowy tego filtra można nie montować. Do Stream + DAC coś w stylu filtra Yoshi_80 ( https://allegro.pl/oferta/dlawiki-magnetec-m16-m70-m60-filtr-audio-yoshi-80-7830611450 ). Do końcówki mocy możesz spróbować twojej propozycji, aczkolwiek nie zdziw się jak dźwięk się mocno spowolni/zamuli. Duże indukcyjności w szeregu mogą dawać taki efekt. Co prawda w twojej konfiguracji są to (na oko) dwa filtry składowej wspólnej, więc ich efekt powinien się skasować, ale miej to na uwadze.
 13. To nie kolumny ale pomieszczenie i z nim trzeba powalczyć. Policz z wymiarów pomieszczenia ( http://www.mcsquared.com/metricmodes.htm ) czy rezonująca częstotliwość jest związana z pomieszczeniem. A potem pozostaje szukać jak to usunąć z pomieszczenia.
 14. To Eagle jeszcze żyje? Ja bym na pytanie odpowiedział - Kicad.
 15. Kolumny Audium Comp 5 https://www.olx.pl/oferta/kolumny-audium-comp-5-szerokopasmowe-CID99-IDvKiKJ.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.