Jump to content

daniel-de

Użytkownicy
 • Content Count

  813
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

140 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1436 profile views
 1. Mam ten model Panasa i odtwarza bez problemu wszystko ale z napisami już jest problem. Mam jednak XIAOMI Mi Box S i tam np. kodi odtwarza wszystko.
 2. Umiejętność czytania i rozumienia też zdechła? " z tego wyjścia optycznego na 2xRCA uzyskam dźwięk 5.1?" Facet pisze, że chce podłączyć wyjście cyfrowe do dwukanałowego wejścia analogowego i uzyskać w ten sposób dźwięk 5.1. Jest to niemożliwe i odpowiedź bl4ck wyczerpała temat. Tu konieczna jest wymiana sprzętu ale to już całkiem inna historia.
 3. W znaczeniu etap. W pierwszej fazie (etapie) podtrzymania dźwięku i w ostatniej wygaszania. Nie redukuję kina tylko do efektów ale charakteryzuję oraz specyfikuję. Nie ma w pełni uniwersalnych rzeczy sprawdzających się absolutnie doskonale w każdej dziedzinie. Tak samo jest z subwooferami. Jedne lepiej nadają się do jednego a inne do czegoś zupełnie innego
 4. Moim zdaniem problem dotyczy odpowiedzi impulsowej i skokowej głośnika. To jak on potrafi odtwarzać różne fazy dźwięku poszczególnych instrumentów. Jeśli dźwięk jakiegoś instrumentu ma krótką fazę wygaszania a głośnik nie jest w stanie tego odwzorować i przeciąga tą fazę to nie można mówić, że jest szybki. Takie głośniki średnio nadają się do muzyki. Inaczej jest w kinie gdzie fajnie brzmi jakiś wybuch, który jest odtworzony z mocnym atakiem a następnie długo wygaszany. Dlatego uważam, że jedne subwoofery bardziej nadają się do muzyki a inne do filmów. Poza tym, nie każde subwoofery potrafią w miarę wiernie odtworzyć barwę poszczególnych instrumentów ani też selektywnie podawać kolejne dźwięki gdyż nie są w stanie odpowiednio szybko wygaszać poszczególne fazy. To w kinie jest mniej potrzebne. Już pomijam fakt generowania zniekształceń, które w oczywisty sposób wpływają na jakość brzmienia.
 5. SVS można kupić z 25-30% zniżką nie wiem jak REL. Miałem rela mam svs. Te Rele, które wymieniasz są stricte do muzyki i fakt są niesamowicie muzykalne, szybkie i barwne. Do twojego pomieszczenia spokojnie nada się T7 i nie będzie za duży. SVS to suby kinowe ale zwłaszcza te z OZ świetnie nadają się do muzyki. Ustępują nieco pod tym względem RELowi ale nie aż tak bardzo. Po jakimś czasie przyzwyczaiłem się do trochę innego grania svs. Wybór zależy od tego czy bardziej zależy ci na kinie czy też na stereo w tych 20% czasu bez słuchawek. Skoro jednak piszesz w zakładce kino to wybór jest oczywisty. Tu svs da więcej różnicy in plus w kinie a będzie tylko minimalnie gorszy (inny - subiektywna opinia) w muzyce. Pozdrawiam.
 6. Ta zasada dotyczy głównie słuchania muzyki wielokanałowej a nie kina. Scenę w kinie buduje central a fronty uzupełniają efekty na przednich kanałach. W kinie inny central zupełnie nie przeszkadza a wręcz przeciwnie. Jeśli ktoś posiada zwykłe kolumny to dodanie centralnego dedykowanego do kina zmienia całkowicie postać rzeczy. Jak nie posiadamy głośnika centralnego to nie odtworzymy poprawnie wielokanałowej ścieżki i używanie tylko frontów można nazwać substytutem kina. W takim wypadku lepiej pozostać przy 2.0 lub 2.1.
 7. Miałem przez kilka lat dali concept i mimo, że to była klasa budżetowa to jednak brzmieniowo się broniły. Wykonanie też nie stało na słabym poziomie. Jeśli kupujesz w ciemno to życzę farta bo jednak każdy ma inny gust i na prawdę kolumn warto posłuchać przed zakupem. No chyba, że maja po prosu grać i tyle. Radzę też nie koncentrować się na wielkości przetworników bo znam kolumny z małymi głośnikami, które pod względem potęgi brzmienia deklasują wielu większych rywali (choćby Elac FS 197).
 8. Subwoofer z wejściami wysokopoziomowymi.
 9. Każdy ma inne priorytety. Żaden staruch nie obsłuży mi projektora a przecież to nie jest żaden sprzęt kinowy tylko AV salonowe (z salonową akustyką). Ścigać się na jakość można w dedykowanych pomieszczeniach.
 10. Fakt model nie ma znaczenia ale puszczenie frontów przez oddzielną końcówkę mocy robi różnicę.
 11. Nie znam takiego. To 1609 i spokojnie wystarcza na trzy głośniczki.
 12. Problem ze wzrokiem też cię dopadł? Na zdjęciu widoczny jest amplituner Marantza, którego końcówki mocy obsługują jedynie cenrtal i tylne. Fronty napędza Audiolab.
 13. A może po prostu lubisz innym wmawiać kłamstwa. Nie oceniam co innych kręci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.