Jump to content

rangefinder

Użytkownicy
 • Content Count

  284
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

315 profile views
 1. tak, beginning kosztuje ponizej 400zl.
 2. ja bym pod te świetne kolumny podłączył następujące wzmacniacze: - Wadia Intuition -> fajnie grająca klasa D - totalnie i absurdalnie tanią końcówka mocy Hafler DH200 + fajny pre + ciekawy DAC imho, na Hegle szkoda tych głośników. Tutaj przydało by się ATC, Gryphon Diablo, ale to przekracza budżet.
 3. w czym leży siła XiangShenga? Jak on gra w porównaniu do np AudioGD w budżecie 3kzł?
 4. może zrób sobie taki IC sam? tak na spróbowanie? Bazą jest kabel YTDY 2x0,5. Koszt żaden, a później ciężko znaleźć coś lepszego....
 5. rangefinder

  Pre Vs DAC

  Panowie, jakiej impendancji wyjściowej powinien być preamp, gdy końcówka posiada impendancję wejściową 22kohm?
 6. Gram na Wadi od bodaj 2 lat. Dla mnie jest to naprawdę świetny wybór. Wadia potrafi naprawdę dużo wydobyć z każdego nagrania, ale również potrafi pokazać niedoskonałości. Jak dla mnie jest świetna na górze i w tonach średnich, na basie schodzi nisko, ale czuje pewne braki w midbasach. Ma całkiem szeroką scenę, która mogła by być odrobine głębsza. Bardzo pasuje mi jej lekko zaokrąglony szybki bas... Ja bym ją zestawiał z ciepło grającymi kolumnami. Im lepsze kolumny podepniemy, tym Wadia więcej pokarze, szczególnie z kolumnami 4ohm.
 7. rangefinder

  Pre Vs DAC

  Wybór jest następujący: 1 - DAC z pre + Auralic Mini USB + Teac PD501HR Toslink 2 - Pre + Auralic Mini RCA (znam ograniczenia) + Teac PD501HR RCA (to gra całkiem ładnie po RCA) Fakt, nigdy nie słuchałem lampowego pre, jedynie kilku lampowych wzmacniaczy mocy. To też jest jakaś myśl. Mógłbym kupić pasywkę plus np. DAC chorda, czy Audio-GD R2R... Z czym wogóle się je pasywne preampy?
 8. rangefinder

  Pre Vs DAC

  Chciabym uniknąć lampy. Próbowałem, ale wolę brzmienie tranzystora.
 9. rangefinder

  Pre Vs DAC

  Hej, zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowidzi na pewne podstawowe wydawałoby się pytanie: DAC (z pre) czy PRE. Ostatnio zmieniłem mojego powerdac'ka (Wadia Intuition) na końcówkę mocy (Hafler DH200). W Haflerze ujęła mnie liniowość tej końcówki i reprodukcja detali (szczególnie po stronie midbasu), oczywiście pojawiają się słabsze strony jak np. węższa scena, czy mniejsze ilości najniższego pasma... ponieważ nie mam pre, porównuję system Aries Mini <cyfra> Intuition z Aries Mini <RCA> Hafler. Widzę pole do poprawy :) Pytanie, na które chciałbym zebrać opinie brzmi, czy lepiej zainwestować w dobry DAC, czy PRE (i dalej używać dac w Aries Mini). Drugim źródłem jest CD Teac PD-501HR - z wiadomych względów obecnie nieużywany. Rozważane rozwiązania: - Mytek Brooklyn DAC+ -> słuchałem z Wadią, WOW. - Chord Hugo TT -> jest jedna wyprzedażowa sztuka, trochę poza budżetem - jakiś R2R - Krell KSP 7B - jakieś pre od Haflera - Hegel P20 A może lepiej kupić tańsze PRE (np. Hegel P20 za niecałe 2kzł) i dozbierać do dobrego DAC (np. Mytek)? No i na koniec informacja czego słucham. Słucham dużo elektrycznej gitary, od różnych gatunków metalu, przez rock, punk, do indie.
 10. Jest jeszcze Teac PD-501HR. Używka powinna się znaleźć w budżecie do 2kzł. Mam, używam jako transportu i jestem zadowolony.
 11. Percon SK2140 + zostanie na kilka dobrych płyt
 12. Jeżeli lubisz szybki i punktowy bas, do rocka i elektroniki, proponuję ProAC Studio bądź Response. W następnym kroku dobierzesz do tego wzmacniacz. Np. Naim, Roksan, czy proponowany wcześniej Audiolab. Do rozpatrzenia są jeszcze kolumny PMC.
 13. u mnie świetnie sprawdza się Kimber Kable PK14. Polecam również Enerr Animus i Wireworld Aurora.
 14. W teh chwili masz rewelacyjne ceny na Wadię Intuition 01. Wadia świetnie się zgra z ciepło brzmiącymi kolumnami.
 15. Do 6 stycznia jest promo w MP3Store na Mytek Brooklyn DAC+. W oferowanej cenie to nie ma za bardzo konkurencji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.