Jump to content

rangefinder

Użytkownicy
 • Content Count

  335
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

847 profile views
 1. Ja bralem drut srebny od p. Andrzeja z Sonus Oliva. 0,57mm 4N kosztuje 14zl za metr. Szkoda nie probowac.
 2. Wadia jest po przeciwnej stronie skali względem dźwięku, którego oczekujesz. Wadia nie zagra jak Tucana, czy Caspian, zagra inaczej, chłodniej i dokładniej, ale z mniejszą dawką ogólnie rozumianej muzykalności. Sposobem prezentacji Wadii bliżej do Brystona.
 3. Doskonała średnica to taka, która z jednej strony potrafi oddać ścianę gitar elektrycznych (BMTH - Sempiternal) jak również sprawdzi się w spokojniejszych gatunkach muzycznych. Jest szybko i przejrzyście. Wysokie są precyzyjne i z wybrzmieniami, bez syczenia czy sybilantów. Generalnie ten wzmacniacz jest przezroczysty, moim zdaniem nie dodaje nic od siebie. Gra przy tym z jakąś taką łatwością. Moim zdaniem to game changer dla kogoś, kto lubi naturalne brzmienie. Nie jest to wzmacniacz dla osoby szukającej muzykalności, czy ciepłego grania.
 4. Jak gra Wadia. Dobre pytanie. Wadia gra tak, że później ciężko znaleźć coś lepszego. Ja bym określił to granie jako neutralne, lubiące lekko ocieplone kolumny. Wg mnie jest to rowne granie, bez eksponowania żadnego z zakresów pasma. Bas jest szybki, punktowy z dobrym konturem, schodzi nisko, bez podbijania średniego basu. Średnica jest doskonała, gitary elektryczne brzmią rewelacyjnie, wokale damskie również niczego sobie. Poprzez wysoką moc Wadia doskonale radzi sobie z kolumnami, także bas się nie rozwleka, a talerz wybrzmiewa tyle ile ma wybrzmiewać. Dodatkowym bonusem jest całkiem dobry dac.
 5. Tyle, że Yamaha dwukrotnie przekracza budżet. W założonym budżecie ciężko będzie kupić mocną i dobrze grającą integrę.
 6. pre out to nie jest wyjscie subwoofera, to wyjście przedwzmacniacza.
 7. W przypadku zestawów dzielonych pre dużo wnosi w kwestii dźwięku. W następnym kroku możesz kupić jakieś rozsądne pre, dobrze brzmi lampowe pre z tranzystorową końcówką. Integra w trybie końcówki mocy to kompromis. Zawsze lepszą wydajność będzie miała dedykowana końcówka.
 8. Proponuję Hafler DH200 lub DH500. W budżecie 3k zmieści się DH200 plus mody. Poczytaj o tym wzmacniaczu np tutaj: [Hidden Content] Ewentualnie na allegro jest Audio Research. Na tej końcówce również skończysz zabawę.
 9. jest jeszcze jeden Bryston w zasięgu: [Hidden Content] Tylko uwaga, Bryston to profesjonalna końcówka, zdecydowanie nie ociepla dźwięku.
 10. sluchalem tych kolumn pare lat temu. zapamiętałem je jako kolumny z dużą ilością basu, wg mnie powinny być zestawione z mocnym wzmacniaczem. Jak dla mnie basu było za dużo. Słuchałem tych kolumn również z jakimś Roksanem, tylko kommpletnie nie pamiętam którym. OIDP Roksan miał trudności w zejściu i kontroli nad basem. Dużo lepiej zagrały z Wadią, którą przyniosłem na testy. Zastanów się czy nie pójść w system dzielony. Tak łatwiej trafisz wzmacniacz, który wysteruje te kolumny. Na początek M2 może robić za pre.
 11. Kojarze Thiela ze starą amerykańską szkołą grania, uważam że z cieplejszym wzmacniaczem zagrają z wystarczającym drivem. Boję się jednak, że Roksan tych Thieli nie pociągnie, niby ma 110W w 4ohm, ale może być średnio.....
 12. Nic podobnego. Roksan sobie z nimi poradzi, możesz pod niego podłączyć kolumny 4, 6 i 8 ohm. Infinity to bardzo dobry wybór. Tutaj coś równie ciekawego: [Hidden Content]
 13. potwierdzam zapchaną skrzynkę, z chęcią wezmę Mundorfy.
 14. Hafler DH500 po modach. Całokszałt jest mocno polecany za oceanem. Bryston ST lub SST. -> ten gra jaśniej od Haflera. Do tego lampowe pre i koniec poszukiwań.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.