Jump to content

ampman

Branża
 • Content Count

  578
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

137 Dobry

Audiostereo

137

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

2282 profile views
 1. Dzięki za podpowiedź... kondensatory dobre... doszedłem do wniosku, skoro po przelutowaniu pogorszyło mu się bardziej, więc postanowiłem, że znów przelutuję wszystkie elementy SMD i eureka! Wzmacniacz odpalił poprawnie i gra już 2 godziny bez rewelacji w postaci szumów i trzasków. Także problemem od początku były "zimne luty" jak wstępnie oceniłem, ale przeciągnęło się to w czasie. Co ciekawe boczne moduły mocy są identyczne i można je zamienić miejscami. To dla tych, którzy będą szukali sprawnego kanału lewego.. mogą zamontować w jego miejsce prawy moduł, bo ma dwustronne uchwyty montażowe i
 2. ampman

  ARC LS 16 MK2

  Nie wiem jak jest zbudowany tam potencjometr, czy obsługa jest manualna, czy elektryczna? Nie wydaje mi się, żeby potencjometr drabinkowy był sterowany silnikiem. Takich wynalazków nie widziałem.
 3. Namierzyłem skąd takie zachowanie.. działa zabezpieczenie, które odłącza główne zasilanie, bo na lewym kanale pojawia się stałe napięcie na zaciskach głośnikowych (miernik zdążył zarejestrować 20V). Prawy kanał bez takich anomalii i po odpięciu lewego modułu końcówki mocy, wzmacniacz odpala i działa normalnie. Co ciekawe oba moduły są identyczne, ale jeden od drugiego różni się odbiciem "lustrzanym". Tranzystory mocy wskazują identycznie jak w sprawnym kanale... pozostają do sprawdzenia maluchy SMD i ich otoczenie. Dziwne, że przelutowanie modułu spowodowało takie coś... żadnego "kleksa" z cy
 4. No niestety.. po odpięciu szyny komunikacyjnej i zasilającej wzmacniacz wystartował poprawnie z prawym kanałem. Także coś się pogorszyło w module mocy lewego kanału.
 5. Witam. Trafił w moje ręce taki wynalazek jak Krell S300i z objawem po czasie trzaski i szumy w lewym kanale. Czytając zagraniczne fora jest to typowa usterka tego modelu kończąca się wymianą całej końcówki mocy jednego, czy drugiego kanału. Sądząc, że problemem są zimne luty (PCB było mocno wygrzane - zaznaczyłem ten obszar) przelutowałem je w całości. Jakież było moje zdziwienie, gdy po tej operacji go uruchomiłem... z tyłu znajduje się przycisk włączenia z elektromagnesem... po jego wciśnięciu przez 2 sekundy zasilanie dociera wszędzie (powitanie na wyświetlaczy itd.) a następnie słychać rzę
 6. ampman

  ARC LS 16 MK2

  Nie ma punktu "0" złączonego z masą, bo to potencjometr drabinkowy składający się z rezystorów. Krokowy, to może być silnik.
 7. ampman

  Sprzedam/kupię

  Nie dogadaliśmy się... nie mówiłem o lampie 7N7, którą wynaleziono w 1940 roku a o podstawkach / cokołach L-Octal i Octal, które powstały jeszcze przed II W.Ś. Osobiście ja też wolę ECC40 niż ECC82. Kolega "B_the_K" ma takie samo rozumowanie jak w przypadku w miarę taniej lampy 7C5, która jest niczym innym jak octalowa 6V6G/GT osiągającą dzisiaj zawrotne ceny. Problem w tym, że 7C5 jest mało na rynku a o parach a tym bardziej kwartetach można pomarzyć.
 8. ampman

  Sprzedam/kupię

  Masz rację, ale nie do końca, oba były przedwojenne, L-Octal 1938 rok, Octal 1935.
 9. ampman

  Sprzedam/kupię

  Nie znacie historii... chronologia jest taka: 7N7, 6SN7, ECC40, ECC82.
 10. ampman

  Sprzedam/kupię

  To taka ECC82 w wykonaniu L-Octal. W przypadku ECC83 była to 7F7. Jeśli będą problemy pozostaje zastosować adapter.
 11. Tak, ale oprócz niego potrzebujesz przejściówki (gniazda), która eliminuje ingerencję w układ elektryczny.
 12. Widać, że polujesz na lampy wystawione głównie we Francji, bo jeszcze można je tanio wyhaczyć.... i nie jestem frustratem, lamp mam po sufit i tym się nie przechwalam.
 13. "Niskich lotów komentarz... który po 6 minutach zniknął" ? To Ty reprezentujesz niski poziom o wysokich wymaganiach i chęci dużego zarobku.
 14. Z pewnością kupowałeś te lampy latami i teraz się przechwalasz co Ty nie masz... ale kupca nie prędko znajdziesz za te kosmiczne ceny.
 15. ampman

  Klub fanatyków 2W

  Lampa potrafi zamienić "cyfrowy" dźwięk w bardzo miły dla ucha. Dlatego ta zabawa w lampę ma sens.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.