Jump to content

newpeter

Użytkownicy
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

126 profile views
 1. Można się podpiąć pod to badziewne wyjście audio jakie jest w malinie na mini-jakcu, tylko w malinie musisz je chyba aktywować. Może to wyjście uciągnie jakieś słuchawki ...
 2. Spróbuj pominąć pojedyncze elementy w torze np. bez Toppinga, potem z pominięciem listwy zasilającej, jeśli są w niej jakieś układy zabezpieczające. Jakie masz napięcie w sieci ? Całość można zasilić na próbę przez UPS.
 3. Co to jest "niskie PCM" i "wysokie PCM" ?
 4. Nie, nie słuchałem 🙂 ale chciałbym się z Tobą skontaktować, a skrzynkę profilową masz pełną albo zablokowaną ...
 5. To jest porównanie pierwszej wersji Boss-a z 2017r. która miała jakiś problem konstrukcyjny i została zastąpiona wersją 1.2. Producent zaleca "wygrzanie" przez 50h a użytkownicy najlepiej przez 100...200h. Nie zmienia to jednak faktu, że w konkretnym systemie użytkownika Piano może być lepsze od Bossa.
 6. Chodzi o 3B+ i piCorePlayer, gdzieś jeszcze wyczytałem, że gdyby system miał problemy ze stabilnością, parametry poniżej bezpieczniej ustawić zamiast na -4 to na -3 lub -2 over_voltage=-2 over_voltage_sdram=-2 Dodatkowo można wyłączyć port HDMI i BT o ile się z nich nie korzysta.
 7. A próbowaliście "spowolnić" procka w taki sposób jak poniżej, punkt III.B ? http://archimago.blogspot.com/2017/01/measurements-raspberry-pi-3-as-usb.html Daje to radę i różnica temperatury jest odczuwalna.
 8. A to ciekawe z tym ładowaniem do 1000mAh, skąd masz takie info ? Zakładam, że malinkę masz włączoną cały czas, więc te 8 godzin to jak gra bez przerw, czy np. po 2h dziennie to wtedy starcza na 4 dni ? Masz jeszcze coś więcej podłączone do RPi np. dysk SSD ?
 9. Jakie masz baterie i na ile dni wystarcza taki koszyk ?
 10. Tylko testy pozwolą Ci odpowiedzieć na to pytanie, jak nie stwierdzisz różnicy to zawsze możesz oddać izolator do sklepu. Mały problem jest z obudową do zestawu RPi + Allo Boss, bo po dołożeniu izolatora jest ona za mała
 11. - zasilacz liniowy strony czystej według konceptu kolegi Muzg z działu DIY (bardzo dobry) - zasilacz liniowy strony brudnej według KIT na LT1083 z Gotronik (dobry) - trafo toroidalne 50VA, 2 x 8V - obudowa, kabelki, gniazdo, filtr sieciowy EMI całość ok. 250 zł, stabilizator 3A od Muzga był już gotowy, ten z Gotronik trzeba samemu polutować ale też chyba sprzedają gotowca, trafo i filtr EMI z TME.eu
 12. i jakim cudem wywnioskowałeś z tego, że wg. mnie podniesienie napięcia zasilacza zwiększa jego wydajność prądową ? a miałem na myśli np. doświadczenia kolegi "micha7n" z postu z 20 czerwca 2018: No reply 😉
 13. Nigdzie tego nie napisałem, sam to sobie tak zinterpretowałeś
 14. Czy uciągną czy nie zależy od konfiguracji Maliny. Ludziska podają tu na forum różne pomiary prądu, widziałem 0,3A ale i 0,8A. Często idą i tak dwa zasilacze, jeden do maliny, drugi do strony czystej nakładki. Jak ktoś używa maliny także do filmów lub chce podpiąć ze dwa dyski to faktycznie potrzeba więcej prądu i najlepiej aby zasilacz miał możliwość regulacji napięcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.