Jump to content

newpeter

Użytkownicy
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

80 profile views
 1. TST 50/002 INDEL TALEMA 6500K-P1S2 Celowo podałem wersje z dwoma odczepami po stronie wtórnej, bo masz możliwość użycia dwóch stabilizatorów, np. prosty do strony brudnej i jakiś bardziej "wypasiony" do strony czystej.
 2. Allo Boss zagra troszkę jaśniej po wygrzaniu czyli po ok. 50h Ja mam podobny zestaw tylko że dołożyłem Isolator i dobre podwójne zasilanie liniowe i to chyba max co da się wyciągnąć z tej konfiguracji. Całość kosztowała mnie ok. 1tys i gra to porównywalnie do wiekowego już CD, który kiedyś był wart 2tys. a wygoda sterowania i dostępność do muzy bez porównania na korzyść RPi
 3. I tu może być haczyk, wersja HiFi Division Bell to remaster z 2011, wersja HD 24/96 powstała na bazie wydania z 1994, dlatego mogą brzmieć inaczej Aby porównanie było właściwe potrzeba wersji Master i HiFi tego samego wydania (masteringu). „Laid Black” Marcusa wydaje się dobre do porównania, choć do końca nie ma pewności czy przed wrzuceniem wersji Master do Tidala ktoś coś tam nie „grzebał” przy nagraniach
 4. Nad C320 BEE po modzie, modyfikacja poprawia rozdzielczość, ale oczekuje głośników po jaśniejszej stronie mocy 😉
 5. newpeter

  Klub Tidal

  Jest jakiś sposób, aby na PC pokazać aktualny bitrate z odtwarzanego Tidala ? Czy da się to też zrobić na Androidzie ?
 6. Focal Aria 906 do małego pokoju 12m2. Jak te głośniki się sprawdzą przy ustawieniu blisko ściany ? Jakieś sugestie czy inne propozycje ?
 7. Panowie, czy AA Phoebe III plus sprawdzi się w pokoju 12m2, głośniki ustawione blisko ścian ?
 8. Może to zależy od routera ? Raspberry Pi 3 model B z WiFi, całość w szufladzie, malina jest w drugim pokoju co router (ASUS DSL-N12U) i wszystko śmiga bez problemu po WiFi
 9. Router ma WiFi, malina ma WiFi, dogadują się bez problemu, działa to stabilnie. Czyli brak kabla LAN to też brak możliwości przenoszenia zakłóceń do maliny.
 10. Ok, skoro Malina pracuje po Wi-Fi to jest sens zastosowanie oddzielnego zasilacza liniowego do routera/switcha ?
 11. Pytanie do użytkowników konfiguracji: RPi + Allo I2S Isolator (pierwsza wersja z okrągłą wtyczką zasilania DC, taki jak w Botlandzie) + DAC Zgodnie z zapisem na stronie producenta Allo Isolator są dwa sposoby zasilania strony czystej Isolatora i Dac: There are two options to fed isolator and DAC: 1. Isolator needs 6.2-12V minimum. In return, Isolator will feed power to above stages (like DACs) using the best LDOs in the market LT3042 2. If no power is fed to isolator, then you can feed your isolator from stage above (max 5.5V) either powered DAC or Kali Teraz mam to podłączone jak w punkcie 2. czyli zasilam 5V DAC-a. Wszystko gra i jest Ok. Zastanawiam się, czy zrobienie zasilania jak w punkcie 1. cokolwiek może poprawić w jakości dźwięku, czy to raczej i tak wyjdzie na to samo. Może ktoś próbował obu wersji zasilania i ma porównanie ? Newpeter
 12. Jaką appke na Androida polecacie do obsługi Squeezebox ? Chodzi mi głównie o jak najlepszą obsługę Tidala. Na razie korzystam z darmowego Squeezer-a, ale może warto spróbować coś innego ?
 13. Takiego kompedium nie znam. Na Allo boss z tego co pamiętam jest tylko zworka od zasilania (jak zworka jest założona, używasz jednego zasilania, wspólnego dla RPi i Boss, jak zworka jest zdjęta, potrzebujesz oddzielnego zasilania do PRi i do Boss. Skoro chcesz ten zestaw pod Spotify to wydaje się, że opcja z jednym dobrym zasilaniem powinna wystarczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.