Jump to content

Panter

Użytkownicy
 • Content Count

  591
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

843 profile views
 1. Panter

  Manley

  Nie mogę obecnie namierzyć tej informacji na stronie EML, ale tam był kiedyś. Może to jest istotne przy starcie - nie wiem, tak sobie gdybam .... Było też coś z Elrog-iem. Do Manleya pre 300b dawali krótszą gwarancję - taką odpowiedź dostał użytkownik pisząc do Elroga z zapytaniem o zastosowaniu ich lamp w tym pre.
 2. Panter

  Manley

  Nie jestem pewny, czy ta wersja Mesh się nadaje? Coś mnie się kołacze po głowie, że ze względu na parametry do pre Manleya się nie nadaje. Tylko gdzie ja to czytałem .... Było to kiedyś na stronie Emmision Labs. Chodzi mi po głowie kwestia parametru "Peak Anode Dissipation"? Dawno temu to było i mogę coś niechcący "nakłamać"
 3. Panter

  Klub 300B

  Posiada/testował ktoś Psvane 300b ACME?
 4. Panter

  Manley

  Ktoś próbował Psvane 300b z serii ACME w pre Manleya?
 5. Tłumi się poprzez częściowe pochłanianie. Dobra, ja spadam z tego wątku skoro jest już tutaj obecny jedyny swego rodzaju "miszczunio" szczególarstwa i wypowiedzi bez niedomówień. Dobrego dnia
 6. Mod jest rodzajem drgania, falą stojącą. Powstawanie poszczególnych fal stojących jest ściśle powiązana z częstotliwościami rezonansowymi pomieszczenia. Nie będzie w pomieszczeniu fal o częstotliwości rezonansowej, to i fale stojące (mody) się nie pojawią. Tłumiąc częstotliwość rezonansową zmniejszasz problem z powstającą falą stojącą.
 7. Podbicie na częstotliwości dwukrotnie większej pojawia się jako efekt modu w częstotliwości niższej. Rezonator pochłonie częstotliwość modu, a w efekcie zmniejszy się też podbicie na częstotliwości dwukrotnie większej oraz na kolejnych krotnościach.
 8. Przy niskich częstotliwościach większość przechodzi przez GK niezależnie od nachylenia, GK nie jest dla nich barierą i bezproblemowo przez nią przechodzą. GK potrafi wzbudzać częstotliwości podobnie jak np. duża tafla szklana w postaci dużych drzwi tarasowych. Powiadasz, że nie "uciekają w świat", to wg Ciebie co jest barierą dla nich po przejściu GK i wełny, aby skłonić je do pozostania w pomieszczeniu?
 9. Problem z basem w pomieszczeniach na poddaszu wynika z tego, że bez problemu przechodzi sobie przez płytę GK i ucieka w świat. Dodatkowo przy niektórych częstotliwościach potrafi wpaść w rezonans z GK dodatkowo je wzmacniając. Zaletą za to jest stosunkowo mały czas pogłosu i brak modów. Wg mnie na początek powinieneś zrobić pomiar całości pasma i popatrzeć na problemy całościowo, a nie tylko niskich częstotliwości.
 10. Panter

  Manley

  W końcu jakiś ruch w wątku Manleya 🙂 Co przełączania 250 z trybu triody na pentodę - tylko po wyłączeniu zasilania, operacja na włączonym zasilaniu może narobić wiele złego. Jeśli chodzi o Steelhead - bardzo dobry pre gramofonowy z możliwością dopasowywania wielu parametrów. Ma też jedno wejście liniowe analogowe, ale nie należy brać go pod uwagę, gdyż akurat to ma kiepskie. Lampy 300b do pre - ciekawe jak wypadają nowa seria ACME od PSVANE w porównaniu do Takatsuki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.