Jump to content

Michalki

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

154 profile views
 1. Niestety nie, w oczekiwaniu coś niepowtarzalnego bawię się gramofonem ProJect.
 2. Muza na dziś Ania - do Abrahamsena dołączył ECP-1 Electrocompanieta
 3. Michalki

  Sterowanie IR

  #jar1 Dziękuję z pomoc i doradzenie w sprawie transoptora. Zmontowałem układ w oparciu o Transoptor PC817 Przetwornicę DC-DC 5V-40V i AVT390 - 8-kanałowy przełącznik na podczerwień (max 8 x 200mA/12V). Przetwornica była mi potrzebna do podbicia napięcia znalezionego na płycie głównej DACa (5V) Wlutowałem piny żeby podkraść napięcie w wolne miejsca na płycie i po teście zrobiłem działający układ. :-) Wszystko działa na pilota z przedwzmacniacza z zestawu.
 4. Sporo pytań. Visatona sam pomalowałem, bo srebrny mi nie pasował. Tył jest czarny już z fabryki, a aluminiową przednią część można spokojnie odkręcić. Wpływu koloru na cokolwiek poza optyką nie zauważyłem. Zwrotnice są pasywne, tajemnicę podziału zna ich producent - Mirek Markiewicz - Kartogen Audio. Tuba robiona była pod drivery kompresyjne, tu też trzeba pytać Mirka. On to liczył i zamawiał. No i oczywiście zrobił. Tor składa się aktualnie z: Gramofon z pre Electrocompaniet ECP-1 lub wersja cyfrowa z Bluesound Node 21 albo Abrahamsen V1UP przez DAC Abrahamsen V6 aktualnie wersja D na AKM, dalej pre Abrahamsen V3UP i dwie końcówki mocy pracujące w trybie mono Abrahamsen V4UP.
 5. Michalki

  Zasilacz AC

  Tak sobie producent wymyślił, do zasilania ma być prąd zmienny i tyle. Swoją drogą do mojego starego przedwzmacniacza Cambridge Audio też potrzebny jest zasilacz AC tyle że 12V
 6. Michalki

  Zasilacz AC

  Lubie coś sobie samemu zrobić.
 7. Michalki

  Zasilacz AC

  Dzięki za sugestię, fakt R albo EL będą lepsze, a poza tym coś jeszcze zmienić ?
 8. Michalki

  Zasilacz AC

  Mam chęć na wymianę oryginalnego zasilacza od przedwzmacniacza gramofonowego Electrocompaniet ECP-1. Z tego co się dowiedziałem i sprawdziłem. Zasilanie jest prądem AC, na oryginalnym zasilaczu nominał wskazuje na 42V AC 330mA. Wg mojego miernika zasilacz podaje 49Volt zmiennego. Zamierzam zrobić własny zasilacz w oparciu o transformator toroidalny ( z Toroidy) 42V, do układu chcę dołączyć filtr sieciowy (mam z urządzenia medycznego) bezpiecznik no i włącznik. Kolejność od sieci 220V: gniazdo, włącznik, bezpiecznik, filtr, transformator, obwód wtórny. Coś jeszcze warto dołożyć ? Zastanawiałem się na bezpiecznikiem na wyjściu ale nie mogę znaleźć odpowiedniego.
 9. Mam głośniki o średnicy 15" zestaw robiony na zamówienie przez Mirka z Kartogen Audio : Altec Lansing GPA 515 515-8LF, BMS 4592nd, Visaton TL 16 H. Pokój jest mały, ja jestem zadowolony.
 10. Michalki

  Sterowanie IR

  Przejrzałem schemat z AVT 390 i AVT 3138, tam na pinach sterujących jest napięcie 12V poza tym idea działania jest taka sama. W porównaniu do kitu z przekaźnikami (AVT 3138) różnica jest taka, że w AVT 390 nie ma przekaźników. Tak myślę, można by zastąpić przekaźnik transoptorem PC817, przy jego napięciu pracy 1,2V i natężeniu 20mA a napięciu na płytce AVT 12V trzeba by zastosować opornik min 540Ohm i powinno zadziałać. Wolę transoptory od przekaźników, separacja zawsze jest bezpieczniejsza.
 11. Michalki

  Sterowanie IR

  Czyli w sumie zrobiłeś coś jak kit z AVT https://sklep.avt.pl/avt390.html ale zamiast przekaźników zastosowałeś transoptory - dobrze myślę ?
 12. Michalki

  Sterowanie IR

  Zapodałbyś jakiś schemat, z instrukcją jak to zrobić ?
 13. Michalki

  Sterowanie IR

  Już rozpoznałem. Przełącznik jest zwykłym micriswitchem monostabilnym. Przylutowanym do małej płytki, na niej są tylko dwie ścieżki idące od przełącznika do wtyczki, a dalej są cztery przewody z czego tylko dwa są aktywne z przełącznikiem. Pozostałe dwa nawet masy nie podają. Zrobiłem mały test przeciąłem te dwa aktywne kable wstawiłem złączkę i wprowadziłem przedłużenie poza obudowę. Teraz zwykłym przełącznikiem chwilowym on/off lub po prostu zwierając kable mogę zmieniać źródło sygnału. Moduł AVT będzie OK, muszę jeszcze gdzieś znaleźć napięcie pomiędzy 9 a 12V i się wpiąć. Wolałbym nie wprowadzać dodatkowego zasilacza. Dzięki za pomoc.
 14. Michalki

  Sterowanie IR

  Witam wszystkich. Mam prośbę o pomoc. W moim DAC - Abrahamsen V6 jest ręczny selektor wejść. Jest to mikrostyk - przełącznik chwilowy on/off połączony poprzez taśmę z wtyczką do płyty głównej. Mój pomysł jest taki żeby dodać sterownik IR który mógłbym nauczyć sygnału z pilota tak żeby zadziałał jak oryginalny przełącznik. Pytanie jest takie gdzie można dostać takie moduły sterujące IR z zasilaniem 12V lub 5V. Z góry dziękuję za pomoc
 15. Mam 2 x REL 7i grające w układzie 2 + 2 podpięte przez dostarczony kabel do końcówek Abrahamsena V4 w konfiguracji monobloków (zbalansowane). Podłączone do końcówek są tak: skręcony żółty i czerwony razem do terminala "+" na końcówce mocy, a czarny wisi luzem do niczego nie podpięty.Pierwszego dnia gdy zabrałem się za wyłączanie zestawu to z przyzwyczajenia wyłączyłem najpierw końcówkę mocy i usłyszałem dość głośnie brumienie z podpiętego pod nią RELa. Po wyłączeniu całości i uruchomieniu od nowa brumienia nie było. W normalnej pracy po załączeniu systemu (suby ostatnie) też żadnego brumienia nie ma. Teraz wyłączanie zaczynam od subów i żadnego brumienia nie słyszę. Ogólnie te suby w bardzo ładny sposób dopełniły scenę w moim stereo. Nie ma dudnienia a jest czysty klarowny bas, ja jestem zadowolony, z tymże wrażenia mam tylko ze stereo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.