Jump to content

HanibalJin

Użytkownicy
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Kino domowe
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

430 profile views
 1. No prawda pochłania to coraz więcej pieniędzy ale chce wykorzystać tą obudowę i zrobić z niego działającego suba. A podejrzewam że na tym Visatonie będzie grał o wiele lepiej. Myślę w pozniejszym czasie i tak zbudować własny w pełni subwoofer DIY jakiś 12 lub 15 calowym głośniku. Jest tu jakiś dobry artykuł na forum jak zacząć budowę takiego suba diy od wyboru głośnika czy wzmacniacza, tak krok po kroku ? Co do tego wzmacniacza właśnie widziałem je, te PA pytanie który czy może wzmacniacz STX,a co mają na stronie ?
 2. Witam ponownie Jest mały problem bo prucz głośnika, zepsuł się też wzmacniacz od subwoofera. I teraz pytanie jaki wzmacniacz najlepiej pod ten głośnik visatona ? Jak będzie większy to się minimalnie wytnie w obudowie żeby pasował.
 3. Witam ponownie Po pomiarach głośnika hmm chyba nie wejdzie model W 250S ma obwód 283mm a mój ma 257 mm i raczej by czeba było poszerzyć otwór. Co do odległości do bass reflexu nie ma problemu jest to 150 mm Visaton ma 120 mm a mój głośnik ma 130 mm. Bass reflexu ma 110 mm szerokości Średnica otworu na głośnik ma 260 mm, średnica na kosz ma 230 mm. Model W 250 visatona wejdzie bez problemu co sądzicie o nim jest 8 Ohm ? Oczywiście jak do rze wszystko zmierzyłem.
 4. Dzięki wielkie pomierze wszystko, sprawdzę czy pasuje i dam jeszcze znać na forum. Pozdrawiam
 5. To jednak zostanę przy tym Visatonie jakoś, mocno nie wybiega po za mój budżet. A jeszcze pytacznie czy ten wzmacniacz co jest oryginalny da radę go rozbujać, nie będzie za słaby ?
 6. Dzięki wszystkim za odpowiedź Co do oryginalnego nie chce bo na bank to jest chińczyk jakis, jak sam subwoofer pisze made in China. Co do impedencji pisze w specyfikacji suba że ma niby 8 ohm. Dlatego jakiś inny porządny by się przydał a co sądzicie o firmie STX albo Tonsil ? Ten Visaton ciekawy może i go wezmę ale sprawdzę wymiary czy wejdzie najpierw.
 7. Witam wszystkich Na wstępie jeśli to nie ten dział najmocniej przepraszam, i proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Potrzebuje pomocy w kupnie nowego głośnika do mojego subwoofera, kwota to tak od 100 - 200 zł max. Jest tam zamontowany głośnik ale nic na nim kompletnie nie pisze, jest to głośnik 25cm obudowa bass reflex. Dane techniczne: Model PSW 110, Pasmo przenoszenia 38 Hz - 160 kHz, Impedancja8 Ohm, Moc ciągła (RMS):100W, Efektywność 114.6 dB, Wymiary36.83 x 36.19 x 43.18 cm, Obudowa płyty MDF, Bas-refleks: Dół. Jeśli macie inne pomysły jak wykorzystać obudowę tego subwoofera i zrobić z niego jeszcze lepszy niż był to z chęcią wysłucham was. Kwota co do danego głośnika jest ustawiona obecnie jaką dysponuje, jeśli macie pomysł na wstawienie droższego lepszego głośnika to czemu nie tylko będę musiał dozbierać. Wzmacniacz jest oryginalny od subwoofera.
 8. Nie powiem dokładnie czy chodziło im o to, dla mnie to jakieś techniczne rzeczy i się nie znam i może nie dokładnie napisałem czy chodziło że równolegle mówił że źle coś pokutowali z końcówką mocy. Co do kabli ja dobrze podłączyłem od kolumn. Amplituner strzelił przy kalibracji jak podłączyłem subwoofer nowy. Dobra nie zasmiecam tego te.tau bo osobny napisałem odnośnie mojego amplitunera Denon avr-x4000 Mi zasugerował w serwisie żebym sprawdził głośnik centralny czy wszystko z nim wporzadku. Chodź powinno swoje kolumny Dali lektor mam od nowości ze sklepu ponad 6 lat z tym amplitunerem i wszystko było dobrze aż przy kalibracji subwoofera nowego Klipischa
 9. Witam odnośnie tego tematu jak sprawdzić czy kolumna centralna faktycznie ma 6 ohm ? Dzwonili do mnie z serwisu gdzie wysłałem amplituner i mówili że coś musiało być z kolumna centralna nie tak, jak by inne ohmy miała niż producent podaje. Ja się osobiście nie znam. Wcześniej amplituner był w hornie w serwisie. I obecny serwis mówi że strasznie były źle kanały podłączone pod końcówkę mocy, jeśli dobrze go zrozumiałem nie były rownolegle. Czy coś takiego i mogło to zrobić zwarcie lub coś innego. Z góry dziękuję za pomoc.
 10. Wracając do amplitunera poszła końcówka mocy, nie wiem dlaczego i przez co. Zastanawia mnie czy coś miało związek z tym kalibracja subwoofera, i czy może przez to. Co najlepsze ściągałem górną pokrywę amplitunera odłączyłem odpowiedni kabel od końcówki i amplituner się włączył. Podłączyłem suba jeszcze raz i zrobiłem kalibrację bez problemu i sub też działa wszystko w porządku cały amp. A po podłączeniu kabla od końcówki to włącza się za zabezpieczenie i czerwona dioda. Dziwny przypadek zobaczymy co będzie jak wruci z serwisu.
 11. Panowie trochę spokojniej, odbiegacie od tematu. To zadam inne pytanie co sądzicie o tych Stx E-200N na suficie do dolby Atmosa ? Jako wykorzystanie ich 4 na sufit ?
 12. Widzę temat się trochę rozwinął Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.
 13. Witam Mam pytanie czy do amplitunera mogę podłączyć głośniki 6 OHM + 8 OHM Mam system Dali lektor 7.0 6 OHM plus subwoofer Klipisch R-12SW i chciałbym zrobić atmosa 7.1.4 z 4 głośnikami STX E-200N 8 OHM. Amplituner to Marantz SR7010 GLO Czy nie będzie problemu z tym ? Dzięki wszystkim za pomoc.
 14. A przepraszam Miasto : Ostrów Wielkopolski Województwo: Wielkopolskie U mnie w mieście ciężko o serwis taki, nie przeszkadza mi wysyłka amplitunera do innego miasta czy województwa, bardziej żeby go naprawić dobrze.
 15. Nie chcę w serwisie Denona bo kasują 150 zł za samo zdiagnozowanie usterki lekka przesada. Ale dzieki, znasz może jakiś inny serwis ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.