Jump to content

Edson

Użytkownicy
 • Content Count

  423
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

145 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ha, pamiętam, w 2004 roku to się nawet trochę boksowaliśmy na forum, co lepsze, twoja nagrywarka czy komputerowy napęd, ciekawe czy jeszcze pamiętasz te nasze dyskusje 🙂? Stare dobre czasy, było "ostrawo" ale bez chamstwa, może kiedyś przy dobrej whisky dokończymy polemikę:) Pozdrawiam.
 2. Czemu używasz ciągle tej dziwnej nazwy? "Piłka nożna" ci nie odpowiada? Ale jaja, rzeczywiście.
 3. Są, Sidor i Stopa, arcymistrzowie, żadem niestety finału kobiet nie komentował.
 4. Muszę odszczekać co powiedziałem. Skoro Chris Evert stwierdziła, że debel w tym turnieju będzie korzystny dla Świątek to nie dyskutuję, ta Pani wie co mówi. Nie oglądałem wcześniej Igi w tym turnieju, nie było czasu, obejrzałem dzisiejszy półfinał, widać zmiany, trochę wyszczuplała, gra bliżej siatki, widać pewność w tym co robi choć u takich młodych dziewczyn to zawsze może sie posypać w sekundę, oby nie, ogień pozostał i to z obu stron, teraz szczuplejsza jak się uśmiecha w tej czapeczce to bardzo przypomina Martinę Hingis, może to jakaś dobra wróżba. Finał to będzie wydarzenie, aż się
 5. Gdyby to przeczytał klasyczny deblista to pomyślał by sobie "Boże uchroń mnie przed takim partnerem, który traktuje nasze mecze jako trening do singla". Dobrzy singliści i singlistki rezygnują zazwyczaj z debla, ci na dorobku biorą ile się da ale jak się poszczęści w turnieju singlowym to zazwyczaj mówi się o nieprzewidzianym problemie.
 6. Na pewnym etapie staje się problemem. Przeciwnicy coraz mocniejsi, mecze coraz trudniejsze, obciążenia wzrastają wraz z każdym spotkaniem, odpoczynek i regeneracja stają się kluczowe. Co prawda bardziej dotyczy to tenisistów bo z zasady toczą dłuższe spotkania (szczególnie w French Open) ale już nie jedna singlistka żałowała deblowej gry w sytuacji niespodziewanych singlowych awansów. Debel to dodatkowa forsa i dla tych niżej notowanych jest niejako wartością dodaną, niestety może się stać problemem chyba, że jest się Sereną Williams ale takich fenomenów jest mało.
 7. I to jest bardzo zła wiadomość, że ona w tego debla jeszcze gra.
 8. Edson

  Kawa

  I zawsze obok takiego młynka leżał sobie np stary widelec lub łyżka. Leżał by po zmieleniu było czym postukać bo dobra łyżka kawy potrafiła w środku zostać jak się nie opukało mechanizmu a kawa jak wiadomo luksusem była nie lada jakim. To były przeciwpancerne młynki żarnowe, nie do zdarcia.
 9. Spojrzałem na tą miniaturkę i tak se myślę, chłop się pomylił i zdekonspirował maszynerię do bimbru 🙂.
 10. Edson

  Polityka

  Po sprzedaży francuzom już żadnego, za to francuzi szybko zaczęli transferować haracz za prawa do marki France Telekom. Coś o czym napisałeś tylko w odwrotną stronę. Jednak moja wzmianka o TPSA dotyczyła czegoś innego, nie wolno zastępować państwowego monopolu prywatnym, każdy ekonomista o tym wie, w każdej książce jest to napisane a jednak nasz wielki europejczyk jak sam zwykł siebie nazywać pan premier Buzek Telekominikację Polską SA sprzedał i koniec, w dodatku w koniukturalnym dołku czyli z perspektywy po prostu za grosze, o to mi chodziło w moim wpisie dotyczącym akurat TPSA.
 11. Edson

  Polityka

  He, he, niby mądrze piszesz ale zdarzyło się w naszym kraju coś takiego jak ...prywatyzacja, kto to wymyślił i kto później rączki zacieraj na myśl ile to pieniążków z tego będzie to chyba przypominać ci nie muszę bo sam piszesz, ze głosowałeś na tych ludzi w przeszłości. Oczywiście PO to rejterada z Unii Wolności połączona z wyjściem Tuska z niebytu politycznego i nijak samej PO za grzechy prywatyzacji osądzać nie wolno ale w dużej mierze wchłonęła ona autorów koncepcji, że wszystko co stworzył PRL jest do dupy i nijak inaczej uratować się tego przed upadkiem nie da jak sprzedając przyjaciołom
 12. Do powyższego mema. Podatnik nie dał nikomu ani 500+ ani całej reszty, wszystko to dali nabywcy obligacji, w tej materii nic się nie zmienia od czasów Premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, owszem zadłużenie ostatnio galopuje przez te wszystkie moim zdaniem niezbyt mądre darowizny typu 500+ i reszta oraz przez walkę z problemami gospodarczymi wywołanymi epidemią ale nie róbmy z obecnej władzy jakiegoś szczególnego rozrzutka bo poprzednicy robili to samo, niektórzy nawet w większej skali ważąc zadłużenie w stosunku do PKB. Obecny 2020 będzie jednak tragiczny bo doszedł jeszcze Covid, którego nik
 13. Nie specjalnie wiem o co ci chodzi. Sly napisał, ze w naszym 40 milionowym kraju 40% obywateli jest analfabetami i że jest to straszny wstyd, ten fragment jego wypowiedzi skomentowałem, z resztą w formie cytatu przytoczyłem jego wypowiedź. 40% z 40 mln to 16 mln. Jestem zaskoczony skalą zjawiska analfabetyzmu o ile Sly napisał prawdę. Tak na serio to każdy zdrowo myślący wie, ze nie chodziło SLYowi o analfabetów, walnął się po prostu, chyba, ze chodziło mu o tzw wtórny analfabetyzm ale to juz nie jest cecha charakterystyczna dla nizin społecznych, to powszechność w społeczeństwie.
 14. Wychodzi 16 milionów, dużo, strasznie dużo, za PRL-u zlikwidowano analfabetyzm a tu taki nawrót, nie mogę się otrząsnąć.
 15. Z kontekstu wynika, że piszesz o zgonach powodowanych infekcją koronawirusem więc powiedz mi proszę skąd wiesz, że jest pełno zgonów z powodu koronawirusa a zaklasyfikowanych pod innymi chorobami skoro jak sam napisałeś nie robi się testów dzięki którym można by to stwierdzić. Stworzyłeś twoim zdaniem słuszną teorię i jednocześnie chcąc ją udowodnić obaliłeś ją na amen.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.