Jump to content

Edson

Użytkownicy
 • Content Count

  415
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

121 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ty taki mądrala jesteś a zdanie zacząłeś małą literą. Cóż, przeczytaj dokładnie ostatnie zdanie z przytoczonego przeze mnie twojego postu i wyciągnij wnioski. Bądź przy tym świadom, że rozpoczęcie zdania małą literą jest niczym innym jak właśnie błędem ortograficznym.
 2. Edson

  COLUMBO pamiętacie?

  Ooo! Był taki jeden odcinek. Nawet go z kumplami ostatnio wspominałem. Otóż podczas rozwiązywania sprawy kolejnego morderstwa Columbo komuś tam zatkał kartoflem rurę wydechową w samochodzie i gość nie mógł odpalić silnika i jakoś tak wyszło, ze przez to nieodpalenie wpadł jako zabójca. Mało ważna treść, 10 minut po emisji wszystkie samochody na moim parkingu miały już zaaplikowane kartofle, sam ze trzy rury zatkałem, miałem z 10 lat, krótkie oczekiwanie i przychodzi pierwszy szofer, kręci, kręci i jak nie jebnie z wydechu, jak z armaty, umieraliśmy ze szczęścia, piękne czasy.
 3. Tak, konkretnie to jego impedancja wyjściowa, która im niższa tym lepsza by właśnie zwierała głośnik w fazie gdy ten generuje napięcie. Bo trzeba wiedzieć, że głośnik jest pobudzany przez wzmacniacz ale dzięki pracy zawieszenia (wymuszanie ruchu membrany a co za tym idzie cewki w magnesie )sam też staje się generatorem napięcia i to napięcie zamyka się przez obwód wzmacniacza. Przy duzej impedancji wyjściowej wzmacniacza bas staje się rozlazły i nie do zniesienia choć dla niektórych jest to pewnego rodzaju muzykalność i tak lubią.
 4. Przede wszystkim od wzmacniacza choć nie w 100%. Dziwne się to z pozoru wydaje ale taka jest prawda.
 5. Przypomniałem sobie, ze jest ostrzeżenie na forum dotyczące tego sklepu co podałem (fusic) ale można Cerwin Vegę kupić w innych miejscach, kiedyś w Warszawie można było posłuchać ale nie pamiętam gdzie.
 6. Cerwin Vega, nowe mieszczą się w budżecie i to w tym jednokolumnowym. np. 2x15" z wydłużonym skokiem membrany - 7600 zł para [Hidden Content] Firma u nas zapomniana ale nie byle jaka choć nie stricte audiofilska.
 7. Prośba, nie pisz o wrażeniach z odsłuchu, kontakt z taką polszczyzną może niechcący zohydzić to ATC i tego MA 8000, powaga.
 8. Sony stosuje taką już w tej chwili powszechną sztuczkę czyli wygaszenie ekranu po każdej klatce, rzeczywiście wspaniale wpływa to na odwzorowanie ruchu ale dramatycznie wpływa na jasność i te wszystkie Soniaki są po prostu ciemne. Tak przy okazji, nie mieszaj telewizorów z monitorami komputerowymi.
 9. Akurat przytoczone tu plazmy Panasonica VT60 i ST60 zachowują dla obrazu ruchomego pełną rozdzielczość matrycy (FullHD) i był to pozytywny ewenement w czasach gdy je sprzedawano. Dodatkowo kompletnie obcy jest im efekt teatru przy właczonych upłynniaczach.
 10. Gdybym miał opisać moje odczucia z odsłuchu tych kolumn to "ctrl C" "ctrl V" z tego co napisał Szymon. Twierdzę ponadto, ze ta suchość i natarczywość Wilsonów przy głośniejszym graniu to maniera wszystkich droższych modeli tego producenta. J M Jarre podczas własnej prezentacji na ostatnim Audioshow zapodał plik hi-res, podgłośnił, usiadł w pierwszym rzędzie, chwilkę posłuchał i ...zatkał uszy stoperami, i wcale mu się nie dziwię bo jazgot był jak się masz a sala wytłumiona ludźmi po brzegi.
 11. Święta racja, jak wychodzę na taras i coś tam słychać przez otwarte drzwi balkonowe to nijak uwagi nie przykuje taki dźwięk, w holu to samo, tylko kanapa przed kolumnami i dobre ustawienie kolumn, wtedy i tylko wtedy jest pięknie.
 12. Posiadałem w latach 90tych podłogówki z serii 600 i rzeczywiście były trochę ostre, wcześniej miałem 801 matrix i nie były ostre, były też P5 i też nie były specjalnie ostre, teraz mam 804 Diamond i tych w żaden sposób nie da się zmusić do jakiejkolwiek ostrości, potrafią być chłodne, potrafią by cieplutkie, jaki tor takie brzmienie ale nigdy ostre. Bowersy nigdy nie miały dobrej prasy na tym forum, w końcu to masowy produkt a taki jak wiadomo grać nie może, tutaj takie zwyczaje (albo interesy).
 13. Najlepszy stosunek ceny do średnicy woofera oferuje Cerwin Vega. Trochę zapomniana marka, kiedyś niezłe recenzje w prasie, cechą charakterystyczną większości modeli jest brak cewki w szeregu z wooferem, niby błąd ale warto wiedzieć, że kontrola basu zyskuje na takim rozwiązaniu technicznym. Z 10 lat wstecz słuchałem jakiegoś wyższego modelu i na rockowym materiale wymiatał jak na koncercie, jednak nie było to takie klasyczne umcyk umcyk, pewna szlachetność brzmienia dała się słyszeć, wzmacniacza i źródła nie pomnę.
 14. Ale ja też tylko dla hecy skomentowałem, tak jakoś mnie naszło z rana na żarty, nawet uśmieszka dałem na końcu. Pzdr.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.