Jump to content

Edson

Użytkownicy
 • Content Count

  422
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

141 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spojrzałem na tą miniaturkę i tak se myślę, chłop się pomylił i zdekonspirował maszynerię do bimbru 🙂.
 2. Edson

  Polityka

  Po sprzedaży francuzom już żadnego, za to francuzi szybko zaczęli transferować haracz za prawa do marki France Telekom. Coś o czym napisałeś tylko w odwrotną stronę. Jednak moja wzmianka o TPSA dotyczyła czegoś innego, nie wolno zastępować państwowego monopolu prywatnym, każdy ekonomista o tym wie, w każdej książce jest to napisane a jednak nasz wielki europejczyk jak sam zwykł siebie nazywać pan premier Buzek Telekominikację Polską SA sprzedał i koniec, w dodatku w koniukturalnym dołku czyli z perspektywy po prostu za grosze, o to mi chodziło w moim wpisie dotyczącym akurat TPSA.
 3. Edson

  Polityka

  He, he, niby mądrze piszesz ale zdarzyło się w naszym kraju coś takiego jak ...prywatyzacja, kto to wymyślił i kto później rączki zacieraj na myśl ile to pieniążków z tego będzie to chyba przypominać ci nie muszę bo sam piszesz, ze głosowałeś na tych ludzi w przeszłości. Oczywiście PO to rejterada z Unii Wolności połączona z wyjściem Tuska z niebytu politycznego i nijak samej PO za grzechy prywatyzacji osądzać nie wolno ale w dużej mierze wchłonęła ona autorów koncepcji, że wszystko co stworzył PRL jest do dupy i nijak inaczej uratować się tego przed upadkiem nie da jak sprzedając przyjaciołom z Zachodu, nawet państwowe monopole ot choćby TPSA. Tak właśnie pozbyliśmy się naszego potencjalnego "brandowego" oraz wpadliśmy w "pułapkę średniego rozwoju" i ty myślisz, ze ktoś teraz przyzna otwarcie, że zrobił błąd?
 4. Do powyższego mema. Podatnik nie dał nikomu ani 500+ ani całej reszty, wszystko to dali nabywcy obligacji, w tej materii nic się nie zmienia od czasów Premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, owszem zadłużenie ostatnio galopuje przez te wszystkie moim zdaniem niezbyt mądre darowizny typu 500+ i reszta oraz przez walkę z problemami gospodarczymi wywołanymi epidemią ale nie róbmy z obecnej władzy jakiegoś szczególnego rozrzutka bo poprzednicy robili to samo, niektórzy nawet w większej skali ważąc zadłużenie w stosunku do PKB. Obecny 2020 będzie jednak tragiczny bo doszedł jeszcze Covid, którego nikt nie planował, teraz już gonimy Grecję ale jesteśmy jeszcze w środku peletonu, Włochy, Hiszpania, Portugalia i parę jeszcze innych krajów marzy o takim skromnym zadłużeniu jak nasze ale prawda jest taka, że wszyscy zjeżdżają już po równi pochyłej i nie zanosi się by ktoś się otrząsnął i próbował z powrotem sie wspinać. Co za różnica Duda czy Trzaskowski?, jeden i drugi jest za 500+, jeden i drugi za utrzymaniem wieku emerytalnego itd, różnica między nimi jest taka, że mają innych kolegów ale wszyscy koledzy mają jedną wspólną cechę, chcą wydawać pieniądze, których nie ma i będą je wydawać najdłużej jak się tylko da, dopóki da się sprzedać jakiekolwiek papiery dłużne, wszak najlepiej wydaje się nie swoje pieniądze. Reszta czyli te wszystkie sądy, LGBT, zniszczone stadniny, maseczki respiratory itd to zwykłe narzędzia w walce politycznej o władzę i pieniądze.
 5. Nie specjalnie wiem o co ci chodzi. Sly napisał, ze w naszym 40 milionowym kraju 40% obywateli jest analfabetami i że jest to straszny wstyd, ten fragment jego wypowiedzi skomentowałem, z resztą w formie cytatu przytoczyłem jego wypowiedź. 40% z 40 mln to 16 mln. Jestem zaskoczony skalą zjawiska analfabetyzmu o ile Sly napisał prawdę. Tak na serio to każdy zdrowo myślący wie, ze nie chodziło SLYowi o analfabetów, walnął się po prostu, chyba, ze chodziło mu o tzw wtórny analfabetyzm ale to juz nie jest cecha charakterystyczna dla nizin społecznych, to powszechność w społeczeństwie.
 6. Wychodzi 16 milionów, dużo, strasznie dużo, za PRL-u zlikwidowano analfabetyzm a tu taki nawrót, nie mogę się otrząsnąć.
 7. Edson

  Koronawirus z Chin

  Z kontekstu wynika, że piszesz o zgonach powodowanych infekcją koronawirusem więc powiedz mi proszę skąd wiesz, że jest pełno zgonów z powodu koronawirusa a zaklasyfikowanych pod innymi chorobami skoro jak sam napisałeś nie robi się testów dzięki którym można by to stwierdzić. Stworzyłeś twoim zdaniem słuszną teorię i jednocześnie chcąc ją udowodnić obaliłeś ją na amen.
 8. Wkurzający jest brak dokumentacji technicznej do sprzętu, nie marzę o serwisówce ale schemat z napięciami mógłby być obligatoryjnie dodawany. Druga sprawa to skomplikowana budowa mechaniczna, dostać się do niektórych elementów w niektórych sprzętach to wyczyn nie lada.
 9. Edson

  Koronawirus z Chin

  Mógłbyś podać źródło tych danych?
 10. Bajki opowiadasz, jeszcze ktoś uwierzy.
 11. Nie 9k a 7k, właśnie staniał, posłucham i być może go łyknę, w zderzeniu z tym co ma pod maską takie 7k to drobne.
 12. Takiego rozwiązania nie stosuje się, jest pozbawione sensu. Czujnik w podgrzewaczu wody być musi (zamontowany w tulei przewidzianej do tego), dane z czujnika trafiają do automatyki pogodowej a ta steruje temperaturą wody w kotle podczas podgzrewu cwu oraz pracą pompy tzw ładującej czyli tłoczącej wodę z kotła do wężownicy zasobnika. Czujnik temp. cwu standardowo jest wyposażeniem automatyki pogodowej, czasem jako wyposażenie dodatkowe czasem w komplecie, co firma to obyczaj.
 13. Duża ta wanna. W przypadku ACV taki prawie dobry będzie Comfort 130. Z rachunków wynika, że odrobinę za mały ale chyba można zaryzykować. jego szczytowy wydatek wynosi 202 litry 45 st.C wody w ciągu pierwszych dziesięciu minut, u Ciebie by być w zgodzie z normami potrzeba 240 litrów, wówczas jest ten komfort, ze prysznic i wanna mogą być w jednoczesnym użyciu i wody nie będzie brakować. Wymienniki Comfort nie posiadają króćca cyrkulacji ciepłej wody i gdyby chcieć wykonać cyrkulację trzeba ją wprowadzać na wejściu wody zimnej do zasobnika, nie jest to problem. 160 litrowe zapewnią komfort całkowity, ale żeby wykorzystać ich potencjał potrzeba 24 kW bo tyle mocy są w stanie przenieść z wody grzewczej do wody użytkowej, mają po prostu bardzo dużą pow. wymiany ciepła. Gdybyś kiedyś takiego ACVa zakupił pamiętaj by przy pierwszym napełnianiu w pierwszej kolejności napełnić wewnętrzny zbiornik z wodą użytkową a następnie dopiero zewnętzrny zbiornik z wodą grzewczą (konstrukcja zbiornik w zbiorniku), oczywiście na nic Cię nie namawiam bo ja z tym ACVem w żaden sposób powiązany nie jestem, ot po prostu mam zorientowanie. Ten Comfort to najtańsze rozwiązanie u ACV (choć nie tanie), są inne zasobniki np z lepsza izolacją, grzałką itp ale ACV każe sobie sporo dopłacać za te ulepszenia. Ważna uwaga, wszystkie ACV powinny mieć termostatyczny zawór mieszający na wyjściu ciepłej użytkowej.
 14. Czester. W pionowej części kominowej przy takim łączeniu rur jak piszesz będzie wszystko ok, natomiast w czopuchu czyli na elementach kominowych łączących kocioł z pionową częścią kominową prędzej czy później problem przedostawania się kondensatu do części powietrznej może zaistnieć z tej prostej przyczyny, że raczej będą to elementy prowadzone pod kątem a nie pionowo. Warto zaglądać do kotła od czasu do czasu i kontrolować czy skropliny nie zalewają nam elementów kotła i mieć w szufladzie zapasowe uszczelki oczywiście. Kondensat jest niebezpieczny, jest to mieszanina niskostężonych kwasów, nawet w łapy szczypie całkiem mocno. Podaj pojemność wanny lub chociaż jej zewnętrzne wymiary. Jakoś tak kojarzę, że masz obecnie kocioł na paliwo stałe, rozumiem, że wyrzucasz z go z instalacji?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.