Jump to content

Kris_54701

Użytkownicy
 • Content Count

  2103
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

128 Dobry

Recent Profile Visitors

1381 profile views
 1. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  Na początku był instrukcją, jak zamontować wtyczkę ja kabel. Cały do skasowania.
 2. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  Apeluję o rozsądek.
 3. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  No aleco, liczysz ze ktos poswieci ze dwa dni na swyliczenia odnosnie tego piasku porozrzucanego na kształ wzorów, ślaczków czy figur? Wyszliśmy z tematu, a zatem chciałbym tu trzy słowa powiedzieć angażując w to admina. Jest wiele naszych polskich firm i rzemieślników, zajmujących się tworzeniem całkiem dobrych i bardzo dobrych kabli zasilających i innych. W trosce o naszą gospodarkę, wnoszę prośbę do administracji o wykasowanie wszystkiego w tym wątku z ostatnich kilku dni, wraz z moim bieżącym wpisem. Sprawy mają się tak, że kogo stać na kable niech je sobie kupi, zrobi czy jakoś tak, ale żeby biedniejsi czy mniejszego zaawansowania audiofile nie wydali ostatniego grosza na zasilający pozbawiając rodzinę swiąt, to przyjmijmy oficjalną wersję, że kable zasilające grają tylko i wyłącznie w bardzo wyśrubowanych systemach top hi end. i o taki wpis jako ostatni proponuję zaopatrzyć ten wątek.
 4. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  Trochę to przykre, że ta cala magiczna filozofia i nadzieja jaką pokłada się w drogiej biżuterii okazuje sie nieistnieć, ale to tak jak z religią. Najpierw wierzysz w Mikołaja, a potem sam prezenty rozdajesz. Czas dorosnąć. powtórz pytanie lub zadaj ponownie, bo nie wiem gdzie się zgubiłeś.
 5. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  trza przypomnieć, że membrany naszych głośników też się tak uginają tworząc zupelnie inne brzmienie niż to co na płycie. Stąd różnice w brzmieniu puszczególnych głośników. może ktoś rozwinie z podanymi wzorami, wyliczeniami, ale generalnie o to się rozchodzi. Jeśli Ciebie to nie zadowala, bądz nie rozumiesz tego to pozosaje Tobie wierzyć mnie na słowo, albo przyjąć za prawdę wswzystko co jest w świerszczykach audio.
 6. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  to nie ogólniki tylko tajemna wiedza grających kabli. firmy kablowe mnie nieawidzą
 7. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  Zauważ kolego, że na tym drugim filmiku co wstawiłeś na poprzedniej stronie, jest głośnik, a na miejcu kopułki przeciwpylowe umieszczono pojemnik na tyle maly isztywny, że nie ugina się jego dno w zaleznosci od czestoitliwosci. Niestety w tym magicznym pojemniczku praktycznie nic się nie rysuje poza haotycznym telepaniem plynu. Nie zachodzi interferencja czyli nakladanie sie fal o różnych częstotliwości i z eksperymentu dupa. Na pierwszym jak i na drugim filmie jest płyta, ktora napędzana jest przez cewkę umieszczoną pod spodem a srodku. Plyta jest na tyle miekka, że w bkazdym miejscu ma inną częstotliwość wibracji. Te wibracje nakładająsię na siebie tworząc wzory jakie podałem ci w linku z wikipedii. Tak się dzieje z kazdymi falami począwszy od infra, przez akustyczme, aż po światło.
 8. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  i gdzie ta magia?
 9. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  co nie jest jasne? [Hidden Content]
 10. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  jak ten metr kabla pozwoli sluchać radia, to w scianach mamy kablówkę.
 11. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  jak się ma ten metr kabla do setek kilometrów lini napowietrznych?
 12. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  tak, głośnik gra lepiej niż trafo. największa różnica w basie.
 13. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  przyznam, był czas, że słuchałem transformatorów głośnikowych. 100 db mam i o ile na wlaczonym trochę w leym kanale można sie dosłyszeć 100 hz, to już prawy jest zupełnie cichy. Bem odwrócił wtyczkę, żeby ''plusowy'' był rozłączany. Przez obudowe z uziomem może coś przechodzić.
 14. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  sprzedając komuś produkt ze złą opinią, której klient nie jest swiadomy, bo ona dopiero powstanie, nie jest w pożądku wobec kupującego.
 15. Kris_54701

  Kabel sieciowy DIY

  też mam wlasny kabel diy za kikadziesiąt złtych i żadnej róznicy nie mogę się dosłyszeć pomiędzy nim, a komputerowym za 3,5 pln. Przy czym słuch mam dobry i głośnikowe u mnie wprowadzają bardzo duze zmiany. Bardzo ważną sprawą jest punkt odniesienia. Kiedy audiofil wydaje 200k na kolumny, 200 na elektronikę, to czym ze jest 5k czy 100pln za gniazdko scienne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.