Jump to content

Kris_54701

Użytkownicy+
 • Content Count

  4006
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

518 Bardzo dobry

Recent Profile Visitors

3198 profile views
 1. Za to pod murem powinni stanąć
 2. Kris_54701

  e88cc

  Zarówno dla jednych jak i drugich ustawiane były odpowiednie punkty pracy. Mimo wszystko 6n23 gra szerszym i równiejszym pasmem. 6n2p podbija środek.
 3. Sprawdź czy to aby na pewno urządzenie audio. Na wykresie wygląda jak uszkodzone.
 4. A mnie tam się podoba takie dwukondygnacyjne. A w przypadku krytyki można powiedzieć że ciągle w budowie. Na zapałkę
 5. Tym różni się DIY od komercji. Nie zamierzam podrabiać komercji. Chcę aby DIY wyglądało jak DIY, a nie jak na sprzedaż. Dla mnie DIY to coś więcej niż grające urządzenie, które można kupić.
 6. Kris_54701

  e88cc

  Przed momentem wleciały 6n23p-ev. Czerwiec 1972. Do tej pory grałem na zwykłej cywilnej wersji. Może zależeć od układu, ale zagrały lepiej od 6n2p-ev. Wieczorem odsłuchy.
 7. Jak się tu zapisywałem do tego forum, to nie myślałem, że tyle wydam na audio.
 8. Pytanie moje dotyczy filtra górnoprzepustowego, a właściwie korektora wysokich częstotliwości. Najprostszy taki filtr zrobiony z szeregowej cewki ma skuteczność 6 dB/okt. Wnosi on opóźnienie fazowe 90 stopni, przy czym dla -3 dB jest przesunięcie fazowe jest o 60 stopni. Przypadek wręcz podręcznikowy. Moje pytanie jednak dotyczy bardziej skomplikowanej sytuacji, bo równolegle z cewką jest jeszcze rezystor. Oczywiście zmienia on częstotliwość tłumienia cewki jak i jej skuteczność. Jak w takim układzie zachowuje się faza. Czy znienia się również o 60 stopni przy -3 dB? I czy zmienia
 9. Zazdroszczę tych pięknych obudów.
 10. Do tysiaka to sabre nie zagra. Jakiś pcm1794, może starszy AK. Analog na fetach będzie najtańszy.
 11. Polecam stronę z pomiarami głośników zawierającymi również wartości THD i rozkład ich poszczególnych harmonicznych. Może wyniki pomiarów nie są bezwzględne, ale porównania w zakresie zamieszczonych tam przetworników dają piewien obraz z czym się zmagamy i o co walczymy. [Hidden Content]
 12. Jestem ciekaw porównań tego wypaśnego Sabre od Muzga z dobrymi R2R.
 13. Skala jest po lewej stronie. Jedna kratka to 5 dB.
 14. Omawiany tutaj tylko tytułowy układ TDA7293 ma podobne THD dla trzeciej harmonicznej 1 kHz. Dodatkowe tranzystory swoje wniosą, do tego głośniki i DAC. Wynik może nie być satysfakcjonujący nawet dla mierzących. Zapomniałem o THD mikrofonu, ale to szczegół.
 15. Na szybko zrobiony pomiar 1 kHz. Mikrofon kilka centymetrów od głośnika. DAC na pcm63 bez filtra z analogówką na lampie 6n23p Wzmacniacz na 6f8g czyli dwie triody w jednej bańce szeregowo plus jedna 2a3. Trafa Ogonowskiego. Głośnik szerokopasmowy Audio Nirvana bez filtrów fizycznych, jedynie korekcja cyfrowym equalizerem w odtwarzaczu na 64 bitowym przetwarzaniu. Jak widać na wykresie druga harmoniczna na poziomie -53 dB = 0.2%. trzecia harmoniczna na poziomie -68 dB = 0.03% i na poziomie pracy wzmacniacza, normalnie bezgłośnego. Po przystawieniu ucha do głośnika słychać
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.