Jump to content

Kris_54701

Użytkownicy
 • Content Count

  1487
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Neutralny

Recent Profile Visitors

1052 profile views
 1. Proponuję C6 około 8nF a najlepiej pobrać sygnał ze stolika opa konwersji, zapodac rezystor 100R do masy i dalej przez kondensator 1 uF dobrej jakości wprost na RCA wzmacniacza. Będzie dużo ciszej, ale ostrzegam przed silnymi opadami scenki.
 2. zastanawia mnie czy ta kostka w taki specyficzny sposób odtwarza 16 bitów, czy rzeczywiście takie nagranie j24 bity jest lepsze jakościowo. Chyba jedynym sposobem by się o tym przekonać, jest przekonwertowanie pliku 16 bitowego na 24 bity. Może w ten sposób uda się oszukać przetwornik.
 3. Wspomnieć należy, że kość Sabre rewelacyjnie gra pliki 24bity. Na innych przetwornikach nie słyszę różnicy pomiędzy 44.1/16. Sabre 24 bity gra tak, jak inne przetworniki 16 bitów. Ma odpowiedni dystans pomiędzy tłem nagrania i najsilniejszymi dźwiękami. Na 24 bitach Sabre ma naturalną głębię i barwę.
 4. Na dniach zawita listonosz z Dual AD1865 w trybie NOS od DIYinhk + zasilanie od kolegi Muzg. Dalsze plany w kierunku Sabre według Muzga, ale wszystko w swoim czasie.
 5. Słusznie. wystarczy zmiana jednego kondensatora w katodzie lampy i wszystko się wali.
 6. Oczywiście cały czas opisuję swoją chińską płytkę z mobilną wesją ES9038Q2M. Zasilanie pożal sie... Jeden regulator na częśc cyfrową i oba kanały analogu. Poprzedzone jedynie kondensatorami 220 uF i 100 nF dla każdej gałęzi. Sam regulator też niskich lotów. Nie pamiętam dokładnego modelu, ale sprawdzając w internetach natknąłęm się na taki za cenę 50 gr sztuka. Czego się spodziewać..? Chyba zaczynam wyrastać z tych chińskich płytek. Dla porównania ten chiński PCM1794 ma cakiem na poziomie regulatory i da się to zauważyć w dźwięku.
 7. W tej kjwestii nadal jest to samo z 9038Q2M. Oczywiśie nigdy nie słyszałem 9018, ale na pierwszy odsłuch np. w salonie audio, efekt jest powalający. Chyba ze dwa miesiące słuchałem tej kostki. Najlepiej zagrała bez analogówki. Bezpośrednio przez kondy na rca. Z czasem zaczęło się robić nudno, a nawet doskwiera to wyolbrzymione tło. fakt, Sabre pod tym względem jest duzo lepszy. Tak widzę porównanie es9038q2m i pcm1794.
 8. to akurat największa zaleta ES9038Q2M, z tym że jakby ciut przesadzona. czy przez to efekciarstwo mam rozumieć nadzwyzaj dobrą dynamikę?
 9. sledzilem kiedys watek chinskiej plytki z ak4490 i kiedy już mialem zamaiać, coś mi odwaliło na tego pcm1794. W sumie jeden i drugi to delta sigma, ale czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy tymi kostkami?
 10. Z androida po usb bit-perfect wszystko leci. To samo mam z 9038Q2M. Niby fajnie, ale od czasu kiedy podłączyłęm pcm1794 przez kondensator i konwersje 100R bezpośrednio z kości, to nie che mi się już do tego eesa wracać. Ma pewne zalety ale na tej chińskiej płytce są ograniczenia. Jedyna nadzieja w lepszej aplikacji i być może w wersji PRO. rozumiem, ze komuś mogą się podobać te kobylskie osiagi, ale do jazzu lepsze bedzie coś bardziej typu 1794.
 11. i włąsnie o tą dynamikę się rozchodzi. O odległośc miedzy cichymi i głośnymi dzwiękami. Materiał 24/96-192 gra bardzo wiągająco na mobilnej kości Sabre.
 12. no niby tak, ale trochę to na tym zabawa polega. Rzeczywistość natomiast jest taka, że to co od pierwszej chwili się podoba, to na dłuższą metę, a nawet krótszą jest nie do zniesienia. Nirwaną jest, kiedy dzwięk komponuje się z odgłosami natury, a to wale nie jest takie łatwe do osiągnięcia. Jednym słowem łatwo przesadzić.
 13. czytam, ale nie wiem.
 14. i o ile do rocka ta kostka jest lekiem na całe zło, to już jazz, blues, czy klasyke trochę przekłamuje. Nadaje taki pewien efekt sztuczności. Trudno to opisać ale jak dla mnie, to tej płytce brakuje dynamiki. Niby 140dB od szumu, ale najcichsze dzwieki są zbyt głośne w porównaniu do najgłosniejszych. Troche takie kiczowate brzmienie.
 15. z aliexpres. pominięta analogówka. sygnał z kosci, przez kondensator trafia na rca
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.