Jump to content

Kris_54701

Użytkownicy
 • Content Count

  1686
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

84 Neutralny

Recent Profile Visitors

1154 profile views
 1. bardzo dobre opinie ma też PCM63.Ponoć gra inaczej od AD, ale nie wiem na która stronę ważą się jego zalety.
 2. Kris_54701

  NON OS DAC na PCM63

  Pierwszej aktulanie słucham w dualu i trybie NOS. Podoba mi się.
 3. Kris_54701

  NON OS DAC na PCM63

  W jaki sposób wyróżnia się ten PCM63 na tle AD1865? Czy jest to coś w stronę przetworników DS czy może jeszcze dalej posunięty charakter brzmienia AD1865?
 4. Sporo czytam dobrych opinii o pcm63. Ponoć w wykonaniu Waldka to najlepszy dac DIY
 5. Miałem kiedyś pcm1795 od musical fidelity. Cudów nie było, ale na pięć procent był bliższy R2R. Miał jakby ciut bardziej analogowe i spokojne brzmienie.
 6. Wszystko by się zgadzało oprócz dynamiki. Ta akurat jest najlepsza z AD. Mówię tutaj nie o petardzie w sposób sztuczny poprzez podbicie wyższego basu czy najwyższej średnicy. Mówiąc o dynamice, na myśli mam różnicę między najcichszymi dźwiękami, a najgłośniejszymi. I o ile te najgłośniejsze są maksymalnym prądem z kości na wyjściu, to już te najcichsze aby były wyraźnie słyszalne muszą być dobrze zrealizowane. Pcm1794 jest szczegółowy, ma dobrą scenę, ale właśnie kosztem dynamiki. Szczegóły 8 wysokie tony są nienaturalnie wyeksponowane. Takie efekciarskie. Jeszcze bardziej to było słyszalne ja 9038q2m. Szczegóły zawieszone w połowie odległości od ciszy do najsilniejszych dźwięków. Poniżej tych szczegółow nie było nic zwykła pustka. I tak na przykładzie blachy na AD brzmią dłużej, szmery i echo pomieszczenia są ledwo słyszalne, a nie podane na twarz jak w DS. Nawet elektronika ma miły analogowy charakter. Można słuchać godzinami.
 7. Jedyną wadą jaką dostrzegam jest ogromne zróżnicowanie nagrań. Praktycznie każdy album brzmi inaczej. DS pobierał glinę i lepił z niej figurki. R2R odtwarza surową glinę. Może być to wadą, bo R2R ukazuje że król jest nagi, ale jak ktoś dąży do wiernego przekazu, to R2R służy pomocą. DS potrafi nawet z gówna bat wyrzeźbić, ale finalnym efektem nie jest zamysł realizatora czy muzyków, a tylko i wyłącznie gust producenta kości. No chyba że nie słyszałem dobrego DS. ES9018 bardzo zwrócił na siebie uwagę na ostatnim AVS. W dobrym towarzystwie potrafi zagrać dobrą sceną.
 8. Jeśli na coś zamienię, to na dobrą aplikację Sabre. Być może od Muzga.
 9. wypróbować można i porownmać jak najbardziej. Na pewno różnicą bedzie analog. Próbowałem parędni temu bez analogówki prosto z kosci przez konda i rezystor konwersji. Wręcz jak radiobudzik za 30 złoty. No może przesadzam, ale z lampą ta kostka pokazuje co potrafi.
 10. Nie potrzebuję hiendu. Mam bardzo budżetowy sprzęt, na którym wreszcie mogę odsłuchać ulubione nagrania. Zmarnowałem 12 lat zycia na poszukiwanie tego brzmienia. Szukałem go w tranzystorach, w lampach, w głośnikach DACa, a ten siedział w rezystorach. Kto by się domyślił? Nie wiem czy kazda R2R tak brzmi, ale AD1865 ma duszę.
 11. Nie szybko. W R2R znalazłem to, czego przez całe życie szukałem w muzyce. Mogę powiedzieć, że dopadłem króliczka. Może AD1865 nie jest idealną kostką, może jej aplikacja pozostawia wiele do życzenia, na pewno analogówka też wymaga sporej poprawy lub wymiany, ale sposób prezentacji dźwięku z R2R rekompensuje wszystko.
 12. Się tam nie znam, ale trafa na przykładzie zawijają w miedź właśnie. Może coś w tym jest? No i tak w komplecie żeby było do tych miedzianych kondensatorów Miflexa.
 13. Na zdjęciu widać pracującego DACa na kości PCM1794. Jest tam bo pierwotnie do niego była analogówka, a teraz stała się dawcą dla AD1865 na desce. 1794 ma osobne trafo i kupę kabli walających się nad i wokół lampa analogówki. Dzisiaj odłączyłem całe to ustrojstwo od prądu. I tak nie ma już powrotu do peceema. Może to autosugestia, ale według mnie gra o wiele lepiej. Lepiej w sensie jeszcze czyściej i bardziej przejrzyście. Bardziej klinicznie. Aż strach wstawiać DACa z analogówką do jednej obudowy. Na ten moment lampy są oddalone co najmniej o 30 centymetrów od zasilania DACa i dobre 20 od płytki z kośćmi AD1865. Może wyląduje całość w jednej obudowie, ale jakaś blacha miedziana pomiędzy sekcjami obowiązkowa.
 14. Pasmo przenoszenia i sinus 1 kHz. Pomiar całego systemu nasłuchiwany telefonem komórkowym. W zamian za 22 nF w filtrze wpadł z powrotem 7.8 nF mikowy. 22 jednak muliło odrobinę.
 15. Czy warte zachodu takie akrobacje? Czy cokolwiek to moze pozytywnie wpłynąć na brzmienie? Czy jakiś analizator widma i generator częstotliwości mógłby spełnić to zadanie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.