Jump to content

Kris_54701

Użytkownicy
 • Content Count

  1401
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Neutralny

Recent Profile Visitors

798 profile views
 1. Do czego służy ten niebieski potencjometr na tylnej części płytki?
 2. Pierwsze podejście do SMD i udało mi się wkleić dwa kabelki bezpośrednio w dodatnie sygnały kości 9038. Różnica w dźwięku jakby kolejny koc zrzucony z kolumn. Przy czym nie jest to ostrzejsze granie a bardziej takie bliższe ucha, bardziej prawdziwe, bezpośrednie. Jakby z bliższej odległości grane. Jeszcze więcej szczegółów. Nawet nie wiem jaką rolę pełnią te elementy SMD pomiędzy kością a opampem/lampą, ale bez nich dźwięk się znaczenie otworzył. Próbowałem powrócić na gniazdo opampa, ale nie ma na prawdę do czego wracać. Muzyka jest Live.
 3. Wyszło całkiem w porządku granie. Jest trochę ciszej, ale i spokojniej, więcej kultury w całym paśmie. Programowe przyciszenie dawało podobne efekty. Przy -10 dB było ok. Z drugiej strony, przy 32 bitowym przetworniku es9038, przyciszenie nawet o 35 dB nie zmniejsza ostępu sygnału od szumu, więc w sumie nawet nie wiem co jest lepsze.
 4. Ostatnio pokusiłem się na rezystor 1k do masy z DACiem prądowym, bo na kilku płytach sygnał był zbyt silny dla mojej analogówki srpp na 6n2p. Słychać było dość wyraźnie zniekształcenia przy uderzeniach basu. Z rezystorem 1k jest całkiem w porządku.
 5. 6n2p-ew to jedna z najlepszych lamp według wielu do tego celu, a jednocześnie jedną z najtańszych. Nie rozumiem po co się pchać w ecc82.
 6. Drobna aktualizacja. Otóż na kilku albumach dosłyszałem się swego rodzaju przesteru. Programowe przyciszenie kości załatwiło sprawę, ale jednak to tak niefachowo grać na -10 dB, dlatego w miejsce rezystora konwersji na płytce lampowej powędrował rezystor 1 kOhm. Jest miodzio. Ogólnie trochę ciszej i jakby ciut tego czaru eesa uleciało, ale z drugiej strony jest tak przyjemnie, czysto, spokojnie i delikatnie, że lepiej już być chyba nie może.
 7. Tak, tymi kondensatorami możesz odrobinę zmienić barwę dźwięku. Sprawdzone nie najlepsze okazują się być 3xopa1612. Jak masz za jasno to zwiększ pojemność kondensatora. Pewnie zależy od reszty systemu, ale u mnie najlepiej zagrał z 7800 pF. Na płytce od chińczyka dostałem 220 pF co wręcz objawiało się szumem i taką swego rodzaju biało mgiełką w całym paśmie. Koniecznie sprawdź ten kondensator.
 8. Kris_54701

  Lampa

  jest stosowny watek temu poswiecony
 9. gdzie podziały się te wszystkie brakujące decyBelle niskoskutecznych kolumn?
 10. Kris_54701

  Sprzedam/kupię

  ile za Tung-Sole?
 11. taki weglowy rezystor potrafi zmienic swoją wartosc od samego podgrzewania jakże długich wyprowadzeń tht. Dla takiego mikroelemenu to strzał prosto w serce.
 12. na termistorze mam zrobione. W sposób płynny zwiekszają sie napiecia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.