Jump to content

Kris_54701

Użytkownicy
 • Content Count

  2569
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

173 Dobry

Recent Profile Visitors

1640 profile views
 1. Mam xmosa z wyjściem BCK= 64*LRCK. Przez ograniczenie maksymalnego BCK<6.4MHz kostki TDA1541 pozwala to zapodac sygnał do max 96 kHz. Czy jest możliwe podzielić BCK/2/4 z xmosa za pomocą układu 74AC161? Czy to zadziała?
 2. Philips CD160 się trafił za grosze w przyzwoitym stanie. Przy okazji odsłucham z filtrem tą kostkę na początek.
 3. Sygnał będzie z xmosa po i2s. Mam dwa dobre zasilacze od Muzga +/-5V i właśnie w tym -15 problem, bo nie mam. Jeśli ta linia nie musi być jakaś ultraczysta, to zrobiłbym ten zasilacz z tego co w szufladzie, ale jak ma wpływ na sygnał, to chciał nie chciał trzeba będzie zainwestować w coś porządnego. Mam uniwersalną płytkę dziurkowaną i to będzie mój pierwszy Dac od zera. Jaką maksymalną częstotliwość bck przyjmie ta kostka?
 4. Małe sprostowanie do mojego wpisu powyżej. Te 7 kondensatorów, to jest odsprzęg zagara dla ostatnich 6 bitów sterowanych specjalnym systemem trzech układów tranzystorów. Jako że Philips odsprzęga -15v do tych siedmiu kondensatorów, to znaczy, że te -15v również zasila układ sześciu ostatnich bitów. Nie ma tu więc poddziału tych linii zasilających na cyfrowe i analogowe. Jeśli taki podział istnieje, bo wiadomo że w kostce nie tylko drabinka siedzi, to jest on zrealizowany wewnątrz kostki.
 5. Tutaj na przykładzie płytka z CD Philips CD160. +5V i -5V jest odsprzęgniete do połączonych mas analogowej i cyfrowej. Z kolei -15 ma odsprzęg do 14 kondensatorów zasilających ostatnie 10 bitów.
 6. Jak to może działać, jak vdd ma być na dodatnim potencjale, a vdd1 na ujemnym.
 7. Się tak tylko dopytać chciałbym które VDD kostki TDA1541 są dla analogu, a które do cyfry?
 8. Fczymże problem? Iout do masy standardowo.
 9. Po taniości spod chińskich rączek. 1794 to dobry Dac. Płytka z AD1865 po przeróbkach przeskoczyła 1794. Pcm1702 jest jedną z najlepszych kostek. Aplikacja wydaje się być prawidłowa z możliwościami rozwoju. Cena jak za same kostki. To był moment.
 10. Wylewka masy ma mieć połowę napięcia jednej lampy, czyli przy 180 to będzie około 45V mierzone pomiędzy pluszową nóżką kondensatora C25 i plusowym wyjściem żarzenia.
 11. Jedynką ustawiasz opóźnienie załączania anodowego 4 napięcie anodowe. Ze 150 na wejściu możesz wyciągnąć pod 200 na wyjściu. Wokół 180 zalecam dla tych lampa. Napięcie bardzo niewiele wpływa na brzmienie, a może i wcale jeśli jest ramach punktu pracy lampy. Dla srpp oczywiście. Dwójka jest od żarzenia A trójka to wylewka masy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.