Jump to content

Kris_54701

Użytkownicy
 • Content Count

  3359
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

371 Bardzo dobry

Recent Profile Visitors

2735 profile views
 1. Napęd tak średnio czytał płyty więc usunąłem całą płytę jego sterowania. I2S w trybie jednoczesnym jest podany na oznaczone złącze. PCM63 chyba nie potrzebuje żadnego "bufora" danych do poprawnej pracy. Jakie zadanie mają te układy?
 2. Napęd tak średnio czytał płyty więc usunąłem całą płytę jego sterowania. I2S w trybie jednoczesnym jest podany na oznaczone zdjęcie. PCM63 chyba nie potrzebuje żadnego "bufora" danych do poprawnej pracy. Jakie zadanie mają te układy?
 3. Mam takie układy na płycie. Domyślam się, że robią za izolację. Układy zasilane są z tego samego regulatora co i same kości PCM63. I2SoverUSB ma na swojej płytce izolator. Czy jest sens stosować drugi tuż przy kościach? Czy może wprowadza on więcej złego niż dobrego?
 4. Zanim umrę, chciałbym posłuchać jeszcze tego eesa w najlepszej implementacji.
 5. A czy system, a raczej ucho ludzkie jest w stanie wykryć walory tej nowej technologii?
 6. Zafascynowany twoimi obietnicami idealnego kabla zapytam, czy jest możliwość wykonania urządzenia tak samo działającego jak twój przyszły kabel z elementów LRC lub podobnych dyskretnych?
 7. Kiedy pierwszy raz usłyszałem przetwornik R2R, a był nim AD1865, pierwszym co zauważyłem była ta ogromna przestrzeń wypełniająca cały pokój. PCM63 w tej dziedzinie ma o wiele, wiele większy potencjał. Jest jak tornado, przy zachowaniu wszystkich szczegółów, punktowosci w rozumieniu timingu, ale i odpowiedniej barwy. Każdy basowy instrument jest ściśle opisany harmonicznymi. W przypadku konwerterów DS jest to po prostu ton o określonej niskiej częstotliwości, albo może nie słyszałem dobrego DS. PCM63 jak gra to wiadomo że to gra kontrabas, a za nim uderzenie stopy czy gitara basowa. Wszystko je
 8. Duże znaczenie w implementacji każdego przetwornika ma też strojenie pasma słyszalnego. W przypadku PCM63, który jest genialny na skrajach pasma, należało się wyzbyć wszystkiego co podbija te częstotliwości, lub bardziej wyeksponować średnicę. Czysty przypadek sprawił, że zabrakło mi droższych od złota rezystorów foliowych Charcroft i w połowie musiałem je zmieszać ze zwykłymi brązowymi Dale. O ile te foliowe grają bardziej skarajami pasma z wychudzoną średnicą, to już Dale uważam za grające bardziej liniowo. Razem te dwa modele oporników dały mniejsze zniekształcenia, z zachowaniem odpowiedni
 9. Ważnym czynnikiem dla PCM63 jest wartość rezystora konwersji, o ile taki jest zastosowany. W internetach można spotkać opisane przypadki wstawiania w to miejsce 100R jak na przykładzie lampizacji Fikusa. Taki rezystor u mnie zagrał słyszalnymi zniekształceniami. W porównaniu nawet do fabrycznego analogu odtwarzacza PD8500, był to dźwięk daleki od doskonałości. Powracałem kilka razy z lampy do analogu na opampach z zadziwieniem ale i rozczarowaniem, że taki prosty analog na ne5532 gra lepiej od mojej wychuchanej lampy. A grało to naprawdę zacnie i w porównaniu do poprzednika na PCM1702 grał zd
 10. Z fabrycznego playera pd8500 zostało tylko marne zasilanie kostek i wielka obudowa, mogąca pomieścić w przyszłości analog na lampie. Dawno nie słyszałem tego pcm1794, a mam go ciągle, jest nawet na zdjęciu na lewo od lamp. Wystarczy podłączyć analog i wejście. Póki jeszcze analog nie trafił do obudowy, to mam możliwość łatwego porównania. Pcm1794 wcale nie jest taki dobry, a przynajmniej nie na tej chińskiej płytce. Testowałem z różnymi źródłami i opampami, lampami, kondensatorami,przewinęło się też parę kolumn i wzmacniaczy. Ogólnie opinię mam taką, że o ile góra pasma jest do zaakceptowania,
 11. Trochę to jednak z muzyką jest inaczej niż na przedstawionym filmie. Owszem, jeśli chcesz słuchać w mono na dwóch głośnikach, to efekt będzie jak wyżej. Nagranie stereo to coś więcej. O ile jest to akustyczne nagranie, to mikrofon wyczuwa ruch membrany bębna rejestrując także przypływ powietrza nz lewej na prawą i z powrotem. W takiej sytuacji ustawione już w domu kolumny nie wygaszają się na wzajem, nie znoszą, a działają naprzemiennie.
 12. Zawsze będzie śmieszyć, gdy konstruktor napina się na pomiary, cyferki, wykresy, a pomieszczenie odsłuchowe i tak zrobi swoje.
 13. Czasem nawet po miesiącach sluchania odkrywa się cechy danej konstrukcji czy jej elementu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.