Jump to content

klinek

Użytkownicy
 • Content Count

  271
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1147 profile views
 1. No i jak Panowie, porównywał ktoś jeszcze Staccato z tymi koreańskimi OPM??
 2. Wzmacniacz lampowy Music Angel MENG X8 KT88. Lampy mocy to KT88. Lampy sterujące to 12AU7 i 12AT7 (według oryginalnych oznaczeń powinny być 12AX7 ale wtedy wmak gra zbyt głośno). Wzmacniacz przerabiany w 2015 roku przez Pana Łukasza Fikusa (Lampizator). Wprowadzone ulepszenia: 1. Zamontowano drabinkę skokową na opornikach zamiast standardowego potencjometru 2. Wzmacniacz pracuje w trybie triody (oryginalnie w trybie tetrody) 3. Usunięto sprzężenie zwrotne 5. Wymieniono kondensatory sygnałowe (8 sztuk) na papierowo olejowe Wzmacniacz sprzedawany wraz z kompletem lamp mocy i zestawem różnych lamp sterujących, którymi można dopasować brzmienie do własnych potrzeb: - kwadra lamp mocy: 4 x KT88 Electro harmonix. Lampy nie przegrały więcej niż 50 godzin - para 12AU7 RFT ECC82 306726 - - para 12AU7 TUNGSRAM ECC82 - HT - para 12AU7 TESLA ECC82 QL - para 12AU7 CONN 12AU7A - para 12AT7 Philips GB 6201 - para 12AT7 RFT ECC81 637251 - para 12AT7 GE 6201 Poniżej link ze zdjęciami i opisem wzmacniacza z chińskiej strony (zdjęcia w linku nie są zdjęciami sprzedawanego egzemplarza): https://picclick.com/Music-Angel-MENG-X8-KT88-x-4-262466468145.html Link do opisu modyfikacji wykonywanych przez Pana Fikusa: http://lampizator.eu/AMPLIFIERS/CHINA/KT88/Music%20Angel%20KT88%20reworking.html Wzmacniacz mogę dostarczyć osobiście w promieniu do 100km od Wrocławia.
 3. No ja już gram trochę na moim. Górna pokrywa (Modushop / Galaxy 2U) dochodzi u mnie do maks 50 stopni. Żadnych dodatkowych radiatorów już nie będę montował. Dolna pokrywa aluminiowa przenosi całkiem nieźle ciepłp na boczne panele i wszystko się ładnie grzeje i oddaje ciepło.
 4. No i jak z tym porównaniem?? 😉
 5. Dzięki, dzięki, dzięki!! Czyli jak rozumiem, mogę na stałe podpiąć zasilanie a do włącznika podpiąć jedynie piny 3 i 6 (poprzez rezystor 10K) w gnieździe P101. Właśnie o to mi chodzi. Ten pacjent nie wydaje żadnych pyknięć tak czy siak... 😉
 6. Tak, na froncie wzmaka mam włącznik i chciałem nim sterować załączanie modułu (z OFF na ON) z tym że, tak jak pisałem, mając zasilanie na stałe podpięte pod moduł. Jak się nie da to zostawię tak jak jest, czyli przewód zasilania idzie najpierw na włącznik na froncie i potem na moduł. Się wszystko zgadza ale jest też ten przewód od gniazda zasilania do złącza P102 i o ten przewód mi chodziło (zaznaczyłem go na zdjęciu).
 7. OK, ale ja nie chcę trybu standby (a może muszę go mieć tylko tego jeszcze nie wiem...). Chcę po prostu podpiąć zasilanie prosto do modułu bez żadnych przełączników po drodze. Chciałbym włącznik na obudowie podpiąć do modułu tak, co by go po prostu załączał i wyłączał. On / OFF (bez standby). Da się tak to wszystko spiąć? Jak to zrobić i na jakich pinach? Pytałem o te piny bo się zasugerowałem tym "apollonem". Wygląda tak jak by właśnie tak to mieli spięte. Zasilanie prosto do modułu a dodatkowo kabelki od włącznika (na tyle obudowy) do modułu. Oprócz tego mają włącznik na froncie ale to chyba tylko do standby... Albo działa to jeszcze inaczej 😕
 8. Chyba nie rozumiem...wybacz ale ja laikiem jestem zupełnym. Nie chcę wyświetlać statusu a jedynie załączać moduł przełącznikiem. Przy podpięciu przełącznika trzeba mi rezystor 10K? W której sekcji datasheeta to jest? Ja mówie o tych pinach tutaj:
 9. Czy ja dobrze rozumiem że mogę mieć napięcie podpięte na stałe do modułu a wyłączać go po prostu poprzez zwieranie pinów 18 i 19 na szynie P102. Znaczy się jak rozwarte to włączony a jak zwarte to wyłączony?
 10. Magnes nie przyciąga. Podrapałem je troche i wygląda na miedź:
 11. Izolacja pewnie i silikonowa ale same druty w środku jakieś takie sztywne...
 12. Ktoś wie z czego są zrobione te chińskie kable od ghentaudio?? Jakieś dziwne to to...
 13. Pewnie masz rację. Według specyfikacji (poprawcie mnie proszę jak coś źle zrozumiałem) to te moduły mogą spokojnie pracować i do 80 stopni. Mój się nawet nie zbliża do takich temperatur ale zobaczymy jak go trochę bardziej pomęczę...
 14. Działa jak ogrzewanie podłogowe. Grzeje się ta płytka od spodu i przekazuje ciepło do spodu obudowy. Ale ciepło jak to ciepło, idzie do góry więc praktycznie wszystko jest nagrzane 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.