Jump to content

klinek

Użytkownicy
 • Content Count

  225
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

557 profile views
 1. Ohoho, wesoła ta dyskujsa 😉 Wydaje mi się, że kto jak kto ale chłopaki z TOOL'a wiedzą jak nagrywać i masterować płyty... Nie używam tych tidali czy spotify... Kupiłem 24-bitowe wavy (96KHz) z HDTracks. Porównywałem ze zwykłym 16-bitowym flac'iem z netu i jest spora różnica. Warto zainwestować te 74 złote... Na HDTracks mają też od paru miesięcy 24-bitowe wersje pozostałych płyt ale jeszcze nie kupowałem i nie porównywałem. Ktoś już próbował??
 2. Czy Wam też się tak te częstotliwości rozjeżdżają z czasem? Ustawiam równo na obu kanałach, mija miesiąc, sprawdzam i mam różnice tak ok. 5 - 10 KHz...
 3. A pamiętasz może wartości i konkretny model tego potecjometru? To są potencjometry 2K? Tym fabrycznym ciężko ustawić dokładnie te 400KHz...
 4. Dlaczego akurat 25 kHZ? Z czego to wynika? Zasilam teraz trafem 2x40V (ok +-58V DC) i jest wszystko OK z głośnikami 4 ohmowymi.
 5. Wreszcie zmontowałem mojego LC i osadziłem we wzmaku: Raz jeszcze dzięki za ten projekt!! Pracuje rewelacyjnie!! 🙂
 6. Heh, no ale przy mniejszym napięciu pewnie się nie będzie wyłączał. Z resztą dzisiaj w ogóle nie odpalił przy +-73V nawet bez podpiętych kolumn tak więc ta ich specyfikacja jest ciut walnięta...
 7. Dostałem odpowiedź od Sure na temat tej konkretnej końcówki IRS2092 AA-AB32291 "Thank you for your mail. Yes ,it can be worked with 4Ω speaker. Best Regards, Sure Electronics Co., Ltd." EDIT: Ja mam już soft start tak więc to nie problem.
 8. No ale że za duże, za ciężkie, że buczą, czy że producent ma ochotę sprzedać dwukrotnie droższą wersję audio..? Teraz mam 500W i pięknie się wpasował. Buczenie słychać tylko z bliska.
 9. Bo ja wiem...ładnie wszystko pokazuje i da się ustawić częstotliwości bez problemu. Zawsze to z jakimś marginesem błędu ale te cyfrowe tez pewnie mają jakąś tolerancję... No ale tak czy siak. Próbowałem z częstotliwością 400KHz jak i z 250KHz i niestety po chwili działania się wyłącza albo się ścisza i zaczyna dziwnie szumieć. Nie wiem czy to kwestia częstotliwości, temepratury czy po prostu ma za duże napięcie. Dzisiaj się w ogóle nie chciał włączyć a miernik pokazywał wtedy ciut ponad -+73V zasilania. Zdaje się, że kręce się w okolicach maksymalnego napięcia i on się po prostu nie włącza albo wyłącza w trakcie pracy. Dziwne bo w tej ich specyfikacji podają +-80V maks. Zamówię nowe trafo na 2 x 40V. Powinienem mieć po wyprostowaniu coś w okolicy 56 - 58V. Tylko pytanie o moc. Nie rozumiem dlaczego powyżej 300W może być źle... Dlaczego nie powinno się stosować większych traf? Zawsze myślałem, że zapas mocy na trafie to nic złego...
 10. OK, załatwiłem oscyloskop i wziąłem się do ustawiania. Poprawcie mnie jeśli się walnąłem ale z tego co rozumiem, to żeby ustawić 400KHz to muszę mieć cykl trwający 2,5us (mikro sekundy). Ustawiłem tak (na podziace po prawej 1us): Czyli 2,5 kratki na cykl. Dorze myślę? Tu są dość blisko...znaczy się mają się różnić o te 25KHz? Coś czuję że skończy się na nowym trafie 300VA 2x40V... EDIT: No i najważniejsze chyba - mierzę na zasilaniu na - (tam gdzie wchodzi -72V) i na obudowie cewek:
 11. Dzięki! A czemu wymieniałeś te diody? Jaką masz impedancję głośników?
 12. No ale on ma minimalne napięcie w specyfikacji +- 60V DC, to w ogóle Tobie startuje? Tylko dopiszę, że mam transformator 500VA 2x50V. Po wyprostowaniu daje mi DC symetryczne 72V 0 -72V. Czyli w moim przypadku zalecasz ustawić 250KHz?
 13. No ale to jest chyba oficjalny sklep SURE na ebay - sure-hifi...
 14. Ja kupiłem to coś tutaj: https://www.ebay.com/itm/WONDOM-2x-250W-Class-D-Audio-Amplifier-Board-amplifier-IC-IRS2092-AA-AB32291-/110961632456?hash=item19d5d424c8 Może uda mi się oscyloskop załatwić. A w którym miejscu to mierzyć? Na wyjściu?
 15. Nic już nie rozumiem. W specyfikacji jest:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.