Jump to content

Piterski

Użytkownicy
 • Content Count

  812
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

54 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Audio, modelarstwo redukcyjne i turystyka rowerowa.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3446 profile views
 1. Piterski

  stolik audio + tv

  Co to za gramofon i wzmacniacz lampowy u kolegi stoi?
 2. Jak już się kogoś cytuje to nie należy wyrywać zdania z kontekstu, bo jak widać sam autor tego poniższego wpisu dodał "Nie wiem ile w tym prawdy". Tak więc by taka tezę postawić należało by ją udowodnić na podstawie pomiarów parametrów elementów lub charakterystyki kolumny przed i po zmianach.
 3. Też tak uważam bo w kolumnach Elektro Voice, u kolegi, lepiej wypadły Duelundy, a miał Pathaudio. Ja mam też na wysokich tonach Duelunda (czarnego) w szeregu, a Pathaudio równolegle na średnicy. Zamierzam wypróbować w tym miejscu inne rezystory.
 4. Co dla niego oznacza przeźroczyste? To że złagodziły mu brzmienie kopułki?
 5. To faktycznie masz specyficzne głośniki i stąd pewnie to dążenie do podkręcenia góry pasma. Robiłeś im kiedyś jakieś pomiary jak Ci się układa ich charakterystyka?
 6. Czyli jest szansa, że na dłuższą metę Cię to zmęczy.
 7. Spróbuje bo to nie są wielkie koszty.
 8. To jest chyba taki trochę dziwny filtr. Sam rezystor jest umieszczony szeregowo i jednak nie jest tam bezcelowy, a sygnał przez niego płynie. Z drutem oporowym, zielonymi rezystorami Supres, jak i nastawnym rezystorem eksperymentowałem. Jakoś rodzaj nie bardzo miał znaczenie ale jak już pakuje Duelundy w tę zwrotnicę to na basie też bym chciał dać co najmniej dobry rezystor.
 9. Ja i na basie muszę coś dać i może tam by mi się sprawdziły najlepiej.
 10. Dopytywałem z ciekawości bo nie stosowałem tych rezystorów i myślę czy nie spróbować ich porównać z węglowymi Duelunda. Path Audio mam dane jako równoległy do głośnika. U mnie kwestia rezystorów pozostaje jeszcze do uregulowania.
 11. Mam je w swoich zwrotnicach i nie narzekam ani na średnicę ani na brak góry. Moim zdaniem są neutralne i nie wnoszą swojego charakteru. Przy tym zachowują rozdzielczość i otwartość bez jakiejkolwiek natarczywości. Czyli można łatwiej kreować brzmienie rezystorami i cewkami, oraz okablowaniem. Jakie cechy tych rezystorów Ci się nie wpasowały?
 12. Piterski

  stolik audio + tv

  Zwróciliście uwagę, że piszą o jednym stopniu swobody, a nie o trzech jak to mam miejsce u kolegi z kolumnami.
 13. Piterski

  stolik audio + tv

  Ja bym zamiast gumy użył do tego celu tak zwanego blutaca lub UHU patafix. Jest to rodzaj plasteliny z której lepisz kulki i dajesz pomiędzy kolumnę i płytę granitową. Płyta granitowa "dociąża" Ci kolumnę bo obniża jej środek ciężkości. Ta "plastelina" łapie tak mocno, że podniesiesz kolumnę wraz z płytą granitową. U znajomego, który zaprezentował mi kiedyś swoje kolumny, przy mocnych zejściach basu czułem drgania w oparciach fotela na jakim siedziałem. Użył wtedy pomiędzy kolumnami i podstawami wspomnianej "plasteliny". Raz, że wibracje nie były już tak odczuwalne to na dokładkę poprawiła się kontrola basu. Płyty stały się elementem kolumny. Ta substancja jest niezwykle tania łatwo się ją usuwa i nie tłuści powierzchni. Spróbuj nic nie tracisz.
 14. Piterski

  stolik audio + tv

  Ok tu się możemy zgodzić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.