Jump to content

micwoj

Użytkownicy
 • Content Count

  1752
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

229 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1644 profile views
 1. Trafiły mi się ze 2x lekko brumiące, ale bardzo cicho. Natomiast są bardzo miękkie, mają sporo większe napięcie spoczynkowe niż nominalne. I grzeją się niemiłosiernie. Tanie i niezłe, ale mają swoje minusy. A indel to inna sprawa. Kiedyś na cito potrzebowałem nietypowego trafa, bo musiało być bezpieczne właściwie bez obudowy (musiałem awaryjnie i na szybko sklecić maszynę do cięcia plastiku drutem oporowym na budowę). I to było jedyne miejsce gdzie po kilku minutach rozmowy udało się wykombinować produkt z półki. Żeby było śmiesznie, trafo do zupełnie przemysłowego zastosowania okazało się bezgłośne 🙂
 2. Noo... A co powiesz na linie wysokiego napięcia gdzie potężne moce są przesyłane takimi cienkimi linkami na duże odległości?
 3. [Hidden Content]-)?p=493584&viewfull=1#post493584 Kiedyś pytałem o to Lusztiego który zrobił sobie fajne wydruki. Sam jeszcze nie skorzystałem 🙂
 4. Z tymi odkurzaczami to nie wiem, miałem zelmera 2kW, ciągnął słabiej niż mój aktualny samsung który ma coś ponad 1kW.
 5. Zacznij od posłuchania efektów na integrze. Niekoniecznie muszą być złe. Jeśli ci się nie spodoba, wróć do tematu.
 6. Masa jest mu do czegoś tam potrzebna, nie da się odciąć. Też kiedyś myślałem że będzie prosto, ale się okazało ze nie działa. Wtedy dopiero przeszedłem do kroku RTFM 🙂
 7. Kledzy kiedyś mi polecali Beyerdynamic DT150 lub DT100
 8. micwoj

  Zwrotnica 4-drożna

  To jak chcesz taką do projektowania, to zobacz jak to rozwiązał Luszti. Ma dechę z najtańszymi konektorami głośnikowymi i najbardziej typowe połączenia między nimi. On to ma przygotowane do 3 dróg, musiałbyś trochę rozbudować. Genialne w swej prostocie 🙂 [Hidden Content]
 9. A może byś wyjął sprawną, narysował i dał komuś na druk 3d? Może ma taki kształt że da się wydrukować, doszlifować i pomalować?
 10. Poza hamowaniem na mokrej nawierzchni - ABS wydłuża drogę hamowania. Szczególnie da się to wyczuć na lodzie/śniegu. Ale na suchym czystym asfalcie też. Kiedy przesiadłem się lata temu na pierwszy samochód z ABS, mocno się zdziwiłem parę razy kiedy próbowałem hamować na chropowatej oblodzonej nawierzchni tak jak zwykle (zblokowane koła w takiej sytuacji wgryzają się nieco w podłoże), a tu nic, bo ABS trzymał pedał w górze. Natomiast systemy które działają na każde koło oddzielnie zaczynały się od ESP. ABS daje tę samą siłę na wszystkie koła. Ale ABS, jeśli ktoś wpadnie w panikę i wciśnie "do dechy" pozwala jeszcze zachować jako tako sterowność samochodu i ominąć przeszkodę. Dlatego jest obowiązkowe. Chłopie, przestań się wypowiadać nt samochodów i prowadzenia, bo jeszcze ci ktoś uwierzy.
 11. micwoj

  I-Amp - opinie

  Ależ mi się twoje ostrzeżenia podobają. Jak dla Amerykanów typu "nie wsadzać kota do mikrofalówki" 🙂
 12. micwoj

  Black Friday 2019

  Coś nie ma co wklejać. STX jeden, ale oni akurat obniżki zrobili miesiąc temu i jeszcze trzymają. Tylko teraz black friday to nazwali.
 13. Tak tradycyjnie przynajmniej silnikowy, pierwsza zmiana po 1000, druga po bodaj 5000. Tak przynajmniej zalecają mechanicy po naprawach silników. Ja bym też tak robił z nowym samochodem którym chciałbym dłużej jeździć. Koszt 200zł, a wióry nie będą szlifowały silnika. Nie wiem jak ze skrzyniami, nie znam się.
 14. Nie, producenci mówią że wcale w nowych samochodach nie trzeba zmieniać oleju na dotarciu, wcale... Nowych silnikó nie trzeba docierać, wcale. One są już na starcie idealne. [Hidden Content] Zmień ten olej i w silniku i w skrzyni chyba, że samochód na 2 lata i ci wszystko jedno.
 15. I wzajemnie, też staram sie ludziom pomagać. Zwykle nic to nie kosztuje, a w zamian kilka osób dojedzie do miejsca docelowego w lepszym humorze. Uważam że warto :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.