Jump to content

micwoj

Użytkownicy
 • Content Count

  1664
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

179 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1006 profile views
 1. Audioburak, rambo, nie znęcajcie się nad kolegą. Ze względu na to że każdy głośnik ma inne parametry i akustyczne i elektryczne jest tak, że projektujesz indywidualną zwrotnicę pod każdy zestaw głośników. Narzekasz na średnicę przy przypadkowym doborze głośników/zwrotnicy i narzekać będziesz. Generalnie podział niskośredniak/wyksokotonowiec wypada akurat na średnicy. Zwrotnica i głośniki nie tylko dają częstotliwość podziału, ale też kręcą fazą akustyczną. Żeby kolumna grała poprawnie, za pomoca filtracji należy doprowadzić tę fazę do spójności w jak najszerszym spektrum, a obowiązkowo w miejscu podziału pasma. Ścieżka jest taka, że najpierw mierzysz głośniki w obudowie a później na symulatorach uwzględniających zmierzone charakterystyki elektryczne i akustyczne projektujesz zwrotnicę. Ręcznie i na ucho jest to właściwie nie do ogarnięcia i musiałbyś mieć ciężkiego farta żeby się akurat wstrzelić. Dla analogii, twoje pytanie brzmi analogicznie do: mam mondeo. Padł mu silnik. Kupiłem silnik od ferrari bo jest fajniejszy i zmieści się pod maskę. Jakie kupić fajne śrubki żeby to dobrze jeździło w górnym zakresie obrotów?
 2. micwoj

  Jak walczyć z kurzem

  🙂 Teraz moda na oczyszczacze które składają się zasadniczo z wentylatorka i filtra (+ bajery). A przecież można zablokować kurz i smog na wejściu, jeśli założycie filtry na wlocie wentylacji do mieszkania. Wtedy zostaje tylko ten który naprodukuje się w domu.
 3. Ciemna plama raczej normalna, te rezystory najwyraźniej się nieco grzeją i po 25 latach widać po kolorze laminatu. Ale nie ma dramatu, zostaw w spokoju. A co do zasadniczych pytań: jak ruszasz to się całość włącza/wyłącza, czy tylko dźwięk ucieka? Bo może być uwalony przekaźnik, naderwana taśma łącząca albo jakieś zimne luty i jak ruszasz kablem to czasem łapie. Ja bym ogólnie od obejrzenia płytek od spodu przez lupę zaczął.
 4. micwoj

  Jak walczyć z kurzem

  Ja bym wam proponował wymienić sobie nawietrzaki w oknach na takie z filtrem.
 5. Widziałem dwie teorie na ten temat. Jedna że odlutowała się kość od płyty - w takim wypadku po podgrzaniu ale tak, żeby cyna popłynęła powinno sie udać naprawić na stałe (i dokleić radiatorek żeby problem nie wrócił) Druga, że od temperatury uszkadzają się wyprowadzenia z kości do padów i wtedy podgrzewanie coś tam na jakiś czas pomaga, ale poza wymianą nie ma możliwości trwałej naprawy. Czort wie która prawdziwa... Może obie, w zależności od farta?
 6. Luszti drukował na dresówce techniką sublimacyjną (taką jak drukuje się materiały na ubrania) i z tego co wiem jest to mocno przepuszczalne. Tu temat: https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/3834-Budowanie-na-ekranie-czyli-relacje-z-budowy-na-zywo-)?p=493580&viewfull=1#post493580
 7. Znowu ci to nic nie da. 1. Z projektowanych przeze mnie wibroizolacji wynika, że żeby guma izolowała, musisz o niej pomyśleć trochę jak o sprężynie (tyle że wzbogaconą o tłumienie). Jeśli dasz krótką i grubą sprężynę, to przeniesie ona siły i sama się przy tym nie zdeformuje. Żeby taka "sprężyna" działała musi być w stanie "spoczynku" już wstępnie ściśnięta. Więc robiąc takie wibroizolatory musisz mieć grubą warstwę gumy o małym przekroju żeby wstępnie już była nieco ściśnięta. Jeśli znasz parametry tego materiału możesz sobie tak dobrać przekrój i wysokość żeby uzyskać już na starcie np. 5% deformacji i wtedy guma zacznie pracować w zakresie plastycznym. Może pokombinuj czy z tego byś nie zrobił jakiegoś sprytnego wieszaka? https://landstore.pl/guma-wieszaka-wydechu?gclid=Cj0KCQjwnpXmBRDUARIsAEo71tQmHmFPCuFvzd8DdZv0vo8ior7JkY_SHln6jfpa7pfWUh_0Luxnx2AaAjtGEALw_wcB
 8. A coś sie z nim stało? Jak nie zaklei cewki, to powinien przeżyć. Najwyżej nie będzie piękny.
 9. Maty, natryski, sufity podwieszone do stropu.. Człowiek już to testował w takiej czy innej formie. Bez zrobienia ciężkiej przegrody separowanej od źródła dźwięku (w tym wypadku dolnej powierzchni stropu) przypomina mi to propozycje lakierów w odpowiedzi na pytanie: "W moim samochodzie wpadła mi noga przez podłogę. Czym zakonserwować podwozie?" Radzio, jak działania? Co wybrałeś, co zrobiłeś i czy działa? Czy tylko na nerwy? 😉
 10. Na W10 powinno działać od strzału. Może być fanaberia kabla (poszukaj czy masz jakieś sensowne drukarkowe USB, może na innym lepiej złapie). A może być uszkodzony sprzęt. Nie pamiętam jak to wygląda na W8, mogę w domu w weekend zobaczyć, mam jednego laptopa na tym systemie. Tylko mogą być o tyle różnice, że ja mam odbiornik na CM6631 ale w projekcie i sofcie 3lite-a, który wstawił deskryptory sprzętu Cmedia, więc instaluje się wprost sterownik od producenta i ten odbiornik działa mi w trybie UAC2 nawet pod W7 który natywnie UAC2 nie obsługuje. Czy wkładasz w niebieskie czy w czarne gniazdko też nie powinno mieć znaczenia, bo jest wstecz kompatybilne i jak włożysz 4 żyłowy kabel to działa w usb1 lub usb2, a nie usb3. Ja bym na twoim miejscu pozmieniał kable i zobaczył na różnych, a jak nie pomoże to odesłał do producenta. Możesz ewentualnie spytać na zakładce diy, może autor się odezwie, ale jeśli jesteś z nim w kontakcie, to bez sensu.
 11. Jak dla mnie , pod kątem szumów przetwornika jak dla mnie to min. zwiększenie długości słowa, wtedy dither jest niesłyszalny. Bo inaczej przy cichych partiach słychać. A jeśli chodzi o działanie filtrów cyfrowych, to też mają łatwiejsze życie jeśli podajesz im wyższe próbkowanie. Komputer ma sporą moc obliczeniową i co dla niego za problem zrobić upsampling? Najlepiej x liczba całkowita żeby nie musiał nic przeliczać..
 12. A ty używasz w 16/44 bo tak nagrane?
 13. W USBC 1.0 masz max bodaj 24/48k i 16/96k a w USBC2.0 masz max 32/384k Piszę z pamięci niech mnie kto poprawi jak się walnąłem.
 14. cm6631 może pracować w usbaudio 1 albo 2. Na 10ce powinien działać natywnie w usb2, więc powinieneś mieć pełną swobodę. Popróbuj z różnymi kablami to miewa czasem znaczenie. U mnie najlepiej działają porządnej jakości drukarkowe.
 15. O patrz, takiego rozwiazania jeszcze nie widziałem żeby gałka sama wracała :) To znaczy owszem, widziałem też mam ten wzmacniacz, ale nigdy tak nie robił :) Muszę sobie obciążenie w końcu zrobić...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.