Jump to content

micwoj

Użytkownicy
 • Content Count

  1657
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

178 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

811 profile views
 1. A coś sie z nim stało? Jak nie zaklei cewki, to powinien przeżyć. Najwyżej nie będzie piękny.
 2. Maty, natryski, sufity podwieszone do stropu.. Człowiek już to testował w takiej czy innej formie. Bez zrobienia ciężkiej przegrody separowanej od źródła dźwięku (w tym wypadku dolnej powierzchni stropu) przypomina mi to propozycje lakierów w odpowiedzi na pytanie: "W moim samochodzie wpadła mi noga przez podłogę. Czym zakonserwować podwozie?" Radzio, jak działania? Co wybrałeś, co zrobiłeś i czy działa? Czy tylko na nerwy? 😉
 3. Na W10 powinno działać od strzału. Może być fanaberia kabla (poszukaj czy masz jakieś sensowne drukarkowe USB, może na innym lepiej złapie). A może być uszkodzony sprzęt. Nie pamiętam jak to wygląda na W8, mogę w domu w weekend zobaczyć, mam jednego laptopa na tym systemie. Tylko mogą być o tyle różnice, że ja mam odbiornik na CM6631 ale w projekcie i sofcie 3lite-a, który wstawił deskryptory sprzętu Cmedia, więc instaluje się wprost sterownik od producenta i ten odbiornik działa mi w trybie UAC2 nawet pod W7 który natywnie UAC2 nie obsługuje. Czy wkładasz w niebieskie czy w czarne gniazdko też nie powinno mieć znaczenia, bo jest wstecz kompatybilne i jak włożysz 4 żyłowy kabel to działa w usb1 lub usb2, a nie usb3. Ja bym na twoim miejscu pozmieniał kable i zobaczył na różnych, a jak nie pomoże to odesłał do producenta. Możesz ewentualnie spytać na zakładce diy, może autor się odezwie, ale jeśli jesteś z nim w kontakcie, to bez sensu.
 4. Jak dla mnie , pod kątem szumów przetwornika jak dla mnie to min. zwiększenie długości słowa, wtedy dither jest niesłyszalny. Bo inaczej przy cichych partiach słychać. A jeśli chodzi o działanie filtrów cyfrowych, to też mają łatwiejsze życie jeśli podajesz im wyższe próbkowanie. Komputer ma sporą moc obliczeniową i co dla niego za problem zrobić upsampling? Najlepiej x liczba całkowita żeby nie musiał nic przeliczać..
 5. A ty używasz w 16/44 bo tak nagrane?
 6. W USBC 1.0 masz max bodaj 24/48k i 16/96k a w USBC2.0 masz max 32/384k Piszę z pamięci niech mnie kto poprawi jak się walnąłem.
 7. cm6631 może pracować w usbaudio 1 albo 2. Na 10ce powinien działać natywnie w usb2, więc powinieneś mieć pełną swobodę. Popróbuj z różnymi kablami to miewa czasem znaczenie. U mnie najlepiej działają porządnej jakości drukarkowe.
 8. O patrz, takiego rozwiazania jeszcze nie widziałem żeby gałka sama wracała :) To znaczy owszem, widziałem też mam ten wzmacniacz, ale nigdy tak nie robił :) Muszę sobie obciążenie w końcu zrobić...
 9. Jak długo żyję tak płynącego prądu jeszcze nie słyszałem :) No, może podczas burzy i jak mi się omsknie śrubokręt na kondensator. To brzęczenie sie tak nagle pojawiło a wcześniej nie było, czy od nowości? Było to związane z jakimś wydarzeniem? Np. zmieniłeś przedłużacz/kabel zasilający/RCA albo co.. Mógł ci się np interconect/gniazdo urwać i przy nie do końca stykającej masie potafi sobie buczeć, sprawdź z innym przyzwoitym kablem (przyzwoity znaczy poprawnie ekranowany, nie koniecznie za miliony) Możesz mieć pętlę masy - spróbuj spreparować sobie jeden kabel IEC odcinając żółtozielony i spróbuj podłączyć takim jedno z urządzeń, a drugie normalnym. Albo oba spreparowanymi. Wreszcie może być jakies uszkodzenie.
 10. Ten rezystor ma oddać te 50W w powietrze i uczciwie oddaje co się chłopa czepiacie :) Lutownica taka do rynien pewnie dałaby radę :)
 11. Ktoś to naprawiał.. Tak z doświadczeń z lutowaniem odbiorników 3lite: Spróbuj przelutować układy jeszcze raz. Może się coś rozleciało na którejś nóżce. Ta kość z 8 nóżkami, nie wiem co to jest - wygląda na nieprzylutowaną z jednej strony? Grot minifala i przejedź po wszystkich nóżkach, poza tym umyj płytkę bo jakieś wióry tam latają, resztki topnika, może jakieś zwarcie się zrobiło. I próbuj tym fwupdate czy wykryje płytkę. Jeśli nie to raczej marne szanse powodzenia, szukaj lepiej tego daca w postaci samej płytki żebyś nie płacił bez sensu za obudowę.
 12. A co im było? Mój też miał fanaberie, przy naciśnięciu klawisza sie resetował i wskakiwał na 450st, raz się udało ustawić temperaturę, raz nie itp. W końcu go rozebrałem, przelutowałem PCB porządnie, bo słabo to wyglądało i od roku śmiga bez żadnego problemu. Mój w środku wyglądał jakby już był naprawiany i to przez rzeźnika opalarką do szczeciny, ale nic co nie dałoby się poprawić. Ścieżki nie były uszkodzone.
 13. micwoj

  uszkodzona zwrotnica

  Płytkę grotem dotknąć musisz, inaczej nie przylutujesz 🙂 Ale pole przy tej cewce wygląda na wyrwane, zastąp lepiej ścieżkę kawałkiem drutu lutując go od spodu płytki od wyprowadzenia do wyprowadzenia.
 14. micwoj

  uszkodzona zwrotnica

  Te punkty lutownicze na foto przy cewce wyglądają na wyrwane. Sprawdź jak porlick pisze. I możesz przy okazji jak już zwrotni wyciągnąłeś wymienić tego bipolara albo na świeżego albo na jakieś foliowce.
 15. micwoj

  Bi-amping

  Rozpinasz te zworki w drugim i podpinasz kablem który z jednej strony ma 2 chinche a z drugiej jeden. Wtedy ten drugi wzmacniacz używasz jako pre i końcówka a pierwszy jako końcówka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.