Jump to content

maczbik

Użytkownicy
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

259 profile views
 1. Jak na koncercie. Taka prezentacja muzyki może męczyć. Usiądź na spokojnie i posłuchaj najlepiej dwóch swoich ulubionych płyt pod rząd. Sprawdź czy cię to nie zmęczy. Pamiętaj że ta dynamika, bas to zasluga głownie twoich kolumn które są bardzo łatwe do napędzenia i ta tucana robi z nimi co chce. Może warto zostawić jednak tą Tucanę i kiedyś wymienić kolumny na lepsze? Ja bym tak zrobił i tak polecam.
 2. Moim zdaniem to podążasz złą ścieżką. Załóżmy, że kupisz Tucanę w ciemno i stwierdzisz ze to znowu nie to. Będziesz się tak cały czas zastanawiać jakby to zagrał jakiś inny wzmaciacz. Takie błędne koło. Koledzy dobrze Ci doradzają żebyś zaczął od kolumn. Posluchaj paru kolumn i znajdź swoje brzmienie, później pomyśl nad wzmacniaczem. Według mojej opini monitor audio to jest takie właśnie efekciarskie granie bez tej magii której szukasz.
 3. Dynaudio to niesamowicie trudne kolumny. one kochają prąd i najlepiej aby wzmacniacz mial 250 wat na 4ohm. Z tymi kolumnami to tak jest że aby zagrały na 100% swoich możliwości potrzebują 2 razy droższej elektroniki od nich samych. Łączyłem je kiedyś z nadem c356 który też jakiś słaby nie jest i to była klapa. Z Heglem jest dużo lepiej ale brakuje mu tych 100 watów.
 4. Czy słuchal ktoś RA-1592 z Dynaudio Focus 160?. Przesiadlbym się z mojego obecnego Hegla H80 któremu brakuje trochę mocy.
 5. Do 20 tys jest wiele wzmacniaczy ktore napędzą focusy 160. Kamil ja też bym sobie kupil takiego McItosha, ale wiemy ile te zabawki kosztują. Kolumny są warte 4 tys, a my chcemy do nich podpinać taką drogą elektronike. Moje propozycje krella czy Hegla wydają mi się realne, ale do tego dochodzą osobiste odczucia słuchowe. Sam widzisz, że nawet Octave Ci nie odpowiada a tyle kosztuje. Możesz napisać jakie to wzmacniacze nie dały rady Focusom?, że aż musiałeś zamknąc je w szafie.
 6. To ja niewiem jakich ty wzmacniaczy słuchaleś, że niedają rady Focusom. Taki np: krell robi z nimi co chce. Połączenie z heglem też mi się podoba. Taki H300 spokojnie je napędza. Zawsze można iść w jakąś końcowkę mocy. z lampą nie sluchalem, ale do Dynek to neutralny, mocny, dynamiczny, przejrzysty tranzystor. Później bawisz się źrodłem i ewentualnie kabelkami.
 7. Mam Hegla h80 i też brumi ale trzeba pszystawić ucho żeby to uslyszeć. Zastosowanie DCBlockera Tomanka nic nie daje, a w moim odczuciu tylko zamula dźwięk. Hegel najlepiej mi gra podpięty bezpośrednio do gniazdka w ścianie.
 8. najpierw wybierz głośniki. Wzmacniacz dobiera się do kolumn. Jezeli mają to być dynaudio to vincent, marantz czy nad jak dla mnie odpadają nie ujmując nic tym wzmacniaczom.
 9. A czy taki naim xs2 napędzi Dynaudio Focus 160?
 10. Dlatego myśle albo o Hegel H300, albo właśnie celować w jakąś hybryde bądź lampe. LAR IA 200-H wydaje się być mocny ale jak wypada w połączeniu z Focusami?.
 11. Łączył ktoś wzmacniacze linear audio research z Dynaudio Focus 160? Chodzi mi o to czy wysterują poprawnie te kolumny i czy warto zamieniać Hegla H80 na taką lampę LAR IA 30 mkII, bądź hybrydę LAR IA 200H.
 12. maczbik

  Kolumny do Hegel H80

  Powiem Ci że hegel h80 gra bardzo dobrze z Dynaudio, ale Focusów 160 nie wysteruje jak należy - tu by się przydał h200 lub h300 jak nic. Seria Excite jest mniej wymagająca do wzmacniacza.
 13. Nada do Dynaudio nie polecam. Jeżeli ma być tylko nowy to atoll 100 lubo rotel a12(choć ten trochę słaby). Sprzedaj Nada dołoż niewiele i z nowych już kupisz Hegla H80, bądź Rotela 1570. Jak nie boisz się używek to za 5000 masz Hegla H200 i pozamiatane
 14. Panie Anduril. Ja się nie przechwalam , nie naśmiewam i wcale nie uważm się lepszy od kogoś innego. Zupełnie nie mam nic do dzisiejszej młodzieży. Nie wiem skąd Ci się to wzięło.
 15. Tu gdzie mieszkam ta młodzież nawet jak ma kasę czy bogatych rodziców na pewno nie kupuje jakiegoś Hegla (pewnie nawet nie wiedzą o czymś takim) i jest dokładnie tak jak pisze Rafał muzyki słuchają z głośników Bluetooth i smartfonów, a jakość z Youtube jest dla nich zadowalająca - taki mamy trend.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.