Jump to content

Exciter555

Użytkownicy
 • Content Count

  378
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Audio - Video, Sztuki walki, Sport, Fotografia
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

448 profile views
 1. A taki Accu E 205, E 207 będzie pasował do tych Dali co ma autor? Ktoś mógłby napisać jak gra np. taki E 207 bo w necie bardzo ciężko o jakieś opinie dotyczące tego modelu. @Mariusz Marciniak ważne abyś przed zakupem w miarę możliwości mógł sprawdzić jak zagra upatrzony wzmacniacz z całym Twoim torem bo nieraz można się srogo rozczarować i później bujać się z klockiem po aukcjach w niektórych przypadkach miesiącami 😉
 2. A u mnie odwrotnie 😉 Miałem nowego Hegla , Naim'a, Atoll'a - wszystkie buczały, głośniej , ciszej. W tym samym lokum miałem starsze wzmacniacze z lat 80-90 Rotela, Pioneera, Accuphase, Sony itp. Nigdy żaden nie wydawał z siebie dziwnych dźwięków 😉 Jakość wykonania tych nowszych klocków to tragedia po całości i nie tylko chodzi tu o buczące/brumiące (jak zwał tak zwał) trafa.
 3. Też się zdziwiłem dość mocno, co prawda Heco Aurora 1000 nie słyszałem , ale porównywałem bezpośrednio wygrzane Heco Aurora 700 i Pylon Diamond 28 na elektronice Naim Xs2 oraz NAD 375. Obojętnie jaki wzmacniacz był podpięty te Heco Aurora to za każdym razem wypadły po prostu tragicznie w stosunku do Diamondów. Straszne dziury w paśmie i ten wszechobecny bez żadnego zróżnicowania bas były w Heco nie do zaakceptowania, nie wspominając już o ich "szarej" barwie.
 4. Porównywałem te wzmacniacze tj As 701 i As 801. Jeżeli chodzi o sam dźwięk a nie dodatkowe "bajery" to wybrałbym ten pierwszy bo od As 801 niczym się praktycznie nie różni. A ten śmieszny Dac co tam wmontowali w tej 801 w ogóle nie jest wart aż takiej dopłaty do tego modelu w stosunku do As 701. Znacznie lepszym rozwiązaniem jeżeli komuś zależy na Dac'u to kupić As 701 i osobno dac - wyjdzie taniej i znacznie lepiej.
 5. @hellios gratuluje zakupu. Dali 450 to bardzo fajne uniwersalne kolumny. Tak jak piszesz, potrafią zagrać mocno, obszernie z wykopem jak również spokojnie i subtelnie. Miłego słuchania 😉
 6. Z uzywek do Rocka swietnie sie sprawdza Dali 450.
 7. Jeśli chodzi o porządne, mocne niskie tony to ze starych Roteli miał takie topowy w tamtych czasach Ra 980 Bx. To potęga brzmienia, ale ciepłoty w nim raczej nie uzyskasz. To szybkie granie. Jak szukasz misia, tak jak dużych , lejących się niskich tonów, ocieplonego dźwięku to ze starych np. Pioneer A 676, A777 itp. Ale tutaj zbytnio dynamiki wielkiej nie ma.
 8. My właśnie porównywaliśmy obecne nowe kolumny z przedziału katalogowego 6K z nimi , ale właśnie w muzyce typu Hard Rock , Heavy Metal na elektronice jakiej posiadamy czyli Naim Supernait 2, Rotel Rb 990 Bx + RC 995 i jego Naim 5si. No i jeśli chodzi o te askpekty , które w tej muzyce są potrzebne to wiele kolumn z tego przedziału cenowego po prostu sporo odstawały od nich , mianowicie tak , że nie dało się tego słuchać. Brakowało odpowiedniej masy, niższej średnicy, brzmienie było z reguły za chude i za bardzo wysostrzone, za suche. Świtenie kolumny sprawdzały się w wokalach, plumkaniu jazzowym, ale na ostrzejszej nucie po prostu padały jak muchy. Także dla mnie większość tych nowych kolumn za 6K to niestety przerost formy nad treścią. Co to za kolumna która zagra dobrze jazz, pop, a na innej bardziej "skomplikowanej" muzyce się wykłada. A czy te Dali z serii RED 450/850 robią hałas w Rocku? No tu bym polemizował. Owszem wykop jest , ale właśnie bez sztucznego hałasu i tej "sztucizny" w dźwięku jak to w większości tych nowych kolumn za 6K (katalogowo)) , a o tych za 3K to już nie wspomne. Takie jest moje zdanie.
 9. Hmmm... No to nieźle, ja jestem odwrotnego zdania, właśnie kumpel chciał ostatnio zmienić swoje Dali 450 na coś nowszego do 6K katalogowo i jak się okazało po kilku porządnych odsłuchach na których byłem razem z nim kilkunastu kolumn podłogowych z tego przedziału cenowego szybko ostygł z zapałem wymiany 😉 A te z przedziału 3K to nawet w poskokach nie podejdą do nich za blisko 😉 Podaj może przykłady obecnych nowych kolumn osobno za 3K i 6K z którymi to te Dali nie wytrzymują porównania. Sam jestem bardzo ciekaw, biorąc pod uwagę oczywiście całokształt brzmienia.
 10. No i elegancko, zdaj relację po pierwszych odsłuchach.
 11. Dali 450 to świetne kolumny w swojej cenie, mój znajomy ma je spięte z odtwarzaczem Cd i wzmacniaczem Naim'a 5si w 20 m2. Zestawik do tańca i do różańca. żadnych ostrości, krzykliwości, za to ładna barwa, wypełnienie, rytmika. Bardzo muzykalny set. Słuchałem kiedyś tych Dali u gościa w 27m2 spiętych z Denon Pma 2000. Jak dla mnie dawało "czadu" nieźle. Te Dali potrafią zagrać głośno. Także patrząc na Twój szkic to w sumie pomieszczenie odsłuchowe ma 25 m2 więc Dali 450 jak najbardziej dadzą radę, tyle, że gdzieś tam wspomniałeś chyba , że lubisz potężne brzmienie, a w tej kwestii bywa różnie bo miara potęgi grania dla każdego może być inna. Dali 850 to duże kolumny i tutaj musisz wiedzieć , że byś musiał je odsunąć od tylnej ściany co najmniej na metr. Co do połączeń tych Dali {czy to 450, czy to 850) z Twoimi wzmacniaczami to nie wiem jakby się zgrały bo nie słyszałem takich połączeń , a nie chcę wróżyć z fusów. Tak czy tak jeśli chodzi o kolumny to zarówno Dali 450 jaki 850 to bardzo fajne nie męczące, muzykalne granie. Ważne tylko , aby kupić je w oryginalnym stanie, nie kombinowane.
 12. Haha przypomniałeś mi stare czasy jak lata temu u kumpla wałkowaliśmy płyty Europe, Running wild, Accept , Judas Priest itp. na tej wieży (ma ją do tej pory). Czyli generalnie Hard Rock i Heavy Metal. Dawał ten set nieźle rady. Obecnie ta muzyka na budżetowych zestawach stereo (oczywiście za kosmiczne ceny nie idące w parze z jakością dźwięku) brzmi jak "wycie" kastrowanego koguta o poranku, czyli pisząc krótko - tragicznie - plastikowo, jazgocząco, sucho , chudo i bezbarwnie 😉 Takie czasy ... 😉 @hellios Ja bym na twoim miejscu posłuchał Dali 850 i Dali 8008. Dali 850 w stosunku do 8008 gra dźwiękiem bardziej wyrafinowanym, plastycznym z lepszą średnicą dźwiękiem, z wiekszą finezją. To klasa wyżej. Jednak do nich potrzeba dość mocnego i całkiem niezłego jakościowego wzmacniacza , aby wydobyć z nich pełnie możliwości, Z Twoimi da się posłuchać, ale nie wykorzystasz ich potencjału. Dali 8008 to kolumny mniej wymagające pod względem jakości elektroniki. Grają bardziej uproszczonym dźwiękiem, bardziej efektownie, ale jak najbardziej mogą się spodobać .
 13. Dali 450 to bardzo fajne kolumny. @grzes0007 wszystko zależy też od tego jakiego dźwięku oczekujesz. Mój znajomy ma te kolumny i naprawdę grają nieźle. Dali 505, 104, 5005 czy też nowy Dali Zensor 7 to nie ten poziom. Kolega łączył je z Nadem 375, Rotelem Ra 980 Bx i obecnie z Naim 5si. Z każdym wzmacniaczem pokazują inne cechy. Co ciekawe są dość uniwersalne, nieźle odtworzą jazz, pop jak i cięższe klimaty metalowe. Kwestia tylko reszty toru. Nie wiem jak gra Twój wzmacniacz bo go nigdy nie słyszałem, ale jeżeli bierzesz pod uwagę starsze kolumny Dali to warto zainteresować się tymi 450 i odsłuchać jak jest możliwość,
 14. Ja również uważam , że mógłbyś spróbować np NAD'a 356 czy też 355. To jest bardziej otwarte granie od modelu C350. Na pewno mają więcej przełomu wyższego środka z wysokimi co powinno ożywić przekaz. Mocowo też lepiej.
 15. Exciter555

  Kolumny do 6k

  Powiem Ci , że coś w tym jest, jeśli chodzi o połączenie NAIM'a + Dali. Słuchałem bardzo często połączenia Naim 5si i starsze Dali 450 z serii "Red" na 20m2 i zarówno w Hard Rocku jak i metalu (ale i nie tylko) ten zestaw spradza się naprawdę bardzo dobrze. Nie ma jazgodu, suchości, krzykliwości - jest za to wypełnienie, dociążenie (niższa średnica), selektywność, drive, rytm czyli to co w metalu bardzo ważne. Co również wypada podkreślić na tym zestawie można przyjemnie słuchać bez zgrzytania zębami bardzo słabo zrealizowanych płyt z cięższej muzyki, co nie jest wbrew pozorom takie łatwe do osiągnięcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.