Jump to content

Zenon123

Użytkownicy
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

240 profile views
 1. Zenon123

  Lady Pank LP1

  Nie wiem czy nie pomyliłem nazwy ale widziałem gdzieś na plakacie, że LP wystąpi na dożynkach? ;-)
 2. Zenon123

  STX Electrino

  Polecam swoim znajomym produkty STX. Mam neutrino fx150 i nie mam zamiaru zmieniać. Polecam ci do sypialni Electrino 200, teraz masz w super cenie bo niecałe 1tyś zł. Słuchałem ich na Audioshow w Warszawie i jak właściwie każdy produkt tej firmy zasługuje na wielkie uznanie w relacji cena jakość. Ktoś dobrze wyżej napisał, poczytaj i popatrz jak są zrobione i z czego i nie daj się nabrać na opinie pseudoklientów czyli konkurencji. Ktoś poprosił o zdjęcia kolumn o których dyskusja i co? Chyba dalej nie muszę pisać czy to prawdziwy klient czy hejterowiec z konkurencji. Mam nadzieję, że cokolwiek rozjaśniłem w tej materii.
 3. Tak trochę nie na temat ale na powyższym zdjęciu jest pokazana zwrotnica tych kolumn w tym gorszym wykonaniu to znaczy nie na grubym PCB. Kiedyś miałem używki ESA, nie było się do czego przyczepić a fakturę otrzymałem bez problemu ;-)
 4. STX Neutrino są genialnymi kolumnami w swojej cenie. Ja kupiłem dość dawno ale zdanie zmieniłem jeszcze bardziej na pozytywne. Trochę posłuchałem w salonach innych opcji, poczytałem o elementach z jakich są kolumny budowane i jak to wszystko razem zaczniesz analizować to zauważysz że kolumny za kilka razy wyższe kwoty nie są lepiej wykonane i wyposażone. Jakbyś chciał poznać więcej szczegółów to pisz, sporo już wiem o budowie tych kolumn i ich możliwościach. Tak tylko w skrócie napiszę co oferują te kolumny: cała obudowa wykonana z MDF wraz z wieloma wewnętrznymi matrixami, fornir naturalny, głośniki na aluminiowych koszach (coś takiego nie znajdziesz nawet w kolumnach za 10x), aluminiowe membrany, głośniki wyposażone w supernowoczesne rozwiązania technologiczne, wiele układów linearyzujących impedancję, aluminiowe korektory fazy, węglowe kopułki, zwrotnica wykonana z najlepszych komponentów tj, kondensatory PP, cewki powietrzne etc. a to wszystko na pięknie zmontowanej płycie PCB aż chce się na to patrzeć. Ale nie dla oceny wizualnej je nabyłem, kupiłem po odsłuchach na wypożyczonym zestawie, testowałem prawie dwa tygodnie, zresztą jak wiele innych kolumn. Wybrałem Neutrino i nadal nie wierzę, że można za tak nieduże pieniądze otrzymać tak wiele. ale również te pieniądze możesz stracić na rzecz tak zwanych przereklamowanych gniotów. Jak masz jakieś pytania dotyczące budowy kolumn to pisz, trochę już wiem za co należy płacić a za co nie.
 5. A może studyjne APS klasik? Jeżeli ktoś akceptuje liniowe brzmienie to te monitory warte są uwagi, bardzo neutralne w całym paśmie, wielu znajomych bardzo sobie je chwali ale używają jako monitory bliskiego pola w domowych studiach. Ale w tym konkretnym temacie jest już wzmacniacz więc racze nie gdyż są aktywne.
 6. Z Eltonem Johnem i Philem Collinsem również zadbali o jakość nagranych utworów ale to chyba większa zasługa studia z którym współpracował Elton.
 7. Neutrino STX mają bardzo naturalny, zróżnicowany bas. Monitor Audio MR6 mają jak dla mnie dość eksponowane pasmo przy 60-70 hercach co powoduje mniejsze zróżnicowanie a co za tym idzie słabszą neutralność. Jeżeli lubisz więcej basu to MR6. Jak wolisz coś z STX to bas będzie naturalniejszy niż Monitor Audio. Miałem okazję słuchać Electrino 250 na Audioshow dwa lata temu i powiem, że robiły niesamowite wrażenie na słuchających. Byłem dwa dni i zawsze była masa ludzi chcących je odsłuchać. Oczywiście warunki "hotelowe" są jakie są ale kolumny mają potencjał i to w całym paśmie. To ich fajne granie podejrzewam że w dużej mierze jest zasługą pochylonej ścianki przedniej, taki sam efekt zauważyłem w kolumnach Sonus Faber Tower, gdzie wyrównanie czasowe głośników bardzo osobiście mi odpowiada.
 8. Posłuchajcie Anny Lasoty, wyjątkowa barwa o ile lubicie twórczość operową.
 9. Śmiało polecam STX Neutrino, serię FS i Electrino. Mam jedne z nich od kilku lat i jestem bardzo zadowolony, chociaż w między czasie wypożyczyłem wspomniane Monitor Audio mr6 ale zwróciłem. Niby wszystko ok. ale nie było konkretnego sensu do zmiany.
 10. STX Foton tak dokładnie mówiąc. Bardzo ładne obudowy, wreszcie od kilku lat STX zaczął produkować hiendowe obudowy w fornirze. Te lakierowane na wysoki połysk Fotony czerwone też fajnie się prezentowały. Bardzo ładna prezentacja i ciekawy wciągający dźwięk, niestety z reguły tłumy więc ciężko dokładnie sprecyzować granie ale na słuchanym Chirs J. super!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.