Jump to content

fetek

Użytkownicy
 • Content Count

  1598
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

288 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

840 profile views
 1. tika "2" kupisz próbkę małą puszkę, nie wiem 0,6L chyba. a nie wytłumiło Ci za bardzo pomieszczenia ? plus taki że ścian nie trzeba prostować 🙂 2s czy tikkurila anti-reflex to 2, super mat to 3.
 2. bardziej chodziło mi o cały zespół czyli preamp + końcówka. Dzisiaj nie mam DAC'a, wszystko zwaliłem na procesor bo różnicy nie słyszałem a stereo to dodatek nie baza. Obawiam się że elektronika w tych amplitunerach będzie zbyt niskich lotów. bo jest dużo szybszy, ma duuużo lepszy aparat z fizyczną przesłoną, androida 9 i s6 chyba nie był ip68.. to ma jakiś sens, gadżety w amplitunerach nie. ale samsung i jabłuszko jest feee.. głupie notche, kretyńskie zaokrąglenia ekranów... s9 to pierwszy telefon samsunga który toleruję.
 3. papierowe porównanie niczego nie daje, tanie amplitunery też są fajnie opisane a uszy więdną. Mam stary procesor i szukam czegoś taniego pod 4k, na chwilę obecną atmos mnie nie interesuje (ale za rok może...), podobnie jak gówniane gadżety. Martwi mnie tylko jakość generowanego dźwięku, nie wiem czy w tej klasie sprzętu nie będzie to krok albo nawet dwa w tył. Procesor z końcówką w stereo zamiata wzmacniacze znacznie lepsze niż 1520AE. 4400, 6200, 7011 / 12 mogę mieć w okolicach 2800-3800 zł, oczywiście rynek wtórny. dzisiaj wszystko szmelc, auto za 300 tyś z gównianymi plastikami, nie wygłuszonymi schowkami itd.
 4. Wracając do kwestii amplitunerów, czy AVR-X4400H / 4500 od 6400/6500 różni się tylko mocą i obsługą dodatkowych kanałów ?
 5. Od dzisiaj fanatycy kina przeciętne produkcje netflixa ripuja w lepszej jakości niż źródło. Ja Ci z tego nawet 70Gb kopię zrobię i gwarantuje że dźwięk będzie do kitu. Zadałem konkretnie pytanie, oczekiwałem konkretnej odpowiedzi nie głupiego filozofowania.
 6. netflix dla 5.1 ma 640kbps (E-AC-3), rip 5.1 też ma 640kbps (AC-3) i co z tego porównania wynika ?
 7. który i tak robisz w amplitunerze.
 8. nie da się porównywać bitrate dwóch różnych kodeków, zwłaszcza że netflix korzysta z nowszej i lepszej wersji a brzmi gorzej. Po za tym efekt jest lekko inny.
 9. Dźwięk dekodujesz w amplitunerze i tam dokonujesz ewentualnych korekt, nie w komputerze. Dolby access ma emulować dźwięk przestrzenny np w słuchawkach lub niższych zestawach podłączonych pod kartę dźwiękową.
 10. a konkretnie co masz na myśli ? bo ? czym się konkretnie różni ? przypominam że przez lata PC oferowały wyższe rozdzielczości przy znacznie wyższym odświeżaniu nawet rzędu 120hz Pomijam już fakt że są inne popularne złącza o znacznie lepszych parametrach, dużo wcześniej zostały przygotowane na wysokie rozdzielczości.
 11. fetek

  Egraeat A5

  metoda renderowania jest uzależniona od systemu, za to skalowanie i jego efekt najprawdopodobniej od cpu, biorąc pod uwagę że są słabe to i efekt jest przeciętny. Myślę że przy materiałach 1:1 nie ma się co przejmować, między mini pc na starej karcie amd a nvidia targa na androidzie nie widzę różnicy
 12. a ma ktoś sposób na dobry dźwięk ze streamingu? czemu film w np netflix brzmi bardzo słabo a już rip w mkv całkiem poprawnie ?
 13. fetek

  Egraeat A5

  Generalnie android nie jest rozwiązaniem jakościowym, ma bardzo dużo ograniczeń, zwłaszcza jeśli chodzi o dostęp aplikacji do sprzętu. Nie jest przezroczysty dla żadnego materiału audio czy wideo. ja na próbę wracam na pełnowartościowego PC + kodi + dsplayer
 14. przeczytaj jeszcze raz i złap kontekst.
 15. fetek

  Egraeat A5

  za jakiś czas jak zostaniesz ze starym androidem zobaczysz jaki będzie cyrk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.