Jump to content

wig

Użytkownicy
 • Content Count

  166
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

272 profile views
 1. Jaka długość takiego IC jest Tobie potrzebna ? Mam 0,5 metra Qed Qunect 4, mogę pożyczyć, sprzedać.
 2. Liczyłem Grego, że ktoś Tobie odpowie, doradzi. Chętnie bym skorzystał. A tutaj nic ....Sam mam bardzo podobny rozkład w salonie. Podobnie, jak Ty, podczas budowy domu wiele lat temu nie myślałem o akustyce, o przygotowaniu kącika do posłuchania stereo. Kilka lat po zasiedleniu dopadła mnie moda na kino domowe, a stereo miało być przy okazji z kolumn frontowych. Kupiłem zestaw KD Marantz , jakiś komplet głośników KD Koda. Minęło trochę czasu i zawiedziony nieciekawym stereo zacząłem zmiany. Coraz mniej oglądałem filmów, a chętniej słuchałem muzyki. Pojawił się wzmacniacz stereo, połączyłem go z amplitunerem KD w taki sposób, że wyjście na głośniki frontowe z ampli szło na wzmacniacz stereo i mogłem korzystać z systemu 5.1. Jak chciałem stereo, to korzystałem z systemu opartego na Creeku i kolumnach Avance Omega 509 mk2. Jednak z czasem było to za mało. Dzisiaj praktycznie nie korzystam z KD. Subwoofer sprzedany. Mam kolumny z dobrym basem, więc stał nieużywany. Jak bardzo chce mam system 5.0, ale nie pamiętam kiedy ostatnio go używałem. Moim zdaniem przemyśl, co dla Ciebie jest na pierwszym miejscu : KD czy słuchanie muzyki na dobrze dobranym systemie stereo ? Jeżeli zdecydujesz, że stereo, to na pewno w salonie 36 m2 nadstawkowe kolumienki nie dadzą rady. Sądzę, że kolumny podłogowe będą lepszym wyborem. Dodam jeszcze, że sporo czytałem o akustyce, jak to trochę przebrnąłem, to miałem także przekonanie, że u mnie nic nie zagra / konstrukcja domu szkieletowa, z płytami KG na ścianach, z wełną mineralną w konstrukcji szkieletowej, z drewnianym stropem, salon niesymetryczny, zestaw wypoczynkowy trochę wchodzi w drogę pomiędzy miejscem odsłuchu, a kolumnami, itp./ Nic, tylko odpuścić ...nie ma szans. Jednak mała adaptacja za głośnikami, odsunięcie kolumn na około 1 metr od ściany wcale nie zdegradowała jakości dźwięku. Ja jestem zadowolony. Aby się pozbyć wrażenia, że u mnie jest słabo podjechałem z kilkoma płytami do salonu HIFI, wyleczyłem się z tych obaw. Nie zauważyłem, że różnice są tak wielkie, aby rezygnować. U mnie jest całkiem przyzwoicie. Sądzę, że nie warto było burzyć salonu. Odsuwałem kanapę, fotele, aby nie były w drodze pomiędzy kolumnami, a miejscem odsłuchu. Różnice były minimalne. Można więc normalnie urządzić salon i jednocześnie słuchać z przyjemnością. System oparłem na wzmacniaczu LAR 120 H , kolumny to Audio Physic Tempo 6 / głośniki basowe z boków, a wysokie i średniotonowe na tyle wysoko, że oparcie kanapy jest sporo niżej, więc nie zasłaniają/ . Sądzę, że warto jakiś system wypożyczyć, posłuchać w domu i ocenić, czy takie ustawienie będzie zadowalające. Wysyłam Tobie na PW zdjęcie, jak to mam u mnie zorganizowane. Powodzenia w poszukaniu optymalnego wariantu.
 3. wig

  Sprzedam/kupię

  po remanencie w szufladzie mam na zbyciu lampy : 1. Electro-Harmonix 6H30pi Gold , 2 sztuki. Grały około 2 tys godzin w preampie LAR 120H. Sprawdzane były na testerze P-508 w Sonus Olivie / dobrał parametry pomiaru dla zamiennika, bo nie miał karty dla tego typu lampy/. Wyniki pomiarów : - A1/A2 : pierwsza lampa : 28/30 druga lampa : 32/31,5 Sprzedam za 1/3 ceny nowych, 100 zł za parę, plus koszt wysyłki. na takim samym ustawieniu testowaliśmy NOS 6N30P-DR i miały praktycznie podobne parametry, więc nie są zajechane. 2. 12AU7 1 sztuka - ze wzmacniacza gramofonowego Vincent PHO 700 , chińska. Może komuś na testy sprzętu się przyda ? oddam za 10 zł plus paczka.
 4. zastosowałem takie lampy na wyjściu CD Lolida JD 100. Czarne długie anody, z 60 roku. Grają cały czas od 4 lat. nic się nie dzieje. Wcześniej miałem Telefunkeny , ale były zbyt analityczne, za ostre. Mam też 12wAX7 amerykańskie RCA , te są troszkę bardziej dociążone na basie, bardziej miękkie. Jednak także warto brać je pod uwagę.
 5. wig

  Fan-Club Audio Physic

  W Tempo 6 są dwa woofery, a maja po 16,5 cm. Opis znajdziesz tutaj :https://docplayer.pl/43081429-Wbrew-fizyce-audio-physic-tempo-vi-kontra-usher-mini-1-dmd-porownanie.html Podają tam : Układ głośników 3-drożny basrefleks, 2 x 165 mm woofer aluminiowy ,130 mm średniotonowy HHCM (aluminiowy), 25 mm kopułka tekstylna. Tempo 5 wychodziły z innym wysokotonowym, nie miały loga AP na nim. Opisywane przez Ciebie jako fałszowane maja wysokotonowy taki sam, jak w Tempo 6. Byłbym daleki od przypinania komuś łatki fałszerza.
 6. wig

  naprawa Jolida JD100

  Naprawiałem taki CD w firmie FHU Quality Audio Andrzej Zawadzki , kujawsko-pomorskie, niedaleko Torunia. Było to w 2015 roku , do dzisiaj działa bez zarzutu. Przy okazji zrobiliśmy mały tuning zasilana i w sekcji wyjściowej. Jak potrzebujesz więcej danych kontaktowych, pisz na PW.
 7. wig

  Fan-Club Audio Physic

  W Tempo 3 są dwa przetworniki Peerless HDS-164 Nomex , średnica zewnętrzna 18,2 cm, średnica membrany 6 1/2 cala / 16,4 cm/. Dolny obsługuje niskie tony.
 8. Chyba ze 4 lata temu kupiłem po renowacji Duala 731Q , jak dobrze pamiętam kosztował mnie wtedy 1300 zł, bywały tańsze oferty, wolałem jednak sprawny, oczyszczony, z wymienionymi kablami i półroczną gwarancją. Gra do dzisiaj bez żadnego zająknięcia. Na zapas kupiłem igłę Ortofona ze starych zapasów , bo na moje i żony zachcianki posłuchania winyli ten sprzęt jest wystarczająco dobry. Nie mamy wielkiej płytoteki , coś tam dokupuję czasami.Jest to dla nas bardzo dobry sprzęt. Z ciekawości poszperałem w aktualnych ofertach i ze zdziwieniem widzę, że sporo zyskał na wartości. Teraz wystawiane są za 2-3 tys zł. No nieźle.
 9. wig

  Fan-Club Audio Physic

  baksiu, zakup Tempo 6 za 6 ts zł, to jednak trochę teoria, od pół roku śledziłem rożne ogłoszenia i jedyny raz taka oferta była, zostały sprzedane w kilka godzin i nie zdążyłem. Zdecydowana większość jest w okolicach 7 tys zł i powyżej.Takich ofert jest teraz może trzy, mocno zdezolowane są za około 6,8 tys pozostałe po 7 200. Pojechałem po Tempo 6 i jak próbowałem coś ugrać na paliwo, odbiłem się od ściany, bo byli chętni w kolejce i nie było to 6 ts zł....Pozostaje różnica 2,5 - 3 tys zł, a to nie prawie tyle samo. Czy brałbym Tempo 3 ? Jak wcześniej pisałem brałem je 6 lat temu i uważam ten wybór za udany, ale po zmianie warunków odsłuchu zabrakło im trochę basu, stąd jednak zdecydowałem się na zmianę. Mam jednak spory salon i Tempo 3 z basrefleksem w podłogę oraz jednym niskotonowym nie wyrabiał. Do mniejszego pomieszczenia rzędu 20-25 metrów , zwłaszcza trudnego akustycznie T3 mogą się wpasować, bo mniej zależą od odległości od tylnej ściany , bas nie robi takich problemów, jak w Tempo 6. ustawione około metra od ścian nie dudnią. Nie każdy chce na odsłuchy targać codziennie kolumn na środek pokoju, aby było przyjemnie posłuchać. Jeżeli Ty znalazłeś w swoim pokoju takie miejsce i jest przyjemnie, nie dyskutuję z tym, fajnie, że jesteś w pełni zadowolony. Ja jednak w ten sposób bym nie chciał, wybrał bym Gradienty Evidence , które moim zdaniem po odsłuchach są godne uwagi, jednak ich szata zewnętrzna nijak nie pasowała do mojego pokoju oraz zdania żony. Nadal uważam, że Tempo 6 nie są jakimś cudem świata, ale ze względu na ich rozmiary oraz lubianą przeze mnie ich przestrzenność , kupiłem je. Czy będą to docelowe kolumny, nadal nie jestem pewien. Pewnie tak, bo nie chce mi się znowu szukać , dopasowywać pozostałych elementów systemu.
 10. wig

  Fan-Club Audio Physic

  Trochę tutaj jednak się nie zgodzę ze stwierdzeniem ,,grzebane'' . Nie robiłem przecież tego sam w garażu, zleciłem robotę specjaliście polecanego przez ludzi z branży / referencje z Albedo, od właściciela Wigg Art, i innych. można zawsze zapytać u nich co sadzą o Quality Audio/ . Można wylutować te drogie Mundorfy, gniazda Supry w pełni miedziane i zastąpić fabrycznymi , a te mam w kartoniku i do dyspozycji. Jakbyś zobaczył, co tam zamontowali, to byś się zdziwił, jak niechlujnie wyglądały luty w zwrotnicy, także miałbyś trochę niepewną minę/ . Poza tym szkoda mi było miedzianych widełek od kabli, a te fabryczne terminale je mocno niszczyły. Poza tym - czy wstawienie wysokiej klasy kondensatorów o takich samych parametrach może zaszkodzić kolumnom ? Maja one na pewno około nastu lat, dokładnie nie pamiętam i stan fabrycznych nie był już optymalny. Były mierzone , więc wiem co piszę. Jeszcze jedna konkluzja - popatrz w ofertę kolumn Wigg Art Enzo. Jest wersja standard i jest wersja Premium, przetworniki są te same, a jednak zastosowane zostały inne kondensatory, inne terminale, okablowanie, coś jednak to znaczy. Liczę na to, że ktoś to zauważy, oceni różnicę, a przede wszystkim zdecyduje się posłuchać. Co do ceny, zawsze temat jest do dogadania. Tak przynajmniej myślę.
 11. wig

  Fan-Club Audio Physic

  No to Baksiu dałeś mi do myślenia ... Ja nierozsądny myślałem, że nie o urodę chodzi,a o to aby w dosyć dużym pokoju dialog był synergiczny, nie wiem czy Sitary nie będą powyżej 20 m2 cienko śpiewać ...Co kto woli! Wybacz, ale i ja trochę Tobie przyłożę , otóż postawiłeś na urodę, a teraz musisz biegać po pokoju, dywany rozścielać , obcasiki wysokie na nóżki zakładać, ale ja starej daty jestem i więcej spokoju oczekuję...Pewnie będę musiał mniej kóz zawołać , ale jeszcze poczekam.
 12. wig

  Fan-Club Audio Physic

  Pewnie, że byłem, a nawet trochę jeszcze jestem. Pisałem o tym wcześniej dlaczego. W końcu miałem je chyba 5-6 lat w użyciu, a nawet zafundowałem im solidne wsparcie w serwisie. Komplet nowych kondensatorów Mundorf i gniazda Supry kosztowały mnie około tysiąc złotych.
 13. wig

  Fan-Club Audio Physic

  Decyzja zapadła, sprzedam moje Tempo 3 , szczegóły w ogłoszeniach na tym forum oraz na OLX : https://www.olx.pl/oferta/audio-physic-tempo-3i-CID99-IDyz9uC.html Chcecie więcej zdjęć, informacji, proszę przez PW
 14. Sprzedam moje kolumny, szczegóły w ogłoszeniu na olx : https://www.olx.pl/oferta/audio-physic-tempo-3i-CID99-IDyz9uC.html Mogę wysłać więcej zdjęć i szczegółów związanych z tymi kolumnami. Cena do lekkiej negocjacji
 15. Być może warto jeszcze brać pod uwagę kolumny podłogowe Gradient Evidence , zbudowane tak, aby dobrze grały w trudnych pomieszczeniach . Miałem okazję je posłuchać i to naprawdę dobre kolumny, basu im nie brakowało. Przestrzeń wyborna, kultura grania także. Mają możliwość ustawienia basu zworkami przy terminalach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.