Jump to content

wig

Użytkownicy
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

807 profile views
 1. Podłącze się może pod ten temat. Otóż mam dylemat do rozwiązania , od chyba 15 lat mam amplituner Marantz SR 4400. Kiedyś mocniej wciągnęło mnie na fali popularności kino domowe. Jednak z czasem przeszedłem chyba dosyć powszechną drogę, czyli postawiłem na muzykę. Dysponuję dosyć dobrym sprzętem do stereo, najczęściej korzystam z odtwarzacza CD oraz z winyli. Jednak relatywnie często także słuchamy radia. System mam tak skonfigurowane, że sygnał z tunera radiowego Marantza poprzez pre out / jak dobrze pamiętam front / poprowadzony jest interkonektami do wzmacniacza i wtedy korzystam z kolumn stereo. Z systemu 5.0/ sprzedałem nawet subwoofer/ korzystam sporadycznie, wtedy jako kolumny frontowe służą te od systemu stereo. W czym więc temat do rozważenia : - chcemy spróbować radia internetowego, pewnie czasami muzyki dostępnej np. na Spotifi, Tidal ? W tym zakresie jestem mało zorientowany, ale jeżeli sprzęt na to pozwoli, czemu nie spróbować ? Nadal podstawowe źródła słuchania muzyki pozostaną bez zmian / winyle, CD /. Dodam jeszcze, że mój amplituner czasami dostaje czkawki i pewnie czas na zmiany. - w związku z tym rozważam dwie opcje : a/ zakup amplitunera Marantz NR1609 lub może wcześniejszej wersji jako używanego / jaki ? / . Powinien mieć : pre out dla kolumn frontowych oraz w miarę dobry odbiornik radiowy internetowy z możliwością komunikacji z internetem poprzez domowy router przez wifi. Nie zależy mi na olbrzymich ilościach wielokanałowych , dwóch subwooferach, itp , Czasami do obejrzenia jakiegoś filmu z odtwarzacza bluray , czy obejrzenia koncertu z posiadanych płyt DVD. b/ pozbycie się amplitunera kina domowego / film obejrzę z odtwarzacza podłączonego wprost do telewizora /, natomiast radio internetowe lub serwery muzyczne powinny zostać obsłużone przez odpowiedni tuner radiowy internetowy. W tym przypadku mam na myśli np. Marantz NA6006, może DENON DNP800NE ? A może jakiś inny producent dobry w te klocki ? c/ a może jest jeszcze inna droga : zakup dobrej jakości tunera radiowego z dawnych czasów dla zakresu FM i dokupienie w przyszłości jakiegoś adaptera DAB+ / jak to się w ogóle rozwinie/ . Tylko co z radiem internetowym ? Jeszcze jeden temat - mam dostęp do netu przez stare łącza TP z maksymalną prędkością do 10 Nb/s , więcej się nie da. Czy radio internetowe mocno obciąża sieć ? Czasami chodzą na wifi dwa laptopy równocześnie. Macie jakieś sugestie na czym się skopić ? dzięki za pomoc
 2. Sujko to jest materiał tapicerski , najgrubszy, jaki znalazłem . Jest zszyty podwójnie i narzucam na TV podczas słuchania. Wpływ na dźwięk jest minimalny, ale nie wgapiam się w czarny ekran 🤓
 3. baksiu nie było moim celem kupienie podstawek magnetycznych tylko po to, aby poprawić stabilność czy też dołożyć basu. Przed podjęciem decyzji częściej czytuję opinie na stronach zagranicznych, bo wydaja mi się bardziej wyważone i tam ludzie opisują co zyskali, zauważyli po zastosowaniu jakiegoś rozwiązania. Czy ktos potem z tego skorzysta, jego decyzje. Jeżeli kilka osób ma podobne zdanie, to zastanawiam się nad moim wyborem. Na tej podstawie podjąłem decyzję, że kupie te stopy magnetyczne. To co ja zauważyłem : kolumny przy tej samej pozycji potencjometru zagrały głośniej, z większą swobodą, wybrzmiewania są pełniejsze, lepiej wypełnione, bas jest bardziej sprężysty. Uznałem wiec, że wydatek 1 100 zł ma sens i nie zastanawiałem się, czy można to zrobić taniej. Podobnie jak Balum Balum mam już system ogarnięty , celowo wybrałem CDP i hybrydowy wzmacniacz z lampami i tutaj mogę sobie dopieszczać , bez konieczności kupowania kolejnych ,,klocków''. Na akustykę nie narzekam, moim zdaniem nie jest zła. Pewnie zawsze można coś jeszcze poprawić. Nie twierdzę, że jest idealnie. Jednak nic na siłę, kosztem użyteczności salonu, który jest dla wszystkich w rodzinie, bez demolowania jego estetyki, co jest dla mnie także ważne. To są moje priorytety i wybory. Ciesze się, że masz satysfakcję ze zmian w Twoim systemie i to Cię napędza. Chętnie czytam wszystkie opinie, w tym także Twoje, dawaj kolejne.
 4. Wszyscy pewnie zasłuchani, ja także umilam sobie czas z udziałem CDP 603 , coraz bardziej go lubię. Powoli kończą mi się płyty do przesłuchiwania, mam zadanie na wieczór - poszperać i kupić kilka nowych płyt, bo muszę iść na zaległy urlop i przecież nie spędzę dwóch tygodni tylko na prace w ogrodzie . Trzymajcie się zdrowo.
 5. Coś w tym jest, w ubiegłym roku kupiłem z wyprzedaży Audio Systemu podstawki VCF II M8 magnetic pod Tempo 6 i mam podobne odczucia w zakresie kontroli basów, poza tym nasycenie całego zakresu zyskało co nieco. Maja jeszcze jedna zaletę - są dużo bardziej stabilne, niż kolce o nie ma takiego ryzyka przewrócenie kolumn lub zepchnięcia z podstawek granitowych.
 6. Baksiu rozumiem Twoje zaskoczenie. U mnie podobne odczucia przyniosły zastosowane po kolei trzy zmiany : a/ zastosowanie w CDP 603 oraz wzmacniaczu LAR 120H bezpieczników SR Black / okazyjnie kupione / b/ wymiana kabla sieciowego dla źródła Lector CDP 603 na Zu Audio BoK / także nieduże wydatki z rynku wtórnego /. Taki sam kabel mam we wzmacniaczu. Mam głośnikowe Zu Audio Event, więc jest komplet z jednej firmy. c/ zastosowanie lamp w CDP w kombinacji RCA 12ax7 z czarną długą anodą oraz Siemens ECC801S / potrójna mika /. Tutaj jest jeszcze pole do manewrów - mam na myśli przetestowanie lampy Mazdy ECC83, mam coś na oku. Zobaczymy jak kupię na testy. Nie potrafię opisać, jakie konkretne efekty dała oddzielnie każda z wymienionych zmian, bo były zrealizowane prawie równocześnie. Efekt końcowy jest niezły.
 7. Ciekawy pomysł na pozbycie się wyeksploatowanych lamp : [Hidden Content]
 8. wig

  Sprzedam/kupię

  Uchatku nie ma problemu, dzięki za dobre chęci.
 9. wig

  Sprzedam/kupię

  Dziękuję za sugestię. Niestety nigdy nie miałem tej lampy i jej nie znam. Ostatnio sprawdzałem kombinacje w CDP-603 i najbardziej spodobała mi się wersja Siemens ECC801S / potrójna mika / z RCA 12ax7 long black plate. Stąd poszukuję RCA jako rezerwowej. Dobrze wypadał też Raytheon 12 AX7 / także czarna długa płytka / , jednak troszkę lepiej , oczywiście dla moich oczekiwań, wypada RCA. Telefunken ECC83 był także zbyt dosadny. Stąd też pytałem na PW o porównanie Mazdy np. z Telefunkenem. Jeżeli jest to podobny sposób wpływania na efekt końcowy, to raczej nie chcę. Pozdrawiam G.
 10. wig

  Sprzedam/kupię

  dzięki daj znać w wolnej chwili
 11. wig

  Sprzedam/kupię

  Chętnie kupię lampę RCA 12ax7 long black plate / D lub Square getter / w jak najlepszym stanie. Może została komuś 1 sztuka ? Proszę info na PW. Dzięki.
 12. Sprzedaję bezpieczniki : a/ 500mA , slow blow , HiFi Tuning : [Hidden Content] b/ 2A , slow blow, SR20 : [Hidden Content]
 13. No co Ty, nie ! To audiofilskie kable , ale z tym oplotem ...no nie pomyślałem. Jak widzisz oplot jakiś mizerny w oryginale jest.
 14. Proszę doradź mi na podstawie własnych doświadczeń co mam zrobić ...mam kable tego samego producenta, ten sam model. Średnica zewnętrzna kabli mało imponująca - tylko 1,2 cm . Za to środku trochę lepiej, bo 2 x 4,1 mm2 , a uziemiający nawet 6,6 mm2. Chyba kolegów nie zachwycę ...Jeden ma 2 metry, drugi tylko 1,5 metra . Ten nieco dłuższy chyba lepiej będzie wyglądał przy wzmacniaczu, będzie ok ?
 15. Sprzedam sprawny bezpiecznik HiFi Tuning Ultimate Gold 5x20 mm, slow blow / T /, 500 mA. Możliwa wysyłka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.