Jump to content

wig

Użytkownicy
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

525 profile views
 1. To podstawa podjęcia decyzji. Z mojej strony mogę rekomendować hybrydę LAR 120H , gra u mnie w towarzystwie Lector CDP-603, a napędza AP Tempo 6. We wzmacniaczu zastosowana został drabinka Khozmo oraz lampy 6n30P-DR . Takie zestawienie w moich warunkach daje mi duże zadowolenie. Nie brakuje dynamiki, barwnego grania, bardzo dobrej sceny. Myślę, że warto także przetestować.
 2. Sprzedam bezpiecznik HiFi Tuning Ultimate2 Gold 5x20mm, F 500mA. kupiony w KempElektroniks / mam fakturę /. Praktycznie przeleżał w szufladzie / krótko używany, w pełni sprawny/, nie mam już odtwarzacza CD z takim nominałem bezpiecznika, może komuś się przyda.
 3. Sprzedam kabel o długości 1 metr, całkowita z wtyczkami ponad 106 cm. Kabel wykonany przez sprzedawcę allegro z Elbląga / nick Flower_eg /na bazie przewodu Belden 19364 , wtyki z oferty wykonawcy. Wykonany solidnie, załączam zdjęcia. Stan idealny. Używałem do zasilacza przedwzmacniacza gramofonowego Vincent PHO-700. Sprzedam w cenie materiałów - 90 zł plus KW.
 4. Dorzucę do tego Zu Audio BoK , jest całkiem elastyczny, a i przekroje przewodu powinny być wystarczające. Jest w dziale sprzedam oferta kolegi z forum, popytaj, oferuje rożne długości.
 5. O ! Znam tą świąteczną kartkę, dziękuje za przysłane do domu życzenia. Życzę Joannie i Kamilowi oraz całej Lectorowej gromadzie Wspaniałych Świat , dużo miłych chwil w tym rodzinnym czasie. Wspaniałego Nowego Roku i jak najwięcej czasu na obcowanie w muzyką. Grzegorz
 6. wig

  Jaka Hybryda ?

  tomgda Warto zastanowić się nad LAR 120H , ktoś sprzedaje używany : [Hidden Content] Cena około 4 tys zł, naprawdę warto. Można go ,,poprawić'' lampami 6N30P-DR , nie są tanie, ale warte swojej ceny. Mam LAR 120H od około 3 lat , napędza Audio Physic Tempo 6 / pokrętło na 10.00, to już solidne granie /. Twoje kolumny mają taka samą skuteczność, nie powinno być problemów.
 7. Chciałbym zapytać specjalistów od lamp, otóż czym różnią się lampy Siemens ECC801S z potrójną miką występujące w wersji z miedzianymi słupkami od tej na zdjęciu, która ma słupki powiedzmy srebrne. Jest jakas istotna róznica w jakości grania ?
 8. Trochę czekałem z oceną kupionego ponad miesiąc temu CDP 603 , już z lampami ECC83 i ECC81. W pełni zgadzam się z opinią Andrzeja. Co prawda nie mam kompletnego zestawu Lectora, wzmacniacz to hybryda LAR 120 H / dopracowana drabinką rezystorową Khozmo oraz cudnymi lampami 6N30P-DR , a te mi tak podpasywały, że upolowałem jeszcze komplet na zapas/. Zestawienie Lectora z LARem moim zdaniem jest bardzo udane. Pomiędzy CD a wzmacniaczem mam interkonekt z mieszanki srebra i złota / Arini Dark Starr / , testowałem także miedziane Furakawy Vivaldi, ale Arini lepiej się sprawdza. Nie miałem okazji posłuchać kompletu Lectora, jednak skoro ja jestem w pełni zadowolony, po co szukać dziury w całym ? Jeżeli chodzi o sam odtwarzacz - zastąpił po wielu latach Jolidę JD 100 i ma z pewnością sporo więcej do zaoferowania. Przede wszystkim pojawia się więcej barw, wokale są bardziej płynne, swobodniejsze. dźwięki wydają mi się lepiej poukładane, na niektórych płytach odkrywam jakby nowe wybrzmienia. Pewnie tam były, ale nieco zlane z innymi i nie były tak dobrze wyodrębnione. Scena, szerokość i głębokość na wysokim poziomie, a mając do kompletu kolumny Audio Physic Tempo 6 , to sądzę, że jeszcze lepiej w tym zakresie dało się wykorzystać ich potencjał. Kable głośnikowe to Zu Audio Event z miedzianymi widełkami, polecam. Mam trochę uwag do funkcjonalności sterowania pilotem, Jolida była bardziej intuicyjna, wyświetlacz także bardziej użyteczny, ale to tak na marginesie. Przykład - jak w Jolidzie włączyłem np. utwór 5, to zaraz potem startowała, a Lectora trzeba pogonić przyciskiem Play. Poza tym dosyć długo wczytuje oryginalne płyty. Ale jak wystartuje, to jest sama przyjemność ze słuchania. Zestawiona konfiguracja dla mnie jest bardzo udana, a co najważniejsze w tym wszystkim, odczuwam przyjemność słuchania i to rożnych rodzajów muzyki. Dzisiaj np odkopałem dawno niesłuchaną płytę Chrisa Rea i takiej barwy jego głosu w utworze Saudade Part 1&2 na żadnym posiadanym przeze mnie CDP jeszcze nie słyszałem. Potem jest przejście do fragmentu utworu z fortepianem, gitarą klasyczną i delikatnym basem w tle. Nic więcej mi nie potrzeba, no może kielicha czerwonego wina, ale to w weekend, jak dotrą nowe płytki do słuchania. Podziękowania dla Pani Joasi, która cierpliwie i kompetentnie doradzała mi na etapie wyboru.
 9. Jakub dzięki za podpowiedź, to takie proste ! Zamiana interkonektów nie wprowadziła zmian we wskazaniach VU metrów, poza tym dokładnie sprawdziłem ich zachowanie z innym źródłem i tam także widać, że prawy wskaźnik wychyla się mocniej. Raczej jest to temat po stronie wzmacniacza, poobserwuje to. Dodam, że nie słyszę różnic w głośności prawej i lewej kolumny, nic więc wielkiego.
 10. Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie / dotyczy LAR 120H , wersja z dwiema lampami / , co tak naprawdę pokazują VU metry ? Gdzieś czytałem, że obrazują sygnał wejściowy, jednak nie wiem co dokładnie ? Do rzeczy - niedawno zmieniłem odtwarzacz CD , teraz od 3 tygodni gra wersja z lampowym wyjściem w klasie A. Obserwując teraz VU metry widzę, że prawy wskaźnik relatywnie często wchodzi na czerwona skale, lewy natomiast spokojnie mieści się na czarnej skali. Tego nie miałem z Jolidą JD 100. Czy to może oznaczać, że coś nie jest ok z wyjściem w nowym CD ? A może lampy JJ / są tam ECC83 i ECC 81 / nie są dobrze zbalansowane ?
 11. Mała ciekawostka dotycząca CDP 603 : na stronie Lectora i w wielu ofertach sklepów podawana jest waga 12 kg, a tymczasem rzeczywista waga to 7,7 kg.
 12. Szanowni użytkownicy Lectora dołączam do klubu, od kilku godzin rozgrzewa się CDP-603 , najnowsza wersja. Zastąpił Jolidę JD100. Na razie musi jeszcze pograć, nie oceniam zbyt pochopnie. Zapowiada się całkiem nieźle. Ile czasu dać sobie na dojście do optymalnego grania ? Gra oczywiście na fabrycznych lampach JJ . Z uwagi na warunki gwarancji nie będzie zbyt szybko okazji na potestowanie innych lamp. Mam trochę zapasów z dawnych czasów / Raytheon long black plate /. Macie jakieś podpowiedzi na przyszłość ? Warto coś potem zmienić ?
 13. woyski Chyba jednak była wersja 120 tranzystorowa : [Hidden Content]
 14. A co sądzisz o tej okazji : [Hidden Content] Oryginalny laser jest już wymieniony w serwisie, warto się zainteresować ?
 15. dziękuję Arczibaldzie za rekomendaje, a zapytam, czy udało się ostatecznie pozyskać oryginalny cdm 12.4 i działa bez problemów ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.