Jump to content

MartinS

Użytkownicy
 • Content Count

  171
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

972 profile views
 1. MartinS

  Kabel sieciowy DIY

  Otóż to. Ja również u niego kupowałem i wszystko było OK. Do tego miał bardzo dobrą cenę na Viborgi.
 2. MartinS

  Kabel sieciowy DIY

  No to mi wytłumaczyłeś o Helixie ;-) A tak poważnie, to wiem jaką budowę ma mieć Helix. Zrobiłem dwa kable sieciowe wg tego patentu (plus wcześniejszy prototyp z LGY). Nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że Helukabel o którym piszesz, zbliża się konstrukcyjnie w jakimkolwiek stopniu do Helixa. Istota Helixa dotyczy między innymi przecinania się pod kątem jak najbardziej zbliżonym do prostego żyły fazowej i neutralnych, a ochronnej tylko wtedy, jeśli w ogóle jest dla urządzenia audio przewidziana. Pozdrawiam
 3. MartinS

  Kabel sieciowy DIY

  Naprawdę? A co to znaczy "dziwnie drogie"? A te tutaj? https://allegro.pl/oferta/tulejka-kablowa-elecaudio-ec-3-z-miedzi-occ-2-5-mm-7233527461?reco_id=2b067984-308c-11e9-a1af-246e9677f310&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
 4. MartinS

  Kabel sieciowy DIY

  Dlaczego tak uważasz? Jeśli, rzecz jasna, możesz rozwinąć to stwierdzenie :-)
 5. Brzmienie Rhea z CMC jest lepsze w każdym aspekcie. Tak w kilku słowach, to lepsze są konturowość i dynamika przy cichym słuchaniu, stereofonia i naturalność średnicy. Jednak miedź to nie mosiądz. Moim zdaniem zdecydowanie warto.
 6. Nie, nie sfotografowałem, chociaż je oglądałem, bo okazja była. Nawet gdybym sfotografował, to nie do publikacji, bo szanuję pana Michała i Jego know-how. Rhea uważam za znakomite i wyzbędę się ich wyłącznie w przypadku powstania AA trójdrożnych. Pozdrawiam
 7. Na takie http://www.audio-cmc.com/binding-posts/binding-posts-p_47.html Wymieniłem tylko gniazda. Plastikowa, oryginalna płyta terminala została. Wykręciłem z niej oryginalne gniazda, a otwory powiększyłem pilnikiem. Tak na marginesie, to takie same gniazda mam we wzmacniaczu - w miejsce fabrycznych.
 8. Najprostsza modernizacja, a do tego wyraźnie słyszalna in plus, to wymiana gniazd głośnikowych. Ja w moich Rhea prawie rok temu oryginalne mosiężne, zastąpiłem miedzianymi.
 9. Przepraszam, jeśli Cię uraziłem. Niepotrzebnie napisałem. Co do rzeczonego kolegi, to już mu inni zwracali uwagę i jak widać szkoda czasu...
 10. Generalnie zgadzam się z Tobą, co do meritum, ale taki zwrot... Albo "zapytać się", albo zapytać "konstruktora". "Zapytać się" znaczy "zapytać samego siebie". Jedno wyklucza drugie.. I nie piszę tego przez złośliwość. Mierzi mnie, kiedy Rodacy, piszą w taki sposób. Pozdrawiam serdecznie.
 11. Polecam interkonekty Tara Labs. Obecnie używam Prime M1. Świetny! Przestrzeń, barwy średnicy, jakość basu i dynamika - znakomite. Bardzo szczegółowy bez wyostrzeń. Z Tarą po prostu dużo słychać. Wypożycz i odsłuchaj. Nowy trochę kosztuje. Udało mi się kupić używkę. Mam go od ponad dwóch lat i myślę, że to mój dożywotni IC.
 12. Jeśli masz na myśli to, że Helix "tak ma", to IMHO tak nie jest. Jeśli masz niedostatki basu, to na uważam, że z b. wysokim prawdopodobieństwem nie jest to wina Helixa. Przyczyny trzeba szukać gdzie indziej (kolumny, wzmacniacz, źródło, IC, itd.). U mnie Helix daje świetną kontrolę i dynamikę basu, ale go nie odchudza. Jestem przekonany, że Helix zrobiony z dobrych przewodników (miedź OCC, miedź posrebrzana OFC, srebro 4N - tak jest u mnie), w systemie zrównoważonym nie odchudzi basu. Mam obecnie dwa Helixy z różnych "drutów" i basu ci u mnie dostatek :-)
 13. MartinS

  Kabel sieciowy DIY

  No i dobrze, że jest lepiej, bo przecież tak miało być :-) Pograj na tym kablu co najmniej ze 100 godzin i dopiero zrób do wzmacniacza. IMHO wpięcie Helukabla do wzmacniacza da bardziej spektakularny efekt, niż do CD :-) Rozważ jeszcze jedną kwestię. Czy wlutować Helukabla do wzmacniacza, czy lepiej najpierw wstawić porządne gniazdo IEC? Jeżeli tylko się da, to zamiast wlutowania Helukabla do wzmaka, celowe jest najpierw rozważenie wstawienie gniazda IEC, np. Viborga, Furutecha albo Elecaudio. Zapewni Ci to możliwość używania w przyszłości lepszych sieciówek. Oczywiście można to zrobić później i zacząć od wlutowania Helukabla, w miejsce kabla fabrycznego. W każdym razie powodzenia i miłych wrażeń muzycznych.
 14. MartinS

  Kabel sieciowy DIY

  Oczywiście, że daj znać. IMHO wysokiej jakości kabel przemysłowy może okazać się lepszy, niż kabel dedykowany do audio. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.