Jump to content

Mateon

Użytkownicy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

111 profile views
 1. No za mocnym basem to ja nie przepadam. A da się jakoś wpiąć korektor do 501? Jak nie ma rozdzielenia końcówki mocy od przedwzmacniacza to trzeba użyć pętli magnetofonowej. Ta Yamaha ma dwie. Ale jak to będzie działać to nie wiem. Na panelu jest selektor z wyborem źródła . Brak przełącznika o nazwie "Monitor" Nim się ustawiało co idzie przez pętlę. Osoby selektor dla źródła,osobny dla pętli. Orientujesz się lub ktoś tutaj jak wygląda podłączenie korektora w A 501 przez pętlę czy nawet nagrywanie na taśmę? Ustawię np "line 2" i co?
 2. W 2018 roku polecałeś mi Yamahe A-S701 ,zaznaczając że to wzmacniacz neutralny. Teraz piszesz że A-S501 gra jasno. w 2018 roku nie było go na rynku że o nim nie wspomniałeś? Czy tak duża jest różnica w tych wzmacniaczach odnośnie "jasności"? W innym wątku na forum znalazłem opinie ,że A-S701 rożni się od A-S501 tylko bardziej kontrolowanym basem. Jak do tych wzmacniaczy ma się NAD c3356 bee ? Interesuje mnie ten mode ze względu na duza ilość wejść oraz możliwość rozłączenia przedwzmacniacza z końcówką mocy. To pozwala na łatwe podłączenie korektora czy zewnętrznego przedwzmacniacza ,gdyby było to konieczne. Nie ma w nim niestety wejść cyfrowych-i to wielka wada. Podobno można dokupić. Dokupić je lub wejście na gramofon. Ale nie znalazłem tego w polskich sklepach internetowych.
 3. Dzięki za pomoc! Ogarnąłem :) Jednak wolałabym korzystać z "XRECODE 3" bowiem jest on znacznie wygodniejszy ,robi foldery ,pozwala na wgranie kilku cue naraz ,no i obsługuje Flac HD. Jedynak jest poważny problem: Mój streamer nie radzi sobie z plikami zrobionymi przez niego. Zacina się na nich,nie pokazuje nazwy pliku lub pokazuje nazwę pliku poprzedniego po zmianie na następny itp. Może mam w nim coś zle ustawione? Testowałem ustawienia FLAC na poziomie 5,4,i3 ale było to bez różnicy. Używałem libFLAC.dll jak i FFmpeg do kodowanie i też nie ma to znaczenia. Pomyślałem by zamiast opcji "kodowanie" użyć "kopiuj" ,że wtedy nic się nie zmieni w pliku(Flaci przed podziałem XRECODEm 3 działają dobrze w odtwarzaczu). Niestety wywala mi wtedy błąd. W log jest adres pliku po podziale(do którego faktycznie nie dochodzi) i napis "Division by zero" Dodam że gdy dochodzi do zmiany formatu(z APE na Flac) nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem takich plików. Masz Fozzie pomysł jak to ustawić? Ktoś inny może ma?
 4. Widzę tam maskę pliku dla m3u oraz dla cue,nie dla nazw samych plików. Dla nazw plików nie ma to znaczenia. I tak w nawiasie kwadratowym ,w nazwie pliku jest wykonawca. Udało mi się jedynie wyłączyć robienie m3u i cue. Acha,jest jeszcze jedna różnica między tymi programami. Medieval CUE Splitter może dzielić plik w miejscu indeksów. np. suita które jest w jednym pliku ale każda z jej części ma oddzielny indeks ,może być podzielona na marę utworów XRECODE tege (chyba) nie ma
 5. Ktoś wie jak należny w Marantz NA6005 odłączać Pendrive? Czy wyjęcie go tak porostu jest bezpieczne? W komputerze mamy "bezpieczne usuwanie sprzętu",tutaj nie. Trzeba go wyłączać za każdym razem jak się chce zmienić Pendriva ? W instrukcji o tym ani słowa a ja nie chcę ryzykować
 6. Masz na myśli "Medieval CUE Splitter"? Zapomniałem napisać,ze nie pasuje mi ten program. Nie dzieli on Flaców HD i za każdym razem umieszcza nazwę wykonawcy w tytule pliku zamiast tylko tytułu. Jest frustrujące jak się odtwarza w odtwarzaczu sieciowym,bo często nie wyświetli on całej nazwy pliku podczas ich przeglądania(pokazywanie nazwy pliku zakończy się zanim cała się pokaże) Nie robi folderów i zawsze dodaje swoje cue oraz playlistę. Trzeba to potem wywalać i robić foldery ręcznie. Program nie ma ustawień które by to kontrolowały
 7. Panowie ,ja w temacie dzielenia plików Flac 24-96. Mam XRECODE 3 ale niestety nie potrafi on podzielić pliku bez ręcznego ustawiania tego co ma być na wyjściu. Nie dzieli automatycznie,czyli z zachowaniem wszystkich parametrów pliku wejściowego. Poza tym jest super. Tyle że jak dzielę plik FLAC 24-96 to potem album taki zajmuje 50% miejsca więcej. Zna ktoś podobny program który miał by obcuję w stylu "zachowaj wszystkie parametry" ps. foobar2000 też nie dzieli z zachowanie oryginalnych parametrów
 8. Martwią mnie raczej ,co do brzmienia opinie na tym forum że ma dużo basu. Ja basolubem nie jestem,zdecydowanie nie. No i jest kwestia czy on może współpracować z kolumnami Monitor Audio RX1 ,czy nie jest zbyt potężny ( Moc muzyczna: 120W przy 8 Ohm, 200W przy 4 Ohm) jak na nie. Nie znam się na tym więc pytam czy ich nie spalę nim. No i obsługa,mam nadzieję że jest instrukcja do niego ;) Niemniej on mnie najbardziej zafascynował,ta ilość wejść,w tym pomyśleli o ludziach używających decków. No i jest piękny. :) Może jest gdzieś możliwość odsłuchu?
 9. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Dodam że chcę by wzmacniacz miał regulacją barwy i raczej sporo wejść. Tak,wiem że może kupić switch ale wolał bym mieć jeden takowy niż musieć łączyć ze sobą kilka. Urządzeń do podłączenia mam sporo. Co do Cambridge Audio to jakie konkretnie modele sprawdzić?
 10. Tak jak w temacie. Szukam jasnego wzmacniacza,będzie grał na kolumnami Monitor Audio RX 1 i słuchawkami Philips SHP 2700. Obecnie gra z nimi Yamaha AX-500 jednak jest mi wciąż za ciemno. Dodam że moje wymagania odnoście "jasności" są duże. np. kupiłem Monitor Audio RX1 jako rzekomo "jasne" i jak dla mnie (przynajmniej przy AX-500) są detaliczne ale jasno tak nie za bardzo. Niemniej chcę wymienić wzmacniacz bowiem jest on już wiekowy i wysłużony. Wolał bym raczej coś nowego do tej kwoty by nie ryzykować co do sprawności. A także dlatego,że przydało by się wejście cyfrowe pod TV choć nie jest to konieczne. W Yamaha AX-500 przeszkadza mi coś co nazywam "chropowatością". Miałem kiedyś SONY TA 2650 i tam było łagodnie,bez takiej dynamiki ale było strasznie 'ciemno" Może ktoś słuchał tych dwóch wzmaków i poleci coś co by łączyło taką łagodność i jasność? Myślałem o Yamaha A-S501 i o Marantz PM 17 ale możliwości by posłuchać nie mam.
 11. Mateon

  Yamaha cd n500

  Mam pytanie odnoście tego klocka. Czy nie ma znaczenia jaki rozmiar ma pendrive? Czy jest jakaś różnica między odtwarzaniem z pendiva 2.0 a 3.0. Np. czy funkcja gapless przy 2.0 się nie zacina.Wiesz Q21? Wie to ktoś?
 12. Odświeżam własny temat. Znalazłem być może pasujące mi urządzenie/a. Mianowicie: Alesis DEQ230D oraz Alesis DEQ 830 Ktoś ma/zna? Mam zwłaszcza pytanie o DEQ230D. Tam można podłączyć 8 kanałów. Czy to w praktyce oznacza że można podłączyć 4 urządzenia stereo? Jakie to ma zakres? +/- 12 db? Czy jest opcja przełączania między korekcją prawego a lewego kanału bądź dwóch na raz? Czy sygnał cyfrowy i analogowy działają jednocześnie? Czy mogę podłączyć odtwarzacz CD przez cyfrę a wyjść analogiem? DEQ 830 wyda się być prostszy w obsłudze dlatego się nim bardziej interesuję niż Behringherem DEQ24/96
 13. Mam następujący problem. Odkryłem że mój magnetofon odtwarza taśmę zbyt szybko. Porównałem niegranie zgrane do wav z płyty CD i plik nagrany na komputer z kasety (oryginalnej,nagranej fabrycznie). Zsynchronizowałem je w Audacity. Im dłużej wybrzmiewało nagarnie tym większe powstawało echo. Może się mylę ale wnioskuję z tego że nagranie z magnetofonu zwiększało stopniowo prędkość. Czego to może być wina? Stary,zużyty pasek czy trzeba wyregulować obroty silnika? Wolałbym wiedzieć zanim kupie pasek(być może nie potrzeby) i wydam 20 pln(z kosztami przesyłki) na coś niepotrzebnego. A tym bardziej nie chcę grzebać przy silniku jeżeli działał by on dobrze. A może jeszcze coś innego co nie przychodzi mi do głowy?. Aha,mam 2 identyczne magnetofony i dźwięk z nich nagrane do się "dopasować" do siebie(dźwięk z jednego z dźwiękiem z drugiego) na Audacity. Ale nie pasuje to do dźwięku skopiowanego z CD.
 14. K Powiem tak; Mam odtwarzacz BD sprzed kilku lat. Ma on jeszcze analogowe wyjścia ,nie to co te nowe. Ale nie słucham na nim mimo że odtwarza on kazdy CD-R i mp3. A dlaczego? Ano dlatego że jest potwornie niewygodny. Podczas przewijania utworu nie słychać muzyki,zmiana utworu trwa prawie 2 sekundy(nie mówię o czasie jaki mija od naciśnięcia klawisza "skip" do pojawienia się muzyki z następnego utworu tylko o tym ile trwa zmiana na wyświetlaczu np. Track 1 na 2) Mp3 można słuchać tylko przy podłączeniu pod telewizor bo inaczej nie wejdzie się do folderów z plikami(bo tego nie widać) Napisałem to żeby zapytać z którym z tych DVD nie ma takich problemów,które zachowują się jak odtwarzacz CD? Czy jak włożę CD-R z plikami mp3(wejść USB nie ma więc rozumiem że tak się mp3 odtwarza) to zobaczę na wyświetlaczu foldery? Czy można je przewijać? (bez dźwięku,w wypadku mp3 to zrozumiałe :) ) Który z tych odtwarzaczy tak działa?
 15. Witam. Planuję kupić odtwarzacz CD. Zastanawiam się nad tym czy powinien to byc odtwarzacz tradycyjny czy coś współczesnego czy taki z funkcje odtwarzania mp3/wma. Zawsze miałem trdycyjne CD,były to klasyczne modele z lat 80tych. Jednak często nie były one w 100% sprawne dlatego rozważam kupono czegoś nowszego(do czego dostępny jest laser) I mam prę pytanie odnośnie tych nowoczesnych modeli: 1. Czy mają funkcje gapless a jeżeli nie to czy czas zmiany plik nie trwaja zbyt długo? 2.Jak z odczytem CD-R? Mam sporo takich nagranych płyt(bootlegi)Często czytam informację że mają one odczyt z CD-R/CD-RW ale że chodzi o mp3/wma i nie wiem jak sobie radzą z nagranym do AUDIO-CD krążkiem CD-R. Ja używam płyt verbatim i sony i nagrywam ja w nagrywarce z prędkością 10 bądz 16x(przy 16x bywają problemy w strych odtwarzaczach,a chciałbym żeby kazdy cd-r mi odtwarzało) 3.Czy te odtwarzacze się "wieszają" i czy sa z nimi różne tego typu problemy jak np. z telewizorami HD? Typu konieczność aktualizacji itd... 4.Słyszałem że współczesne CD mają mechanizm niczym DVD lub CD-ROM(nie przytoczę szczegółów,bo się na tym nie znam) Czy to prawda? Czy z tego wynika że podobnie jak napęd cd-rom odczytają nawet mocno porysowaną płytę i taką z błędami(Pamiętam że odtwarzacze DVD i komputer się tym charakteryzowały)potrfą też odtwarzacz CD-R 90 i 99 minut. 5.Jak z awaryjnością? Czy ktoś tu miał taką "zabawkę" i zdążyła mu paść? Tyle się słyszy o awaryjności zaraz po okresie gwarancyjnym. Witam. Planuję kupić odtwarzacz CD. Zastanawiam się nad tym czy powinien to byc odtwarzacz tradycyjny czy coś współczesnego czy taki z funkcje odtwarzania mp3/wma. Zawsze miałem tradycyjne CD,były to klasyczne modele z lat 80tych. Jednak często nie były one w 100% sprawne dlatego rozważam kupno czegoś nowszego(do czego dostępny jest laser) I mam prę pytanie odnośnie do tych nowoczesnych modeli: 1. Czy mają funkcje gapless, a jeżeli nie to, czy czas zmiany plik nie trwają zbyt długo? 2.Jak z odczytem CD-R? Mam sporo takich nagranych płyt(bootlegi)Często czytam informację że mają one odczyt z CD-R/CD-RW ale że chodzi o mp3/wma i nie wiem jak sobie radzą z nagranym do AUDIO-CD krążkiem CD-R. Ja używam płyt verbatim i sony i nagrywam ja w nagrywarce z prędkością 10 bądź 16x(przy 16x bywają problemy w strych odtwarzaczach,a chciałbym żeby każdy cd-r mi odtwarzało) 3.Czy te odtwarzacze się "wieszają" i czy sa z nimi różne tego typu problemy jak np. z telewizorami HD? Typu konieczność aktualizacji itd... 4.Słyszałem, że współczesne CD mają mechanizm niczym DVD lub CD-ROM(nie przytoczę szczegółów, bo się na tym nie znam) Czy to prawda? Czy z tego wynika, że podobnie jak napęd CD-ROM odczytają nawet mocno porysowaną płytę i taką z błędami (Pamiętam, że odtwarzacze DVD i komputer się tym charakteryzowały potrafią też odtwarzacz CD-R 90 i 99 minut. 5. Jak z awaryjnością? Czy ktoś tu miał taką "zabawkę" i dążyła mu paść? Tyle się słyszy o awaryjności zaraz po okresie gwarancyjnym. Do klasycznych CD to ważne by był dostępny laser do danego modelu. A tak że szybki oduczyć płyty i zmiana utworów. Zależy mi na tym by odtwarzacz odtwarzał także porysowane,stare CD i CD-R. Co do brzmienia to powinno być detaliczne i jasne Proszę o odpowiedzi,możne też polecać dane modele CD. z góry dziękuję za odpowiedzi :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.