Jump to content

Mateon

Użytkownicy
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

387 profile views
 1. Kiedy się dokonuje korekcji nie jednego ale kilku pasm na raz po jej zakończeniu należy kliknąć duży potencjometr. Gdy operujemy tylko jednym pasmem to tego robić nie trzeba.
 2. Problem już rozwiązany 🙂 Jest OK.
 3. Witajcie koledzy po przewie. Zakupiłem Behringer DEQ2496. Choć nie znam angielskiego to trochę już potrafię z jego obsługi 🙂 Mam jednak problem z zaprogramowanie ustawień . Ilekroć go ustawię i naciskam "Memory" to dźwięk wraca do flat 😞 Jeszcze zanim zdarzę nazwać prest i go zapisać. Co robię żle? I czy to normalne że korektor przechodzi do flat zawsze gdy cokolwiek zmienię np. przejdę do wyświetlania widma albo wskaźników wysterowania?
 4. Jest jakaś różnica między cyfrowym sygnałem optycznym (to się chyba tak nazywa) a cyfrowym sygnałem elektrycznym? Rożnica w jakości dźwięku/wierności przekazu. Czy zastosowanie konwertera może coś pogorszyć? Co do trzeszczenia suwaków to chodziło mi o to czy to jest w ogolę możliwe w urządzeniu cyfrowym? Tak sobie myślałem gdyby sygnał puszczać cyfrowo to taki problem nigdy nie powinien wystąpić. Choć nie wiem co dokładnie powoduje przełącznik na panelu z "digital" i "analog" Podobno przy ustawieniu "Dygital" dźwięk idzie na wyjściu przez cyfrę i analog. I jeszcze jedno pytanie,skoro go posiadasz: W opisie znalazłem takie info: "Rewolucyjny system detekcji sprzężeń FBQ. Może być również używany jako analizator audio" Jak to działa? Chyba nie tak jak w DEQ2496 albo w programie komputerowym. Nigdzie nie zmalałem np. filmiku,który by to pokazywał Co do sprzętów sterowanych przez komputer...To dziękuję
 5. Powracam do tematu po latach. Wtedy niczego nie kupiłem I mam parę pytań/kwestii: (1) DEQ1024 Czy DEQ1024 działa w domenie cyfrowej tak jak DEQ2496,tyle ze nie ma wejść i wyjść optycznych?(takich jak DEQ2496) Widzę na zdjęciach że ma wyjście i wejście oznaczone S/PDIF. To jest to samo co COAXIAL? Ile razy zachodziła by w nim konwersja sygnału? Czy suwaki mogą trzeszczeć jak w tanich "zabawkowych" korektorach (oczywiście po czasie) mimo toru cyfrowego ? (2) DEQ2496 O co chodziło z tym że DEQ2496 nie jest mikserem? Ze nie wypuszcza z siebie sygnałów cyfrowych i analogowych na raz? Mnie chodziło o to czy mogę bez odłączania kabli zmienić wychodzący dźwięk z tego, który wchodzi w korektor wejściem cyfrowym na ten wchodzący przez analog? I też go puścić wyjściem cyfrowym (np. Magnetofon). Możliwe też że będę chciał dać mu sygnał cyfrowy i analogowy i przesyłać jeden i drugi (nie w tym samym czasie) wyjściem analogowych-korzystając z korektora jako przetwornika. Poruszam ten kwestie ,bo w podpowiedzi padło sformułowanie ze wszystkie gniazda sa aktywne. Czy serio potrzeba ozywać gniazd XLR i przejściówek z nich na RCA? Czy użycie gniazd Jack 6,3 spowoduje spadek jakości w stosunku do XLR? Jak oceniacie jakość przetwornika w DEQ2496? Czy to jest jakość porównywalna z tym co siedzi we wzmacniaczach z wejściem optycznym? Takimi z cenie 2500-4000 typu CA AXA60 czy np. Yamaha as 701. Ktoś ma porównanie z przetwornikiem siedzącym w Marantzu NA6005? Zdarza mi się go używać.
 6. No za mocnym basem to ja nie przepadam. A da się jakoś wpiąć korektor do 501? Jak nie ma rozdzielenia końcówki mocy od przedwzmacniacza to trzeba użyć pętli magnetofonowej. Ta Yamaha ma dwie. Ale jak to będzie działać to nie wiem. Na panelu jest selektor z wyborem źródła . Brak przełącznika o nazwie "Monitor" Nim się ustawiało co idzie przez pętlę. Osoby selektor dla źródła,osobny dla pętli. Orientujesz się lub ktoś tutaj jak wygląda podłączenie korektora w A 501 przez pętlę czy nawet nagrywanie na taśmę? Ustawię np "line 2" i co?
 7. W 2018 roku polecałeś mi Yamahe A-S701 ,zaznaczając że to wzmacniacz neutralny. Teraz piszesz że A-S501 gra jasno. w 2018 roku nie było go na rynku że o nim nie wspomniałeś? Czy tak duża jest różnica w tych wzmacniaczach odnośnie "jasności"? W innym wątku na forum znalazłem opinie ,że A-S701 rożni się od A-S501 tylko bardziej kontrolowanym basem. Jak do tych wzmacniaczy ma się NAD c3356 bee ? Interesuje mnie ten mode ze względu na duza ilość wejść oraz możliwość rozłączenia przedwzmacniacza z końcówką mocy. To pozwala na łatwe podłączenie korektora czy zewnętrznego przedwzmacniacza ,gdyby było to konieczne. Nie ma w nim niestety wejść cyfrowych-i to wielka wada. Podobno można dokupić. Dokupić je lub wejście na gramofon. Ale nie znalazłem tego w polskich sklepach internetowych.
 8. Drodzy koledzy (a może i koleżanki) mam taki problem. Padł mi wyświetlacz w moim korektorze Kenwood GE7030(pewnie się spalił) . W tym modelu bez wyświetlacza praktycznie nie da się korzystać z urządzenia choć sama korekcja działa. I pomyślałem sobie że zamiast go naprawiać(nie ma u mnie w okolicy żadnego serwisu o tego typu napraw) kupię nowy(stary) EQ. Model który posiadam ma 14 pasm do korekcji i zależy mi bardzo by następca również tyle posiadał.(może być więcej) Powstaje pytanie czemu nie kupie jeszcze raz tego samego modelu? Ano dlatego że zawsze uważałem za jego wadę brak możliwości bezpośredniej obsługi danego pasma (tak jak ma to miejsce np w Pioneer GR-777) oraz brak możliwości ustawiania osobno kanałów. Moje pytanie brzmi: Czy istniały/istnieją korektory mające 14 i więcej pasm będące korektorami cyfrowymi skonstruowanymi tak Pioneer GR-777 czy np. Technics SH-8058? Wiem że istnieją korektory mechaniczne które mają ogromne możliwości ale słyszałem że dają zakłócenia. Miałem kiedyś 2 tego typu korektory i zakłócenia były. Były to korektory z niskiej półki,może to dlatego. Ale może to nieprawda,może jednak korektory mechaniczne mogą brzmieć czysto? Myślałem o Behringer FBQ3102 kiedyś ale nie zaryzykowałem.Jeżeli ktoś ma tu z nim doświadczenie to chętnie przeczytam. Z góry dziękuję za pomoc. PS. Proszę darujecie sobie komentarze typu "Po co Ci korektor?" "Lepiej dobrać wzmacniacz o kolumny" Bowiem nie zamierzam kupować i odsprzedawać kolejnych wzmacniaczy i kolumn w celu testowania. Kasy i nerwów na to nie mam. Mieszkam w małym miećcie gdzie nie ma salonów z możliwością odsłuchu ,więc był było to kupowanie w ciemno. Poza tym ja często dokonuje korekcji w zależności od danego gatunku lub nawet albumu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.