Jump to content

tomek11

Użytkownicy
 • Posts

  600
 • oraz w archiwum

  939
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

99 Neutralny

Audiostereo

99

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tomek11's Achievements

 1. Po pierwsze - nigdy nie miałem hybrydy, więc chęć spróbowania. Po drugie - nigdy nie miałem włoskiej elektroniki, znowuż chęć sprawdzenia co potrafią w te klocki makaroniarze. Po trzecie - przeczytane w sieci komentarze o wysokiej jakości wykonania, więc chciałem to zweryfikować, bo lubię takie perełki. I te peany nie są przesadzone - jakość to prawdziwe 10/10. Materiałowo, zewnętrznie, detale, przednia płyta, organoleptyczne wrażenia z pokrętła volume i przełącznika wejść, blacha obudowy, wykończenie, to wszystko mógłby mieć spokojnie wzmacniacz z innej stajni za 15 koła. A mi udało się kupić 3-miesięczną używkę za 4000... Podkreślam, że jest to wersja srebrna/biała (bo to nie jest typowy srebrny szlifowany panel a'la Onkyo czy Yamaha). Jest użyty inny materiał i jest to zupełnie inna faktura, niż w wersji czarnej Unico Primo. Jest jakby lekko gąbczasto-gumowo-chropowata i to robi różnicę. Chociaż generalnie jestem zwolennikiem czarnych sprzętów, ale widząc na żywo tą srebrną vel białą (bo naprawdę ciężko to jednoznacznie nazwać), szybko można zmienić zdanie. Co do wpasowania się w system, cóż... sprzęt na razie stoi w biurze za biurkiem. W obecnym mieszkaniu mam już taki syf, że nic już tam nie ściągam z nowych klamotów. Czekam, aż wprowadzimy się do nowego mieszkania, wtedy przetestuję Primo z Dynaudio X34 i Phonarami P2 Style i porównam z Regą Brio R i Regą Elicit R. Ale to jeszcze chwilę potrwa. Pozdrawiam, Tomek.
 2. OK, nie zrozumiałem, myślałem, że mówisz o takim wzmacniaczu, ale w obudowie wielkości Regi Brio, stąd moje rozważania:) Bo wg mnie nie ma takiego wzmacniacza w tak małej obudowie, co zresztą sam ująłeś w inny sposób. Ja jestem z tych, co i na oko musi dobrze wyglądać. Dzielenie budżetu wg pewnego schematu - jestem za, inaczej można stracić zdrowy rozsądek... OK, ale takie kalkulatory mają dawać tylko pewną wstępną orientację, nie traktowałbym tego jako omenu. Są np. wzmacniacze rzędu 40-50W, które lepiej wysterują i wezmą za pysk głośniki niż inne o mocy 80W... Po prostu wierzę w waty Creeka, Naima, Regi... Ileś angielskich sprzętów miałem i słuchałem, również w bezpośrednich porównaniach z innymi markami/nacjami, przeważnie Anglik wychodził z tego obronną ręką w relacji moc/wrażenia z odsłuchu. Jeszcze raz - Brio R nie ma basu absolutnego, daleko mu do tego i sporo upraszcza, ale w tej cenie dla mnie najważniejsze jest, że dźwięk nie jest suchy, rachityczny i jest drive, jest fun. Jaki sens wdawać się w rozważania o kontroli i brzmieniu 30Hz w klocku za niecałe 2 koła? W przypadku Elicit-R nie mam pretensji, być może to kwestia akustyki, może muzyki której słucham, może kolumn... Jakkolwiek najlepszy bas - moc i kontrola - ze sprzętów, które miałem był w Arcamie A32, zwłaszcza kiedy pracował w trybie końcówki. No ale to nie jest też tak, że Elicit jest tutaj o klasę słabszy. Natomiast barwa i jednoczesna przejrzystość, umiejętność różnicowania nagrań/klimatów - tutaj Rega Elicit jest super. Oczywiście Brio R to inny poziom, ale przyjemność i chęć słuchania w przypadku obu wzmacniaczy jest podobna. W świetle podjętej dyskusji z kolegą sls, dobrze byłoby się jeszcze dowiedzieć jaka muzyka gości u Ciebie najczęściej i jaki jest przeważnie poziom odsłuchów? Mieszkanie jest w bloku? Czy jest dowolność w odkręcaniu potencjometru na 11?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.