Jump to content

Silver_85

Użytkownicy
 • Content Count

  2916
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1227 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7384 profile views
 1. Ciekawy wzmacniacz od Haiku się szykuje na lampie 211. Nie tylko skuteczność się liczy. Piszesz , że grasz na Origami więc znasz jego możliwości z obecnymi kolumnami. Musisz sam sprawdzić to połączenie jak rozumiem z nowymi kolumnami.
 2. Tak jak zapowiadałem wsadziłem do Lectora 0.6T lampy RFT , które średnio grały z moim Cayinem A55TP (za chudo na średnicy) , a tu z Haiku całkiem ciekawie. Góra się otworzyła , blachy stały się wyraźniejsze, ciekawiej zabrzmiał też werbel. Trochę bym jeszcze pociągnął wybrzmienia i przestrzeń. Bas zyskał na szybkości i ubyło trochę gęstości na średnicy. Zrobiło się dynamiczniej. Zmieniłem lampki w cd bo gram bez obudowy i rozkręcanie Haiku zostawiam na później. Daje do myślenia zmiana jednego klocka, w tym przypadku wzmacniacza , powoduje , że trzeba robić pewne korekty żeby doszlifować brzmienie. Teraz słucham sobie Toto i jest niezła petarda. Jeszcze wrócę po zmianie kolumn do Sol II jak tylko wirus ustąpi. Jeszcze muszę lampki Haiku posłuchać u siebie. bogus18 miałeś okazję posłuchać Selene 6550 ?
 3. Pamiętam , że te kolumny Pylona bardzo dobrze grały na AVS 2019. Biorąc pod uwagę cenę było to wyróżniające się brzmienie. Podobało mi się. Pomieszczenie było duże , a te nie za wielkie kolumny brzmiały potężnie. Napędzał je stary zestaw dzielony Musical Fidelity. Nie przytoczę modelu , ale takie chromowane fronty były. Do tego świetny kompakt Lectora.
 4. Jeszcze nie , bo całkiem dobrze mi się słucha, nic nie denerwuje. Jutro mam w planach wsadzić jaśniejsze lampy ECC81 RFT. Myślę że może być ciekawie i w tych widzę szansę trochę podkreślenia góry. Mam jeszcze Tungsole z bieżącej produkcji i kilka nos-ów ecc82 ale raczej barwniejszych i ciemniejszych i to raczej nie będzie to. Zobaczymy. Dam znać. Ewentualnie najpierw wsadzę RFT do cd Lectora. Pamiętam, że fajnie jasno grały ze zwartym i konturowym basem.
 5. Adamie, a Jean Marie nie ma w ofercie jakiejś wyższej serii monitorów?
 6. Ogólnie tak, ale każdy tą muzykę odbiera inaczej. Ten kolega chyba z 10 razy zmieniał zdanie 🙂 jeśli mówimy o tej samej osobie. Jak dla mnie jakbyś szukał kolumn, które grają po prostu muzykę to już byś je znalazł . Wnikasz bardziej w niuanse w rozbieranie brzmienia na częście pierwsze, tak to odbieram z Twoich opisów, a to wymaga bardziej wyczynowego podejścia do budowania systemu. Całość musi mega do siebie pasować.
 7. W sumie proponowane System Audio Pandion 2 używki chodzą za 5k. Nie miałem okazji ich posłuchać , ale jakby szukał niedużego monitora to bym je mocno rozważał. Technika głośnikowa kapitalna. I całkiem ładne 🙂 Tylko ryzyko bez odsłuchu .
 8. Na pomiarach trochę to lepiej wygląda. [Hidden Content] Nie ma co oczekiwać od monitora niskiego basu. Wiadomo, że mała skrzynka będzie miała swoje ograniczenia.
 9. A ok. Myślałem , że coś nie działa 🙂 Masz racje zbyt tandetny ten pilot pod takie wzmacniacze.
 10. Akurat na grupie na FB było dodane takie info więc tu wrzuciłem. Może kogoś zainteresuje. Jest to model CS-150A. Co do ceny to nie chce wprowadzać w błąd , ale na jednej stronie widziałem 5k funtów. Zakładam, że to europejska dystrybucja. Z Cayina mnie ciekawi też CS-100A na czterech na kanał (w sumie 8szt) KT88 lub EL34. Te powinny być tańsze niż CS-150A. Też pewnie bardzo silne jak ktoś ma trudniejsze do napędzenia kolumny. Pytanie co byś chciał zmienić/poprawić ? Grasz na całym komplecie fabrycznym ?
 11. Chyba dość nowy wzmacniacz w ofercie Cayina. Mocna integra na KT150. 100W na kanał i 34kg wagi. Kawał pieca.
 12. Nie chciałbym Cię dołować , ale łatwo nie będzie. Sam mam teraz dwa wzmacniacze w domu i oba mi się podobają w pewnych aspektach i myślę , którego zostawić. Ja poszedłem inną drogą czyli kolumny powiedzmy docelowe (powiedzmy bo wiadomo jak to u nas audiofili jest) i żonglowanie elektroniką. Ty masz monitory więc jest trochę prościej z wysyłkami, wnoszeniem itp. Czekam na rozwiązanie i finalizację tematu 🙂
 13. U mnie niestety tylko na zdjęciach tak wychodzi.
 14. Silver_85

  Wasze ustroje.

  Ta perspektywa wiele zmienia. Piękne wnętrze jak dla mnie. Pozytywnie zatroszczę. Jeśli chodzi o audio łatwe pomieszczenie to chyba nie jest , ale ważne , że daje radę i cieszy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.