Jump to content

Silver_85

Użytkownicy
 • Content Count

  2381
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

881 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4019 profile views
 1. Rozmawiałem jakiś czas temu z Grzegorzem o Arcadach i wspominał , że jednak 3,5 są sporo trudniejsze do napędzenia niż 2,5. Niby tylko po jednam basowcu więcej , ale robi to różnicę.
 2. Silver_85

  Klub HEGEL

  Myślę , że -6dB jest realne. Trzeba by Grzegorza się zapytać.
 3. Podobno rozmiar nie ma znaczenia 😉 A tak na poważnie to nie sprawdzałem jakiego typu te kawałki. Do techno na pewno małe monitory sie nie nadają.
 4. Jestem ciekaw przy jakim poziomie głośności zaczyna się ta praca bass reflexu w tych kawałkach. Ile to decybeli ? Może pobierzcie jakaś aplikację na androida i podajcie jakie to będą wyniki. Wiem , że pewnie nasze telefony nie są idealne do takiego pomiaru , ale może da to ogólny obraz.
 5. Ja ma jednak trochę inne zdanie. I tu nawet nie chodzi o moje kolumny. Dynaudio moim zdaniem ma dość dobry stosunek jakości (brzmienie) do ceny w porównaniu do wielu firm. Każdy oczywiście kupuje co chce i nie ma co zaglądać sobie do portfeli. Ktoś może powiedzieć , że ja mam wysoko wycenione kolumny i można je kupić/zrobić taniej patrząc na cenę przetworników. Gdybym to zlecił komuś kto nie ma swoich kolumn w salonach audio lub jakiemuś wytwórcy DIY to pewnie wyszłoby taniej , ale nie wiem jakie by brzmienie z tego powstało. Pomiary to nie wszystko. Na końcu trzeba posłuchać jak kolumna brzmi i dokonać korekt (swoją drogą ciekawe kto w takich dużych firmach robi takie odsłuchy z różną elektroniką i dokonuje korekt na ucho? ) . Kupiłem swoje paczki po odsłuchu u siebie w domu bo mi się podobało ich brzmienie. Wiem co nich siedzi i wstydu nie ma jednak najważniejsze było brzmienie. W tym przypadku nawet nie za bardzo jak porównać cenę przetworników bo Dynaudio nie sprzedaje ich wytwórcom kolumn. To co podaje np. dystrybutor (np. jak wgnieciesz kopułkę ) to są ceny zaporowe.
 6. Nie do końca tak jest. Podam Ci przykład. Pracuje w dużej firmie produkującej meble. Jeśli koszt wytworzenia danego produktu np. szafa (czyli podzespoły + czas pracownika) wynosi 250zł to cena detaliczna to około 1000zł. Po drodze jest jeden pośrednik. Jeśli będziemy chcieli dorzucić lepsze okucia do tego produktu i powiedzmy koszt wytworzenia wyniesie 280zł (250+30zł) to cena detaliczna nie będzie 1030zł (1000+30zł), a około 1120zł. Chce przez to powiedzieć , że dla dużej firmy liczy się każda złotówka bo finalnie podnosi to znacznie cenę detaliczną. Projektanci co dla nas projektują chcieliby różne cuda , ale potem produkcja to urealnia. Ktoś kto produkuje małe ilości (manufaktura) pozornie może mieć gorsze ceny na zakup podzespołów bo kupuje ich mniej , ale oszczędza na innych rzeczach jak utrzymanie dużej fabryki, marketing na dużą skalę itd. Co nie znaczy , że manufaktury pracują charytatywnie. Też zarabiają, ale inaczej odbywa się liczenie kosztów.
 7. Mnie też ta kapela przypadła do gustu. Świetnie grają. Mam na razie tylko Galactice , ale już zamówiłem pozostałe dwie. Szkoda , że dyskografia jest taka krótka.
 8. No piękne te Essence. Eleganckie bez festyniarstwa.
 9. To raczej walka z wiatrakami. Riposta pewnie będzie standardowa.
 10. Silver_85

  Klub Lavardin

  Szukam , ale nie mogę znaleźć. ok już jest.
 11. Szkoda, że nie zmierzyli dla bardziej realnej odległości odsłuchu 2-2,5m. A jak oni to mierzą ? Podają jakiś sygnał ? Czy puszczają muzykę i mierzą średnie dB ?
 12. Silver_85

  Klub Lavardin

  I jak odsłuch ?
 13. Kojarzysz jakie są różnice względem Selene 6550 A ?
 14. Zoromoto skoro kolega rozgląda się za B&W to chce pewnie czarny piano. Nigdy na forum nie widziałem w takim wykończeniu Arcad. Raczej wszyscy idą w forniry. Może były robione w czarnym dębie , ale to też może się koledze nie spodobać jak nie lubi paczek fornirowanych. Ja ma Minasy w czarnym piano. Mogę jakieś fotki cyknąć jak to coś pomoże. Jednak to nie Arcady. Tak mniej więcej wyglądają. Stare fotki z telefonu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.