Jump to content

Silver_85

Użytkownicy
 • Content Count

  2598
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1012 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5126 profile views
 1. Niestety nie wiem. Adam chyba testował więc pewnie podpowie. Masz dość szeroki repertuar jazz, rock , hiphop więc kolumna musi być wszechstronna.
 2. 3k para 🙂 https://www.q21.pl/manufacturer/jean-marie-reynaud/jean-marie-reynaud-lucia-czarny.html
 3. Niestety nie mam. Może ktoś ma kontakt z firmą i coś wrzuci.
 4. Pamiętam , że komentowałem Szymona wypowiedź odnośnie usunięcia z klubu bo jeden forumowicz do mnie pisał że ktoś go usunął z klubu i nie mógł się dopisać , a nie było jeszcze wtedy lidera. Ale nie ważne nie było to coś mega istotnego.
 5. lowfi81 nie ma innej drogi jak wypożyczenie. Jak są fundusze to warto sprawdzić Vela BS403. Miałem okazję kiedyś posłuchać starsze BS403 i brzmiały dobrze. Zobaczysz jak się wpiszą w Twoje pomieszczenie i jak zagrają z Cyrusem.
 6. Z tego co słyszałem to ten Pan robi (bądź robił) naprawy gwarancyjne na nautilusa. Chyba nazywa się Audio Azyl.
 7. Ciekawe dlaczego zostały usunięte moje posty z tego tematu.
 8. Zauważyłem , że logo firmy Amplifon w klubie "Lampowy Fan-Klub Amplifona ;-)" jest chyba błędne. To chyba nie ten amplifon 🙂 https://www.amplifon.com/web/pl/
 9. Każdy ma prawo do własnej oceny, ale moim zdaniem twierdzenie , że Haiku to DIY jest błędne. Chyba, że inaczej rozumiemy czym jest DIY. Co do samego designu to jak zwykle to kwestia gustu. Dla mnie najważniejsze , że taki Sol II , którego miałem w domu jest solidnie wykonany. Gruby front, dobrze spasowane blachy, to jak pracują gałki i bardzo staranny montaż w środku. Wzmacniacze lampowe są "surowe", ale myślę, że też taki był na to pomysł. Kratka to by się przydał dla bezpieczeństwa jak ktoś ma dzieci. Wystarczy spojrzeć na Harbethy. Dla jednych będzie to pudełko po butach z widocznymi wkrętami i cienkimi obudowami z designem z przed potopu świata ,a ktoś inny powie , że własnie w tym cały urok i mu się to podoba 🙂
 10. Jako, że kilka osób podpytywało mnie jakie są moje odczucia na temat brzmienia Arcady 2,5 względem posiadanych wcześniej Minasów IV wypada napisać kilka zdań. Dla przypomnienia gram na Cayinie A55TP (lamp mocy 6550 Tungsol, 12ax7 amperex bb, 12au7 raytheon) oraz cedek Lectora 0.6T z lampą ecc81 - rca czarna anoda. Słuchać , że kolumny wyszły w pod ręki tego samego człowieka , ale jednak sporo je też dzieli. Zaczynając od góry. Arcady są moim zdaniem bardziej przezroczyste. Wszystkie przeszkadzajki, blachy itp. są wierniej podane. Mimo to nadal jest gładko. Minasy na górze trochę dodają "kolorów" co też może się podobać i wiele płyt brzmi zjawiskowo. Arcady są też bardziej rozdzielcze i zachwycają mikrodynamiką. Jest multum informacji , ale podanych w wyrafinowany i nienachalny sposób. Jeśli chodzi o średnicę to mimo tego samego głośnika są różnice. Pewnie wpłynęło na to inne strojenie oraz zastosowanie innych głośników na górze i dole. Równowaga tonalna jest trochę inna. Minasy są skupione bardziej na średnicy i lekko są eksponują. Przy gorszych realizacjach i przy nieodpowiednim dobraniu reszty toru + gołe ściany może być jej za dużo. Szczególnie górnej średnicy. U mnie to zjawisko na większości płyt nie występowało bo miałem odpowiednio dobrany wzmacniacz + lampy. Nawet zdecydowałem się na zmianę cedeka Atolla CD100SE , który dość mocno pompował dół i eksponował wyższą średnicą na cd Lectora, który poprawił rozdzielczość na górze oraz okazał się równiejszy w całym paśmie. Basu z Lectorem jest trochę mniej , ale jest lepiej zróżnicowany. W obu kolumnach średnica jest bardzo dobra, żywiołowa i energiczna. W Minasach przy połączeniu z morelem jest trochę słodsza w Arcadach bardziej neutralna, ale nadal ukazująca świetne barwy. Jeśli chodzi o bas to w Arcadach jest go oczywiście więcej. Rozmach i potencjał w basie jest większy. Są wstanie nagłośnić większe pomieszczenia. Grają szybko i zwinnie, a bas nadaje świetny rytm. Słychać różne faktury basu i nie ma mowy o graniu na jedno kopyto. Mnie całościowo brzmienie Arcad się bardzo podoba. Podoba mi się jej uniwersalność. Przesłuchałem już wiele płyt i się nie wykładają. Jest to kolumna z dużym potencjałem , którego na razie jeszcze nie wykorzystuje. Na pewno mogą rozwinąć skrzydła przy lepszej reszcie toru oraz jak był trochę "dłubnął" pomieszczenie, w którym grają. Też miałem u siebie Sol-a II do posłuchania z Minasami IV. Na prawdę świetny wzmacniacz i warto go posłuchać z Canto i Minasami. Ciekawe jakby wypadł z Arcadami.
 11. No to musieli dokonać mega progresu względem 40.1 bo mimo pewnych atutów akurat te cechy kulały mocno w poprzedniku.
 12. U mnie dziś nowo zakupiona płyta Pat Metheny. Lato się kończy będzie można się dogrzewać przy lampce 🙂
 13. Do tego pewnie jeszcze świetnie wykonany. Kurdę i z tego co widzę ponad 50kg wagi 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.