Jump to content

Silver_85

Użytkownicy
 • Content Count

  2974
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1288 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8184 profile views
 1. Ostatnio dostałem od żony dwie fajne płyty. Posłuchaj Sobie może się spodobają. Patricia Barber - Nightclub Manu Katche - Live In Concert
 2. Myślę , że potencjalnego klienta odstraszają przede wszystkim uszkodzone/naruszone głośniki. Kopułka i midwoofer. Do tego ta fuszerka przy bassreflexie. Stolarz , który przemalowywał kolumny się nie popisał.
 3. Całkiem fajnie te paczki zagrały na Audio Show. Nie miały mega wytrawnej elektroniki, a brzmiały dobrze na tle wielu droższych systemów. Pewnie zakup w ciemno bez odsłuchu u siebie i tak to czasem bywa. Bywało wiele takich ogłoszeń czy to Dynaudio, Focal, B&W itd.
 4. Pomijając te literówki , niby nic , ale w oficjalnych recenzjach w nazwach / nazwiskach dobrze żeby ich nie było. Zastanawia mnie kwestia dynamiki tego wzmacniacza. Trochę o nim czytałem bo mi się podoba i lampa EL34 mnie interesuje i myślałem o wypożyczeniu. Nie jestem pewny czy o tym modelu czy o poprzedniku , ale ludzie wypowiadali się , że to muł na basie (za to ma inne atuty) ?? To jak to jest w końcu ? Czy ktoś z użytkowników mógłby się wypowiedzieć ?
 5. Rozumiem, że to porównanie było robione do oryginalnych płyt , a nie ponagrywanych na cd-r ? Pytam bo będąc ostatnio na pewnym odsłuchu trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem pudło z płytami cdr. Nie mam u siebie Tidal-a żeby dokładnie porównać , ale jak jestem u kogoś kto ma i jest możliwość porównania do płyt cd to zazwyczaj to robię i zawsze Tidal jednak wypadał trochę słabiej.
 6. Przede wszystkim to ma się Tobie podobać. Jak widać gusta są różne. Ja tam nie słyszę metalicznej średnicy w A55TP co nie znaczy , że nie słyszałem wzmacniaczy z bardziej nasyconą czy barwną średnicą. Tym bardziej brak nasycenia czy też dociążenia średnicy w tych poprzednich Canto Grand , które miałem w wersji podstawowej. Nawet one często były łączone z niekoniecznie ciepłymi lampami , a z szybkimi tranzystorami. One same w sobie w całym paśmie miały tyle "ciepła" , że już ja bym i za dużo nie dokładał. Nie wiem jak te nowe grają , ale nawet myślałem , że z takim Octave to może zagrać. Z tego co pisałeś szału nie było. Kiedyś ekipa z Audio On mi wypożyczyła Sol-a II i faktycznie basu może on za dużo nie ma , ale też wg mnie ma fajną mikrodynamikę i różnicowanie basu. Miałem wtedy Minasy i myślę , że z aktualnymi kolumnami zgrał by się jeszcze lepiej. Chętnie bym posłuchał jeszcze raz tylko teraz już w wersji SE. Natomiast taki bright mk4, którego byłem właścicielem to przeciwieństwo Sol-a II. Mega dopalona , dociążona średnica. Wolniejsze granie, powiedziałbym relaksujące. Bas obszerniejszy , ale już nie tak zróżnicowany. Wiadomo w hybrydzie jeszcze można pobawić się lampami. Dochodzę do wniosku , że obracając się w dość niskim budżecie gdzieś tam pojawiają się kompromisy i sztuką jest w miarę z sensem poskładać system, żeby finalnie dobrze zagrało.
 7. To trochę inne wzmacniacze. Porównywałem je kilka lat temu (pewnie gdzieś na forum to jest) i wtedy wybrałem A55TP , ale wybór nie był taki jednoznaczny. Tak jak piszesz kontrola basu, dynamika i wydajność jest po stronie A55TP. Natomiast kwestia średnicy to już pewnie zależy czego oczekujemy i jaka jest reszta toru. Pamiętam ,że MT35s to takie barwniejsze cieplejsze brzmienie, skupione na średnicy. Skraje pasm bardziej "zaokrąglone" jeśli dobrze pamiętam. W brzmienie A55TP jest jakby więcej "tranzystora" z nutką przysłowiowej lampy. Oczywiście do tego dochodzi zmiana fabrycznych lamp itp. , ale to już szeroki temat.
 8. To, że nie ma ich w dystrybucji Nautilus 😉
 9. Powiem więcej. Audiostereo powinno płacić odszkodowanie ludziom , którzy muszą ciągle czytać to narzekanie tych "starych zgredów" (pewnie większość wcina chipsy przed monitorem bo nic więcej nie ma do roboty) co tu tylko wpadają dla rozrywki i nic nie wnoszą do dykcji. 😉
 10. Vicki słuchałem już dawno temu i zawsze wydawały mi się "mułowate" , ale nie słuchałem ich z obecnymi kolumnami , które do zamulonych nie należą więc kto wie. Dzięki za opinie. Wiem już czego się spodziewać.
 11. Jak masz fotki to wrzucaj. Nie pamiętam czy byłem na tej prezentacji na AS.
 12. Cena całkiem ok chyba. W Polpaku mają teraz za 4699 na stronie. Pytanie czy to detal czy może jakaś wyprzedaż bo wchodzi nowy model. [Hidden Content] Jednak bardziej interesuje mnie hybryda (z dopiskiem II) niż ten A - klasowiec.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.