Jump to content

Silver_85

Użytkownicy
 • Content Count

  2917
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Silver_85

 1. Nie znam Twoich kolumn , ale cechy , których oczekujesz ma np. Haiku Bright mk4. Jest to wzmacniacz z dobrze dociążona średnicą, gra gęsto i basu ma sporo. Na trochę złagodzone i wygładzone wysokie tony co nie w każdej konfiguracji może się to spodobać. Potrzebuje bardziej przejrzystych kolumn i źródeł wtedy odwdzięczy się nasyconą barwą i wciągającym brzmieniem bez efekciarstwa. Niestety pewnie kilka stówek musiałbyś dołożyć i przy używkach gorzej z odsłuchem przez zakupem, a w obecnej sytuacji raczej ciężko, żeby posłuchać. Może jeszcze z używek Atoll IN200 by Ci się spodobał. To ciekawy wzmacniacz.
 2. Ciekawy wzmacniacz od Haiku się szykuje na lampie 211. Nie tylko skuteczność się liczy. Piszesz , że grasz na Origami więc znasz jego możliwości z obecnymi kolumnami. Musisz sam sprawdzić to połączenie jak rozumiem z nowymi kolumnami.
 3. Tak jak zapowiadałem wsadziłem do Lectora 0.6T lampy RFT , które średnio grały z moim Cayinem A55TP (za chudo na średnicy) , a tu z Haiku całkiem ciekawie. Góra się otworzyła , blachy stały się wyraźniejsze, ciekawiej zabrzmiał też werbel. Trochę bym jeszcze pociągnął wybrzmienia i przestrzeń. Bas zyskał na szybkości i ubyło trochę gęstości na średnicy. Zrobiło się dynamiczniej. Zmieniłem lampki w cd bo gram bez obudowy i rozkręcanie Haiku zostawiam na później. Daje do myślenia zmiana jednego klocka, w tym przypadku wzmacniacza , powoduje , że trzeba robić pewne korekty żeby doszlifować brzmienie. Teraz słucham sobie Toto i jest niezła petarda. Jeszcze wrócę po zmianie kolumn do Sol II jak tylko wirus ustąpi. Jeszcze muszę lampki Haiku posłuchać u siebie. bogus18 miałeś okazję posłuchać Selene 6550 ?
 4. Pamiętam , że te kolumny Pylona bardzo dobrze grały na AVS 2019. Biorąc pod uwagę cenę było to wyróżniające się brzmienie. Podobało mi się. Pomieszczenie było duże , a te nie za wielkie kolumny brzmiały potężnie. Napędzał je stary zestaw dzielony Musical Fidelity. Nie przytoczę modelu , ale takie chromowane fronty były. Do tego świetny kompakt Lectora.
 5. Jeszcze nie , bo całkiem dobrze mi się słucha, nic nie denerwuje. Jutro mam w planach wsadzić jaśniejsze lampy ECC81 RFT. Myślę że może być ciekawie i w tych widzę szansę trochę podkreślenia góry. Mam jeszcze Tungsole z bieżącej produkcji i kilka nos-ów ecc82 ale raczej barwniejszych i ciemniejszych i to raczej nie będzie to. Zobaczymy. Dam znać. Ewentualnie najpierw wsadzę RFT do cd Lectora. Pamiętam, że fajnie jasno grały ze zwartym i konturowym basem.
 6. Adamie, a Jean Marie nie ma w ofercie jakiejś wyższej serii monitorów?
 7. Ogólnie tak, ale każdy tą muzykę odbiera inaczej. Ten kolega chyba z 10 razy zmieniał zdanie 🙂 jeśli mówimy o tej samej osobie. Jak dla mnie jakbyś szukał kolumn, które grają po prostu muzykę to już byś je znalazł . Wnikasz bardziej w niuanse w rozbieranie brzmienia na częście pierwsze, tak to odbieram z Twoich opisów, a to wymaga bardziej wyczynowego podejścia do budowania systemu. Całość musi mega do siebie pasować.
 8. W sumie proponowane System Audio Pandion 2 używki chodzą za 5k. Nie miałem okazji ich posłuchać , ale jakby szukał niedużego monitora to bym je mocno rozważał. Technika głośnikowa kapitalna. I całkiem ładne 🙂 Tylko ryzyko bez odsłuchu .
 9. Na pomiarach trochę to lepiej wygląda. [Hidden Content] Nie ma co oczekiwać od monitora niskiego basu. Wiadomo, że mała skrzynka będzie miała swoje ograniczenia.
 10. A ok. Myślałem , że coś nie działa 🙂 Masz racje zbyt tandetny ten pilot pod takie wzmacniacze.
 11. Akurat na grupie na FB było dodane takie info więc tu wrzuciłem. Może kogoś zainteresuje. Jest to model CS-150A. Co do ceny to nie chce wprowadzać w błąd , ale na jednej stronie widziałem 5k funtów. Zakładam, że to europejska dystrybucja. Z Cayina mnie ciekawi też CS-100A na czterech na kanał (w sumie 8szt) KT88 lub EL34. Te powinny być tańsze niż CS-150A. Też pewnie bardzo silne jak ktoś ma trudniejsze do napędzenia kolumny. Pytanie co byś chciał zmienić/poprawić ? Grasz na całym komplecie fabrycznym ?
 12. Chyba dość nowy wzmacniacz w ofercie Cayina. Mocna integra na KT150. 100W na kanał i 34kg wagi. Kawał pieca.
 13. Nie chciałbym Cię dołować , ale łatwo nie będzie. Sam mam teraz dwa wzmacniacze w domu i oba mi się podobają w pewnych aspektach i myślę , którego zostawić. Ja poszedłem inną drogą czyli kolumny powiedzmy docelowe (powiedzmy bo wiadomo jak to u nas audiofili jest) i żonglowanie elektroniką. Ty masz monitory więc jest trochę prościej z wysyłkami, wnoszeniem itp. Czekam na rozwiązanie i finalizację tematu 🙂
 14. U mnie niestety tylko na zdjęciach tak wychodzi.
 15. Silver_85

  Wasze ustroje.

  Ta perspektywa wiele zmienia. Piękne wnętrze jak dla mnie. Pozytywnie zatroszczę. Jeśli chodzi o audio łatwe pomieszczenie to chyba nie jest , ale ważne , że daje radę i cieszy.
 16. Z mojego na razie skromnego doświadczenia wynika , że D-klasowce (te bardziej współczesne) mają dość mocno wygładzoną średnicę. Przez co może się wydawać, że to cieplejsze brzmienie , ale nie zawsze tak musi być. Dla mnie to takie bezpieczne trochę mdławe granie i brak nasycenia energii na średnicy i brak nośności, wybrzmień na górze. Brzmienie potocznie zwanym lampowym jest kojarzone z "ciepłymi kluchami" , a tak nie jest zawsze. Są różne wzmacniacze. Mnie się to bardziej kojarzy z pełną średnicą , barwną i świetnymi wybrzmieniami na górze co nie tak łatwo uzyskać na tranzystorach. Z basem w lampach różnie bywa. Trzeba to dobrze dobrać do kolumn. Te bardzo mocne lampy są niestety drogie. Z D klasy chciałbym jeszcze posłuchać u siebie Gato Audio bo na tragach zawsze mi się podobało oraz polski Elins Audio.
 17. Stu, a jak duży masz pokój?
 18. Osłonę lamp można przy nich założyć?
 19. Myślę , że jak ustawisz wyższe czyli 0,4v też będzie ok. Ja na początek jak lampy są nowe to ustawiałem zawsze trochę mniej i z czasem podkręciłem wyżej. Olej to szkoda nerwów.
 20. Jeszcze taki wpis Grzegorza znalazłem. Cyt. Kiedyś Pan Andrzej Marków zawitał do primazena . Rozkręcił wzamcniacz A70 ,pomierzył napięcie anodowe,wyciągnął ksiązkę i z wykresu odczytywał bias dla lamp KT88 (nie z tabelek internetowych) i wyszło mu ze bias w A70 na KT88 ma wynosic 0,38-0,39V ,a dla lamp 6550 0,46 V. Powiedział że to jest optymalny bias i optymalna temperatura pracy samej lampy ,W instrukcji obsługi Cayin podaje 0,3 -0,35V
 21. Nie do wszystkich modeli. Z tego co widzę Robert ma A70.
 22. Muszę przyznać , że jest całkiem ciekawie. Pierwsze co rzuca się w ucho (szczególnie porównując z A55TP. Zobaczymy jeszcze jak to będzie jak z powrotem podłączę Cayina. Na razie gram tylko na Haiku) to bardziej gęsta mocno dociążona średnica. Wokal Cohena czy Cassandry Wilson brzmią zjawiskowo, klimatycznie. Struny gitar mają fajny ciężar. Bas wydaje mi się ciut wolniejszy od mojej lampy , ale Arcady są dość szybkie więc tu pewne spowolnienie nie psuje całości. Jest soczyste mięsiste granie. Sama średnica mimo dociążenia nie traci za dużo na żywiołowości. Oczywiście w połączeniu z Arcadami. Z kolumnami z mocno wygładzoną średnicą może być za ciężko i może brakować energii. Co to słuchać od razu to łagodne wysokie tony. Mają złagodzony atak. Trochę cierpi na tym przestrzeń, pewne niuanse są lekko schowane. Blachy perkusji czy inne przeszkadzajki są łagodniejsze mniej "blaszane" . To na początku najbardziej doskwierało, ale po paru dniach grania się przyzwyczaiłem. Całościowo wzmacniacz nie stara się rozbierać muzyki na części pierwsze. Daje wiele przyjemności, buduje ładną scenę. Brzmi po prostu ciepło , barwnie. Pamiętam jak miałem u siebie Sol-a II co prawda z innymi kolumnami ale z tego co pamiętam miał lepszą mikrodynamikę, więcej wyciągał z nagrań. Za to barwa trochę chłodniejsza , czasem brakowało mi wypełniania na średnicy. Z kwestii użytkowych bright mk4 ma tryb standby oraz pilota . Sol którego miałem nie miał pilota (chyba tam była drabinka, fajniej chodziła gałka głośności) i był pstryczek z tyłu. Pamiętam , że trochę "strzelało" w kolumny przy włączeniu lub wyłączeniu już dokładnie nie pamiętam. To wszystko na fabrycznych lampach. Mam w szufladzie inne lampki więc pewnie sprawdzę co jeszcze można wyciągnąć. Jeszcze jakąś lampkę od Haiku chętnie bym posłuchał u siebie.
 23. Tak jak pisałem ten temat jest załatwiony. Głównym winowajcom był pasek. Bez obudowy też się zacinała.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.