Jump to content

Silver_85

Użytkownicy
 • Content Count

  2844
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Silver_85

 1. bigosqt , a jak duże masz pomieszczenie ? Wrzuć fotkę z ustawieniem kolumn.
 2. Na Olx masz dwie hybrydy Unisona. To chyba starsza wersja wzmacniacza , którego słuchałeś. Może warto się nimi zainteresować. [Hidden Content] [Hidden Content] Możesz też poszukać używanego Haiku Bright MK4. Polecam (używek raczej mało) hybrydę Lectora ZXT 70. Bardzo ciekawy wzmacniacz o nasycone barwie i jednocześnie gra z dużą energią.
 3. Listwę też będę chciał za jakiś czas wypożyczyć. Na razie muszę się zadowolić sieciówką oraz głośnikowym 🙂
 4. Prosta odpowiedź. Wadia była i jest mało popularna do tego egzotyczny wygląd. Sam nie miałem okazji posłuchać, ale zastanawia inne rzecz. Nowy wzmacniacz jak wszedł na rynek 30k. [Hidden Content] [Hidden Content] A potem wyprzedaże po 8k w salonach. To ile jest wart w końcu ten klocek ?
 5. A powiedz mi jak z wysokością sceny ? Stoją bezpośrednio na podłodze ?
 6. Super daj znać jak wypadnie porównanie. Ustawienie 20cm od ściany może nie jest optymalne (i nie chodzi tylko o bas) , ale jak nie ma wyjścia to nic się z tym nie zrobi. Owszem CG mają trochę podbity bas , ale nie jest przegięty moim zdaniem. Dzięki temu kontrabas, gitara basowa, stopa, bębny mają dobrą masę/dociążenie jak na monitor tej wielkości. Nie zawsze strojenie "na krechę" się sprawdza. Nie są to monitory do małych klitek. Myślę, że od 15m2 mogą grać przy odpowiednim ustawieniu rzecz jasna.
 7. Do tego co napisał Adam dodałbym tylko, że dobrze by było do tego zestawu CG + IN100se dobrać neutralnie grające źródło z szybkim basem. Same kolumny i wzmacniacz mają już wystarczająco nasyconą barwę.
 8. Posłuchaj też Selene 6550 bo z tego co można wyczytać u nas w magazynie to gęsto grający wzmacniacz. A miałeś okazję posłuchać Sol I ?
 9. Jest to całkiem dobry kompakt. Brzmienie jest energiczne z dużą ilością basu. Jest on trochę podbity , ale to też wszystko zależy od systemu w jakim ma grać. Może się to wpasować. Średnica barwna. Wyższa średnica jest mocno zaznaczona. Dodaje to energii , ale z niektórymi kolumnami może dawać się to we znaki przy gorszych realizacjach. Najlepiej wybierz się do salonu lub wypożycz i porównaj do np. Pionka PD30. Osobiście wybrałbym Atolla , ale jest on też znacznie droższy. Na wyprzedaży nowe widziałem za 3k.
 10. Do Cayina. Pod koniec weekendu coś napiszę więcej. Generalnie napisz do Mateusza to bez problemu Ci wypożyczy.
 11. Daj znać która wg Ciebie najlepsza ze studyjnych.
 12. W większej grupie nawet jakby takie ładniejsze 😉
 13. Witam, jak najbardziej pozytywne. Ładnie i solidnie wykonane. Cieszą też oko. Co do brzmienia to nie za bardzo lubię pisać o kablach bo wiadomo jakie to emocje wywołuje. Na szczęście producent daje możliwość wypożyczenia i tak na prawdę innej drogi nie ma przy zakupie kabli żeby sprawdzić czy warto. W skrócie mogę napisać , że już na drugi dzień wiedziałem , że u mnie zostaną. Dobrze wpisały się w mój system. To co na pierwszy rzut zaobserwowałem to bardzo ładna otwarta, dźwięczna góra i przy tym gładka. Dobrze pokazane są mikrodetale. Bas jest soczysty nie ma mowy o odchudzeniu, średnica o neutralnej barwie. To tak na szybko po kilku dniach obcowania z Speaker No. 2 PRO Single. Dokładnie tak 🙂 Wczoraj ją wpiąłem. Dość sztywna. Trochę miałem gimnastyki , ale się udało.
 14. Dzięki za zaproszenie. Chętnie w wolnej chwili skorzystam. CS88A pewnie fajny , ale mam w szufladzie kilka par nosów ecc83 i ecc82 i trochę szkoda żeby się marnowały. Temat do przemyślenia. No właśnie. Sam nie miałem okazji posłuchać. Pamiętam , że w klubie chłopaki pisali , że A70 to takie rozwinięcie mojego A55TP.
 15. Wiedziałem już to wcześniej 🙂 Set42 piękny, ale to też już kawal kloca. Jak się ma mały pokój i nie tylko pod audio to ma też znaczenie. I kasa oczywiście już spora. Może kiedyś. Dlatego ja właśnie nawet nie posłuchałem finalnie Arcady 3,5 bo domyślałem się , że są trudniejsze do wysterowania. Grzegorz też mi to potwierdził , że nie ma sensu w moim przypadku pchać się w 3,5. Pewnie z lampą też zagrają , ale musiałaby być mocna/wydajna , a te są już drogie. W sumie szkoda , że nie ma ich już w bieżącej ofercie.
 16. Azis, a Ty nie miałeś Arcad 3,5 czy coś mi się pomieszło?
 17. Witam, sprzedam kable głośnikowe Melodika BSSC3330 (2x3mb) Wtyki fabryczne Monkey Cable Banany (MBP4).
 18. Płytę zostawiłem sobie na piątek. Będzie więcej czasu i spokój w chacie. Dam znać jak posłucham.
 19. Witajcie, dziś przywiozłem do domu dwa kabelki od Solid Core Audio. Pierwszy wpiąłem głośnikowy.
 20. Dziś odebrałem paczkę z płytami 🙂
 21. Tak inne. ZXT 70 to hybryda. Mnie się ten wzmacniacz Lectora podobał i zrobił dobre wrażenie.
 22. No to wszystko jasne 👍
 23. Ja w swoich Arcadach 2,5 (tak samo jest w 3,5) mam Revelatora 9700. W Ethos Ultimo jest zastosowany 9900. Podobna szkoła grania moim zdaniem tych głośników - 9700/9900. W Ariesach S16Hz nie stosował 9700/9900 bo pewnie nie pasowały do koncepcji. To w sumie mnie nie dziwi bo z tego bo wiem Ariesy (Ariesów nie słyszałem) grają inaczej niż np. Arcady. Ardady są ekspresyjne na średnicy, szybsze na basie, nie tak gęste więc i zastosowane głośniki wysokotonowe inne , żeby to razem spójnie grało. Ale zaraz przecież Ty już miałeś Ariesy ? 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.