Jump to content

skwara1

Użytkownicy
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

462 profile views
 1. Bardzo ładne paczki. Jakie ci wyszły wymiary? Sam wcześniej też myślałem o takich monitorach.
 2. W takim zestawieniu wcześniej oczywiście nie słuchałem, bo drugich takich kolumn na pewno nie ma i miałem możliwości ich odsłuchać.Można powiedzieć że poszedłem w ciemno. Z drugiej strony, znam bardzo dobrze głośniki scana, bo moje poprzednie kolumny były na SS pasuje mi te granie i jak dla mnie to pewniak, tym bardziej te z najwyższej półki. O szpilce słyszałem dużo dobrych opinii, które potwierdziły się podczas moich odsłuchów na Audio Show. 12MU to jedyny typowo średniotowy głośnik o bardzo dobrych parametrach, co zdecydowało o wyborze w mojej 3 drożnej konstrukcji. Muszę tu jeszcze dodać, że w tym wyborze utwierdził mnie Paweł po naszych wielogodzinnych rozmowach i zdałem się też na jego wiedzę i doświadczenie. Niskotonowy SB to już całkowicie mój wybór. Po klikunastu godzinach spędzonych przy programie Winisd i sprawdzanie wielu głośników i ich parametrów w OZ wybór padł na ten głośnik. Wybór bardzo trafny o czym niech świadczy rekomendacja Pawła kilka postów wyżej. Wymiary kolumn to WxSzxG 100x24,5x35,5 Zapraszam oczywiście na odsłuch, hmmm tylko ciekawe kiedy bedą wygrzane.
 3. Porównaj symulację Winisd tu lepiej widać różnicę Qtc 0,700 Scan 57Hz -3dB 43Hz -6dB Qtc 0,700 SB 46Hz -3dB 35Hz -6dB I to pokrywa się z rzeczywistością, Paweł mówił że na pomiarach wyszło 43Hz przy -3dB
 4. Prawda. Długo się zastanawiałem nad głośnikiem, ale ten z ogólnie dostępnych ma najlepsze parametry do oz. Fajny do Oz jest też SS 21W ma mniejszy kosz, przy nim obudowę można by zmniejszyć o 1cm. Tylko nie wiem czy warto do niego dopłacić, bo jest ponad dwa razy droższy.
 5. Electrocompaniet Eci-4 modyfikowany, Cd to Goldenote koala tube również modyfikowany. Do szczęścia brakuje dobrego daca i to będzie mój zestaw docelowy.
 6. Ok 40-45l , Qtc=0,7 . Nie ma się czego obawiać, w moim pokoju będzie się czuł jak pączek w maśle.
 7. To dokładnie ten model http://www.sbacoustics.com/index.php/products/woofers/nac/8-sb23nbacs45-8-br-font-color-c70039-shipping-font/
 8. Niestety tylko 16m. Ale pokój fajnie zaadaptowany.
 9. Zgadzam się. Dlatego chciałem właśnie proste, bardziej mi się podobają.
 10. Witam kolegów. Wpisuję się do klubu ze swoim modelem specjalnym autorstwa Pawła i Roberta. Model specjalny , SS Illuminator szpilka +12MU+SB23 na basie w OZ. Kolumny świeżutkie przegrały ok.15 godzin, ale już mogę napisać że są super. Na szczególną uwagę zasługuje bas z OZ jest rewelacyjny. Przede mną wiele godzin wygrzewania, ale już teraz jestem bardzo zadowolony. Napiszcie jak to u was było z wygrzewaniem, po ilu godzinach można spodziewać się optymalnego grania i jakie to są zmiany. Serdecznie pozdrawiam Pawła i Roberta i wszystkich klubowiczów.
 11. skwara1

  Rezystor PathAudio

  No trochę namieszałem. Spojrzałem na cyfry, a nie zwróciłem uwagi na literę k. Pathaudio ten który mam, miałem kiedyś w zwrotnicy i tam był oczywiście 2,2 ohm. Z tego co patrzę takie parametry to chyba tylko Kiwame i Mills.
 12. skwara1

  Rezystor PathAudio

  https://loudspeakershop.eu/pathaudio-resistor-10w-2r2-1-p-2217.html
 13. skwara1

  Rezystor PathAudio

  Tak grzebany przeze mnie, przewody melodika ,wymienione kindensatory na mundorfa. Pathaudio akurat zostały w szufladzie po innych modyfikacjach o takich wartościach, z tąd pytanie czy można tego typu rezystor w takim miejscu montować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.