Jump to content

dfx5

Użytkownicy
 • Content Count

  683
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2589 profile views
 1. Z tego co pamiętam to nie było ofert na BF. Zaraz po BF podnieśli cenę za subskrypcję LifeTime.
 2. Co sądzicie o AudioByte Hydra Vox DAC?
 3. Zastanawiam się nad zakupem. Niby świetny, ale czy warto kupić w ciemno ? Ktoś słyszał?
 4. Ja tylko kiedyś przetestowałem tą funkcję korekcji akustyki. Jest to filtr DSP - Convolution. Nie zrobiłem pewne tego w 100% dobrze. Tutaj masz podstawowe informację : [Hidden Content] Oraz jak wygenerować plik korekcji: [Hidden Content]
 5. Mam Roon'a już od kilku lat na NUC'u. Niestety po ostatnich aktualizacjach, bardzo często mam problem ze znikaniem systemu z sieci i po kilku zacięciach także przestaje grać. Zdarza się to często po kilkudziesięciu minutach od uruchomiania. Teraz już jest nawet bardzo często problem z uruchomieniem. Po odpaleniu loguje się ROCK do sieci Wifi lecz jest on w niej nie widoczny. To znaczy nie otwiera się jego strona WWW i nie działają do niego ping'i. Wiem ,że to może być problem z WIFI, lecz raczej jest to problem z ROON'em. Proszę o propozycję jak sobie z tym poradzić. Czego szukać
 6. Kolumny Audio Physic Avantera Plus [Hidden Content]
 7. Artykuł o problemie zbyt wysokiego napięcia w sieci elektrycznej w związku z PV. [Hidden Content]
 8. Zauważ tylko to , że do transformator podpięte jest 15kv od strony elektrowni. I "prąd" nie popłynie od instalacji PV jednego z sąsiadów poprzez 1 transformator, do drugiego transformatora i do drugiego sąsiada. Tak jak już pisałem by "prąd" popłynął z instalacji PV do sieci musi mieć wyższe napięcie od niej. To też nie prawda? Oczywiście nie jestem elektrykiem i nie wiem co w trawie piszczy - znaczy się w sieci.
 9. Bezpośrednio "prądu" nie zaśmieca. Pośrednio tak ,jeśli będą spełnione warunki o których piszesz. I raczej w praktyce jest tak jak piszesz. kaviter możesz konkretniej to wykazać?
 10. Cir pisałem o instalacja PV ,że są też jednofazowe - czyli oddają wyprodukowany "prąd" tylko do jednej fazy i nie "zakłócają" pozostałych. Nie masz racji, nie wszyscy są podpięci do jednego transformatora energetycznego!! kaviter przez transformator energetyczny nie przechodzi wyprodukowany przez instalację PV "prąd" o napięciu 230v do sieci średniego napięcia.
 11. Kaviter źle mnie zrozumiałeś. Mówię o transformator w sieci energetycznej. I tym ,że "prąd" produkowany przez instalacje PV nie "przechodzi" przez ten transformator. Zdarza się ,że sąsiedzi podpięcie są do różnych transformatorów energetycznych i wtedy instalacja PV jednego z sąsiadów nie ma wpływy na "prąd" drugiego sąsiada.
 12. Potocznie można powiedzieć ,że psuje twój "prąd". Warunek jest taki ,że instalacja elektryczna musi być podpięta do tego samego transformatora. Psuje tylko te "fazy" do których jest podłączony. Nie wszystkie instalacje PV są 3-fazowe. Wg. norm teoretycznie on nie psuje twojego "prądu" ,ale na pewno wpływa na jego parametry. Pewno jest też zależność miedzy jakością falowników, a psuciem "prądu".
 13. O czym ty piszesz -:(? Pantagruel przecież ja piszę o napięciu w sieci energetycznej i przesyłaniu "prądu" do niej. Nie o napięciu stałym po stronie paneli!! W jaki niby sposób "prąd" oddajesz do sieci (w cudzysłowie zmieniasz kierunek "prądu") ? To proste: falownik mierzy napięcie w sieci energetycznej i zmieniając napięcie stałe na zmienne z paneli ustala jego wartość na wyższą niż jest w sieci. I tak sobie leci "prąd" od Ciebie do użytkowników. Nie dalej niż do transformatora - niestety.
 14. Tak napięcie skacze w sieci zawsze, ale tak jak napisałem każdy falownik by wysłać prąd do sieci podwyższa napięcie. Jeśli by tego nie zrobił to produkowany "prąd" na panelach nie zostałby przekazany do sieci energetycznej. To podstawowa zasada, o której niestety nie wszyscy wiedzą. Jeśli jest kilka instalacji w sieci to każda z nich ma wpływ na napięcie - podwyższa je. Pantagruel piszesz o uziemieniu, a ono nie ma wpływu na produkcje "prądu" jest "tylko" zabezpieczeniem instalacji. Skoro masz pantagruel Froniusa to sprawdź sobie historię napięcia u siebie. Wykres właśnie pochodz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.