Jump to content

dfx5

Użytkownicy
 • Content Count

  712
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2939 profile views
 1. Dobrym rozwiązaniem jest DENAFRIPS GAIA. Niestety nie jest to kompletny streamer. Do tego choćby Roon server jest potrzebny.
 2. Muda44 o twojej modyfikacji się nie wypowiadałem. Nic o niej nie wiem. Generalnie podziwiam i doceniam ludzi który takie rzeczy wykonują, projektują itp.
 3. Moim zdaniem warto najpierw wybrać DAC'a a później szukać streamer'a. Co za problem wypożyczyć coś przyzwoitego. Chińskie DAC'ki nie są idealne ale niezłe i niedrogie. Miałem kiedyś Auralic'a G2 i jest to dobry sprzęt. Sprzedałem ponieważ mając wtedy DAC One'a nie wnosił on wiele do jakości dźwięku. Miałem głośniki i wzmacniacz gorszy niż teraz - AP Aventera i Trilogy 925. Może dlatego -:( Ja osobiście nie nie kupił bym dzisiaj DAC'a Aurelic Vega (tej bez G).
 4. Jasne branża lubi choćby drogo sprzedawać kabelki zasilające. Jaką ty branże reprezentujesz? M4tech z maliną jest ,aż tak źle? Ja teraz używam PI4 jako Roon bridge i jestem dość zadowolony. Roon serwer postawiony na serwerze ESX'a. Zdalnie poprzez WIFI wysyła muzykę do PI4. Następnie leci do Matrix X-SPDIF 2 i I2S do Dac'a.
 5. Kabel zasilający - generalnie żadnych zmian na plus nie spowoduje. Dołożenie USBridge, SOTM SMS 200 (SOTM'a kiedyś miałem) też praktycznie niewielkie zmiany na plus wniesie (może nawet tylko pomijalne - minimalne). Komputerów audio nie warto budować. Lepiej zwykły NUC'a, Pi4 i do kompletu porządny interfejs jak Singxer SU 6, lub choćby coś z firmy Matrix lub Gustard. Roon oczywiście by się przydał. DAC typu Topping D90 (testowałem), a zwłaszcza Singxer SDA 6 Pro (mam) gra na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście na tyle ile reszta toru pozwala. Jest jeszcze kilka niezłych DAC'ów -
 6. Moim zdaniem to bardzo słaba propozycja -:(
 7. DAC'a warto kupić do twojego systemu. Jaka reszta systemu? Oczywiście najlepiej przetestować w swoim systemie. Polecam Singxer'a SDA 6 Pro. Testowałem też Topping'a D90. Jest też dobry. Dobrze grają i przyzwoicie kosztują. Warto też z nowym DAC'kiem przetestować interfejsy typu Matrix X-SPDIF 2 czy Singxer SU 6 i porównać jak grają w stosunku do twojego streamer'a.
 8. DAC dotarł. Warto zastanawiać się nad Matrix X-SPDIF 2? Do podłączenia można wykorzystać zwykły kabel HDMI?
 9. Kupiłem dac'a SINGXER SDA 6 pro. Chcę go przetestować, więc pewno długo u mnie nie zagości. A.. jeszcze do mnie nie dotarł. I w związku z tym zakupem pojawił się problem. Na ile warto korzystać z wejścia I2S. I2S to rozwiązanie wszystkich problemów? Ktoś porównywał USB do I2S? Jakie spostrzeżenia?
 10. Rucia1 jaką Malinę 4 polecasz? Jaka konfiguracja? Są dostępne z WIFI 6?
 11. Tak ma grać po USB, ale dodatkowe opcje ,a zwłaszcza AES/EBU były by super opcją.
 12. Proszę o poradę jaka konfiguracja i jaki system zainstalować.
 13. Tak, ale to na pewno mniej niż mój NUC8 i5. Tak jak pisałem Windows moim zdaniem nic nie daje. Używam NUC'a z ROON'em już kilka lat bez monitora. Sprawdza się świetnie.
 14. Nuc'a już nie będzie. Przechodzę z lokalnej wersji na serwerową z wielu powodów. To po prostu następny poziom w użytkowaniu ROON'a Choćby dlatego by ROON Server obsługiwał kilka urządzeń. Był non stop włączony. Proponowane przez Ciebie zainstalowanie Windows'a na NUC'u, jest nawet wg mnie gorsze od systemu ROON ROCK. Poza tym Windows to dodatkowe koszty!!
 15. Używam ROON ROCK'a zainstalowanego na NUC'u od dawna bezpośrednio podłączonego poprzez USB do DAC'a. Teraz ROON trafił na serwer, który teraz znajduje się w innym pomieszczeniu. Potrzebuję więc ROON endpoint'a z obsługą wifi (najlepiej AX) i USB. Wstępnie wybrałem Raspberry Pi 4. Jaką konfigurację wybrać? Proszę też o inne propozycje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.