Jump to content

pozdraf

Użytkownicy
 • Posts

  41
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

10 Neutralny

Audiostereo

10

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

906 profile views

pozdraf's Achievements

 1. Miałem Luna Orange. Bardzo dobra miedź.
 2. Myślę, że Adamantesy mogą być dobrą drogą. Najlepiej jednak spróbować i ocenić samemu. Niestety słuchałem i słucham tylko Aster i tu definitywnie mogę napisać, że jest w ich charakterze pewna miękkość, bardzo dobra góra, obecny i rozmaity bas i świetny szczegół. Jeśli Adamantesy mają podobny charakter, może być ciekawie. To ciągle jednak, w obu przypadkach, kolumny podstawkowe - jazz i muzyka akustyczna z wokalami są tu bardzo dobre. Mnie podoba się z Aster też i muzyka elektroniczna, ale tych najniższych częstotliwości nie ma co oczekiwać - niemniej, jak na moje potrzeby, basu jest w sam raz. Niektórzy moi goście życzyliby sobie jednak nieco więcej objętości i uderzenia dolnego zakresu. Elektronika, którą kolega ma, poradzi sobie z Diapasonami. Czy będzie bardzo dobrze? Trzeba posłuchać. E600 może wnieść sporo ciekawych kolorów i kontrolę nad głośnikami. Ten piec ma chyba też nieco miękkości. Czy będzie jej zbyt dużo? Nie wiem. Może być w sam raz. Gram teraz ze wzmacniaczem o dźwięku po nieco zmiękczonej stronie, ale o dobrej dynamice i Astery bardzo mi się tu podobają. Myślę, że w 28m2 wypełnienia niskich rejestrów można szukać już w niezbyt wielkich podłogówkach np Living Voice - przyjemne, niemęczące i kulturalne granie.
 3. Luna Mueve. Przesiadłem się z Orange i nie mam potrzeby oglądać się za siebie, warto było. Z Albedo głośnikowymi nie porównywałem, bo interkonekty Albedo pokazały mi wyraźnie, że w moich warunkach zbyt dużo srebra nie jest wskazane - mam raczej żywe pomieszczenie. Poza tym po przygodach z kolumnami Focala miałem potrzebę nieco innej prezentacji. Dużo czasu Albedo potrzebowały żeby mnie przekonać jednak doszedłem do wniosku, że dziadkowie mieli dużo racji - wszystkiego w umiarze.
 4. U mnie Astery grają na kablach Luna, interkonekty Albedo Monolith Monocystal. Trochę miedzi, trochę srebra. Jestem bardzo zadowolony. Wymieniam właśnie wzmacniacz, a kable zostają. U mnie z 30W lampa nie chcialy grac wedle moich oczekiwan. Dopiero 150W tranzystor nalezycie je napedzil. Zasiał kolega ziarno:) Postanowiłem popróbować i za jakiś tydzień powinien do mnie dotrzeć LM-805IA. Wprawdzie to niezupełnie 150W z tranzystora, ale myślę, że 48W z SET-a kopnie również bardzo mocno.
 5. Nowy rok, nowe wydarzenia i nowe wyzwania. Jeszcze przed świętami mój IA30 mk2 doczekał się 6ca7 Psvane T-II i TungSol Gold na pre. Znacząca poprawa, zwłaszcza w departamencie basu - jest mocniej, solidniej, z większą kontrolą i chyba niżej. Ogólnie całość prezentacji nabrała większej naturalności. Jest przyjemniej, bardziej prawdziwie. TungSol wprowadził sporo jasności i chyba jednak wolę oryginalną GE. 6ca7 EH brzmią mi tu teraz trochę bardziej sztucznie, tranzystorowo, nienaturalnie i nerwowo. Również przed świętami, przyjaciel podzielił się ze mną na chwil kilka swoim nowym nabytkiem - końcówką mocy DYI SET na GM70. I zrobiło się bardzo ciekawie. SET zaczarował, a kolega usłyszał, że niełatwo będzie odzyskać zabawkę. W efekcie postanowiłem sięgnąć po zupełnie inną konstrukcję. LAR i kilka lampowych gadżetów z mojej szafeczki trafia na sprzedaż, a ja - po wielu uroczych godzinach i długich wieczorach spędzonych w towarzystwie wspaniałej trzydziestki - patrzę już w zupełnie innym kierunku.
 6. U mnie sprawdzają się Albedo Monolith Monocrystal w połączeniu z Luna Mueve. Trochę srebra, trochę miedzi i gra muzyka. Póki co nie czuję potrzeby zmian. Jest bardzo dobrze.
 7. Interkonekty mają znaczenie. W moim systemie kaliber zmian mogę porównywać do tego, co dzieje się przy wymianie kabli głośnikowych. Warto popróbować.
 8. IA 30 mk2. Ma w moim odczuciu dość sił na te kolumny. Myślę, że do Aster można i z mniejszymi mocami podchodzić; bynajmniej ja bym się takich prób nie obawiał. Przemyślana i starannie wykonana konstrukcja z około 20W powinna sobie tu spokojnie poradzić. Bardziej skupiałbym się na charakterze dźwięku wzmacniacza niż jego mocy - Astery świecą mocnym światłem, pokazują w zasadzie wszystko, co dzieje się z sygnałem przed nimi.
 9. Rogoż ceną do mnie przemówił. Astery dźwiękiem. A że i wysokość do fotela dobrać można było, to już deser prawie. Tak już mam, że zabawki przede wszystkim ze względu na to jak grają i ile kosztują wybieram. Estetyka wizualna jest jednym z ostatnich czynników. Niemniej uważam, że kącik jest ci u mnie po prostu śliczny, co nie zmienia faktu, że przed fotografią od Patryks26 też chylę czoła i kapelusz z głowy podrywam. Krzysztof, nie dziwak jesteś - wygląda po prostu na to, że smak swój masz określony i wiesz o tym doskonale. Nie umniejszając nikomu, po stokroć lepiej tak funkcjonować niż grzecznie dawać się popychać trendom i większościom tylko dlatego, że trendami i większościami jawią się z pozoru.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.