Jump to content

pozdraf

Użytkownicy
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by pozdraf

 1. Miałem Luna Orange. Bardzo dobra miedź.
 2. Myślę, że Adamantesy mogą być dobrą drogą. Najlepiej jednak spróbować i ocenić samemu. Niestety słuchałem i słucham tylko Aster i tu definitywnie mogę napisać, że jest w ich charakterze pewna miękkość, bardzo dobra góra, obecny i rozmaity bas i świetny szczegół. Jeśli Adamantesy mają podobny charakter, może być ciekawie. To ciągle jednak, w obu przypadkach, kolumny podstawkowe - jazz i muzyka akustyczna z wokalami są tu bardzo dobre. Mnie podoba się z Aster też i muzyka elektroniczna, ale tych najniższych częstotliwości nie ma co oczekiwać - niemniej, jak na moje potrzeby, basu jest w sam raz.
 3. Luna Mueve. Przesiadłem się z Orange i nie mam potrzeby oglądać się za siebie, warto było. Z Albedo głośnikowymi nie porównywałem, bo interkonekty Albedo pokazały mi wyraźnie, że w moich warunkach zbyt dużo srebra nie jest wskazane - mam raczej żywe pomieszczenie. Poza tym po przygodach z kolumnami Focala miałem potrzebę nieco innej prezentacji. Dużo czasu Albedo potrzebowały żeby mnie przekonać jednak doszedłem do wniosku, że dziadkowie mieli dużo racji - wszystkiego w umiarze.
 4. U mnie Astery grają na kablach Luna, interkonekty Albedo Monolith Monocystal. Trochę miedzi, trochę srebra. Jestem bardzo zadowolony. Wymieniam właśnie wzmacniacz, a kable zostają. U mnie z 30W lampa nie chcialy grac wedle moich oczekiwan. Dopiero 150W tranzystor nalezycie je napedzil. Zasiał kolega ziarno:) Postanowiłem popróbować i za jakiś tydzień powinien do mnie dotrzeć LM-805IA. Wprawdzie to niezupełnie 150W z tranzystora, ale myślę, że 48W z SET-a kopnie również bardzo mocno.
 5. Nowy rok, nowe wydarzenia i nowe wyzwania. Jeszcze przed świętami mój IA30 mk2 doczekał się 6ca7 Psvane T-II i TungSol Gold na pre. Znacząca poprawa, zwłaszcza w departamencie basu - jest mocniej, solidniej, z większą kontrolą i chyba niżej. Ogólnie całość prezentacji nabrała większej naturalności. Jest przyjemniej, bardziej prawdziwie. TungSol wprowadził sporo jasności i chyba jednak wolę oryginalną GE. 6ca7 EH brzmią mi tu teraz trochę bardziej sztucznie, tranzystorowo, nienaturalnie i nerwowo. Również przed świętami, przyjaciel podzielił się ze mną na chwil kilka swoim nowym nabytkiem
 6. U mnie sprawdzają się Albedo Monolith Monocrystal w połączeniu z Luna Mueve. Trochę srebra, trochę miedzi i gra muzyka. Póki co nie czuję potrzeby zmian. Jest bardzo dobrze.
 7. Interkonekty mają znaczenie. W moim systemie kaliber zmian mogę porównywać do tego, co dzieje się przy wymianie kabli głośnikowych. Warto popróbować.
 8. IA 30 mk2. Ma w moim odczuciu dość sił na te kolumny. Myślę, że do Aster można i z mniejszymi mocami podchodzić; bynajmniej ja bym się takich prób nie obawiał. Przemyślana i starannie wykonana konstrukcja z około 20W powinna sobie tu spokojnie poradzić. Bardziej skupiałbym się na charakterze dźwięku wzmacniacza niż jego mocy - Astery świecą mocnym światłem, pokazują w zasadzie wszystko, co dzieje się z sygnałem przed nimi.
 9. Rogoż ceną do mnie przemówił. Astery dźwiękiem. A że i wysokość do fotela dobrać można było, to już deser prawie. Tak już mam, że zabawki przede wszystkim ze względu na to jak grają i ile kosztują wybieram. Estetyka wizualna jest jednym z ostatnich czynników. Niemniej uważam, że kącik jest ci u mnie po prostu śliczny, co nie zmienia faktu, że przed fotografią od Patryks26 też chylę czoła i kapelusz z głowy podrywam. Krzysztof, nie dziwak jesteś - wygląda po prostu na to, że smak swój masz określony i wiesz o tym doskonale. Nie umniejszając nikomu, po stokroć lepiej tak funkcjonować niż g
 10. Ależ ten czas pędzi. Człowiek ma wolną chwilę, więc słucha. Dopiero kilka dni temu zdjąłem pokrywę. Są: 4x 6ca7EH 2x 12ax7 Sovtek 1x e80cc o ile dobrze widzę Pozdrawiam
 11. Skontaktowałbym się z serwisem LAR. Być może jest problem ze wzmacniaczem. U mnie z kolumnami 88db na godzinie dziewiątej jest już zdrowo, w okolicach dwunastej mam maksimum jakie jestem w stanie tolerować, wieczorny cichy odsłuch, kiedy domownicy śpią to siódma-ósma. Powodzenia. Daj znać co ustalisz.
 12. Trzeba posłuchać i wybrać samemu. Czytałem, że Harbeth ma nieco inny sposób prezentacji dźwięku niż Diapason. Nie jest to koniecznie kwestia lepszości, a bardziej tego co nam się podoba.
 13. Trzeba posłuchać. Najlepiej jedne po drugich. Na papierze X18 są chyba trudniejsze, ale w praktyce może być różnie. LAR to bardzo dobra lampa.
 14. Hegla miałem w połączeniu z Focalami. Kilka tygodni. Nie zaimponował. Brzmiał mi jakoś w drewniany sposób pomimo bardzo dobrej kontroli nad kolumnami. Wrócił do dealera. To wrażenie miałem w porównaniu z Rega Elicit R, a zwłaszcza z Vincentem sv237 nawet na fabrycznych lampach. Potem lampy w Vincencie wymieniłem na NOSy i było jeszcze lepiej. LAR jednak pokazał zupełnie inną klasę dźwięku nawet z Focalami i bez kontroli nad ich niskimi tonami, więc Vincent poszedł się sprzedać, a za nim Focale. Potem były próby z hORNS Mummy, Paradigm Reference i Emme New Beta, aż dotarłem do Aster i temat kol
 15. Dzięki. Jak na razie moje drewniane ucho jest bardzo zadowolone, tym bardziej, że słyszę bardzo dużą różnicę na plus po wymianie bezpieczników i kabli. Będę miał porady na uwadze, zwłaszcza że jeden z kolegów poluje właśnie na 845, ma też końcówkę mocy Vincenta, którą chcemy spróbować.
 16. Szczerze pisząc, jeszcze nie zaglądałem. Póki co, słucham po prostu i cieszę się muzyką. Może w najbliższychdniach znajdę chwilę i pogrzebię. Wczoraj wyciągnąłem bezpieczniki i włożyłem fabryczne. Zmiana była bardzo wyraźna. Podobnie jak przy wymianie kabli głośnikowych. Verictum zostają, więc na swoim miejscu. Mam tylko nadzieję, że dobrze zapamiętałem kierunek. W przeciwnym razie trzeba będzie pytać ucho i przekładać.
 17. Dziękuję za porady. Póki co jestem zadowolony, ale dobrze jest mieć ludzi, którzy z doświadczenia coś doradzą. Mogę liczyć na jakieś propozycje wzmacniaczy do rozważenia na przyszłość?
 18. Dziękuję i gorąco polecam. To naprawdę znakomite kolumny. W powyższym zestawieniu prezentują najlepszy dźwięk jaki kiedykolwiek słyszałem.
 19. W tym dźwięku jest to, czego szukam w muzyce najbardziej - emocje, intymność, bliska i namacalna obecność wykonawców (kolumn i elektroniki nie ma, człowiek po prostu nie ma potrzeby doszukiwania się charakterystyk poszczególnych komponentów), jest tu przyjemna miękkość, która nie pozwala przestać kiedy już zasiądę do słuchania (godziny mijają, a muzyki nie chce się wyłączać), jest też cisza (dzięki czemu można delektować się każdym wybrzmieniem, czy, jeśli ktoś woli - rozdzielczość i selektywność), jest spójność, jest prawda brzmienia, spokój i nieziemski wokal. Analogowy, dojrzały, jedwabisty
 20. Witam klubowiczów i zapisuję się z LAR IA30 MK2 na półce.
 21. Witam klubowiczów i dopisuję się do listy obecności. Dziękuję również za wszystkie dotychczasowe wpisy w tym klubie - lektura zachęciła mnie do odsłuchu Aster. Dealer był na tyle miły, że, podczas odsłuchu w jego pomieszczeniu, zasugerował by zabrać je do domu i tam też spokojnie, bez pośpiechu posłuchać. Warto było. U mnie grają lepiej.
 22. Mumie były. Grały kilka tygodni. Z LAR-em, Tektronem na 300B i jeszcze jedną lampą w monoblokach, próbowałem też z Vincentem sv237. Niestety nie urzekły mnie niczym poza wyglądem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.