Jump to content

pozdraf

Użytkownicy
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Posts posted by pozdraf

 1. W dniu 27.10.2020 o 16:18, art950 napisał:

  chociaż szczerze to planowałem wydac 1000 na same kable głośnikowe, bo nie zbyt wierze że interkonekty mają znaczenie, ale zobaczymy..

  Interkonekty mają znaczenie. W moim systemie kaliber zmian mogę porównywać do tego, co dzieje się przy wymianie kabli głośnikowych. Warto popróbować. 

   

 2. IA 30 mk2. Ma w moim odczuciu dość sił na te kolumny. Myślę, że do Aster można i z mniejszymi mocami podchodzić; bynajmniej ja bym się takich prób nie obawiał. Przemyślana i starannie wykonana konstrukcja z około 20W powinna sobie tu spokojnie poradzić. Bardziej skupiałbym się na charakterze dźwięku wzmacniacza niż jego mocy - Astery świecą mocnym światłem, pokazują w zasadzie wszystko, co dzieje się z sygnałem przed nimi.

  • Thanks 1
 3. Rogoż ceną do mnie przemówił. Astery dźwiękiem. A że i wysokość do fotela dobrać można było, to już deser prawie. Tak już mam, że zabawki przede wszystkim ze względu na to jak grają i ile kosztują wybieram. Estetyka wizualna jest jednym z ostatnich czynników. Niemniej uważam, że kącik jest ci u mnie po prostu śliczny, co nie zmienia faktu, że przed fotografią od Patryks26 też chylę czoła i kapelusz z głowy podrywam. 

  Krzysztof, nie dziwak jesteś - wygląda po prostu na to, że smak swój masz określony i wiesz o tym doskonale. Nie umniejszając nikomu, po stokroć lepiej tak funkcjonować niż grzecznie dawać się popychać trendom i większościom tylko dlatego, że trendami i większościami jawią się z pozoru. 

 4. W dniu 14.11.2019 o 08:00, kangie napisał:

  Mistrzu, jakie masz lampiska na pokładzie swej 30-stki?

   

  P.S. Kolumny przypominają mi starego dobrego Sonus Fabera strojonego przez Franco Serblina. Gratulacje.

  Ależ ten czas pędzi. Człowiek ma wolną chwilę, więc słucha. Dopiero kilka dni temu zdjąłem pokrywę. Są:

  4x 6ca7EH

  2x 12ax7 Sovtek

  1x e80cc o ile dobrze widzę

  Pozdrawiam

 5. W dniu 14.01.2020 o 19:53, Piotr8304 napisał:

  Witam.. Drodzy użytkownicy lar.. Z tego co czytam to wasze IA 30T Mk 2 wysterowywuje kolumny o jakich mój IA 30TMk2 może pomarzyć.. Nikt nie przekracza 12 na skali 🥴 ja mam obecnie kolumny starszej konstrukcji Arcus tm 65..  Wieczorem gdy zasypaiam słucham na 12 a za dnia kręcę wzmacniacz do 15.. Miałem wypożyczone unison research max mini 91 db i też nie byłem zadowolony bo mimo wysokiej skuteczności kręciłem wzmacniacz spokojnie do 15.. Teraz mam AudioSolutios Figaro b 89 db i jest jeszcze słabiej bo kręcę do 16 i wogle nie jest głośno.. Strasznie mnie to irytuje, przymiarke teraz chce zrobić do Diamond 28 ale skoro szału nie było w wysoko skutecznymi unison to co dopiero z takimi Diamond 28.Wzmacniacz wpadł w me ręce przez zamiane.. Nie wiem nawet ile ma lat ani czy lampy nie są już do wymiany. To wersja z drabinka kozmo i dwiema lampami w pre.. Nie mam pojęcia czy coś zepsute lub rozregulowane, a może lampy już straciły swoje parametry. Nie wiem co robić, czy sprzedać czy wysłać do serwisu, szkoda sprzedawać bo bardzo mi się podoba jednak czego bym nie podpiął to muszę go kręcić grubo poza godzinę 12.. Doradźcie coś mądrego. Pozdrowienia. 

  Skontaktowałbym się z serwisem LAR. Być może jest problem ze wzmacniaczem. U mnie z kolumnami 88db na godzinie dziewiątej jest już zdrowo, w okolicach dwunastej mam maksimum jakie jestem w stanie tolerować, wieczorny cichy odsłuch, kiedy domownicy śpią to siódma-ósma. 

  Powodzenia. Daj znać co ustalisz. 

 6. W dniu 18.11.2019 o 16:26, Michael_68150 napisał:

  Wiem ze Astery to poziom wyżej niż 25th ale czytałem ze bas w nich nie schodzi tak nisko jak w adamantes? Nie zrozumcie mnie złe, nie chodzi mi o łup łup disco, ale chce poznać wasza opinie, co lepiej zagra z dużym pomieszczeniu, Herberthy 40.1, Astery czy może moje są Ok . 

  Trzeba posłuchać i wybrać samemu. Czytałem, że Harbeth ma nieco inny sposób prezentacji dźwięku niż Diapason. Nie jest to koniecznie kwestia lepszości, a bardziej tego co nam się podoba. 

 7. 7 godzin temu, belami napisał:

  Które monitory teoretycznie lepiej powinny zagrać z lampą LARa: Dynaudio X18 (ponoć lepiej grają w małym pokoju niż X14) czy Evoke 10. Rozmiarowo podobne i to się dla mnie liczy. Inne przetworniki i tego dotyczy pytanie.

  Moje warunki: pokój około 16m, z marną akustyką, monitory stoją na szafce - około 1m odstępu od siebie, stosunkowo blisko ściany, po bokach mało miejsca.

  Canto One New nie zagrały i gabarytowo były za duże. Obecnie używam Harbeth HL-P3 (z 1990r.) i czegoś mi brakuje. Nie wiem. czy to tylko wypełnienie basu.

  Trzeba posłuchać. Najlepiej jedne po drugich. Na papierze X18 są chyba trudniejsze, ale w praktyce może być różnie. LAR to bardzo dobra lampa. 

 8. W dniu 14.11.2019 o 18:27, Krzysztof_56775 napisał:

  Astery to bardzo neutralne, przeźroczyste głośniki, pokażą wszystko jak na dłoni

  i za to je bardzo lubię, ale trzeba wówczas uważać z Heglem czy ............

  Hegla miałem w połączeniu z Focalami. Kilka tygodni. Nie zaimponował. Brzmiał mi jakoś w drewniany sposób pomimo bardzo dobrej kontroli nad kolumnami. Wrócił do dealera. To wrażenie miałem w porównaniu z Rega Elicit R, a zwłaszcza z Vincentem sv237 nawet na fabrycznych lampach. Potem lampy w Vincencie wymieniłem na NOSy i było jeszcze lepiej. LAR jednak pokazał zupełnie inną klasę dźwięku nawet z Focalami i bez kontroli nad ich niskimi tonami, więc Vincent poszedł się sprzedać, a za nim Focale. Potem były próby z hORNS Mummy, Paradigm Reference i Emme New Beta, aż dotarłem do Aster i temat kolumn został zamknięty. Myślę, że na bardzo długi czas. 

 9. Dzięki. Jak na razie moje drewniane ucho jest bardzo zadowolone, tym bardziej, że słyszę bardzo dużą różnicę na plus po wymianie bezpieczników i kabli. Będę miał porady na uwadze, zwłaszcza że jeden z kolegów poluje właśnie na 845, ma też końcówkę mocy Vincenta, którą chcemy spróbować.

 10. 4 godziny temu, kangie napisał:

  Mistrzu, jakie masz lampiska na pokładzie swej 30-stki?

   

  P.S. Kolumny przypominają mi starego dobrego Sonus Fabera strojonego przez Franco Serblina. Gratulacje.

  Szczerze pisząc, jeszcze nie zaglądałem. Póki co, słucham po prostu i cieszę się muzyką. Może w najbliższychdniach znajdę chwilę i pogrzebię.

  Wczoraj wyciągnąłem bezpieczniki i włożyłem fabryczne. Zmiana była bardzo wyraźna. Podobnie jak przy wymianie kabli głośnikowych. Verictum zostają, więc na swoim miejscu. Mam tylko nadzieję, że dobrze zapamiętałem kierunek. W przeciwnym razie trzeba będzie pytać ucho i przekładać. 

 11. Dziękuję za porady. Póki co jestem zadowolony, ale dobrze jest mieć ludzi, którzy z doświadczenia coś doradzą. Mogę liczyć na jakieś propozycje wzmacniaczy do rozważenia na przyszłość? 

 12. W tym dźwięku jest to, czego szukam w muzyce najbardziej - emocje, intymność, bliska i namacalna obecność wykonawców (kolumn i elektroniki nie ma, człowiek po prostu nie ma potrzeby doszukiwania się charakterystyk poszczególnych komponentów), jest tu przyjemna miękkość, która nie pozwala przestać kiedy już zasiądę do słuchania (godziny mijają, a muzyki nie chce się wyłączać), jest też cisza (dzięki czemu można delektować się każdym wybrzmieniem, czy, jeśli ktoś woli - rozdzielczość i selektywność), jest spójność, jest prawda brzmienia, spokój i nieziemski wokal. Analogowy, dojrzały, jedwabisty, spokojny i wyrafinowany charakter Saturna łączy się z bardzo równo grającym LAR-em, po czystej stronie mocy, z mocno obecną nutą magii dobrego SET-a, bez szpanu i popisu. A Astery po prostu to grają. Bez szpanu i popisu. Równo, spokojnie, dostojnie, kulturalnie. Tak jak wyglądają. Dociążenia barwom dźwięku dodaje listwa MS HD POWER, niuans i soczystość podkreśla interconect Albedo Monolith, a ciepełko płynie z przewodów Luna Orange. Tak to mniej więcej słyszę. Nie wiem jeszcze jakiego czaru dodają bezpieczniki, bo po wymianie jeszcze nie porównywałem z fabrycznymi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
 13. Witam klubowiczów i dopisuję się do listy obecności. Dziękuję również za wszystkie dotychczasowe wpisy w tym klubie - lektura zachęciła mnie do odsłuchu Aster. Dealer był na tyle miły, że, podczas odsłuchu w jego pomieszczeniu, zasugerował by zabrać je do domu i tam też spokojnie, bez pośpiechu posłuchać. Warto było. U mnie grają lepiej. 

 14. Mumie były. Grały kilka tygodni. Z LAR-em, Tektronem na 300B i jeszcze jedną lampą w monoblokach, próbowałem też z Vincentem sv237. Niestety nie urzekły mnie niczym poza wyglądem. 

 15. Ciekawie prezentuje się ten zestaw. Tym bardziej ciekawie dla mnie, że jeszcze nie miałem przyjemności obcowania z Audio Nirvana. Zniechęcać mnie próbuje to, co czytam generalnie o kolumnach z jednym przetwornikiem, ale mimo wszystko miło byłoby posłuchać. Jaki to model? DIY tak pięknie wykonany czy gotowy produkt? 

  Póki co, wygląda na to, że będę miał hORNS MUMMY na próbę za kilka dni, a potem może FP10 z tej samej stajni. 

  Oj będzie się działo. 

 16. W dniu 2.07.2019 o 01:08, AudioAddicted napisał:

  Horns mummy słuchałem (chyba w lutym na Bristol Audio Show to było) i mogę powiedzieć tylko tyle - skoro zagrały zjawiskowo w praktycznie pustych czterech hotelowych ścianach, to u kogoś kto ma własne gniazdko do audio bedzie to grać wyrafinowanie. Ale to tylko moje zdanie 🙂

  To jest rekomendacja. Dziękuję. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zabrać zabawki do dealera i posłuchać, może będzie miał też kilka innych modeli. Przy hORNS Symphony nie słyszałem szczerze mówiąc zbyt dużo dźwięku; to, co zwróciło moją uwagę, to przede wszystkim muzyka. Nie czułem potrzeby definiowania jakości dźwięku, doszukiwania się jego cech, chciałem po prostu siedzieć i lewitować z muzyką. Wszystko jakoś ze sobą współgrało, nic nie próbowało zaimponować, czy zwrócić  na siebie uwagę, z głośników płynęła po prostu bardzo dobra reprodukcja muzyki. Pomyślałem, więc, że skoro dealer mówi o hORNS, że wszystkie mają podobną sygnaturę dźwięku, to może któryś z tańszych i mniejszych modeli też mnie zaczaruje, a mniejszy i tańszy łatwiej będzie wstawić do pokoju. Tym bardziej, że szanowna małżonka, ze swoim poczuciem stylu i estetyki, przyznała, że dom nie ucierpi z powodu obecności dwóch mumii.

  Cranage Hall to było trzecie show, które odwiedziłem w UK i muszę napisać, że tylko kilka systemów zagrało tak, że miałem potrzebę posłuchać ich dłużej. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że w jednym z tych systemów zagrało coś z Polski i że jest w UK dystrybucja. 

 17. Dzień dobry kolegom. Przyłączam się do klubu, jeśli można, i zgłaszam zapytanie o wrażenia i opinie dotyczące dźwięku horns mummy ponieważ wiem, że co najmniej jeden z członków tej grupy jest, bądź był w ich posiadaniu. Mój zestaw przechodzi gruntowną przebudowę, do ukończenia której pozostaje mi chyba tylko wymiana kolumn, a później ewentualnie bezpieczników. Póki co, gram na Rega Saturn R, LAR ia30 mk2 i Focal Chorus 826v. Podczas minionego weekendu odwiedziłem Cranage Hall i zestaw z kolumnami horns symphony zwrócił moją uwagę. Tak dużego pomieszczenia i budżetu nie mam, ale myślę, że mógłbym rozważyć mumie jako zastępstwo dla Focali. Z góry dziękuję za pomoc. 

 18. W dniu 19.10.2018 o 08:44, jafi napisał:

  Dojechały AN-E SPe HE i pobawiłem się klockami. Takimi do ustalania wysokości podstawek. Już stoją na odpowiedniej wysokości.

  Przyznać muszę, że bardzo mi się podobają. I nie stoją w kątach pomieszczenia dla podbicia niskich składowych. Nie ma takiej potrzeby.

   

  Poczytałem co nie co instrukcję producenta i w rozdziale o ustawianiu ich w pomieszczeniu nic mi się nie zgadza...

  Szczególnie wysokość standów, którą producent określa w zakresie 43-47 cm.

  Podzieli się kolega wrażeniami? 

  Powinny być już dobrze rozruszane. 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.