Jump to content

pat_69

Użytkownicy
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

294 profile views
 1. To są bardzo dobre ceny. Z amazona wychodzi drożej, a dodatkowo jeśli wziąć pod uwagę jakość tych wydań (Ton Poet Series), to już w ogóle nie ma o czym mówić. Mastering Kevina Graya z master tapes, na nowo złożone okładki ze zeskanowanych negatywów Wolfa - wyglądają chyba lepiej niż oryginały, dbałość o najdrobniejsze szczegóły, tłoczenie w RTI, także dodatkowe zdjęcia na gatefoldzie (to akurat średnio mi się podoba, bo odchodzi od oryginału). To wszystko za ok. 100 zł to wręcz okazja. Identycznie wydane płyty przez Music Matters (też inicjatywa Joe Harleya) kosztują 3-4 razy więcej. Repertuar serii też w sumie ciekawy, choć początkowo podejrzewałem, że Harley nie chce robić sam sobie konkurencji i z Blue Note wydaje mniej znane tytuły. Ale to chyba dobrze, że jest okazja sięgnąć po te mniej "przebojowe" sesje - w końcu ile razy można kupować nowe wydanie Night Train? Chociaż tu także znajdują się na liście sprawdzone hity, np. 'Cornbread'. W mojej kolekcji znalazły się już: Wayne Shorter - Etcetera Chick Corea - Now He Songs, Now He Sobs Lou Donaldson - Mr. Shing-A-Ling Baby Face Willette - Face to Face Dexter Gordon - Clubhouse Donald Byrd - Chant Stanley Turrentine - Hustlin' Kolekcję uzupełnię jeszcze o: Lee Morgan - Cornbread Joe Henderson - The State of the Tenor Grant Green - Born to Be Blue Nic tylko przyklaskiwać takim inicjatywom i liczyć, że współpraca Wasa i Harleya będzie kontynuowana i niebawem będzie można nabyć kolejne tytuły. Podobno w stanach liczba sprzedawanych winyli przewyższa już liczbę sprzedawanych CD, co oznacza że koniunktura będzie sprzyjać takim inicjatywom. Równoległa seria BN80 też jest ciekawa. Za mastering odpowiada znowu Gray, jako źródło też chyba wykorzystują tu master tapes, winyle tłoczone w Optimalu. Chociaż okładki nie są już tak spektakularnie złożone, bo są to zwykłe skany wcześniej wydanych, repertuar i soniczna jakość tych wydawnictw, mogą to zrekompensować. Szkoda tylko, że nie wszystkie tytuły są w Polsce łatwo dostępne. Ceny u nas też niejednokrotnie są u nas wyższe niż za płyty wydane w serii Tone Poet, ale cóż nie ma co narzekać. Mamy nareszcie dostęp do porządnie wydanych winyli z jazzem z BN. Po niezbyt udanych eksperymentach z remasterami RVG, sprawy idą w dobrym kierunku. Trzymam kciuki za kolejne tytuły i pozdrawiam wszystkich fanów jazzu:)
 2. Jakie ceny tych płyt w MediaMarkt?
 3. Możesz napisać coś więcej o tym DACu? Chciałbym kupić jakiś w cenie 2000-2500 i rozważam także DX7s. Słuchałem u siebie kilka Daców: XiangShenga 05A, SMSL M9, SMSL M10, Aune S6. Najbardziej podobał mi się M9, ale szukam dalej. Jest też opcja zakupu Audiolaba 8300CD, tam też jest chwalony DAC na przetworniku Sabre.
 4. No dobrze, jak w takim razie wytłumaczyć widoczne pod mikroskopem zmiany kształtu igły, które pojawiają się z czasem w miarę jej używania? Jak wytłumaczyć pogorszenie jakości dźwięku jeśli igła przelatała swoje godziny i poprawę słyszalna po zmianie igły na nową? Hipotezę ze żadna igła nie jest zrobiona z diamentu odrzucam;)
 5. Najlepiej umyć w myjce całą płytę. Jeśli nie ma takiej możliwości można użyć delikatnej ściereczki i jakiegoś płynu do mycia płyt. Trzeba tylko uważać, żeby nie wcisnąć tych resztek papieru do rowków, więc najlepiej czyścić delikatnymi muśnięciami po powierzchni płyty. Jednak nic nie zastąpi porządnego mycia w myjce.
 6. Dostałem nowy kod i wszystko OK. Pisałem do: [email protected]
 7. W ramach reklamacji kodów do pobrania plików z "So" wysyłają nowe kody. Dopiero wieczorem sprawdzę czy nowy kod wejdzie.
 8. A gdzież tam za darmo:P Prawie za darmo to na chomiku kiedyś były:)
 9. Ano nie można pobrać plików hi-res z So - wyskakuje "The voucher code does not exist". z Pół roku temu pobierałem pliki z Us i nie było problemu, tyle, że wtedy jeszcze stroną nie opiekowali się Bowers & Wilkins. Nie za bardzo wiadomo też, gdzie do tego suportu pisać, bo z linków dostępnych na stronie, nikt nie zajmuje się bezpośrednio wsparciem w przypadku problemów z pobieraniem.
 10. To że w Pro-Jectie średnica talerza = średnicy labela to akurat dobrze - nie kładziesz umytej strony na talerzu, na którym przedtem leżała nieumyta strona;).
 11. Kategoria 'okazje': Coltrane "Giant Steps", 39,09 PLN z przesyłką. [Hidden Content] tłoczone w Optimalu, więc powinno być dobrze.
 12. O reedycji Epic się nie wypowiem, bo nie słuchałem, ale te z MOV grają czysto, dynamicznie bez żadnych przesterow.
 13. In Step akurat nie mam. Mam Texas Flood, The Sky Is Crying (tu jest insert z tekstami) i Soul To Soul, wszystko MOV, tak jak pisałem grają super.
 14. Warto! Mam trzy tytuły SRV z MOV i grają naprawdę dobrze. A gdzie po takich cenach znalazłeś, jeśli można wiedzieć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.