Jump to content

funky_82

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Zwykłym termometrem do zastosowań domowych (nie żaden pro sprzęt) metalowa obudowa, teraz podczas cichego grania ma 44-48 st. C., w zależności od miejsca (lewa strona, tam gdzie są kondensatory to ta "chłodniejsza" część).
 2. Wzmacniacz leży na półce, ma po 3cm miejsca z każdej strony i 8-10cm nad sobą. Więc nie jest też tak, że leży zakryty kocem. Nie mam tak szczegółowej wiedzy, ale faktycznie może być tak, że kolumny są przyczyną zbyt mocnego nagrzewania się wzmacniacza (kombinuje po prostu metodą, niższy opór to większy prąd, przy stałym napięciu) ? Czy przy zmianie wzmacniacza może być tak, że te kolumny będą powodować podobne problemy ? Przy zakupie kolumn zupełnie nie kierowałem się ich parametrami, tylko tym jak grają. Jeżeli faktycznie by tak było, zastanowiłbym się nad zmianą zupełnie całego zestawu (zwiększając budżet do 5-6k). Tak jak rozwiązanie kolegi freepio wygląda naprawdę fajnie i problem "nadmiernej" głośności dałoby się rozwiązać, tak nadmierne nagrzewanie wzmacniacza będzie dalej problemem. I to mnie martwi najbardziej. Pozdrawiam,
 3. Cześć, Aktualnie posiadam NAD C326BEE, który gra z mało znanymi kolumnami Audio Pro Avanto FS20 - 4 Ohm (zakupiłem je wcześniej niż ten wzmacniacz). Przy zakupie NAD'a to właśnie ten wzmacniacz grał z tymi kolumnami najbardziej zadowalająco (a na odsłuchu sprawdzałem nawet 2-krotnie droższe zestawy). Wszystko mi się podobało i podoba w brzmieniu tego zestawu, nie oszukujmy się, jednak budżetowego. Ale ten wzmacniacz ma kilka wad, które sprawiły, że postanowiłem go wymieć: - Grzeje się niesamowicie, praktycznie od samego początku jak go mam, latem mam obawy, że zaraz spłonie, obudowa jest gorąca. Zapewne jest to też wina miejsca, w którym stoi (ale nie jest to zamknięta półka). Z tego co czytałem - ten model tak ma i grzeje się nawet grając cicho. - Drugi mankament tego wzmacniacza - jest on zdecydowanie za "mocny". Nie słucham muzyki głośno, wieczorami wręcz cicho ze względu na część domowników, a wzmacniacz od najniższego poziomu daje znać o sobie - ustawienie 1 poziomu głośności z pilota jest już za głośne na nocne granie. Gałki nie miałem jeszcze nigdy dalej przekręconej niż 60% wzmacniacza, a już szyby chodziły. W zw. z powyższym, szukam alternatywy o takim samym lub zbliżonym brzmieniu co wspomniany NAD. Kolumn przez najbliższy rok/dwa nie zamierzam zmieniać - grają naprawdę zadowalająco, wizualnie dobrze się komponują z resztą mieszkania (a to też dla nas ważne). Zastanawiałem się nad czymś bardziej rozbudowanym - wzmacniaczem z możliwością odtwarzania strumieniowego (muzyki głównie słucham ze spotify lub tune-in). Mam jednak pewne obiekcje, co do takiej zmiany, gdyż obawiam się, że producent wzmacniacza przestanie wspierać tego typu serwisy i ponownie będzie trzeba szukać alternatyw, ale może nie potrzebnie?. Głównym źródłem muzyki (spotify) i filmów, jest póki co RPI3 + HI-FI berry. I takie rozwiązanie działa i sprawuje się przyzwoicie. Możliwe więc, że jednak lepszym rozwiązaniem będzie pozostanie przy klasycznym wzmacniaczu. Ponieważ zupełnie nie mam rozeznania co do możliwych rozwiązań/alternatyw ani też niestety za dużo czasu na wertowanie wszystkich tematów na forum, chciałbym Was, siedzących w tym na co dzień, prosić o poradę. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na nowy wzmacniacz to w granicach max 3200-3300zł. Słuchamy dosłownie wszystkiego, od rapu, queen'a, chill'a po mocne brzmienia metalowe. Żaden ze mnie audiofil, wzmacniacz musi być brzmieniowo uniwersalny - za takiego miałem NADC326BEE i jego brzmienie jest naprawdę super i naszym zdaniem grał fajnie-ciepło. Ważne by wzmacniacz miał możliwość regulacji niskich/wysokich tonów, te pozwalały uzyskać w NADzie odpowiadające nam brzmienie. Pomieszczenie ~30m2. Raczej nie interesują mnie wzmacniacze 15 i 20 letnie, lampowe czy też zakup z drugiej ręki. Nie znam się na sprzęcie audio na tyle, by ocenić jego brzmienie, sprawdzić czy był modyfikowany i czy faktycznie gra tak jak powinien. Mam już za sobą taki zakup, naciąłem się i zraziłem. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.