Jump to content

b-irek

Użytkownicy
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

208 profile views
 1. Fajnie by było gdyby ktoś opisał metodę , bez przekładania kart sd dla audio i jako opcja multimedialna osmc . Ja dziękuje ze swojej strony za pomoc i poświęcony czas , użytkownikom za udzielone odpowiedzi .
 2. Hm , napiszę tak moim zdaniem laika w sprawach akustyki , to 230kg/m3 jak już jeden kolega napisał , 80kg/m3 jest punktem odniesienia dla średnich i wysokich hz , również średniego basu . Nie wydaje mi się żeby gęstością 230kg/m3 ( to ma zastosowanie chyba w fabrykach , tłumieniu hałasu np. kompresorów , itd. ) , dla niskich hz stosuje się pułapki basowe . Ja bym jednak skupił się tylko na tym parametrze 80kg/m3 , adekwatnie do gęstości PT80 wełny i budował taki panel , panele . Już nie wspomnę , że przy 230kg/3 jak dużo jest waga takiego panelu . Ktoś to wszystko przeliczył i 80kg/m3 jest punktem odniesienia ,ale eksperymentować nikt nikomu nie broni .
 3. Hm , wiesz mnie się wydaje że 150zł m2 to wcale nie jest mało , zależy ile ktoś tego da na ścianę tam jest nawet opis takiego pokoju wytłumionego , praktycznie wszystkie ściany są tym pokryte także jak na piankę to ona dla mnie nie jest tania . Co do studia , no tak jasne tylko że to już poparte jest pomiarami często na profesjonalnym sprzęcie , z wykorzystaniem ustrojów strojonych pod te pomiary . Natomiast też mam takie zdanie , ze najlepszą opcją - amatorską metodą jest po prostu ta pianka PUR R90 , tylko tak jak pisałem i jeden kolega to wcześniej napisał , że na niski bas to nie pomoże , wtedy tylko bass-trapy , pułapki basowe . No ,ale nie ma złotego środka na wszystko , także nic lepszego niż ta pianka R90 moim zdaniem , przy tych właściwościach ważne że nie szkodliwa dla zdrowi no i działa w szerokim zakresie hz . Co do pomiarów na sprzęcie profesjonalnym to zauważ , jak ktoś decyduje się na taką kosztowną adaptację poprawy akustyki , jaką ma bazę sprzętową , to nie elektronika z segmentu budżetowego , wystarczy zobaczyć na zdjęcia osób które posiadają taki system stereo , czy kina domowego . Ja mając budżetowy sprzęt , po prostu szukam taniej metody na poprawę akustyki , wiem że trzeba zachować równowagę między rozpraszaniem , a tłumieniem . Jak pewnie wiesz pierwsze odbicia na bocznych ścianach lokalizujesz metodą na lusterko , ważne jest też za kolumną i z tyłu za głową . W teorii , w praktyce trzeba eksperymentować na geometrię układu pokoju już nie mamy wpływu .
 4. Panowie jeszcze takie pytanie , czy w ogóle to coś jest warte waszym zdaniem , czy raczej nie warto brać pod uwagę . Takie panele akustyczne wygląda to na piankę , nawet jest diagram - wykres absorbowania na jakie zakresy hz . https://www.wyciszamy.net/o/Panele-akustyczne-PS----/-b-PS-Professional--b----panele-akustyczne/m12 https://www.wyciszamy.net/o/Pulapki-basowe-Professional/Pulapki-basowe--Walce-/m29 Koszmarnie to drogie ile w tym marketingu , a ile rzeczywiście skutecznego działania , praktycznie nikt tego nie opisywał .
 5. Ok, dzięki czyli reasumując z tą obudową wyższą + radiator na RPi3 nie koliduje to z nakładką dac+ jak piszesz 2-3mmm przestrzeni , pewnie co oczywiste lepszy efekt odprowadzania ciepła byłby po prostu bez obudowy , no ale jednak obudowa jest potrzebna . Zapytam jeszcze jeżeli chodzi o aspekt multimedialny OSMC to tam trzeba BT opcję w malinie trzeba wyłączyć , gdzieś kiedyś o tym wspominano , przy pracy w systemie Kodi. Dzięki za pomoc
 6. Ok, ale sprostuję moje pytanie mnie chodzi o sytuację nie samej RPi3 + radiatory , tylko jeszcze z nakładką hifiberry dac+ . Czyli w sytuacji gdzie są dwie płytki , jedna nad drugą , tam jest mało miejsca między nimi . Plus dochodzi dedykowana obudowa wyższa , pod nakładkę hifiberry dac+ .
 7. Witam ponownie , czy w ogóle jest sens kupować radiatory , są jako wyposażenie dodatkowe . Tylko czy przy korzystaniu jako streamer audio , lub OSMC - Kodi chyba nie pochłania to duże ilości mocy obliczeniowej . Poza tym nie wiem czy przy nakładce w ogóle technicznie można wykorzystać radiatory na RPi3 , te dwie płytki są blisko siebie .
 8. Ok, dzięki no ale o ile jak kolega wcześniej pisał jest metodą na średnie , wysokie hz i nawet bas w pasmie średnich , to w zakresie np. dudnienia , rezonansów basu niskiego zostają tylko " pułapki basowe / bass trapy " a to już większe koszta i chyba do tego już trzeba liczyć się z pomiarami . Nie mniej życzę owocnych efektów po wykonaniu takiego panelu z panki pur . Ten materiał hugo jest droższy ,ale i efekt końcowy , estetycznie się lepiej będzie prezentować na ścianie . Pozdrawiam
 9. Witam i dzięki za odpowiedź , wiesz zapytałem dlatego że te panele z wełny są dość popularne i sporo osób jest nadal nimi zainteresowana , oczywiście z uwagi na aspekt poprawy akustyki . No ale to jest kiepsko jak masz w pokoju wytrzymywać nieprzyjemny zapach , masz 100% racji . Co do tej PUR o gęstości 80kg/m3 to rzeczywiście łatwo to przyciąć , nie pyli , jak pisałeś nie wydziela zapachu , same plusy . Do tego ten materiał hugo co poleciał wcześniej kolega , który zrobił taki panel na bazie pianki . Tylko waga , to chyba sporo waży taki panel jak ja mam na ścianie panele mdf to zastanawiam się jak to zawiesić . pozdro
 10. Witam mam takie pytanie o ile opcja , wariant z pianką PUR R90 jest super to czy Waszym zdaniem ta z linku http://www.akustyczny.com.pl/pl/p/Duzy-panel-akustyczny-Isover-PT-80/82 wełna PT80 obszyta agrowłókniną będzie też wydzielać nieprzyjemny zapach i w jakimś stopniu pylić . Mam nadzieję , że autor tego ciekawego tematu nie obrazi się , że zadałem pytanie . Pozdrawiam
 11. Dzięki za wyjaśnienie od technicznej strony zagadnienia , zapytam jeszcze co do systemu rune, moode , volumio tu kwestia subiektywna , po prostu sprawdzenia metodą prób i błędów , chyba nie ma co sugerować się np. tym że pojemność , wielkość aplikacji jest większa , brać to za kryterium lepszego stabilniejszego systemu/oprogramowania audio dla RPi .
 12. Zapytam jeszcze te mankamenty interfejsu usb , na myśli macie szumy, trzaski , przydźwięki , przerywania dźwięku itd.. Gdyż chyba na same walory soniczne , jak scena , szerokość , pozycjonowanie dźwięku to trzeba dysponować dobrej klasy wzmacniaczem , kolumnami , żeby te różnice usłyszeć co jednak z kolegów , też potwierdził . Innymi słowy , bez zmiany wzmacniacz i kolumn na wyższej klasy , inwestowanie w digi+ i podłączenie zew. dac np. CA Dacmagic 100 przez spdif , w mojej konfiguracji byłoby " przerostem formy na treścią " . Dziękuję serdecznie za poświęceni czas w weekend i rzeczowe argumenty.
 13. Witam i dzięki za tak szybką odpowiedź , czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to nakładka HAT hifiberry dac + jest lepszym rozwiązaniem w sensie jakości brzmienia , niż tak dac unostromo za 300zł na usb ( z racji różnych artefaktów spowodowanych usb ) , po prostu przy tej klasie sprzętu dac+ wystarczy . Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.