Jump to content

Holgin

Użytkownicy
 • Content Count

  259
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

572 profile views
 1. Jakby się znalazło paru chętnych, można coś pomyśleć... PCB już nie ma, mógłbym zamówić nową, lekko poprawioną wersję.
 2. Holgin

  DAC - PCM56, PCM61.

  Dobrze wiedzieć - nie znałem tego problemu z 7915, ale może też dlatego że mam fetysz LEDów i bardzo lubię mieć na PCB sygnalizację że zasilanie jest OK 🙂 Pogrzebie w rachunkach w wolnej chwili, nie wiem czy ujemne stabilizatory nie były brane z farnella.
 3. Holgin

  DAC - PCM56, PCM61.

  Cieszę się, że ktoś składa, słucha i nawet się podoba 🙂 Dużo można w analogu zmienić, poprawić, eksperymenty są opisane trochę w wątku na sąsiednim forum. To w sumie ciekawe - nigdy mi się nie przydarzyła taka historia ze stabilizatorami LM31X/LM78XX. Części jak rozumiem z kitu? Zawsze lutując taki zasilacz sprawdzam go na sucho i napięcia są takie jak powinny. Co do opisówki - gdzieś w temacie powinien być zrzut z EAGLE gdzie polaryzacja jest zaznaczona, aczkolwiek i tak muszę się w końcu zebrać i poprawić bibliotekę, bo na oryginalnej z EAGLEa nie widać polaryzacji na PCB z fabryki. Mnie też to czasem irytuje 😉
 4. Jak najbardziej. Poniżej przykład gdzie podświetliłem GND na warstwie TOP: Wylewanie masy na górnej/dolnej warstwie jest trudne/ryzykowne, bo przez nieuwagę możemy przepuścić prąd... nie tędy, gdzie chcieliśmy. Ma to duże znaczenie w układach analogowo-cyfrowych. Ale ogólnie wylewanie masy to trudny temat 😉
 5. Poszło PW. Jeszcze jedna mini uwaga - do układu różnicującego dobrze by było zastosować rezystory o jak najlepszej tolerancji, 0.1% lub lepsze. Ma to bardzo duży wpływ na "jakość różnicowania" i CMRR. A najlepiej zastosować do tego dedykowane układy scalone, np od AD 🙂
 6. Ja od siebie dodam tylko, że tego typu płyteczka - czyli zasilacz, I/V, filtr GIC i bufor na 4 warstwach - po głowie chodziła mi od dawna. Jak zobaczyłem ten wątek, to jednocześnie się uśmiechnąłem - cieszę się, że nie tylko ja o tym myślałem i że zostało to dobrze zrobione, ale też posmutniałem - bo nie ma za bardzo sensu żebym robił to samo, a miałem ochotę 😉 Taki analog jest bardzo dobry (jeżeli chodzi o WO) i poza skomplikowanymi, dyskretnymi rozwiązaniami ciężko będzie znaleźć lepsze rozwiązanie, oczywiście jest to moje zdanie. Spodziewam się, że będzie zauważalnie lepszy od analogu z filtrem z cewką w sprzężeniu.
 7. Jeżeli chodzi o generatory, to te, które podlinkowałem lutowałem i nie ma z nimi problemu, te dodatkowe dwa pady nie przeszkadzają/nie mają funkcji. Ale odpowiadając na Twoje poprzednie pytanie - miałeś rację, tj pierwotnie wybrane układy by zadziałały, źle spojrzałem (oczywiście w pośpiechu) na opis, wybacz. Wymiarów kondensatorów WIMA faktycznie nie oglądałem, w razie czego mogą dać linka na TME do takich, które na pewno będą pasować. Jeszcze jakieś zmiany/pytania?
 8. Cóż, biblioteka EAGLE faktycznie myli słowem Oscillator, jeżeli nie masz pojęcia jak działa jaki element - różnica jest widoczna na schemacie i samo 3V3 też sugeruje, że chodzi o element aktywny (generator) a nie pasywny (oscylator).
 9. Wybacz, że dopiero teraz odpisuję.. Tak więc: -pozycja 9 - polecam https://pl.mouser.com/ProductDetail/silicon-laboratories/si8640bb-b-is/?qs=j6MGy4L9yX24k5SoNfHH5A%3D%3D&countrycode=PL&currencycode=PLN -pozycja 12 - tutaj błąd - ma być układ AC - https://pl.mouser.com/ProductDetail/Texas-Instruments/CD74AC161M96?qs=sGAEpiMZZMutXGli8Ay4kHT9zdAmpUEsoKJI5h9WdxM%3D -pozycja 16,17 - też błąd, wziąłeś oscylatory, mają być generatory 🙂 https://pl.mouser.com/ProductDetail/idt-integrated-device-technology/xlh736030000000i/?qs=Sm3NkJ%2FXO7%2FjiH8tjrFH7g%3D%3D&countrycode=PL&currencycode=PLN https://pl.mouser.com/ProductDetail/idt-integrated-device-technology/xlh736027000000i/?qs=Sm3NkJ%2FXO7%2FhVMOHsHo%2bfA%3D%3D&countrycode=PL&currencycode=PLN Reszta wygląda ok, rezystory R25/R33 słusznie zauważyłeś, mają być 2.5k - dobry wybór z tym 0.1% Odpsprzęganie na WIMAch też dobrze, układu resetu też powinien być OK aczkolwiek jak mam być szczery to sam czasem nie jestem pewien zamawiając 😛 Ogólnie potencjometry nie są konieczne, dodałem je na prośbę ale sam nie mam zamiaru z nich korzystać. Rezystory polecam jednak 1% żeby nie było tak że na tolerancjach się rozjedzie i będzie np -15.5V zamiast -15V. Elektrolity to kwestia gustu i przekonań ale tak naprawdę byle się zmieściły i będzie ok. Pojemności na pewno nie zabraknie.
 10. Kolejne pytanie, kolejna odpowiedź: w przypadku regulatora -15V, lutujemy 330R w miejsce R7 ORAZ w miejsce zworki, uzyskując w ten sposób dzielnik 7500/660.
 11. Wrzucam dokumentacje do pozostałych płytek. PFD_HV+heater_v1.1.pdf Anode + heater PSU v1.0.pdf PDF_SRPP_v1.0.pdf PDF_WKWA_v1.0.pdf Jeżeli chodzi o zworki - lutujesz je do masy, jeżeli chcesz użyć dwóch rezystorów, żeby na sztywno ustalić napięcie. Jeżeli zalutujesz w drugą stronę, musisz użyć też potencjometru do regulowania napięcia. Jego wartość zależy od rezystorów, które zalutujesz, domyślnie nie jest on używany. Wzór jest w datasheecie. Ewentualnie zamiast zworki można przylutować trzeci rezystor, żeby było łatwiej dobrać wartości rezystancji tak, aby napięcie wyjściowe się zgadzało. Opis modułu W8804: https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29406-Odbiornik-SPDIF-WM8804-z-dwoma-wejściami
 12. Mam prośbę - przestudiuj 3 razy BOM, schemat, popatrz na PCB, na datasheety układów, postaraj się zebrać wszystkie pytania i napisz jeden post. Po pierwsze, robi się teraz chaos, bo zaraz będą dwie strony pytań i odpowiedzi, będzie czytelniej jak wszystko będzie w jednym miejscu. Po drugie, nie mam czasu siedzieć na forum i co chwila odpowiadać na elementarne pytania. Doskonale rozumiem, że nie wszyscy się znają, ale DIY to też nauka - zanim rzucisz pytanie na forum, postaraj się na nie sam odpowiedzieć. No i czytaj ze zrozumieniem, bo na niektóre pytania już odpowiedziałem.
 13. Poczytaj datasheet, popatrz na schemat. Nie zrobię zakupów za Ciebie.
 14. Praktycznie każdy wytrzyma. 50-100V i 1A kup. Trafka na rdzeniu EL38, polecam Breve na TME.
 15. Tak 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.