Jump to content

Holgin

Użytkownicy
 • Content Count

  266
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

685 profile views
 1. Konwersja I/U odbywa się na wewnętrznych wzmacniaczach operacyjnych - to jest wg mnie najmocniejszy argument, żeby dać nowy analog 🙂
 2. Na sprzedaż trochę PCB: -DAC na PCM61, PCM56 i podobnych, 4 warstwy, 35zł -Zasilacz do powyższego - 4 napięcia, dwie pary symetryczne na trafach EL38, 78XX/79XX oraz LM317/LM337, 15zł -Analog SRPP stereo, 15zł -Analog WKWA stereo, 15zł -Zasilacz lampowy zintegrowany anodowe + żarzenie, 15zł -Zasilacz lampowy anodowy z dwoma niezależnymi wyjściami i opóźnionym załączaniem (zewnętrzne sterowanie_ -Odbiornik SPDIF na WM8804 z dwoma wejściami - 15zł -Zasilacz anodowy, 10zł -Zasilacz żarzenia 3A, 10zł -Zasilacz żarzenia 1.5A, 8zł -Płytka selektora wejść - 6 przekaźników, 8zł -soft start z DC blockerem, sterowany zewnętrznie, 5zł -filtr sieciowy, 3zł Wszystkie zasilacze anodowe są stabilizowane z softstartem, żarzenie także z soft startem. Wysyłka paczkomatem 15zł 🙂 Trzeba opróżnić szufladę na koniec zabawy z audio...
 3. Podbijam lekko temat, bo parę osób pytało mnie o PCB do tego DACa. Są jacyś chętni? Proszę o zrobienie listy, zobaczymy co da się zrobić.
 4. Nie, może z wyjątkiem LEDa - ale przez niego płynie mniej niż 1 mA.
 5. Nie jest za dużo, pobór prądu na poszczególnych gałęziach nie jest zbyt duży. Takie zbicie napięcia wynika ze względów praktycznych, inaczej trzeba by dawać trzecie trafo albo w ogóle zamawiać customowe, a że stabilizatory mają spore radiatory, dadzą radę.
 6. Jakby się znalazło paru chętnych, można coś pomyśleć... PCB już nie ma, mógłbym zamówić nową, lekko poprawioną wersję.
 7. Holgin

  DAC - PCM56, PCM61.

  Dobrze wiedzieć - nie znałem tego problemu z 7915, ale może też dlatego że mam fetysz LEDów i bardzo lubię mieć na PCB sygnalizację że zasilanie jest OK 🙂 Pogrzebie w rachunkach w wolnej chwili, nie wiem czy ujemne stabilizatory nie były brane z farnella.
 8. Holgin

  DAC - PCM56, PCM61.

  Cieszę się, że ktoś składa, słucha i nawet się podoba 🙂 Dużo można w analogu zmienić, poprawić, eksperymenty są opisane trochę w wątku na sąsiednim forum. To w sumie ciekawe - nigdy mi się nie przydarzyła taka historia ze stabilizatorami LM31X/LM78XX. Części jak rozumiem z kitu? Zawsze lutując taki zasilacz sprawdzam go na sucho i napięcia są takie jak powinny. Co do opisówki - gdzieś w temacie powinien być zrzut z EAGLE gdzie polaryzacja jest zaznaczona, aczkolwiek i tak muszę się w końcu zebrać i poprawić bibliotekę, bo na oryginalnej z EAGLEa nie widać polaryzacji na PCB z fabryki. Mnie też to czasem irytuje 😉
 9. Jak najbardziej. Poniżej przykład gdzie podświetliłem GND na warstwie TOP: Wylewanie masy na górnej/dolnej warstwie jest trudne/ryzykowne, bo przez nieuwagę możemy przepuścić prąd... nie tędy, gdzie chcieliśmy. Ma to duże znaczenie w układach analogowo-cyfrowych. Ale ogólnie wylewanie masy to trudny temat 😉
 10. Poszło PW. Jeszcze jedna mini uwaga - do układu różnicującego dobrze by było zastosować rezystory o jak najlepszej tolerancji, 0.1% lub lepsze. Ma to bardzo duży wpływ na "jakość różnicowania" i CMRR. A najlepiej zastosować do tego dedykowane układy scalone, np od AD 🙂
 11. Ja od siebie dodam tylko, że tego typu płyteczka - czyli zasilacz, I/V, filtr GIC i bufor na 4 warstwach - po głowie chodziła mi od dawna. Jak zobaczyłem ten wątek, to jednocześnie się uśmiechnąłem - cieszę się, że nie tylko ja o tym myślałem i że zostało to dobrze zrobione, ale też posmutniałem - bo nie ma za bardzo sensu żebym robił to samo, a miałem ochotę 😉 Taki analog jest bardzo dobry (jeżeli chodzi o WO) i poza skomplikowanymi, dyskretnymi rozwiązaniami ciężko będzie znaleźć lepsze rozwiązanie, oczywiście jest to moje zdanie. Spodziewam się, że będzie zauważalnie lepszy od analogu z filtrem z cewką w sprzężeniu.
 12. Jeżeli chodzi o generatory, to te, które podlinkowałem lutowałem i nie ma z nimi problemu, te dodatkowe dwa pady nie przeszkadzają/nie mają funkcji. Ale odpowiadając na Twoje poprzednie pytanie - miałeś rację, tj pierwotnie wybrane układy by zadziałały, źle spojrzałem (oczywiście w pośpiechu) na opis, wybacz. Wymiarów kondensatorów WIMA faktycznie nie oglądałem, w razie czego mogą dać linka na TME do takich, które na pewno będą pasować. Jeszcze jakieś zmiany/pytania?
 13. Cóż, biblioteka EAGLE faktycznie myli słowem Oscillator, jeżeli nie masz pojęcia jak działa jaki element - różnica jest widoczna na schemacie i samo 3V3 też sugeruje, że chodzi o element aktywny (generator) a nie pasywny (oscylator).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.