Jump to content

Holgin

Użytkownicy
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

511 profile views
 1. Jeżeli chodzi o generatory, to te, które podlinkowałem lutowałem i nie ma z nimi problemu, te dodatkowe dwa pady nie przeszkadzają/nie mają funkcji. Ale odpowiadając na Twoje poprzednie pytanie - miałeś rację, tj pierwotnie wybrane układy by zadziałały, źle spojrzałem (oczywiście w pośpiechu) na opis, wybacz. Wymiarów kondensatorów WIMA faktycznie nie oglądałem, w razie czego mogą dać linka na TME do takich, które na pewno będą pasować. Jeszcze jakieś zmiany/pytania?
 2. Cóż, biblioteka EAGLE faktycznie myli słowem Oscillator, jeżeli nie masz pojęcia jak działa jaki element - różnica jest widoczna na schemacie i samo 3V3 też sugeruje, że chodzi o element aktywny (generator) a nie pasywny (oscylator).
 3. Wybacz, że dopiero teraz odpisuję.. Tak więc: -pozycja 9 - polecam https://pl.mouser.com/ProductDetail/silicon-laboratories/si8640bb-b-is/?qs=j6MGy4L9yX24k5SoNfHH5A%3D%3D&countrycode=PL&currencycode=PLN -pozycja 12 - tutaj błąd - ma być układ AC - https://pl.mouser.com/ProductDetail/Texas-Instruments/CD74AC161M96?qs=sGAEpiMZZMutXGli8Ay4kHT9zdAmpUEsoKJI5h9WdxM%3D -pozycja 16,17 - też błąd, wziąłeś oscylatory, mają być generatory 🙂 https://pl.mouser.com/ProductDetail/idt-integrated-device-technology/xlh736030000000i/?qs=Sm3NkJ%2FXO7%2FjiH8tjrFH7g%3D%3D&countrycode=PL&currencycode=PLN https://pl.mouser.com/ProductDetail/idt-integrated-device-technology/xlh736027000000i/?qs=Sm3NkJ%2FXO7%2FhVMOHsHo%2bfA%3D%3D&countrycode=PL&currencycode=PLN Reszta wygląda ok, rezystory R25/R33 słusznie zauważyłeś, mają być 2.5k - dobry wybór z tym 0.1% Odpsprzęganie na WIMAch też dobrze, układu resetu też powinien być OK aczkolwiek jak mam być szczery to sam czasem nie jestem pewien zamawiając 😛 Ogólnie potencjometry nie są konieczne, dodałem je na prośbę ale sam nie mam zamiaru z nich korzystać. Rezystory polecam jednak 1% żeby nie było tak że na tolerancjach się rozjedzie i będzie np -15.5V zamiast -15V. Elektrolity to kwestia gustu i przekonań ale tak naprawdę byle się zmieściły i będzie ok. Pojemności na pewno nie zabraknie.
 4. Kolejne pytanie, kolejna odpowiedź: w przypadku regulatora -15V, lutujemy 330R w miejsce R7 ORAZ w miejsce zworki, uzyskując w ten sposób dzielnik 7500/660.
 5. Wrzucam dokumentacje do pozostałych płytek. PFD_HV+heater_v1.1.pdf Anode + heater PSU v1.0.pdf PDF_SRPP_v1.0.pdf PDF_WKWA_v1.0.pdf Jeżeli chodzi o zworki - lutujesz je do masy, jeżeli chcesz użyć dwóch rezystorów, żeby na sztywno ustalić napięcie. Jeżeli zalutujesz w drugą stronę, musisz użyć też potencjometru do regulowania napięcia. Jego wartość zależy od rezystorów, które zalutujesz, domyślnie nie jest on używany. Wzór jest w datasheecie. Ewentualnie zamiast zworki można przylutować trzeci rezystor, żeby było łatwiej dobrać wartości rezystancji tak, aby napięcie wyjściowe się zgadzało. Opis modułu W8804: https://ssl.diyaudio.pl/showthread.php/29406-Odbiornik-SPDIF-WM8804-z-dwoma-wejściami
 6. Mam prośbę - przestudiuj 3 razy BOM, schemat, popatrz na PCB, na datasheety układów, postaraj się zebrać wszystkie pytania i napisz jeden post. Po pierwsze, robi się teraz chaos, bo zaraz będą dwie strony pytań i odpowiedzi, będzie czytelniej jak wszystko będzie w jednym miejscu. Po drugie, nie mam czasu siedzieć na forum i co chwila odpowiadać na elementarne pytania. Doskonale rozumiem, że nie wszyscy się znają, ale DIY to też nauka - zanim rzucisz pytanie na forum, postaraj się na nie sam odpowiedzieć. No i czytaj ze zrozumieniem, bo na niektóre pytania już odpowiedziałem.
 7. Poczytaj datasheet, popatrz na schemat. Nie zrobię zakupów za Ciebie.
 8. Praktycznie każdy wytrzyma. 50-100V i 1A kup. Trafka na rdzeniu EL38, polecam Breve na TME.
 9. Tak 🙂
 10. DNA to "Do Not Assembly" - nie montować. Kondensatory bez podanej wartości to odsprzęganie TDA, typowo 100nF, ale każdy daje wg gustu i preferencji. Lutujesz wybrany przez siebie footprint. BOM do zasilacza wyglada OK, upewnij się że obudowy są ok (w szczególności kondensatory elektrolityczne).
 11. Dopóki pinout się zgadza i na wyjściu będzie 3V3, możesz zalutować dowolny stabilizator 🙂
 12. Obojętnie jaka :) nie jest ona konieczna nawet.
 13. Wrzucam dokumentację, niech ktoś zerknie czy wszystko czytelne i czy wszystko jest co trzeba 🙂 BOM_TDA1541_PSU_v1.0.xlsxTDA1541_PSU_v1.0.pdfBOM_TDA1541_PSU_v1.0.pdfDOC_TDA1541_v2.0.pdftda1541_v2.0.pdfBOM_TDA1541_v2.0.xlsx
 14. Część wysyłek została już nadana. Pozostałych proszę o podanie adresu 😉 Płyteczek nie ma, gdyby byli chętni na minimum 8 sztuk mogę zamówić rewizję 1.1 🙂
 15. Pierwszy egzemplarz już gra 🙂 Teraz parę wiadomości, dobrych i złych 🙂 -Płytki są złocone! Mała niespodzianka, ale PCB naprawdę pięknie wyglądają 🙂 -Mały błąd w opisie - złącze "-VDD1" powinno być podpisane "+VDD1", ale to drobiazg. W dokumentacji będzie to opisane. -Ciut większy błąd, ale nie krytyczny - kondensatory Bypass (odsyłam do datasheet LT1763/LT1964) powinny być podłączone do wyjścia stabilizatora, a zamiast tego, pady są do masy. W takim wypadku najlepiej podlutować kondensator 10nF THT i będzie OK. Bez tego kondensatora także będzie działać, także nie ma stresu. Tak czy inaczej, instrukcja jak prawidłowo go zalutować będzie w dokumentacji. Wysyłki planuje na koniec tygodnia, głównie ze względu na to, że w środę mam dostać kolejną porcję PCB. Gdyby ktoś miał chęć na: -WKWA -SRPP -Zasilacz lampowy -Moduł SPDIF Proszę o informację na PW 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.