Jump to content

Piotr84

Użytkownicy
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

918 profile views
 1. Zaczerpniete z [Hidden Content] Jeśli dobrze rozumie to można na podstawie pomiaru odpowiedzi impulsowej zmierzyć dokładne przesunięcia centr akustycznych poszczególnych głośników? W tym przykładzie 1 = głośnik wysokotonowy, 2 = głośnik średniotonowy, 3 = głośnik niskotonowy 200uS pomiędzy 1- wysokotonowym a 2 - średniotonowym ( około 6.8cm )
 2. Witam W jaki sposób można zmierzyć dokładnie różnice centr akustycznych (opóźnienie czasowe w uS) pomiędzy głośnikami w przykładowym dwudrożnym zestawie, chodzi mi tutaj o techniczny sposób wykorzystanie programu Arta bądz innego.
 3. Tak mi ten radiator wygląda jak po jakimś falowniku :) Osobiście testowałem kiedyś Alepha mini na radiatorze z Danfossa połowa tego gabarytu. Przy mocy traconej około 100W temperatura tranzystorów (obudowy) ponizej 70stopni. Ciekawe jak tu wyjdzie.
 4. Piotr84

  pcb krell ksa 50

  Trudno ocenić mostek potężny, spora pojemność, cena przystępna ciekawe co z jakością? Ostatnio zakupiłem na próbę takie kondensatory: [Hidden Content] W oryginale mostek przykręcony do szyny zasilania/masy połączenia punkt punkt. Bardzo ważne są tutaj kondensatory zasilania, spory wpływ na brzmienie. Osobiście wolałbym kupić kondensatory sprawdzonych firm KEMET/RIFA, EPCOS ,UNITED CHEMI-CON.
 5. Jako zamiennik 2SA1837 można by spróbować TTA006B łatwo dostępne i raczej nie podróbki, nowa produkcja. Wystarczy spojrzeć na wykresy/charakterystyki - dosłownie wytnij-wklej z 2SA1837.
 6. Piotr84

  pcb krell ksa 50

  Witam Widzę że temat ciągle żywy. Całkiem niedawno zakupiłem płytki do KSA50 autorstwa Abart z tego tematu. Kompletuje części i powoli składam. Sporo czasu poświęciłem na przejrzenie wątku i porównanie z oryginałem. Sporo tutaj wersji i schematów a tym bardziej nieścisłości. Osobiście zdecydowałem budować wersję KSA50-MKI. Warto odwiedzić i zobaczyć oryginał wersja MKI: [Hidden Content] To dosyć tanio, ciekaw jestem czy te części są oryginalne, to co osobiście juz skompletowałem spokojnie przekracza 109USD, a to nie koniec kompletowania. Sporo kos
 7. Patrząc po parametrach to mały ten prąd w impulsie, tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę moc wzmacniacza. Producent pewno KEMET.
 8. Cytat z pdf ( ALS40A333MF063 ) odnośnie montażu: Mounting Position The capacitor can be mounted in any position as long as the safety vent can operate. It is possible for some electrolyte to be expelled. As this is a conducting liquid, suitable precautions should be initiated by the system designer to avoid secondary short circuits. The capacitors are designed to be mounted in free air and are not suitable for submersion in liquid. Safety Vent A safety vent for overpressure is featured on terminal deck. This is in the form of a rubber plug designed to relieve build-up of
 9. W takim przypadku szukałbym na 63V, z śrubowymi jest jeszcze inny problem, lepiej jak są zamontowane wentylem do góry.
 10. Producent dobrał kondensator z zapasem jeśli chodzi o napięcie, i tak dość nietypowo 71V, powinno się ten zapas zachować dla świętego spokoju. Przy średnicy 51mm ciężko będzie coś dobrać.
 11. Dla przykładu ale nie ta pojemność: [Hidden Content] jest na 63V ale 72V przeżyje, tak więc trzeba by przestudiować pdfy i coś dobrać odpowiedniego.
 12. W większości przypadków to wymiary/gabaryt kondensatora decyduje o prądzie w impulsie i ESR, niekoniecznie jego pojemność. Dodatkowo większy gabaryt może pracować przy większych temperaturach np do 105stC. zamiast 85stC co z kolei przekłada się na jego żywotność.
 13. Układ złożyłem z czystej ciekawości, a części nie kosztowały 400PLN, lepiej zrealizować układ w takiej postaci "Druciarni" ocenić jego potencjał niż pakować kasę i na końcu się rozczarować. Sama płytka stanowi dobra bazę do eksperymentów i tanią.
 14. Kiedyś złożyłem z ciekawości Alepha mini na takich płytkach: [Hidden Content] Budowa prosta a efekt końcowy bardzo dobry, świetna baza do eksperymentów i dalszej rozbudowy. Sporo zależny od użytych elementów i zasilacza. A bym zapomniał jak klasa A to pojawia się problem z odprowadzaniem ciepła, w sporych ilościach. Do testów miałem radiator z większego falownika + dobre podkładki ceramiczne pod tranzystory + dobra pasta.
 15. Czy ktoś próbował kondensatory serii ALS40 KEMETA [Hidden Content] Chciałbym wykorzystać do klona KRELLa lub Alepha. Biorąc pod uwagę tylko parametry, kondensator bardzo przyzwoity.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.