Jump to content

tomek4446

Użytkownicy
 • Content Count

  689
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

197 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

366 profile views
 1. Niestety na RX-A3030 :) lub Raspberry Pi 3B+ z BC Acoustiqe EX -502, coś zawsze w chałupie się znajdzie :)
 2. Masz rację i to w znacznie większym stopniu niż używany / kondensatory/ Dlatego należy to robić w serwisie , mam naprawdę dobrych fachowców w tym zakresie :) Jestem zupełnie innego zdania i mam okazję co tydzień słuchać "nowych " starych klocków czasem porównując je z nowymi / w serwisie/ . Ostatnio jak dla mnie i paru osób obecnych stary TEAC a późniek Kenwood KA - 6004 nie dał szans Atollowi IN 100SE :) Powiem tak , nie generalizując , że relacja cenowo/ jakościowa np. biorąc pod uwagę kolumny , zawsze będzie na korzyść tych starszych. Aby nie być gołosłownym , swoje Grandy kupiłem za 6k., mają 19 lat /ówczesna cena 4600 $/, pokaż mi współczesne kolumny za 6k. , które mogły by konkurować jakością materiału , budową , użytymi przetwornikami , budową zwrotnicy , o dźwięku nie piszę bo to sprawa subiektywna. Prawie wszystkie moje klocki mają 30 i ponad latek , mają się wyśmienicie , ale przynajmniej raz na rok lądują w serwisie na przegląd i czyszczenie . Jeżeli coś wymaga wymiany to są to groszowe sprawy w porównaniu z palącymi się płytami głównymi i kosztami równoważnymi z ceną sprzętu jak to najczęściej ma miejsce we współczesnych klockach. :) U mnie rekordzistą jest Sony V5 z 1978 / jedynie po wymianie żarówek/ , reszta oryginalna , gra bez zarzutu , Telefunken S 500 z 1974 r. , idealnie trzyma obroty jedynie wymieniłem gąbki pod talerzem.
 3. Dwa tygodnie temu kolega sprzedał oryginalne JBL L 100 w idealnym stanie za 3k. ,ale są też nowe, tylko ich cena wynosi trochę więcej / 18k./ :) https://www.hfc.com.pl/news/3401,jbl-l100-classic.html Moja ulubiona Yamaha też wróciła do stylu vintage , szkoda tylko , że za wyglądem nie poszła ta stara jakość.
 4. tomek4446

  Dobór kabli

  Mam zakończony ten kabel bananami , coś to zmienia? Pytam z ciekawości , dźwięku nie zmienia ,bo sprawdzałem , dlaczego więc bez ?
 5. https://www.tme.eu/pl/details/scw-1.00_100/drut-srebrzony-miedziany/bq-cable/scw-1-00-100/ Skręcasz + koszulka termokurczliwa + oplot + wtyki.
 6. Oczywiście , że nie musi u wszystkich , na moim budżetowym nie słychać , u kolegi na zeta zero + Orbitale też nie , ale nie neguję , że ktoś słyszy. A tak z ciekawości , bo rozważam zmiany w sprzęcie u siebie, mógłbyś zaprezentować swój system to będzie jakaś dla mnie podpowiedź co kupić, by wreszcie usłyszeć wpływ kabli które zajmują mi już dwie szafki i jak na razie nic nie wniosły.
 7. Teraz mi to mówisz ! :) Spoko , opamiętałem się jakieś pięć lat temu i po prostu zmieniłem wszystkie klocki łącznie z kolumnami i to trzy razy :)
 8. Mam tego dużo więcej :) Kiedyś miałem epokę kablową i nakupiłem tego masę , najlepsze jest to , że cokolwiek wepnę to dźwięk jest identyczny, lub gdy wydaje mi się , że coś zmienia to za 5 sek. już wraca do constans.
 9. Mam pytanie czy ktoś miał do czynienia w swoim systemie z tymi kablami : - Supra EFF-I - Nordost Wyrewizard - Nordost Black Knight - Qed Quenex 2 - PSC R 30 - Melodika Md2r - Supra dual - Sommer The Spirit XXL - Qed Performance i czy powodowały zmiany w porównaniu z innymi kablami , a jeżeli tak to jakie ?
 10. Witam , wczoraj po odpaleniu Maliny / PI B+/obraz który pojawił się na ekranie TV był mocno zawężony , coś jak 4:3. System OSMC , aby sprawdzić włożyłem kartę z KODI i to samo , czarne pasy z lewej i prawej na środku ściągnięty obraz. Przestało również działać sterowanie Maliną za pomocą pilota amp.KD / Malina wpięta po HDMI do amp.KD/. Sterowanie z telefonu za pomocą aplikacji działa. Ponieważ mam dwa takie urządzenia podłączyłem drugą Raspberry Pi 3 B+ , przełożyłem kartę z tej nie działającej i wszystko jest ok. obraz normalny. Co może być przyczyną usterki ?
 11. Tak mam podłączonego Sony V5 / 1978r./ , wszystko śmiga / Volumio/ , po prostu Malina :) koszt 600zł.
 12. Tak jak każdy gramofon , wysyłanie gramofonu kurierem mu nie służy . W Telefunkenie trzeba zwrócić uwagę na gąbki pod talerzem bo często z racji wieku są do wymiany , kapsle z boku pokrywy bo często jak ktoś często grzebał to się wyrabiają i potrafią odpaść, oczywiście trzymanie obrotów , wyłączanie na końcu płyty , bo w mechanizmie wajchy jest taki mały plastikowy trzpień który z czasem może się wyrobić. Ale to wszystko jest do opanowania. No ok. ja tylko chciałem zaproponować dobry wg. mnie na lata gramofon :) Ale jak stawiamy na bezawaryjność / choć wg. mnie coś takiego nie istnieje/ to moimi faworytami są Technicsy.
 13. Jeszcze raz zapytam w czym się przejawiały problemy z ramieniem ? Tą S 500 którą zostawiłem przerabiałem tj, dałem nowe przewody w ramieniu , zrobiłem nowy punkt masy , kabel IC wyprowadziłem bezpośrednio z przewodów ramienia. Gram na Shure M 91 ED i nie narzekam :)
 14. A jakie masz problemy w swoim ? Przerobiłem dwa S 500 i jeden S 600 i żaden nie miał / jednego aktualnie użytkuje/ . Wiem , że to sprzęt z 1974r. i sprawność to nie norma , ale może miałem szczęście :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.