Jump to content

piorasz

Użytkownicy
 • Posts

  5683
 • oraz w archiwum

  160
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

2051 Audioholik^2

Audiostereo

1787

Bocznica

264

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9597 profile views

piorasz's Achievements

 1. Tak to apka ze smartfona. Cudów to po mikrofonie bym się nie spodziewał ale z drugiej strony słuchałem niskiego głosu męskiego nagranego tym smartfonem i odtworzonym na sprzęcie audio i wcale nie jest tak źle. Ta aplikacja (Sound Analyzer) pozwala podłączyć zewnetrzny mikrofon. Być może ktoś próbował.
 2. To jedna z tych płyt, które ostatnio często słucham.... Nie wyobrażam sobie miesiąca bez niej...To w zasadzie 2 płyty...
 3. Zakupiłem inny analizator widma w sklepie play. Tutaj widać jak na dłoni pomruk mimo, że ze spadkiem 25db. Chyba dlatego właśnie ten bas wydaje się bardzo przyjemny dla ucha nawet przy dużej głośności. Mówimy ciągle o tym samym nagraniu nr 3 z płyty The Prodigy.
 4. Poproszę w takim razie o ponowny wykład. Nie czytałem chyba tego. Rozumiem, że chodzi o coś w rodzaju wibracji, "powiewu" ... Trudno mi to słowami określić. To coś w rodzaju orgazmu ? Jeśli tak to czy to konieczne aby z przyjemnością posłuchać swoich ulubionych płyt?
 5. O dziwo, gdy zwiększę głośność do poziomu gdzie czuję dźwięk na klacie ten wykres się prawie nie zmienia. Ja się na tym nie znam ale albo harmoniczne tak wpływają na ten bas albo ta apka jest do bani. Bas jest wg mnie cholernie dobrze zaakcentowany i b. dobrej jakości.
 6. Ciekaw jestem czy rzeczywiście "na oko" przyjąłeś te 60hz czy mierzyłeś apką z telefonu np Spectroid. Tyle dziwnym trafem wychodzi i u mnie.
 7. Nie to nie był żart. Dzięki za odpowiedź.
 8. A może jednak przeciwnie - wielu jednak woli słuchać a nie mierzyć? Myślę, że zapelenców z mikrofonami jest raczej garstka.
 9. Pomiary dawno temu robił mi kumpel. Miałem wtedy inne kolumny. Ja od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu mikrofonu ale jakoś nie mogę się do tego zabrać. Dochodzi jeszcze nauczenie się obsługi programu a to następna przeszkoda, gdyż brak mi czasu. Jakoś wolę ten wolny czas poświęcić na słuchaniu muzyki.
 10. Robiłem to dawno temu... Zadając pytanie Sylwkowi chodziło mi o zupełnie coś innego - o konkretny utwór/utwory. Ja raczej więcej słucham muzyki niż ją analizuję. Wczoraj zjadłem za dużo groszek i rozum troszkę mi zafiksował w innym kierunku [emoji3]
 11. Obaj wiemy, że to jest oczywiste. Nie mniej z zupełnej ciekawości chciałbym wiedzieć co słyszysz. Zgodzisz się chyba, że do owego "pomruku" jakiekolwiek pomiary są zbędne a mnie osobiście do niczego niepotrzebnie. Zatem jeśli u ciebie występuje ten "pomrouk" to mile o tym usłyszę choć z nutką zazdrości. Jeśli nie to też będę się cieszył, gdyż to jedyna płyta, którą czasem słucham z myślą czy bas schodzi nisko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.