Jump to content

piorasz

Użytkownicy
 • Content Count

  4360
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1542 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5855 profile views
 1. Pięknie. Prosimy. Do mnie przyszło znowu kilka fajnych płytek w dobrej jakości. Napiszę o tym za parę dni.
 2. O to to.. Jestem z tego powodu niezmiernie zadowolony zwłaszcza, że dużo perełek z przed pół wieku są wznawiane w dobrej jakości.
 3. Jeśli już jesteśmy przy Dizzym. Ciekawa sprawa, gdyż tuż po koncercie nagranym w 1980 roku pojawił się limitowany bootleg LP z koncertu, który szybko zniknął z rynku. Dopiero po ponad 30 latach pojawił się znowu na rynku ganialne odrestaurowany za pośrednictwem Justin Time Essentials Collection na winylu oraz na CD. Wraz z Dizzym zagrali sami giganci: Milt Jackson, James Moody, Hank Jones, Ray Brown i Philly Joe Jones. Doskonały koncert, doskonale zrealizowany i świetne brzmiący oddający hołd Charliemu Parkerowi. Pozycja obowiązkowa. W Polsce do nabycia w sklepach Empik.
 4. Zostawiam wszystko Tobie mój Ty miszczu. :) Trzymaj fason i nie daj się takim pioraszom :) A jeśli kiedyś będziesz w Katowicach to wpadnij do mnie. Naprawdę serdecznie zapraszam. Pogadamy, posłuchamy... Zero forumowego bełkotu. To masz u mnie gwarantowane.
 5. Sorry, że zaśmiecam ale... Ta płyta Dizzy-ego (Big 4)... Już 3 raz słuchana w ciągu 48h. Coś niesamowitego... Nie mogłem się oprzeć aby to napisać - sorry jeszcze raz (z łezką w oku). Mistrzostwo Świata!!! O reszcie świetnych płytach z ostatnich zakupów napiszę w innym czasie - to chyba zrozumiałe :) Joe Pass w 3 utworze "Russian Lullababy".... W parze z Dizzyym..... Mało zawału nie dostaję z wrażenia.. A w 4 “Be Bop".... O Jezu! :)
 6. Cóż. Odchodzi mi powoli ochota na pisanie o sprzęcie, gdyż zawsze znajdzie się jakiś Sly albo jakiś Margol. Ja wymiękam i wracam do muzyki. Pozdrawiam i życzę tego samego. Przyznaję. Masz zupełną rację....
 7. No to jestem odrobinę starszy od Ciebie ale to na marginesie :) Skoro u Ciebie lepiej gra phonostage od Luxmana l505ux niż np Husaria, Sensor to nasuwa mi się tylko jedno. Mamy zupełnie inne wyobrażenie o dźwięku. U mnie nawet Nuda Mini grała bardziej angażująco. Ramię SME 3009, wkładka (tylko) Ortofon Blue na przemian z AT440mla. Na marginesie nie wyobrażam sobie AT440mla + Luxman l505ux (wraz z phonostage wbudowanym) + jakieś jasno grające kolumny. Ale kto co woli "kolego" :)
 8. Nie jest bardzo dobry. Jest bo jest i gra bardzo przeciętnie (z MM, gdyż z MC nie miałem okazji sprawdzić).
 9. Sęk w tym, że nie chce mi się już bawić od roku a nawet się boję coś zepsuć :) Inwestuję w płyty - ostatnio nawet wyszukanych dobrych wydań. W ten sposób kasa nie wpada do studni bez dna :)
 10. U mnie 505ux pogoniły manobkoki na Nc500 od Hattor Audio + lampowe pre od Carry Audio z modyfikacjami. To wręcz przepaść w każdym aspekcie. Bardzo dużo zależy od całej reszty. Hattor nie wyglądają tak ładnie jak luxi ale najważniejsze jest zgranie całego systemu. Tym samym 505 miło wspominam, gdyż w moich testach kilka Accuphase pogoniło ale Hattor są u mnie narazie nie do pobicia i gram tak już od roku.
 11. Dzięki również za naprowadzenie. Nie znam i dziś lub jutro koniecznie się zapoznam. :) Wpierw jednak mam do przesłuchania jeszcze 3 płytki, które do mnie wczoraj przyszły :)
 12. To jak to w końcu jest? Chodzi o jakość wykonania czy o efekt końcowy. Oczywiście wg Ciebie Cir.
 13. Dizzy Gillespie w kwartecie z Rey Brownem na basie, Joe Passem na gitarze i Mickey Rokerem na perkusji. Muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem tej płytki. Wielokrotnie podczas słuchania każdego z utworów pomyślałem sobie: "gra na trąbce Dizzyego to coś czego się ciągle chce słuchać z dużą uwagą, skupieniem oraz ciarkami na całym ciele". To niewątpliwie czarodziej i wirtuoz tego instrumentu. Osobiście stawiam go na równi z Davisem pod względem zaangażowania i wyczucia samej muzyki. No i Joe Pass. Ganialne improwizacje z ganialnym brzmieniem gitary dopasowanym do gatunku tu i teraz. P
 14. Ja czytam często Pana Pacułę bo fajnie się go czyta i tyło tyle. Stanisława Lema też fajnie się czyta :). Kto jak odbiera jego pisanie to jego indywidualna sprawa.
 15. Cir. Miałeś możliwość sprawdzić różnicę pomiędzy skyscraper vs 2D? W przyszłym roku będę zamawiał skyscraper od Acoustic Manufakture a moje 2D pójdą za głowę. Spodziewam się rewolucji na duży plus.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.