Jump to content

piorasz

Użytkownicy
 • Content Count

  3253
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

961 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3039 profile views
 1. U mnie nie widzę takich problemów.
 2. Staram się jak mogę. Tobie życzę tego samego :)
 3. Widzę w tym co napisałeś wiele możliwości, wiele interpretacji. Można sobie modelelować do woli. Podobnie jest z Waszą (Moderatorów) polityką - każdy interpretuje jak mu pasuje. Bez urazy.
 4. piorasz

  Fascynacje jazzowe

  A nie wiesz czy first press był w wersji mono czy stereo? Ten remaster jest w stereo więc mielibyśmy nieco więcej informacji gdyby się okazało, że pierwotna wersja jest mono.
 5. piorasz

  Fascynacje jazzowe

  Dziwi mnie tylko, że brak jest informacji kto robił remastering. Może to jest poprostu reedycja polegająca na zgraniu z winyla lub taśmy matki?
 6. piorasz

  Fascynacje jazzowe

  Słuchałem z Qobuz w wersji 24/96. Nie ma informacji żadnej o remasteringu. Zatem wygląda na to, że album został nagrany z winyla i odszumiony. Info mówi o wydaniu z 1958r. W każdym razie brzmi wzorowo. Przepraszam za zamieszanie.
 7. Wczoraj miałem i siebie gościa - autora bardzo zaawansowanej modyfikacji wzmacniacza francuskiej marki Levardin IT. Jak podaje producent ten dość niewielki wzmacniacz daje nam 2x55W przy 8 Ohm. Modyfikacje jakie Kamil poczynił to głównie zupełnie nowe zasilanie, wsadzone (z powodu) gabarytów do osobnej obudowy. Całość samego zasilania (wraz z obudową) waży około 8-10 kg. Na temat wszystkich modyfikacji jakie zastały tu wdrożone nie będę tu pisał, gdyż nie jestem w stanie zapamiętać co i jak. Być może napisze o nich sam sprawca. Ja napiszę kilka słów o dźwięku. Mogę powiedzieć, że słuchając z tego wzmacniacza to czysta przyjemność. Dosłownie. Czego by człowiek nie słuchał to nic nie kłuje, nic nie dudni, zupełnie nic nie przeszkadza. Po takim stwierdzeniu już wiemy, że pasmo jest dość wyrównane, dźwięk nie jest ocieplony. Jednocześnie nie brakuje mu świetnej barwy oraz szczegółowości. W kilku nagraniach usłyszałem dźwięki, które dotąd nie były tak "widoczne" (płyta Yello - Touch). Nowet dość "trudne" płyty grały bardzo przyjemnie i wciągająco (Radiohead - OK Computer). Niestety doszukałem się również drobnej wady. Wzmacniacz nie powala dynamiką ale może dzięki temu właśnie tak przyjemnie brzmi. Myślę, że jest to chyba najbardziej muzykalny wzmacniacz jaki kiedykolwiek słuchałem. Ma swój wypracowany przez twórców (tych w fabryce i tego od modyfikacji) charakter, swój sposób na brzmienie, które daje nam niepowtarzalny i unikatowy przekaz muzyczny na tle innych wzmacniaczy. Bardzo się cieszę, że miałem przyjemność uczestniczyć w bardzo pouczającym teście za co bardzo dziękuję Kamilowi.
 8. piorasz

  Fascynacje jazzowe

  Miles Davis - "Ascenseur pour l'Échafaud" Płyta została nagrana 1957r jako ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule (polskie tłumaczenie - "Windą na szafot"). Wczoraj miałem okazję pierwszy raz posłuchać w wersji zremasterowanej. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Słucha się tego z ogromną radością i przyjemnością.
 9. Jasne. Piszmy o pogodzie... :)
 10. Musi grać Marcinie... Za tą cenę...? Z tym, że.... Jeden z jego DAC na bazie płytki Soekrisa za ponad 20 tys wcale nie gra lepiej niż mój (również na bazie soekrisa) bardziej rozbudowany za kwotę 3 razy mniejszą. Kto co woli Panie :)
 11. Pan Fikus pisze: "[...] but our sense of hearing can't possibly have a memory long enough to compare in between soldering of different caps". Myślę, że strzelił sobie sam w kolano.
 12. Kilka dni temu miałem okazję posłuchać i porównać nowego wzmacniacza Luxman l505ux II. Jako, że odsłuch odbył się gościnnie zabrałem pod pachę swojego Luxmana l505ux w wersji pierwszej. Kolumny z którymi sluchalismy to RLS Nereida II. Nawiasem mówiąc też pierwszy raz miałem okazję posłuchać tych kolumn. Zacznę więc od samych kolumn. Do dyspozycji mieliśmy jeszcze dwa inne wzmacniacze w przedziale cenowym nieco ponad 10 tys zł. (celowo nie chcę pisać jakie o czym poniżej). RLS Nereida to monitory dwudrożne oparte na przetwornikach: Głośnik nisko-średniotonowy SCAN SPEAK 18W8545, Głośnik wysokotonowy SCAN SPEAK D2905/9500 Kolumny grały zaskakująco dobrze jak na monitory do tego stopnia, że zainteresowałem się specyfikacją tych przetworników (rzadko to robię). Nie będę się rozpisywał nad specyfikacją, gdyż każdy może do niej zajrzeć lecz stwierdzę bardzo istotny fakt. Same przetworniki pasują do siebie idealnie i to słychać. Nie trzeba nawet robić żadnej zaawansowanej zwrotki dla tego zestawu. Najbardziej co mnie zdziwiło i jednocześnie zaciekawiło to każdy wzmacniacz podłączony do tych kolumn grał wyraźnie inaczej. Nie były to jakieś niuanse. Można śmiało powiedzieć, że te kolumny wyraźnie różnicują każdą zmianę w torze (choć zmieniliśmy tylko wzmacniacze). Jest jednak jedna niewielka wada. Kolumny mają skuteczność 85 dB i słabe wzmacniacze mogą sobie z nimi nie poradzić co pokazał jeden ze wzmacniaczy na lampach el84 gdzie kontroli basu w ogóle nie było. Do sedna. Luxman l505 ux vs Luxman l505 II. (tylko w oparciu o odsłuch z kolumnami RLS). Brzmienie najnowszego Luxmana wyraźnie przesunąło się w kierunku wyższych częstotliwości oraz srednicy. Jest przez to niesamowicie detaliczny ale potrafi też czasem zakłuć po uszach w nagraniach jasno nagranych. Przestrzeń wyraźnie lepsza lecz zupełnie brakuje mu wypełnienia. Słuchając pierwszej wersji Luxmana mamy głębszy bas, więcej wypełnienia w wyższej srednicy ale też wokale bardziej za kolumnami. Nowa wersja Luxiego wokale daje nam bliżej i chyba cieplej. Gdybym lubił analizować dźwięk pod względem datali pewnie bym wybrał nową wersję. Ja jednak wolę muzykę i raczej wolę swoją straszą wersję. Wybór jak zwykle zależy od preferencji. Dla mnie świetne doświadczenie za co dziękuję Gospodarzowi (póki co anonimowy).
 13. Ja zupełnie nie o tym. Więc proszę mnie nie deprymować - szczególnie że Wać Pan sam święty w przeszłości w swoich wypowiedziach nie był. Jako, że uważam Wać Pana za jednego z bardziej inteligentnych na tym forum chciałbym przypomnieć, że Pan również nie przebiera w słowach do osób, które Panu na piętę nadepły. Wobec powyższego zupełnie nie rozumiem Pańskiego udziału w niniejszej dyskusji - jeśli w ogóle można to nazwać dyskusją. Zostałem tutaj znokałtowany i to przez Moderatora i to nie podlega żadnej dyskusji. Jeśli Pan jest fanem takiego zachowania to gratuluję taktu i wyczucia. To niedawno Pan walczyłeś z Moderatormi, którzy traktowali Pana jak mnie w tej chwili. Widać jednak, że udało się Panu jednak znaleść bratnią duszę w środowisku Modów. Proszę trzymać z nim jak najdłużej bo niewiadomo jak długo będzie u władzy.
 14. Zupełnie nie widzę związku z powyższym. Nie. Prawda jest taka, że bez Ciebie trudno mi żyć :) Nie miałem okazji Cię poznać osobiście to raz. Po drugie nie sądzisz, że jesteś zbyt młodym stażem uczestnikiem tego forum abyś sięgał po tak daleko idące wnioski? (zresztą daleko im od prawdy). Proponuję więc trochę dystansu.
 15. Plastik nie sądzisz, że przeceniasz się trochę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.